dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42
  1. #21

    Domyślnie

    A jak cię chciano oszukać? Ja zamówiłem książkę, ale jeszcze nic nie płaciłem, fakt czekam ponad 2 tyg i nic. Podaj szczegóły

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Bartt dnia 2003-01-27 14:45 ]</font>

  2. #22

    Domyślnie

    W grudniu ubiegłego roku mieli ofertę - jeśli zamówisz 2-letnią prenumeratę Magazynu Internet (też Wydawnictwa AVT), to w prezencie otrzymasz bezpłatną roczną prenumeratę "Budujemy dom". Ponieważ była taka opcja, zaznaczyłem, że Budujemy dom ma być wysyłane dla mamy. Niestety przyszły tylko 4 numery Budujemy dom i koniec. Ponieważ byłem wtedy na etapie projektu, więc nie zauważyłem tego faktu. Gdy zaś jesienią zacząłem się interesować tą tematyką, bo budowa się zbliżała, to sobie przypomniałem o tej prenumeracie. Przedzwoniłem do działu prenumeraty (w przeciwieństwie do Muratora linie są prawie non-stop zajęte), to mnie poinformowano, że "Wydawnictwo AVT stwierdziło, że tego typu oferta nie jest dla nich opłacalna i nie będą przysyłać BD". Problem polegał na tym, że im się nie opłacało przesyłać BD na inny adres. Ponadto uważają, że jak nie przysłali zamówionych (i zapłaconych!) numerów, to klient powinien się do nich zwrócić a nie na odwrót. Po prostu rozbawili mnie do łez...

    W końcu po kilku telefonach i niezbyt przyjemnych dyskusjach z cytatami w stylu "lex retro non agit" i "pacta sunt servanta" postanowili dosłać (już archiwalne) numery. Co nie zmienia faktu, że klienta mają w... doskonale wiecie gdzie.

    Tak BTW już kilkakrotnie korzystałem z zakupów wysyłkowych w Muratorze i stosunek do klienta jest diametralnie różny. Niech żyje konkurencja...

  3. #23

    Domyślnie

    radex, a pamiętasz telefon, lub www?

  4. #24

  5. #25

    Domyślnie

    zajrzyjcie do Castoramy, mają takie kąciki z książkami,
    w jednej nawet ławeczkę i stolik, można poczytać i wybrać
    ( niektórzy tylko czytają, nie dziwię się gdyż ceny są jak za zboże ), a jest tam nawet sporo pozycji.

    Karina

  6. #26

    Domyślnie

    No więc dostałem wreszcie pocztą sami budujemy dom Mayera - Warte swoich pieniędzy (100zł). Przeczytałem pierwsze rozdziały - napisane jasno, czytelnie i poglądowo. Dużo lepsze od muratora. Piszą głównie o budowie z BK, ale o innych materiałach też.

    Ogólnie dużo lepsze i bardziej szczegółowe od opisanej powyżej pozycji muratora, do poradnika majstra budowlanego jeśli chodzi o szczegóły jednak mu daleko

  7. #27

    Domyślnie

    I jeszcze jedno, W kwietniu wydawnictwo Arkady (tel. 022 635 83 44) wznawia nowe wydanie Poradnika Majstra Budowlanego . Można już zamówić telefonicznie cena ok. 100zł
    Dla dociekliwych pozycja obowiązkowa !!!

  8. #28

    Domyślnie

    Czy masz namiary, gdzie zamówić Poradnik Majstra Budowlanego??? Oglądałem go ponad rok temu kilka razy, szczypałem się, szczypałem, a gdy już zdecydowałem się na kupno. okazało się, że nigdzie nie ma. TAK WIĘC, JEŚLI MASZ NAMIAR, PODZIEL SIĘ PROSZĘ.

    pozdro

  9. #29

    Domyślnie

    Ciekaw jestem co sądzicie o "Szkole budowania", bodajże z Wydawnictwa Murator ???

  10. #30

    Domyślnie

    Ciekaw jestem co sądzicie o "Szkole budowania", bodajże z Wydawnictwa Murator ???

  11. #31

    Domyślnie

    Dyletant - spórz na moją wypowiedź powyżej
    Bobbudowniczy, w swoich poprzednich wypowiedziach mówiąc o "wydawnictwie muratora" właśnie tę pozycję miałem na myśli, taka sobie, ale tylko 26 zł .

  12. #32

    Domyślnie

    Kilka lat temu kupiłem książkę o której była mowa, ale jej nie polecam.Autor: Ronald Meyer z serii "Sami budujemy dom" pt."DOM stan surowy", podtytuł:zbudujesz samodzielnie od fundamentu aż po dach.
    Za książkę zapłaciłem 39,20 zł. W środku dużo kolorowych zdjęć, ale informacje bardzo ogólnikowe. Wszystko oparte na realiach niemieckich. W zasadzie rola inwestora sprowadza się do tego, że wynajmuje ekipę, która ten jego dom w stanie surowym buduje, a on spogląda na to z boku i ma ogóle pojęcie o całym przedsięwzięciu.

  13. #33

    Domyślnie

    No to chyba zmienili ton przekazu, bo w wydaniu króre ja kupiłem (3 tomy w jednym) zalecają właściwie wszystko (poza więźbą ) robić samemu , dla mnie to z kolei przegięcie w drugą stronę, ale liczy się wiedza

  14. #34
    Guest

    Domyślnie

    CZYTAĆ TO LITERATURĘ FACHOWĄ , ANIE PORADNIKI TYPU :CASTORAMA:
    SĄ TO DENDENCYJNIE ZROBIONE I WYBIÓRCZO NAPISANE BROSZURY
    W JEDNYM CELU .SPRZEDAĆ JAK NAJWIĘCEJ. SUPERMARKETY TO NIE DOBRY
    WUJEK I DAJE ZA DARMO A NASZ HANDLOWIEC TO LICHWIARZ.JEŻELI JEST TANIO TO KUPUJEMY TOWAR GORSZEJ JAKOŚCI

  15. #35

    Domyślnie

    Jak to miło, że anonimek dalej pisze DRUKIEM, przynajmniej wiadomo od razu, że to znowu nasz ukochany frustrat, i czytać już nie trzeba

  16. #36

    Domyślnie

    Sorczak Bartt.
    Jakoś tak szybko przeczytałem Twoją wiadomość, że numeru nie spostrzegłem.
    Czy ktoś mówił, że budowanie nie wykańcza?

  17. #37

    Domyślnie

    Trochę przypadkowo wpadła mi w ręce b. dobra pozycja: Vademecum Budowlane pod red. Eugeniusza Piliszka. Wydawnictwo arkady. Na prawdę dobre uzupełnienie Poradnika majstra budowlanego (to samo wydawnictwo - Arkady)

  18. #38

    Domyślnie

    "Sami budujemy dom" jest naprawde bardzo przydatna lektura. Moge to powiedziec z punktu widzenia konca budowy. Na kazdym etapie sporo skorzystalismy i wiekszosc rzeczy zrobilismy wg rad autora.

  19. #39

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o pozycję "Szkoła budowania" Muratora to już się wypowiadałem na ten temat w "komentarzach do artykułów muratora". Książka tak jak napisał Barrt jest bardzo ogólnikowa, natomiast to co razi to wiele błędów dotyczących danych. Na końcu książki jest lista materiałów zurzytych do budowania z podanymi ilościami. Po pierwsze listy są jakoś dziwnie wybrakowane np. w jednej nie ma więźby, w drugiej brak betonu na strop itp. Po drugie ilości , które są podane na końcu są zupełnie inne od tych , które wynikają z tekstu książki. Ogólnie uważam, że książka do KITU!!!

  20. #40

    Domyślnie

    Właśnie ukazało się wydanie Nowego Poradnika Majstra Budowlanego - przysłali mi pocztą z 80,10zł
    Jest to wydanie poszerzone o jakieś 200 str.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony