dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 20
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 382
  1. #21

    Domyślnie

    jak ktoś ma jakieś problemy akwarystyczne radzą się podłączyć pod grypę dyskusyjną pl.rec.akwarium
    http://groups.google.pl/groups?hl=pl...l.rec.akwarium

    pozdrawiam i życzę rozwiania wielu nurtujących problemów
    lusia
    LUSIA
    obyśmy wszyscy przy budowie
    zawsze dobrze się bawili

  2. #22

    Domyślnie

    Ja tez planuję akwarium.
    W tej chwili mamy paletki w 350 l pięknym naroznym akwarium ale w nowym domu nie mamy gdzie go postawic wiec musimy sprzedać.
    W nowym domu bedzie akwarium również w ścianie. Ok 500 l pomiędzy salonem a sypialnią. Od salonu akwarium będzie oprawione jak obraz.
    KARO

  3. #23

    Domyślnie

    Ja tez planuję akwarium.
    W tej chwili mamy paletki w 350 l pięknym naroznym akwarium ale w nowym domu nie mamy gdzie go postawic wiec musimy sprzedać.
    W nowym domu bedzie akwarium również w ścianie. Ok 500 l pomiędzy salonem a sypialnią. Od salonu akwarium będzie oprawione jak obraz.
    KARO

  4. #24

    Domyślnie

    Ktos pytał o fitrowanie wody z kranu, by lać ją wprost do akwarium - przy biotopie słodkowodnym (azja, ameryka środkowa/południowa) można lać wodę z filtra RO. Takie rozwiązanie (stała podmiana wody) jest wykonane u jednego ze znanych mi akwarystów i dość dobrze udokumentowane tutaj: http://aip.pl/~triamond

    CO do pomysłu na akwarium... 2,5 m dlugie - miodzio, ale zastanowiłbym się nad wymiarami wysokośc (70) szerokość (50). Woda powoduje przybliżanie obiektów więc to 50 cm patrząc w poprzek może zrobić się bardzo cienkie. Osobiście (po swoich doświadczeniach) zrobiłbym na odwrót, może inne, np. 60x60 czy coś takiego. Rozwiązanie moje miałoby 2 plusy -
    1) szersze akwarium = większe możliwości ciekawego zagospodarowania przestrzeni,
    2) niższe = łatwiej oświelić dno akwarium; światła bardzo ubywa wraz ze wzrostem wysokości słupa wody - przy wysokim akwarium będzie problem z doświetleniem dna, a co za tym idzie, z utrzymaniem niskich roślinek, może się okazać, że niemożliwe lub bardzo kosztowne będzie wyhodowanie fajnej trawki na dnie (dużo na temat roślin w akwarium i problematyki z tym związanej jest na www.holenderskie.pl)

    Na tej stronce http://www.morskie.aip.pl/, w działce nowe akwarium znajomy udokumentował tworzenie od poodstaw nowego akwarium morskiego. Również i on wybrał opcję dużo szersze niż wyższe co chyba potwierdza moje obawy. Nie jest to jego pierwsze morskie akwarium, wcześniej miał dość nietypową morską wysepkę:


    Ogólnie pomysł świetny. Sam marzę o ok 3m długości akwarium na jednej ze ścian w salonie, lecz na razie niestety (kochane pieniążki...) jest to nieosiągalne

    Co do źródeł akwarystycznych mogę polecić jeszcze grupy dyskusujne
    natura.akwarium, natura.akwarium.morskie, natura.akwarium.rosliny, na serwerze news.aip.pl, grupy są tez na serwerkach news tepsowych, ale chyba bardzo krótko są trzymane.


    Aha, jeszcze dla początkujących - dość bogate źródło wiedzy to stronka ZHO www.akwa.aip.pl
    Adam Kochanowski
    www.ilkus.pl - Wirtualny Olkusz - moje nowe miasto - nie tylko wirtualnie

  5. #25

    Domyślnie A może akwarium?

    Przepraszam jeśli kogoś zdenerwuję ale nie mogłem się powstrzymać żeby Wam nie pokazać tego:

    Pozdrawiam
    Pomagajmy innym skoro nam pomagają

  6. #26

    Domyślnie

    No i powiedzenie "Albo rybki albo akwarium" straciło sens

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    koszt utrzymania takiego akwarium miesięczny to około 20tyś zł
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  8. #28

    Domyślnie

    Nie to żebym się czepiał, ale jak policzyłeś te 20 tysięcy - pytam z ciekawości.
    Pomagajmy innym skoro nam pomagają

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    nie liczyłem, jest pare osób w Polsce co mają takie akwaria z wodą morską/oceaniczną + rafa, ukwiały, ekzotyczne gatunki ryb, itd... Popytaj się, ile kosztuje utrzymanie tego typu profesionalnego akwarium o powierzchni 5tyś litrów ?. Ja popytałem się, koszty są olbrzymie, za tym akwarium jest fabryka urządzeń, podrzymujących odpowiednie warunki, filtry, odczynniki, monitoring, specjalny komputer, musisz zapewnić ciągłość gatunkowo, czyli kupować i odnawiać populacje ryb (np. 5tyś za sztukę), urządzenia się zużywają, a koszt tych specjalistycznych filtrów . Każdy nawet podstawowy akwarysta wie jak poważnym problemem są choroby ryb, a jak to wygląda w akwarium, które ma zawartość powiedzmy za 200tyś zł, jakie są zabezpieczenia ? ile to kosztuje ? Wysatarczy jakaś choroba i dziękuje. Akwarium za 200zł kosztuje miesięcznie z 20zł jak nie lepiej (sam prąd). Za 200tyś, kosztuje 20tyś.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Jest piękne.
    I ja będę w piwnicy miał.
    Oczywiście słodka woda, guraminy i neonki, ale i tak będzie fajne.

  11. #31

    Domyślnie

    Piękne to akwarium. Też mieliśmy kiedyś duże akwarium, działało kojąco na nerwy, można było siedzieć i patrzeć, patrzeć. Założenie efektownego akwarium kosztuje dość dużo ale utrzymanie nie jest przesadnie drogie. Porównując to drożej mnie kosztuje obecnie wykarmienie dwóch kotów.

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał D`arek
    utrzymanie nie jest przesadnie drogie. Porównując to drożej mnie kosztuje obecnie wykarmienie dwóch kotów.
    dobre , Ty piszesz o akwarium z mieczykami, czy akwarium na fotce z rybami morskimi i bezkręgowcami. ?

    Pewnie nie widziałeś takiego akwarium. Tam idą super pompy do cyrkulacji wody, specjalne grzałki zapewniające odpowiednia temperaturę oraz odpieniacze białkowe. Kontrole nad tym wszystkim mają doładne mierniki elektroniczne, urządzenia te mierzą i odpowiadają za takie parametry jak zasolenie, ORP, Ph, kontrolery temperatury wody wraz ze specjalnymi chłodziarkami, reaktory wapniowe, ozonowe, denitryfikatory, osmolatory, czyli filtry odwróconej osmozy, Ozonizatory, Sterylizatory UV, . Nie mierzy się zwykłej twardość, tylko twardość węglanową wody, kontroluje się stężenia dla związków azotowych + jeszcze niezbędna kontrola fosforanów, wapnia, jodu, magnezu. Za oświetlenie odpowiadają specjalistyczne lampy metalohalogenkowe, aby była odpowiednia cyrkulację wody, trzeba zamontować falowniki

    O rozmnażaniu ryb zapomnij, aby przeżyły.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  13. #33

    Domyślnie

    A sa tu tacy co widzieli-poza mna oczywiscie?
    Moja sasiadeczka ma skromne 400 litrow ze slona woda,pompy i osprzet stoi w piwnicy

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    ja widziałem, na całą ściane, ale na 400 litrów można się jeszcze porwać + niewymagające gatunki i będzie dosyć tanio w utrzymaniu.

    Problemy się zaczynają przy 4tyś litrów i chęci posiadania w jednym akwarium ryb i bezkręgowców (które potrzebują trochę odmiennych warunków), i to już wyższa szkoła jazdy i bardziej pasuje nazwa "zbiornik rafowy" niż akwarium
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  15. #35

    Domyślnie

    mdzalewscy.
    Ja piszę o efektownym akwarium a nie o takim wypasie jak na przytoczonym zdjęciu. Nie podniecaj się tak. Każdy widzi że to nie na kieszeń przeciętnego forumowicza.

  16. #36

    Domyślnie

    Ponieważ zapoczątkowałem temat podaję kilka linków, niech każdy sam oceni czy warto mieć akwarium, a jeśli tak to jakie i za ile.
    http://www.aquarium.boleslawski.de/
    http://pmuchars.vip.interia.pl/index2.htm
    http://www.akwarium.top-100.pl/
    Ja mam w planach takie w okolicach 400 - 500 litrów, ale jeszcze nie wiem czy to będzie morskie. Na razie trwają negocjacje z żoną gdzie będzie stało
    Pozdrawiam wszystkich

    mdzalewscy tę fotkę na górze zamieściłem ze względów estetycznych - jest piękne, a nie dlatego że ja chcę takie mieć albo proponuję innym aby sobie takie zafundowali. Nie traktowałbym tego w kategoriach - co Wy piszecie nie stać Was na to. Sądzę że i Ty tego tak nie potraktowałeś
    Pomagajmy innym skoro nam pomagają

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekska
    Sądzę że i Ty tego tak nie potraktowałeś
    masz racje, wiem że mało kogo na to stać, tylko chciałem przybliżyć temat, czym się różnić akwarium z neonkami, mieczykami od ukwiałów. Ja oczywiście w marzeniach chciałbym mieć takie akwarium w salonie na całą ścianę + zatrudniony człowiek do obsługi tego, ale i jest druga strona medalu, swego czasu miałem akwarium "zwykłe" i dzisiaj raczej nie chce go mieć, bo potrzeba się nim "opiekować", a to dużo czasu zajmuje, to, glony, czyszczenie wszystkiego, to wymiana wody, to choroby, to narybek, potem ten narybek zajadają większe, gdzieś tam się woda wylała i drewno się zmarnowało itd... Trochę zaniedbania i szyby już zielone, itd.... By niemniej podziwiam, jak ktoś ma takie hobby, bo akwarium jest wybitnie uspokajające i wszystkim polecam. Ja bardziej jednak myślę nad pięknym oczkiem wodnym z kaskadą, roślinkami, rybami i wszystko ładnie podświetlone.

    Pozdrawiam
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  18. #38

    Domyślnie

    mdzalewscy życzę zatem zrealizowania pomysłu super oczka ze wszystkim co sobie zaplanujesz. Mam nadzieję że pochwalisz się fotką.
    Pozdrawiam
    Pomagajmy innym skoro nam pomagają

  19. #39

    Domyślnie

    Witam,
    Ja ma takie (przynajmniej takie było na początku ):



    I chętnie go oddam za darmo jak będę się przeprowadzał do nowego domku,
    A koszty utrzymanie – pewnie znacznie mniejsze i mebel na którym stoi bardziej pasuje mi do wystroju

    Pozdrawiam

  20. #40

    Domyślnie

    Redii, to ja się piszę na to akwarium, no i będę trzymał kciuki abys szybko wybudował
    Pomagajmy innym skoro nam pomagają

Strona 2 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony