dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie

    Nie mam nadziei na doprowadzenie kanalizacji w moje tereny. Pozostaje POŚ, szamba nie biorę pod uwagę. I tu problem. Grunt jest gliniasty, wysokie wody i nie ma możliwości zrobienia drenażu rozsączającego. Muszę się zdecydować na odprowadznie oczyszczonych ścieków do cieku.
    Gmina będzie wymagać okresowych badań odprowadzanych ścieków. Chciałem zrobić oczyszczalnię ze złożem filtracyjnym z odbiorem ścieków i wyprowadzeniem do cieku (to w zasadzie taki drenaż rozsączajacy, tylko po wymianie podłoża i z izolacją od okolicznego gruntu).
    I tu dochodzę do sedna. Przedstawiciel Sotralenzu odradza mi to i utrzymuje, ze po 2-3 latach tego typu oczyszczalnie nie trzymają parametrów, po prostu się zapychają i przestają własciwie pracować. Jeśli mam robić obowiązkowo badania wody, to jestem ugotowany. W zamian facio proponuje mi oczyszczalnię biologiczno-mechaniczną, której koszt jest b. wysoki. Być może facet chce zarobić, ale zabił mi niezłego ćwieka
    Bardzo proszę o opinie tych, którzy zdołali przebrnąć przez ten przydługi post i jeszcze mają w dodatku coś mądrego do powiedzenia

  2. #2

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Kiedyś szukałam mozliwości zrobienia BOŚ u nas na działce. Też mam grunt gliniasty. Mieliśmy zamiar zrobić kopiec filtracyjny, czyli zbudować oczyszczalnie nad gruntem gliniastym. Sprawdź czy u Ciebie byłoby to możliwe.
    My w końcu zrobilismy szambo, ponieważ ma być robiona w nieokreslonej przyszłości kanalizacja. Pozdrawiam Majka

  4. #4

    Domyślnie

    u mnie w nieokreslonej przyszlosci ma byc kanalizacja ( czyli nigdy), zrobilem POŚ z odprowadzeniem oczyszczonych sciekow do cieku wodnego, ktory przeplywa przez moja dzialke, na to trzeba pozwolenia wodno-prawnego, jestem w trakcie zalatwiania ....
    biurokraci mnie dobijaja i nie wiem czy nie zapodam sobie wirtualnej oczyszczlni rozsaczajacej- drenujacej (duza dzialka)..... mniej klopotow ..... sasiadow sie nie boje bo jak by mnie ktos podkablowal to maja wiecej do stracenia a poza tym musieliby wiedziec co robie a tego sie nie dowiedza ....

  5. #5

    Domyślnie

    do paj^
    napisz trochę o tych formalnościach.

  6. #6

    Domyślnie

    u mnie gmina wymaga: pozwolenie wodno-prawne, projekt oczyszczalni, jakies kretynskie pozwolenie z sanepidu, akurat mam tam znajoma, ktora zajmuje sie takimi historiami i mowi, ze nie moze wydac zadnej opini na budowe POŚ bo sanepid nie zajmuje sie prywatnymi budynkami i pozwoleniami, po prostu gosc w gminie chce w lape .... ale nie dostanie ....

  7. #7

    Domyślnie

    no pewnie, nie dawaj!!!!

    a okresowych badań ścieków gmina będzie wymagać?

  8. #8

    Domyślnie

    na razie nie pytam bo ten głąb o tym nie wie, jak nie zaznaczy tego w planie zagospodarowania lub pozwoleniu na nia ... to bede zyl sobie spokojnie ale tak jak pisalem, nie wiem czy nie bede starac sie o POS rozsaczajaca w gruncie ... mniej klopotow

  9. #9

    Domyślnie

    ja bym się chyba starał na Twoim miejscu. Niestety u mnie za dużo wody gruntowej i gleba nie taka jak trzeba, więc gmina i tak zapowiedziała, że mi odmówi!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony