dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lola

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Hej. Wiem, ze kilku Forumowiczów odwoływało się do URE. czy mogłabym prosic o wiecej info. na mój prywatny post?
    Albo chociaz o wskazanie konkretnego zapisu w ustawie mówiacego o tym, ze ZE powinien na swój koszt doprowadzić przyłącze . (nowe prawo które obowiazuje od lipca).
    Dziekuję.

  2. #2

    Domyślnie

    Hej Lola! Ja odwoływałem się do URE od decyzji ZE i URE przyznał mi rację i nakazał zrobić ZE całość przyłącza na swój koszt. Ja płacę tylko opłatę przyłączeniową (ryczałt za zamówione kW) oraz kupuję skrzynkę na licznik. Ale cóż z tego, jak termin mam kosmiczny - pół roku na projekt i rok na wykonanie przyłącza. Tutaj URE nie chciał za bardzo ingerować i nie przyspieszył mi terminu. Do uzbrojenia ZE ma całę nowe osiedle na którym mam działkę. Tak więc czekam i nic nie mogę robić, nawet dostać pozwolenia na budowę, bo moje starostwo wymaga projektu przyłącza. A do czego ja mam projektować przyłącze jak jeszcze sieci nie ma ;-(

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Arek99
    Myślę że starosta nie ma prawa odmówić Ci wydania pozwolenia na budowę z powodu braku projektu przyłącza el. to są dwa oddzielne projekty. Przecież nie ma przymusu używania energii elektrycznej w swoim domu. Pozatym możesz mieć swój mały agregat prądotwórczy.
    Cy próbowałeś takiego podejścia do sprawy?
    Pozdrawiam

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lola

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    dzięki. arek, a czy powoływałeś się w ure na jakis konkretny punkt z ustawy?

  5. #5

    Domyślnie

    żeby nie udawać, że znam się na rzeczy wniosłem tylko zapytanie "Czy ZE może nakazać inwestorowi oprócz opłaty przyłączeniowej partycypowanie w kosztach budowy przyłącza/sieci?" Oczywiście oprócz tego opisałem całą sytuację, przesłałęm załączniki, dokumentację. To wystarczyło. W URE pracują dosyć sensowni ludzie - przynajmniej oddział we Wrocławiu.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lola

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    dizękuje za podpowiedż.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony