dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Dom z ytong-a

  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Mam dom wybudowany z bloczków ytong o grubości 36,5 cm. Czy jest sens w docieplaniu ścian?
    Ponadto dom stoi już 3 lata bez tynków zewnętrznych. Czy warunki zewnętrzne nie będą miały wpływu na ściany? Jakie materiały wykorzystać do położenia tynków?

  2. #2

    Domyślnie

    BK należy otynkować po dwóch latach, więc u Ciebie już by należało. Ocieplać / nie ocieplać było już na forum dużo na ten temat. Ja bym ocieplił, jak bym miał kasę (bo nie tylko cena ocieplenia, ale i droższy tynk).

  3. #3

    Domyślnie

    anonimie W paru slowach ocieplac nie tynk silikonowy cienko ziarnisty ze wzgledu ze mozesz myc sciany i mniej sie zabrudza pozdrawiam ryszard

  4. #4

    Domyślnie

    Ryszardj oj wyszło jak u polityka, tak jakoś mało zrozumiale.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Nie ocieplać ! W Niemczech całe kolonie takich domów stoją od lat i nikomu nie przychodzi do głowy ich docieplanie. Niemców trudno posądzać brak zdrowego rozsądku. Ytong 36,5 to technologia JEDNOWARSTWOWA !

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Ale może u nich troszkę cieplej, co ?

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    W Suwałkach też nie ocieplać?>?

  8. #8

    Domyślnie

    Mam ten sam problem, na forum krzycza NIE OCIEPLAC, a dwoch znajomych kierownikow budow mowi: absolutnie TAK, mimo ze wybudowane zgodnie ze sztuka. Znajomy po pierwszej zimie ocieplil. My sprawdzimy zuzycie naszych grzejnikow akumulacyjnych i na wiosne zadecydujemy.

  9. #9

    Domyślnie

    jesli chcecie ocieplac - to po co wydaliscie kase na droga sciane jednowarstwowa?

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    On 2003-01-14 10:47, opal wrote:
    Ale może u nich troszkę cieplej, co ?
    W Szwecji też ? Bo stamtąd pochodzi Ytong.

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    On 2003-01-14 15:47, alex wrote:
    Znajomy po pierwszej zimie ocieplil.
    Po pierwszej zimie - to się trochę pospieszył...

  12. #12

    Domyślnie

    Ja zaryzykowałem i otynkowałem bez ocieplenia. Położyłem tynk mineralny a na niego tynk silikatowy cienkowarstwowy. Dom ma 150 m2. Na razie stoi pusty ale już go ogrzewam od 2 miesięcy. Temperatura ustawiona na 16 stopni. Zużycie gazu ok. 12 m3 na dobę. Uważam że jak na razie nie jest źle. A na pewno po przeprowadzce, gdy przynajmniej troszeczke zmniejszy się kubatura i po nagrzaniu murów jeszcze sie poprawi.


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Turner dnia 2003-01-15 09:43 ]</font>

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Witam. Ja też nie ociepliłem - zaufałem mojemu szefowi ekipy, który stawia z Ytonga od kilku lat. Właśnie zimuję w moim domu po raz pierwszy. Zużycie gazu w normie, wilgotność też - temperatura zgodna z nastawą. Dlaczego chcecie ocieplać ? Czy odczuwacie zimno - tzn. domu nie da się dogrzać ? Napiszcie jakiego rodzaju problemy z domem skłaniają do takich (dla mnie dość ponurych) rozważań i pomysłów.


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony