dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Zwracam sie z pytaniem do uzytkownikow, ktorzy maja u siebie w domu drzwi wejsciowe w kolorze bialym: czy takie drzwi mocno sie brudza (czy sa np. slady po muchach) ?
    Czy lepiej wybrac w kolorze bazowym ?
    Prosze o podzielenie sie swoimi doswiadczeniami.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Mam białe drzwi - nie są złe.
    Trochę się brudzą tzn. jeśli są małe dzieci w domu (kopią sobie w drzwi butami) albo zwierzęta pies czy kot (ślady łap - gdy chcą się dostać do domu), ale nie jest to bardzo uciążliwe.

    Mam raczej inną uwagę - przy białych drzwiach ściany domu powinny być kolorowe tzn. nie białe bo to są zupełnie różne odcienie bieli i się gryzą. Ja mam otynkowany dom ale jeszcze nie pomalowany więc drzwi (obecnie)wyglądaję na zżółknięte.

  3. #3

    Domyślnie

    brudzą się tak samo tylko na białym jest to bardziej widoczne.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Inzynier

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Posty
    8

    Domyślnie

    Biały jest dobry jako wejscie do magazynu. Jestem zwolennikiem odcieni brązu.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Widze ze w Polsce bardzo malo ludzi ma biale lub brazowe drzwi wejsciowych (moze czerwone sa w modzie?). Czy to tak naprawde ciezko podzielic sie swoja opinia typu: mam biale i to mi nie przeszkadza, mam brazowe ale zmienilbym na biale (lub odwrotnie) bo... itp. ??
    Jeszcze raz prosze o opinie. Ludzie nie badzcie tacy leniwi.

  6. #6

    Domyślnie

    dobry wątek, jestem etapie wyborów kolorystycznych (wiosna tuż tuż)
    mam białe okna, więc myślałam do koloru dać drzwi wejściowe i garażowe też białe,(garaż mam w bryle na tej samej linii)

    poza tym garażowe drzwi są dość duże, dając je w kolorze kontrastowym do tynków bardzo je wyeksponuje, będą się za bardzo rzucać w oczy same drzwi,
    i dalej nie wiem:
    czy tynki dać białe, czy leciutki rozżółcony beż (albo morelowy), dachówkę mam czerwień miedziana, kominy klinkier czerwień miedziana,

    i czy ogrodzenie klinkierowe (w kolorze jak kominy), czy murek (słupki) w kolorze tynków z takimi czapeczkami czerwonymi jak dachówka? nie pamietam jak sie to nazywa

    wiem, że w tym zględzie każdy sam powinien decydować (rzecz gustu) ale może faktycznie ktoś ma doświadczenie w tym temacie, że biały faktycznie tak szybciej się brudzi, czy moze klinkier jest lepszy w utrzymaniu jak jasne murki? czy murek pęka?

    pozdr....




  7. #7

    Domyślnie

    Domka - ja mam ogrodzenie: słupki betonowe, które właśnie zamierzam w przyszłości otynkować na ten sam kolor co elewację, a na górze dać te "czapeczki" z klinkieru i takie "trójkąciki" na szczycie murku, który jest pomiędzy słupkami - tylko że ja mam czarny dach i kominy klinkierowe też czarne (są śliczne) i czapeczki w takim kolorze trudno jest dostać. Może i zrobiłabym całe ogrodzenie klinkierowe, ale zdecydowały względy kosztowe - same cegły klinkierowe na kominy kosztowały mnie nieźle (wiem, że to sprawa subiektywna - ale same "czapeczki" i "trójkąciki" na mój murek będa kosztować ok. 2.000 zł, a dla mnie to nie mało).
    Tez się zastanawiam nad morelową/ beżową/ piaskową elewacją - bardzo jasna, ale w kolorze (i ogrodzenie też takie), a jak już wspomniałam dach mam czarny, to jakie powinnam dać drzwi wejściowe? Chyba powinny być takie jak okna? Ale brązowe okna nie bardzo mi pasują do czarnego dachu...
    Bela

  8. #8

    Domyślnie

    Bela, zestawienie czarny z elewacją (piaskową jasna - ekri) da Ci piękne zestawienie, a nie myślałaś o drzwiach właśnie w kolorze elewacji?
    pozdr...

  9. #9

    Domyślnie

    ps
    do czarnego dachu, pięknie będzie Ci pasować czarne ogrodzenie, lubię jak właśnie tak wszystko do siebie pasuje. Zastanawiam się nad tym klinkierem w ogrodzeniu, może zrobie tak jak Ty słupki i otynkuje w kolorze elewacji domu.
    a jakiego koloru dałaś rynny?

  10. #10

    Domyślnie

    Wezwano nas do odpowiedzi. Zatem: Mam brązowe i nie zamieniłbym na inne ponieważ:
    1. białe mi się nie podobają,
    2. mamy brązowy dach,
    3. mamy brązowe okna,
    4. mamy brązową bramę i
    5. mamy piaskową (ale nie z piasku) elewację i do tego najbardziej pasują brązowe drzwii.
    Ale biały to niezły kolor, prawie wszędzie sufity maluję na biało

  11. #11

    Domyślnie

    gdybym zdecydowała sie na innego koloru okna jak mam (białe) napewno drzwi były by w kolorze okien, myślałam nawet żeby zrobić okiennice jasne drewno) i takie same drzwi

    zastanawiam się natomiast nad drzwiami wewnętrznymi, lubię bardzo drewno, czy drzwi zrobić w kolorze drewna (do koloru mebli) czy dopasować do koloru ścian (prawie wszędzie wewnątrz planuje kolor piaskowy - ekri) czy białe uniwersalne.


  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Co do słupków tynkowanych, to mi się bardzo podobają.Podejrzewam,ze powoli są wypierane prze klinkier ze względu na "bezproblemowość" klinkieru.Jako daszki podobają mi się dwuspadowo ułożone dachówki-karpiówki.
    Obserwowałam słupki jadąc przez pół Polski.I w okolicach W-wy zdecydowanie szarogęsi się klinkier. Zaś w górach zdecydowanie tynkowane i klinkier pojawia się,ale bardzo rzadko.
    Czy faktycznie takie słupki są tańsze?
    Z drugiej strony tak się zastanawiam,że jednak wkoło ten klinkier ,to moze nie ma co robić misz maszu?
    Ale i tak przeważą koszty.
    Poproszę za i przeciw (słupki tynkowane vs klinkier).

  13. #13

    Domyślnie

    Ja mam obecnie drzwi wejściowe ciemne a jak będę wymieniał to białych nie zrobię. Raczej ciemny brąz aby odcinały się od elewacji.
    pzdr

  14. #14

    Domyślnie

    On 2003-01-16 13:33, Anonymous wrote:
    Widze ze w Polsce bardzo malo ludzi ma biale lub brazowe drzwi wejsciowych (moze czerwone sa w modzie?).
    A ja śmiem twierdzić, że najwięcej ludzi ma białe drzwi wejsciowe. Gdzie? W mieszkaniach w bloku. Następnym kolorem jest brąz.
    Pilnujesz mody?

  15. #15

    Domyślnie

    a jakby wygladały drzwi całe przeszklone? oczywiście specjalna szyba?
    moze byłoby za bardzo sklepowo, ale kto wie? jakie mogą być plusy i minusy takich drzwi?

    + duzo światła w wiatrołapie
    + dobra widoczność, kto stoi za drzwiami
    - ale i cały wiatrołap widziany z zewnątrz
    - częste mycie szyb
    + \ - względy estetyczne

    coś jeszcze?

  16. #16

    Domyślnie

    Z tego co wiem musialaby to byc szyba antywlamaniowa a dla niej wspolczynnik przenikania ciepla jest na poziomie 2.6 (znacznie gorzej niz dla okien). Nie wiem czy nie bylyby wowszas za duze straty ciepla.

  17. #17

    Domyślnie

    myślałam o szybie P4, taką mam w oknach, czy mam większe straty ciepła niż w zwykłej szybie ?

  18. #18

    Domyślnie

    Wczoraj bylem w salonie drzwi zewnetrznych. Zastanawiam sie nad zakupem drzwi z szybka. W modelu ktory ogladalem sprzedawca stwierdzil ze szyba jest P4 i ze jej wspolczynnik jest na poziomie 2.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony