dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 407
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał martar
    Dziś na stronie gazeta.pl jest opublikowana lista z wykazem materiałów za które bedzie zwrot VAT
    to jest lista materiałów na które VAT sie zmienil z 7 na 22 %, ale czy to jest lista za które różnica w VAT będzie zwracana ?

  2. #22

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Jest już "oficjalna" lista podpisana przez minister finansów. Pisze o niej dziś "Rzeczpospolita", na stronie MF dziś rano nic jeszcze nie było.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Będzie rozporządzenie, podpisane, to sobie poodpisujemy. Jak na razie to ciągle jest gdybanie i domysły... żeby się na końcu nie okazało, że ministrawi wyjdzie, że np cementu to odpisać nie można.

  5. #25

    Domyślnie

    z artykułu wynika że tak

  6. #26

    Domyślnie

    Dzwoniłam w piątek do Urzędu Skarbowego w Piasecznie. Oto informacje:
    1. Listy materiałów jeszcze urząd nie otrzymał, bez listy ani rusz 2.przygotowali juz formularze zgłoszeniowe, potrzebne wnioski/oświadczenia, oraz specjalną tabelę do zrobienia wykazu faktur, mozna sobie wziąc w kancelarii
    3. nie ma sie co śpieszyć, bo wnioski zaczna być rozpatrywane dopiero pod koniec lutego, ponieważ mamy kolejny bubel prawny - kwota zwrotu jest obliczana z jakiejs średniej wartości m2 mieszkania za rok 2005, lub coś w tym stylu, wyliczenie robi GUS w lutym!!!!! We wniosku trzeba podać tę kwotę!!!!!, a bez niej urząd i tak nic nie zacznie liczyć i sprawdzać.
    NO TO CZEKAMY DO KOŃCA LUTEGO

  7. #27

    Domyślnie

    cytat
    Ci, którzy wystąpią o zwrot w styczniu, nie będą wiedzieli, ile wynosiła średnia cena m kw. w czwartym kwartale 2005 r., bo GUS poda ją w połowie lutego. Resort finansów radzi, by we wniosku nie wypełniać rubryk dotyczących limitów zwrotu. Zrobi to urząd skarbowy.
    - Ja cię stresuję, kur..?! Uczysz się tego piąty rok w szkole i na kursach, i wszystko to jak krew w piach!
    - Ta, krew, od razu...

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał stiff
    cytat
    Ci, którzy wystąpią o zwrot w styczniu, nie będą wiedzieli, ile wynosiła średnia cena m kw. w czwartym kwartale 2005 r., bo GUS poda ją w połowie lutego. Resort finansów radzi, by we wniosku nie wypełniać rubryk dotyczących limitów zwrotu. Zrobi to urząd skarbowy.
    Albo zrobi albo nie i za pół roku jak dobrze będzie szło wezwą nas do uzupełniania braków. Ja jeszcze poczekam.

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rs6000

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    165
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    Cytat Napisał stiff
    cytat
    Ci, którzy wystąpią o zwrot w styczniu, nie będą wiedzieli, ile wynosiła średnia cena m kw. w czwartym kwartale 2005 r., bo GUS poda ją w połowie lutego. Resort finansów radzi, by we wniosku nie wypełniać rubryk dotyczących limitów zwrotu. Zrobi to urząd skarbowy.
    Albo zrobi albo nie i za pół roku jak dobrze będzie szło wezwą nas do uzupełniania braków. Ja jeszcze poczekam.

    Ja nie czekam.
    Termin wydania decyzji o zwrocie pieniędzy biegnie od dnia złożenia wniosku a nie od dnia uzupełnienia braków. I tak mają na to 6 miesięcy + 28 dni. Nie zamierzam im jeszcze dokładać.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar m.dworek
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.766
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    czy ten zwrot watu sie jakos wiaze z placeniem w polsce podatku?
    nie jestem w temacie
    ja w polsce nie place podatku ale zakupilem w ubieglym roku materialow za jakies 60 tys i chcialbym odzyskac moj vat
    czy jest to mozliwe?

  12. #32

    Domyślnie

    Moim zdaniem się nie wiąże.
    Zwrot Vatu jest finansowany z budżetu a nie z podatków.
    Trzeba mieć wydane na siebie w odpowiedniej dacie pozwolenie na budowę i faktury.

  13. #33

    Domyślnie

    Wszystkie formularze, wnioski i wykaz materiałów są już na oficjalnej stronie ministerstwa http://www.mf.gov.pl/index.php?wysw=4&sgl=2&dzial=106

    Pozdrawiam

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania
    Ja nie czekam.
    Termin wydania decyzji o zwrocie pieniędzy biegnie od dnia złożenia wniosku a nie od dnia uzupełnienia braków...
    Hmm... w ustawie stoi, że nic USowi nie grozi za opóźnienie w wypłacie zwrotu VAT powstałym z winy podatnika...

    Ale na szczęście piszą też w broszurze z ministerstwa, że:
    Jeżeli na dzień składania wniosku nie została ogłosznoa cena za 1m2, we wniosku podajesz kwotę zwrotu bez uwzględnienia limitu. Kwota zwrotu do wysokości przysługującego limitu zostanie określona przez urząd skarbowy, w drodze decyzji o zwrocie VAT

    pozdrawiam
    Robert

  15. #35

    Domyślnie

    A czy ktoś ma jakieś dane, co zrobić, gdy po "zakończeniu inwestycji" (budowy) - data na pozwoleniu na użytkowanie, prowadziliśmy dalsze prace wykończeniowe i kupowaliśmy materiały oczywiście.
    Trzeba "remont budynku mieszkalnego" dopisać, czy jak?

  16. #36

    Domyślnie !

    Też mam pytanko.
    CZy jeżeli rzutem na taśmę załapałem się na ulgę budowlaną po dkońiec 2001 poprzez zakup nowego mieszkania, to czy teraz budując dom od 2005 roku moge skorzystać z odliczenia 15% różnicy VAT-u?
    jarek244

  17. #37

    Domyślnie

    Tutaj macie link do strony US w Gnieżnie , opisane ładnie plus załaczniki i wniosek
    http://www.us.gniezno.pl/informacje/news41.html
    a na stronie:
    - KTO MA PRAWO UBIEGAĆ SIĘ O ZWROT VAT?
    - WYSOKOŚĆ LIMITU ORAZ ZWROTU VAT
    - WNIOSEK O ZWROT VAT
    - ZAŁĄCZNIKI DO WNIOSKU
    - ZWROT VAT PRZEZ URZĄD SKARBOWY
    a na tej podstronie :
    http://www.us.gniezno.pl/informacje/news35.html
    Szczegółowa informacja o zwrocie VAT za materiały budowlane
    Życie to ciągła walka ! Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

  18. #38

    Domyślnie

    dzięki pirat!

  19. #39

    Domyślnie

    Z ostatniej chwili link
    http://www.mf.gov.pl/index.php?wysw=4&sgl=2&dzial=106
    Pozdrawiam budujących!
    Cogito egro sum

  20. #40

    Domyślnie

    Mam pytanie:
    Czy możemy odliczyć np. beton, który przyjechał gruszką?

Strona 2 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony