dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: komin

  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Mieszkam w kamienicy 2 piętrowej która przylega do budynku 4 piętrowego. komin (dymny) był wybudowany ponad budynek przylegający
    obecnie komin ten został rozebrany i wybudowano komin o wysokości ok.3m.Podczas złej pogody(wiatr)zachodzi zjawisko cofania się spalin. Czy jest na to jakaś rada?
    Tzw. kogut nie spełnia swojej roli.
    ALEK

  2. #2

    Domyślnie

    Podejrzewam, że przyczyną tego są zawirowania powietrza spowodowane przez wyższy budynek - sam napisałeś że problem występuje tylko przy wietrznej pogodzie. Według mnie jedyna rada to wyższy komin, tak jak miałeś poprzednio. Praw fizyki się niestety nie da oszukać.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Niestety to pomysł właściciela kamienicy i Ja nic nie mogę zrobić.Dwa lata temu zainstalowałem piec JOTUL8 wszystko było wspaniale i nagle kataklizm. HELP!!!

  4. #4

    Domyślnie

    Według mnie koleś powinien mieć dokonany odbiór co najmniej z jakimś uprawnionym kominiarzem.
    Poniższy text skopiowałem z jakiejś strony, więc nie jestem jego autorem , ale może ci się na coś przydać:
    "Przy usytuowaniu kominów obok przeszkody, oraz przy dachach wgłębionych, dla prawidłowego działania ich wyloty powinny się znajdować:
    co najmniej 0,3 m nad górną krawędzią przeszkody, dla kominów usytuowanych w odległości mniejszej niż 1,5 m od przeszkody,
    co najmniej na poziomie górnej krawędzi przeszkody, dla kominów usytuowanych w odległości większej niż 1,5 do 3 m od tej przeszkody,
    ponad płaszczyzną wyprowadzoną pod kątem 12° w dół od poziomu przeszkody, dla kominów usytuowanych w odległości od 3 do 10 m od tej przeszkody"
    Sprawdź czy to co jest na dachu temu odpowiada. Ja jednak dalej twierdzę, że komin powinien być wyższy niż przeszkoda obok, a szczególnie taka o dużych rozmiarach - jak budynek.
    Czy budynek ma jakieś okna w stronę komina?


  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Masz rację ,ale nowy komin jest faktem , właściciel kamienicy pewnie ze względów oszczędnościowych postanowił o wybudowaniu takiego komina, z tego co wiem ma odbiór kominiarski.
    Czy słyszałeś o nasadach kominowych firmy Raab Karcher o nazwie ORKAN podobno (tak twierdzi firma) mają zapobiegać cofaniu się spalin.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie wiem czy to da jakieś wymierne efekty, aktualnie sytuacja na rynku jest taka, że każdy swoje chwali żeby tylko sprzedać i mieć obrót.
    Ja zapraszam do lektury - co przeczytasz to Twoje

    http://www.polskiinstalator.com.pl/a...-05/nasady.htm

    o kominach też coś z pewnością znajdziesz.

    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony