dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Gdzie kupiś tanio Ytong (najlepiej z z dowozem i rozładunkiem HBS), gdzie stal (także kształtowniki) w okolicy Śląska? Dzięki za podpowiedzi
    Pozdrawiam

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Czy nie ma nikogo ze Śląska, czy az tak mocno wszyscy chowają tajemnice miejsc "dobrych rabatów"???

  3. #3

    Domyślnie

    Gdybyś zadał pytanie bardziej konkretne może doczekałbyś się
    szybszej odpowiedzi. W samych Gliwicach ZTCW Ytonga sprzedają:
    Kolbud, Builder, MatBud, Sagapol, Buster (oni co prawda Hebla, ale po połączeniu to to samo), Artbud i zapewne kilka innych hurtowni, do których jeszcze nie trafiłem.
    Co do upustu, to musisz go negocjować indywidualnie, bo inaczej Ci powiedzą, gdy przyjedziesz do nich tylko po bloczki, a inaczej, gdy kupisz "przy okazji" resztę materiałów na stan surowy.
    W Gliwicach IMHO w szpicy są Kolbud i Builder, ale to są tylko moje odczucia.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Przeczytałem wszystkie poprzednie wątki na temat BK, Ytong, Solbet itp. ale z przykrościa muszę stwierdzić że jeżeli chodzi o sprawy cenowe to jakiś bełkot, o rzekomych rabatach na Ytonga 22% przez internet, itp., każda podana informacja nosi znamiona niepełnej, na cena ale za co za bloczki określonej grubości, ale netto czy brutto, z dowozem, z rozładunkiem, z zaprawą itp. przy jakiej ilości jaki rabat. Te forum to chyba po prostu takie paplanie i reklama producentów, naprawdę trudno o konkrety
    Rozżalony

  5. #5

    Domyślnie

    Jeezzzz...
    Jedno pytanie: Czy już kupiłeś jakikolwiek materiał na Twoją budowę, bo z lektury widać, że nie masz żadnego pojęcia o budowlanej rzeczywistości.
    Nikt Ci nie powie, że w hurtowni A dostaniesz np. xx% upustu na
    bloczki Ytonga grubości 24 klasy 600 płaskich, bo ta cena zależy od:
    a) ilości materiału w danej chwili na składzie
    b) podpisanej umowy z producentem (tego się tutaj nie dowiesz)
    c) Twoich zdolności nabywczych (ile u nich oprócz tego BK kupisz)
    d) Twoich zdolności negocjacji (nikt Ci od razu nie da max rabatu)
    e) Obrotu hurtowni (z całym szacunkiem, ale jak wpada im zaopatrzenie budowy dużego zespołu budynków, to raczej nie licz na expresowe terminy i duże rabaty)
    f) słowności (niestety) sprzedawcy
    g) pory roku
    h) pogody (nie ma się co śmiać)
    i kilkudziesięciu innych okoliczności, które musisz przerobić sam, żeby zrozumieć o co pytasz.
    Żeby nie było że zrzędzę - przykład z życia (mojego) wzięty. Zamawiam cegłę klinkierową (pełną - ważne). Odbiór za tydzień, wszystko ładnie pięknie, rabacik, towar przyjeżdża na działkę, jest OK.
    Niestety zabrakło i trzeba było dokupić. Idę do tej samej hurtowni, słyszę teraz nie mają, ale w przyszłym tygodniu będzie bo jadą po towar. Przyszły tydzień - nie ma, u producenta byli, ale nie wzięli, wezmą na następny raz. Następnym razem też nie wzięli (to tylko 80 sztuk), bo tylko ja ten towar zamawiam. Po ochrzanieniu obiecują, że dowiozą. Po kilku dniach pytam czy dowieżli. Cegły są już w mieście X jutro będą u nas. Na następny dzień pytam czy cegły są. Są, ale w mieście Y 70 km dalej !!
    Wściekły dzwonię do hurtowni w mieście X (ta sama sieć) czy mają taki towar. Mają, ale nic nie słyszeli, żeby ktoś z pierwszej hurtowni o to pytał.
    Wsiadam w auto, jadę 35 km po 80 cegieł, o rabacie zapomnij (nikt się nie będzie tergował przy 200 zł zamówienia). Sam je ładuję, przywożę na budowę, rozładowuję i jestem szczęśliwy, bo w końcu można zamknąć temat czekającgo 3 tygodnie na wykończenie komina.
    A ty chcesz wiedzieć dokładnie gdzie, na jaki towar, ile upustu ?

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Budowę zacząłem, zrobiłem stan zero, wszystko grało na tip top, zgodnie z oszacowaniem finansowym, zrobiłem to tak
    dowiedziałem się gdzie kupie beton B15 po 176zł z wlaniem, gdzie stal 1,40zl/kg ile zapłace za drewno ile robotnikom, dogadałem z nimi wszystkie szczegóły co gdzie kiedy i wszystko było zgodnie z planem, koparka, materiał ludzie , jednym słowem krótki planowany zryw, dokładnie wcześniej przemyślany.
    Mam nadzieję że tak bedzie dalej i obecnie jestem na etapie planowania, o ile doinformowanie się w sprawach technicznych nie stanowi dla mnie problemu (wiem gdzie będzie każda bruzda w murze) o tyle wcześniejsza znajopmość cenowa pewnych spraw pozwoli wybrać mi lepsze rozwiązania (np. dachówka ceramiczna zamiast betonowej itp.). Oczywiście mogę tworzyć plan przy założeniu cen nominalnych i nominalnych kosztach transportu, ale to niepotrzebnie okroi mój plan. Jedny słowem wolę planować niż iść na żywioł, teść tak budował i teraz mnóstwo rzeczy poprawia (jego brak planowania tak samo dotyczył spraw technicznych jak finansowych).
    Swoją drogą nie sądziłem że z cegłą w małych ilościach mogą być takie problemy, po takie sprawy w ostateczności mogę jechać do supermarketu i nieco przepłacić ale pozycje które określają 70% kosztów (tj BK, beton stal drewno dachowka, syetem kominowy) stanu surowego warte są zachodu i negocjacji, a że w tym nie jestem thebesciak więc szukam chętnych do podzielenia się doświadczeniami.
    Chętnie posłucham jak to u Ciebie wyglądało z np.dachem, gdzie budujesz? itp?

  7. #7

    Domyślnie

    Chcesz otwartości dostawców, otwórz się sam. Ile chcesz tych bloczków i jakich, gdzie Ci to trzeba dowieźć? Ile i jakiej stali potrzebujesz. Czym chcesz pokryć dach, jego metraż, ile gąsiorów ile bocznych? Komin - wymiary itd. No i oczywiście kiedy chcesz to kupić - bo stany magazynowe. Wtedy można Ci udzielać konkretnych odpowiedzi. Dobrych dostawców materiałów na Śląsku jest b. dużo.

  8. #8

    Domyślnie

    Moje doświadczenia - proszę bardzo. Też budowałem (wszystkie ściany już stoją z BK. Ze względu na fakt, iż poza Ytongiem i Heblem biały beton innych producentów jest w rejonie Gliwic praktycznie nie do dostania, zdecydowałem się na chwalony m.in. tutaj Prebet z Żelisławic.
    Znalazłem hurtownię, w której go sprzedawali (chwalona w Muratorze). Kupiłem raz (ściany zewnętrzne), drugi raz (bloczki na działówki) już mi się odechciało (opisałem to w Śląskim Klubie Budującym). Znalazłem inną, o której nawet producent nie wiedział. Towar przywozili mi przez 2 tygodnie trzy (!) razy. Błogosławię fakt, że bywałem wtedy na budowie i miałem płacić po rozładunku, bo raz przywieźli nie ten gatunek, a drugi raz nie ten rozmiar bloczków. Kiedy zabrakło mi 15 bloczków (trochę zmieniałem ścianki i wyszło więcej niż było planowane) i dowiedziałem się, że nie mają tego na stanie, to nawet się nie zastanawiałem tylko pojechałem po Heble tej samej grubości, ale o 30% droższe.
    Dach - obawiałem się, że ukradną mi okna połaciowe i kazałem pokryć dachówką na razie całość. Trzeba było dokupić około 60 sztuk. Oczywiście nie ma na stanie w hurtowni. Tu trzeba było czekać tylko 1,5 tygodnia, aż znalazł się następny klient, który kupił Doppel S Braasa (!) w kolorze ceglastym (tu był pies pogrzebany . I tak byłem szczęśliwy, bo pisano, że taka druga dostawa dla dachówki ceramicznej może mieć inny odcień
    Szambo - wszystko dograne, fax z miesięcznym wyprzedzeniem z zamówieniem, dogadany termin dostawy. Biorę dwa dni urlopu, dzień wczesniej kopiemy dół i modlimy się by do jutra się nie zapadł (była pora deszczowa . Na drugi dzień telefon od pani, jaka ma być fakturka, informacja, że auto już wyjechało, wszystko super. Mija godzina, druga, piąta... Na telefon, co się dzieje szef odpowiada, że mają jakiś problem i że przyjadą... za dwa tygodnie (!!!!). Na stwierdzenie, że było zamówienie i uzgodniony termin dostajemy odpowiedź, że jak nam się nie podoba, to możemy nie kupować, a tak w ogóle to nie zrobiliśmy przedpłaty i czego my oczekujemy ? W dziurze jest prawie metr wody (leje bez przewy), ściany wykopu się zaczynają zarywać, więc prawie błagam faceta, żeby jednak przyjechali, bo wygląda na to, że będę musiał zamawiać koparkę jeszcze raz. Przyjechali (23:30, 12 godzin spóżnienia), założyli, zapłaciłem. Koparkę musiałem zamawiać i tak, bo nie wiedziałem, że zanim położą 1,5 tonową pokrywę trzeba wierzch ścianek wanny pokryć zaprawą uszczelniającą (co należało do ich obowiązków).
    Cztery różne firmy, ale wniosek ten sam. Jeśli nie chcesz mieć opóźnień w budowie musisz mieć dokładnie wyliczone co, gdzie i w jakim terminie można kupić i najlepiej jak materiał będzie stać już dwa tygodnie przed robotą. Jeszcze dokładniej trzeba liczyć, gdy masz zamiar kupić coś niestandardowego (np. pełna cegła klinkierowa). Jak nie policzysz masz dwa wyjścia: czekać w nieskończoność na dowiezienie lub pogodzić się z tym, że zostanie ci materiał, którego nie potrzebujesz i nie oddasz.
    Nie daj się też zwieść wystawkom, na których wszysko ślicznie wygląda - zobacz jak dany materiał wygląda "na żywo" w magazynie hurtowni. Może ci szybko przejść na niego ochota

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki za doświadczenia.
    To co potrzebuję z grubszych spraw:
    - Ytong PP2/0.4SGT 30cm 18palet (16 palet drugi etap)
    - Ytong PP4/0.6SGT 20cm 5palet (2 palet drugi etap)
    - Ytong PP2/0.6 7,5cm 3palet (4 palet drugi etap)
    - Ytong PP2/0.6 5cm 1palet (0 palet drugi etap)
    Schiedel izolowany fi14 5,66mb, nieizolowany fi16 5,66mb, wentylacja podwójna 3*5,66=20mb
    Acerman 20-22cm 84m2
    Stal 2,6tony w tym 0.6 ceowniki120 i 180
    Okna Fakro 4x 78x118 (FTS lub FTP)
    Dachówka (raczej IBF 2xs braz) podst.250m2 gasiory17,8 krancowa 50mb okap32mb
    A teraz to co wstępnie wynegocjowałem
    Ytong 20% od cen producenta loco budowa z rozładunkiem (rozumiem ze z klejem)
    schiedel 15% od cen producenta dostawa w cenie
    Acerman 20% od producenta dostawa w cenie ale cena producenta oficjalna 2,70brutto od szt. (wysokość 20cm) (17szt na m2)
    Stal - tu jeszcze bez podejścia
    dachówka - zaproponował brasa 15% upustu od producenta na elementy betonowe, 20% na akcesoria dostawa w cenie
    Drewna też nie negocjowałem?

    Czy możesz skomentować moje "osiągniecia"- gdzie jest miejsce na dalsze negocjacje a gdzie go nie ma?
    Uczący się

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Jak bedziesz szukal tanich i ladnych dachowek ceramicznych Austriacko-Czekiej firmy TONDACH to zapraszam tu jest oferta:
    http://forum.murator.com.pl/viewtopi...=6106&forum=48
    Wiktor
    [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony