dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Rusza się betonowa wylewka. Co robić?

    Dokładnie mija miesiąc od zrobienia wylewek. Wlasnie zauważyłem, że jest takie miejsce w korytarzu ( u wejscia do pokoju. gdzie szlicha ma mniejszy poziom, które się pod nogami całe rusza. Jest takie wrażenie jakby kawałek posadzki się "odkleił" pd podłoża. Co mam zrobić? Olać i kłaść na to kafle, czy kazac zrywać metr kw. betonu? Czy ktoś wie co tym razem fachwcy spieprzyli?

  2. #2

    Domyślnie

    A to jest na stropie czy na gruncie i co jest pod spodem??

  3. #3

    Domyślnie

    Na ubitym piachu. ( potem chudziak, folia, 10 cm steropianu, szlichta)

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    powodem ugięcia się posadzki jest to że może i ma miejsce - brzmi dziwacznie ale tak jest, powodów może być kilka :

    -brak styropianu pod wylewką, jexeli na styropianie zostałapołożona folia to wylewka "wisi" w powietrzu

    -zbyt cieńka warstwa wylewki betonowej w stosunku do grubości styropianu lub zbyt miękki styropian

    -jezeli kładziono 2 warstwy styropianu - może być tylko jedna górna warsta - pod nią nie ma styropianu i wylewka wisi

    -wzdłuż dylatacji biegną rury co cwu które nie zostały dociśnięte do styropianu i wylewka wisi


    niestety na tym etapie trzeba to wyeliminować aby przy większym nacisku nie doszło do pęknięcia wraz z płytkami. Mam podobny problem na rurach CWU w izolacji położono 2cm betonu i niestety było to stanowczo za mało - podłoga się ugina na dylatacji.
    ja skuwam i Tobie równiez to proponuję
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  5. #5

    Domyślnie

    Rezi, buczek - też to przerabiałem.
    Skucie kawałka podłogi niewiele da, bo jak dolejesz na kawałku, to ten kawałek też z czasem odpęknie.
    Jeśli sytuacja tragiczna, to skuć całość, jak nie - to lepiej w ogóle nie kuć.

    Najlepiej niech ktoś to zobaczy, może zrobi próbny nawiert. Przyczyn może być kilka - styropian wisi w powietrzu, za cienka wylewka itd.
    Czym dylatowałeś od ściany - taśmą, czy może styropianem 2mm?
    Jeśli po całości za cienka wylewka, a masz miejsce, to można próbować nadlewać - są specjalne wylewki cementowe - Optiroc można (przynajmniej zgodnie z ulotką) nadlewać o 1-8cm, Atlas bodajże 3-8cm.

    Lepiej się nie denerwować i nie działać nerwowo, zaproś ze 2 fachowców, niech to obejrzą.
    U mnie odbyło się bez demolki.
    Pozdrawiam
    KrzysiekSw

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    buczek - jak mocno pracuje? Czy po prostu się jekko nie ugina na dylatacji? U mnie taki efekt powstał na dylatacjach w drzwiach (wszędzie w prochach mam dylatacje) i przechodząc słychać było jak to pracuje. Ugięcie może milimetr. Zignorowałem to. Nic się nie dzieje. Przy kłądzeniu płytek w miejscach dylatacji płytki są na kleju elastycznym.
    Wydaje mi się, że przed podjęciem decyzji o kucio czy dolaniu najpierw nalezy określić wielkość tych ruchó, może jest to tylko subiektywne wrażenie, może to nic wielkiego?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysiekSw
    Czym dylatowałeś od ściany - taśmą, czy może styropianem 2mm?
    Taśmą. Wykonowaca jeszcze nie wiedział, ale pociesza, że wylewka "zawiesiła" się na ścianie. Mowi, ze wystarczy podkuc przy sciane i wylewka sama opadnie....

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    buczek - jak mocno pracuje? Czy po prostu się jekko nie ugina na dylatacji? U mnie taki efekt powstał na dylatacjach w drzwiach (wszędzie w prochach mam dylatacje) i przechodząc słychać było jak to pracuje. Ugięcie może milimetr. Zignorowałem to.
    Trudno to ocenić, ale efekt jest dokaldni taki jak opisujesz. U mnie tez zjawisko pojawilo się na przewężeniu korytarza przy wejsciu do pokoju

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał buczek
    Cytat Napisał KrzysiekSw
    Czym dylatowałeś od ściany - taśmą, czy może styropianem 2mm?
    Taśmą. Wykonowaca jeszcze nie wiedział, ale pociesza, że wylewka "zawiesiła" się na ścianie. Mowi, ze wystarczy podkuc przy sciane i wylewka sama opadnie....
    Przy styropianie 2 cm efekt jest ponoć normalny - to u mnie.
    A chodzi ci po niektórych rogach, czy tylko w tym jednym konkretnym miejscu?
    Pozdrawiam
    KrzysiekSw

  10. #10

    Domyślnie

    Z opisu wydaje się że błąd popełniła ekipa wykonująca wylewki. Chudziak pewnie nie był idealnie zalany i dlatego w niektórych miejscach posadzka może się uginać. U mnie była taka sytuacja, więc skułem około 1m betonu i okazało się że pod styropianem były nierówności które spowodowały uginanie się posadzki. Nierówności wyrównałem i zalałem wylewkę. Teraz jest OK.
    Gdy to pozostawisz to mogą popękać kafle i będzie kłopot.
    Pozdrawiam
    TCzarek

    "Internet ułatwia czynienie bliźniemu, co mu niemiłe."
    Stanisław Lem

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    tczarek - znam taki dokładnie przypadek jak opisujesz. Ale tu całą podłoga pracowała, fakt, że może coś schrzanili tylko w tym miejscu...

  12. #12

    Domyślnie

    [quote=KrzysiekSw][quote="buczekPrzy styropianie 2 cm efekt jest ponoć normalny - to u mnie.
    A chodzi ci po niektórych rogach, czy tylko w tym jednym konkretnym miejscu?[/quote]

    Miejsce na przewęzeniu korytarza, na "progu" drzwi których jeszcze nie ma. Jest tam mały uskok z dyletacją w przejsciu do pokoju gdzie wylewka jest o 5 mm niższa. Chodzi o kawałek o pow. 1 metr na 0.5 m

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    5 mm to dużo. U mnie na początku martwiłęm się, ale nawet kierownik mnie uspokajał, że to pracuje na styropianie... na ale miałem 5x mniej.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał tczarek
    Chudziak pewnie nie był idealnie zalany i dlatego w niektórych miejscach posadzka może się uginać. .
    Ale nad chudziakiem przecież jest steropian. Więc nie rozumiem, zwłaszcza ze chudziak wydawał się równy. Nie wiem jak u was, ale u mnie klasycznej wylewki nie było - do wykonania szlichty użyto suchego betonu B-15, który fachowiec wyrównywał na mokro.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    To, że się wydawał nie oznacza, że był - sprawdzałęś to przynajmniej długą łatą?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    To, że się wydawał nie oznacza, że był - sprawdzałęś to przynajmniej długą łatą?

    Niestety nie

  17. #17

    Domyślnie

    Miałem podobny problem. Posadzka(wylewka maszynowa) w jednym miejscu się ruszała(uginala).Przed połoszeniem parkietu nawierciłem kilka otworów fi 10 i wstrzeliłem piankę montażową.Pianka ma dużą siłę więc należy wykonać zabezpieczenie przed wyparciem posadzki w górę(kilka desek między posadzką a np. nadprożem dzwi). Rok minął i zadnych problemów.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz12 Zobacz post
    Miałem podobny problem. Posadzka(wylewka maszynowa) w jednym miejscu się ruszała(uginala).Przed połoszeniem parkietu nawierciłem kilka otworów fi 10 i wstrzeliłem piankę montażową.Pianka ma dużą siłę więc należy wykonać zabezpieczenie przed wyparciem posadzki w górę(kilka desek między posadzką a np. nadprożem dzwi). Rok minął i zadnych problemów.
    mam podobnie, tyle że mam ogrzewanie podłogowe. U mnie to wygląda tak jak pisał powyżej rafałek - ugina się około 1mm w przejściach pomiędzy pokojami a korytarzem. Nie wiem co z tym zrobić... nie ma jak skuwać bo podłogówka. moze pod panelami i matą nie bedzie to widoczne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony