dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 105
  1. #1

    Domyślnie

    Ceny dachówek cementowych i ceramicznych są już w podobnej cenie na rynku np. Braas, Euronit lub Tondach, Wiekor.
    Czy warto inwestować w cementowe, skoro są w podobnej cenie co ceramiczne i czy te drugir są tego warte ? Może lepiej sprawdzone cementowe niż mniej znane ceramiczne ?
    Pyatnia :
    1. trwałość - ta realna kolorów, nie teoretyczna 70 czy 100 lat?
    2. aspekty zdrowotne obydwu z nich ?
    3. Inne dane te nieznane nowym inwestorom ?
    4. A może kupić te, które tańsze - tak po prostu ?
    Karina

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: KarinaZ dnia 2003-01-11 02:04 ]</font>

  2. #2

    Domyślnie

    Karina. Właśnie prześledziłem ten temat. Z przemyśleń znalezionych w wątkach forum najlepiej chyba ceramika angobowana - betonowe raczej przy szybko tracącej na wadze śwince skarbonce (zdaje się, że nie są dużo gorsze). Wytłumaczenia i różnych punktów widzenia szukaj na forum. Bartek

  3. #3

    Domyślnie

    Popieram Barta w 100% tez mialem ten dylemat zdecydowalem sie na ceramiczna.. Brass byl za drogi ale za to ROBEN - perfekt ciemnna czerwien prezentujie sie wysmienicie szczegolnie do dachu 4-spadowego gwarancjia 50 lat pozdrawiam Ryszardj

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Ryszard o od kiedy Roben daje 50 lat ,powiedz czy masz gwarancję wystawioną przez firmę Roben .

  5. #5

    Domyślnie

    wiem, że to już było na forum.
    Przejrzałam wiele wątków, ale np. 4 lata temu dachówka ceramiczna była ( cenowo )dla nas nieosiągalna, na wiosnę trochę droższa a teraz proszę - wycena kompletnego dachu ( Euronit ) 28 zł/m2, a tu na stronie www któregoś dostawcy Wiekor - ceramika za tyle samo !!!
    Wszystko się zmienia.
    Wiem już, że ważnny jest parametr nasiąkliwości - czym mniejszy tym lepiej. Zmiana kolorów w czasie wynika podobno bardziej z przybrudzenia niż zmian chemicznych. Podobno ciemna warstwa w środkowej części dachówki Tondach jest uwarunkowana taką technologią. A może cementowa jest lepsza ?
    Moim zdaniem, podkreślam moim zdaniem, dachówka ceramiczna jest szlachetniejszą - to wynik wielu lat reklam pewnie, ale czy w tej cenie jest warta grzechu ?
    Co jeszcze trzeba wziąć pod uwagę i jak to sprawdzić ?

    Karina

  6. #6

    Domyślnie

    Tak mi powiedzieli w hurtowni nie mysle zeby mnie klamali bo jestem tam ich stalym odbiorca . Ale nigdy niejestes nic pewny do konca co ci moze spotkac , a o ilu latach gwarancji Ty slyszles na Robena?.pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    zwracam honor na stronie Robena gwarancjia jest na 30 lat a dalbym sobie glowe urwac ze mowili cos o 50 latach pozdrawiam ps. to sa linki pierwsza gdzie kupowalem dachowke druga robena www .topdach.pl/ http://www.roben.pl/fag_archive.xml?11145

  8. #8

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Ryszardzie pytałem bo mi firma Roben wystawiła gwarancję na 30 lat,jest to taki specyficzny dokument wystawiany przez producenta ,żądaj go przed zapłaceniem pełnej należności za dachowkę bo póżniej się nie doprosisz.Obowiązkiem sprzedawcy jest Ci go dostarczyć a nie tylko zgłosić do producenta że się sprzedało.

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    I jeszcze jedno Ryszard jeśli jeszce nie kupiłeś to sprawdź czy nie posiadają pęknięć przy zamkach pionowych ,moje były popękane w 70% na złożoną reklamację przyjechał mądry i powiedział że to jest w normie .Pęknięcia są nieszkodliwe i powstają przy wyciąganiu z formy.Patrzałem u kilku sąsiadow problem się powtarzał.Natomiast przy dachowce również Robena tylko dwukrotnie angobowanej po pierwszych mrozach nastąpiły mikro pęknięcia angoby odpowiedź producenta była podobna jak w moim przypadku ,czyli wszystko w normie.Dlatego uważam że firma Roben nie obrazi się o to co tu napisałem skoro to wszystko w normie.
    Ja nie miałem już czasu na walkę z tą reklamacją musiałem kłaść co miałem ,natomiast pprzedstawiciel na wizji lokalnej powiedział że może mi wpisać na gwarancji że stwierdził pęknięcia zamka pionowego.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Karina,
    Wydaje mi się, że bardziej sprawdzone są właśnie dachówki ceramiczne niż cementowe.
    Co do gwarancji, to np. Creaton daje 50 lat gwarancji - ale czy to ma znaczenie - chyba nie. Jak dachówka przeleży pierwsze dwa/trzy sezony to powinna być OK.
    Też się zastanawiałem na wyborem cementowa/ceramiczna. Podam powody, dla których zdecydowałem się na ceramiczną (uważam, że oba rodzaje są OK)
    1. Ceramiczna "z bliska" wygląda lepiej - wystarczy spojrzeć na wystawki w sklepach.
    2. Ceramiczna ma zamki poziome i pionowe - cementowa tylko pionowe. Dla mnie oznacza to większą szczelność pokrycia dachówką ceramiczną
    3. Ceramiczna ma dachówki z kominkiem wentylacyjnym wykonane z tego samego materiału (ceramiki), w systemach cementowych chyba są to elementy z tworzywa.
    4. Koszt całego dachu jest podobny (chociaż dalej ceramiczna jest droższa)
    5. Subiektywne - mam sentyment do ceramiki

    Co do wyboru - każdy (nie)stety musi zdecydować sam .
    Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    co do dachowki to juz jest na dachu nie mialem zadnych zastrzezen co do jakosci nie widzialem tez zadnych pekniec a takze ci co zakladali nic mi nie mowili co do jakosci dach mam juz drugi sezon na razie jest ok ach dachowke dawalem kolor kasztanowa pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    a jak z transportem w różnych firmach, braas podobno posiada własny specjalistyczny. Jak z waszymi dachówkami dostarczanymi na plac budowy ?

    Karina

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lenowo

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Ja też się zastanawiam nad dachówką. Szukam dachówki szkliwionej w kolorze zielonym. Dom będzie stał pod lasem więc muszę pomyśleć żeby dach nie zaczął "zielenieć" za kilka sezonów.

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Czy to będzie dachowka szkliwiona czy nie ,jeżeli jest teren podatny dachów to i tak będzie zieleniał. Natomiast ze szkliwionego dachu łatwiej usunąć.Jeżeli chodzi o kolor to może być dużo drożej za sam kolor.

  16. #16

    Domyślnie

    KarinaZ, przed podobnym problemem stałem w zeszłym roku. W rachubę wchodziły ceramiczna i cementowa, w moim przypadku Roben i Braas. Po dokładnym zbadaniu rynku i negocjacjach z wieloma dostawcami zdecydowałem się na Braasa celtycką, bo była b. ładna i cenowo wyszło ok. 3000 taniej na całym dachu 170m2.Poza tym gwarancja 30 lat, bezpłatne ubezp. w Warcie na rok. Dachówka jest gładka (pokryta lakierem), barwiona w masie. Fakt, że cementowa jest bardziej krucha od ceramicznej, ale za to przywieźli mi własnym transportem, rozkładają na paletach HDS-em i gwarantują, że w razie stłuczek oddadzą, albo dają więcej i potem zobowiązują się do odkupienia jak coś zostanie. Tak było w moim przypadku, gdy szczegółową wycenę dachu dałem handlowcowi. Póki co jestem zadowolony i mogę szczerze polecić.

  17. #17

    Domyślnie

    Moje zdanie jest takie - może dyskusyjne ale - na dach nie ma
    co oszczędzać , to jest wizytówka domu . Musi mieć również
    długą żywotność.
    Wybrałem Van-Mullera ceramiczną angobę kasztanową . Za ok 190m2
    dachu kopertowego czterospadowego zapłacę ok.21000 zł.
    Firma dostarczy mi materiał na budowę gratis .Zibi

  18. #18

    Domyślnie

    mamy jeszcze jeden dylemat,
    sąsiedzi z prawa i lewa mają brązową betonową.
    Zastanawiamy się czy się dopasować czy wyróżnić ?
    W warunkach zabudowy o kolorach nie jest napiane.

    Karina

  19. #19

    Domyślnie

    Karina, kolor dachu to już kwestia gustu. Jak Ci się podoba brąz to weź brąz. Możesz równie dobrze wybrać jakiś weselszy kolor. Ja wybrałem jasną czerwień, wchodzącą w pomarańcz. Efekt jest super.
    Martin

  20. #20

    Domyślnie

    Karina, kolor dachu to już kwestia gustu. Jak Ci się podoba brąz to weź brąz. Możesz równie dobrze wybrać jakiś weselszy kolor. Ja wybrałem jasną czerwień, wchodzącą w pomarańcz. Efekt jest super.
    Martin

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony