dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
 1. #1

  Domyślnie

  Wykonawca spaprał mi wieniec nie wypuszczając zbrojenia pod ściankę kolankową. Nie uśmiecha mi się rozkuwanie i dospawywanie tym bardziej, że pręty zbrojeniowe są trudno spawalne - to raz. Nie bawi mnie rozkuwanie, zabetonowywanie części pustki w pustakach stropowych po to by śrubami hilti przykręcić stalowe słupki bo to koszt ok. 10-12 tys.
  Wymyśliłem więc z teściem, że nadlejemy drugi wieniec, z którego zbrojenie wypuścimy. Czy takie rozwiązanie jest OK?

 2. #2
  Guest

  Domyślnie

  Rozumię że na tym wieńcu drugi wieniec ma być ,a co z ociepleniem ich ,to będzie wielki mostek.A może by tak blach 8 mm do ktorych pospawasz 4 pręty oczywiście z materiału spawalnego i taki zestaw przykręcisz do istniejącego więńca śrubami hilti w betonie będą trzymać ok. A tak na marginesie myślę że majstra wygoniłeś już.

 3. #3

  Domyślnie

  drugi wieniec nie będzie trwale połaczony z dolnym, a slupki scianki będą go skręcaly. myślę,że to zły sposob. ja bym rozkuwał.

 4. #4

  Domyślnie

  A po co ten dodatkowy wieniec miałby być połączony z pierwszym wieńcem? Przecież pierwszy wieniec też nie jest połączony na sztywno ze ścianami tylko na nich leży. Więc ten drugi to tak samo jakby leżał na ścianie.
  Argument o mostku do mnie przemawia, ale po prostu planuję ocieplić ścianę (pierwotnie miała być jednowarstwowa) - dam 8 cm wełny.
  Jedyne czego się obawiam, to czy drugi wieniec nie będzie zbyt dużym obciążeniem a jako nieinżynier nie umiem sobie tego policzyć.

 5. #5

  Domyślnie

  Powinien to przeliczyć konstruktor/projektant. Za poważna sprawa aby coś doradzać (a potem ci się dach do sąsiada przesunie). Takie jest moje zdanie.

  Pozdr.

 6. #6

  Domyślnie

  Do sąsiada mam 250 metrów - więc raczej aż tam dach mi się nie przesunie. Ale chyba masz rację z tym przeliczeniem - tylko cholera nie mam w rodzinie inżbudów a kolejne koszty...
  Eh żyźń...

 7. #7

  Domyślnie

  pierwszy wieniec jest połączony z płytą stropu. drugi "doklejony" ma niewielką wytrzymałośc na skręcanie i w tym jest problem.

 8. #8

  Domyślnie

  Rzeczywiście mc - o tym nie pomyślałem.
  A gdybym w pierwszy wieniec najpierw wkręcił co 50 cm śruby hilti w dwóch rzędach a następnie połączył je ze zbrojeniem wieńca nr 2 przed wylaniem????

 9. #9

  Domyślnie

  a czy nie mniej roboty i kosztow przy rozkuciu,odkryciu zbrojenia i zamontowaniu nowego dla słupkow ,bez spawania,wystarczy zaczepić hakami.

 10. #10

  Domyślnie

  Boję się rozkuwania, bo wydaje mi się, że po rozkuciu i ponownym zalaniu wytrzymałość takiego wieńca będzie bardzo mizerna.

  No i jak połączyć te nowe pręty ze zbrojeniem wieńca (słaba spawalność)

 11. #11
  Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
  inwestor

  Zarejestrowany
  Nov 2002
  Posty
  4.206

  Domyślnie

  Dyletant
  Pogadaj ze swoim konstruktorem o szczegółach. Nie zawsze słupki w ścianie kolankowej są potrzebne.
  Pozdrawiam

 12. #12

  Domyślnie

  Masz na myśli autora projektu? Ale to był projekt gotowy z Muratora, więc z autorem nie miałem kontaktu.

 13. #13
  Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
  inwestor

  Zarejestrowany
  Nov 2002
  Posty
  4.206

  Domyślnie

  I co z tego, że projekt jest gotowy ?!
  Przede wszystkim sprawdź czy w projekcie są zaprojektowane te słupki a potem pogadaj z architektem który adaptował projekt do warunków lokalnych i jeszcze zadzwoń do biura projektowego gdzie został opracowany. Bedziesz miał wtedy pełną jasność co robić dalej. To znaczy walczyć ze słupkami czy szukać innego rozwiązania. W moim przypadku w podobnej sytuacii skończyło się przeprojektowaniem przez konstruktora więźby dachowej.
  Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  
 • BB Code jest aktywny(e)
 • Emotikonyaktywny(e)
 • [IMG] kod jest aktywny(e)
 • [VIDEO] code is aktywny(e)
 • HTML kod jest wyłączony