dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 673
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 13443
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Gosciu dom 3 czy 5 litrowy to taki skrot. Oznacza on ze na 1m2 powierzchni domu idzie na ogrzanie 10 kWh. Czyli w przyblizeniu 1 litr oleju lub 1m3 gazu ziemnego gz50. Piszesz ze ciebie ogrzewanie kosztowalo 10 zl plus drewno. Wychodzi ze masz dom 10 litrowy.

  2. #22

    Domyślnie

    Słuchajcie.

    Zrobiłem sobie drzwi wejściowe trochę grubsze niż zazwyczaj (tak około 11 cm, z czego 8 cm to ocieplenie) i teraz mnie martwi, że przez pręt do klamki (stalowy 8x8 mm o przekroju kwadratu) będzie mi uciekać trochę "mililitrów" ciepła.

    Czy znacie jakieś sztuczne tworzywo wytrzymałe na skręcanie, aby można było ten pręt stalowy zastąpić. Długość około 11 cm, więc taki pręt ze sztucznego tworzywa musiałby być dosyć wytrzymały na skręcanie.
    GG 5410889

  3. #23

    Domyślnie

    Jak rozumiem jaja se robisz Szaruś ?
    Hm - a jeśli to nie jaja, to proponuję któryś z aramidów, np. ten co na tyczki do skakania ... qrcze zapomnialem, jak sie nazywa

    pozdr - Krzysiek

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majgeniusz
    Dlatego jeśli braknie prądu na dłużej to mieć zwykłą wentylację w rezerwie
    A czy przypadkiem wentylacja mechaniczna w domu nie wyklucza istnienia grawitacyjnej wg prawa budowlanego?
    Do niedawna tak było.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sunao
    Cytat Napisał Majgeniusz
    Dlatego jeśli braknie prądu na dłużej to mieć zwykłą wentylację w rezerwie. Co zrobisz zimą ? otworzysz okna ?
    Majgeniuszu! Chcesz siedzieć zimą przez kilka dni w domu bez prądu?
    Wtakim razie zadbaj dodatkowo awaryjne zasilanie (generator z automatyką). W przeciwnym wypadku musisz się pogodzić z tym, że:

    - rozmrozi Ci się lodówka
    - pewnie zgłupieje Twój piec CO
    - dom będzie wydany na pastwę złodziei z uwagi na unieruchomiony system alarmowy
    - będziesz miał problemy z automatami w bramach
    - dopadnie Cie syndrom depresji telewidza, któremu zepsuł się odbiornik TV
    - zużyjesz masę świec na potrzeby oświetlenia
    - nie będziesz mógł przeglądać forum muratora
    - ...

    wietrzenie przez otwarcie okien to najmniejsza dolegliwość jak widać

    Robienie kosztownych instalacji na zasadzie "a może się kiedyś przyda?" mija się z celem.

    Pozdrawiam,

    Sunao
    O tym agregacie prądotwórczym też myślałem i chyba byłoby to najlepsze rozwiązanie bo jesteśmy jednak bardzo uzależnieni od prądu
    Nie ma rzeczy niemożliwych poza wyjątkami które potwierdzają to pierwsze.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    Wrzuc sobie te dane do kalkulatora, będziesz miał dokładne obliczenia jak małolitrażowy jest twój dom.
    A dokładniej:

    http://www.rockwool.pl/graphics/RW-P...alkulator.html

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał Szaruś
    Zrobiłem sobie drzwi wejściowe trochę grubsze niż zazwyczaj (tak około 11 cm, z czego 8 cm to ocieplenie
    Mało ja bym dał z drugiej strony jeszcze 8 cm wełny, i koniecznie na górze i dole drzwi tak ze 20 cm, a klamkę to bym skasował, po co ci klamka ??
    Nie za bardzo rozumiem. 20 cm nad drzwiami (na ścianie) to ma wielu forumowiczów.

    A drzwi zewnętrzne z 8 cm ocieplenia (zamiast stadnardowych 3-4 cm) kosztowały mnie ok. 4-5% więcej.
    GG 5410889

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szaruś
    ...mnie martwi, że przez pręt do klamki (stalowy 8x8 mm o przekroju kwadratu) będzie mi uciekać trochę "mililitrów" ciepła.

    Czy znacie jakieś sztuczne tworzywo wytrzymałe na skręcanie, aby można było ten pręt stalowy zastąpić....
    Ja pitole.
    Nie wiem wręcz jak to nazwać. Ale to chyba już baaardzo poważna choroba.
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  9. #29

    Domyślnie

    jabko,

    w domach 3-litrowych znajdziesz jeszcze więcej takich szczegółów jak ten powyżej.

    Bo inaczej to wyjdzie 4 albo 5 litrowy.
    GG 5410889

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    przez tą klamkę to "ucieknie" Ci ok. 1W energii w ciągu całego sezonu grzewczego.
    Nie chce mi się szukać dokałdnych parametrów, ale nawet jeśli pomyliłem się o 50%, 100%, 200% to tylko

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    a co z wchodzeniem i wychodzeniem z domu ?

    Czy wiesz jaka to strata ?
    Zakładając 3-4 osobową rodzinę + gości !

    Wczoraj na C+ oglądałem taki film (qurcze nie pamietam teraz tytułu ), w którym bogowie mogli przechodzić przez ściany.
    może należałoby zostać takim bogiem i obcować wyłącznie w towarzystwie bogów?
    Przyniosłoby to znaczne oszczedności. Drzwi i klamki byłyby niepotrzebne

  12. #32

    Domyślnie

    A co to znaczy 1 W energii, bo nie za bardzo rozumiem?
    GG 5410889

  13. #33

    Domyślnie

    Wiecie co? Wydaje mi się że to wszystko prowadzi do jakiegoś absurdu. Dom trzelitrowy, niedługo litrowy, potem ćwiartka..... Nie dajmy się zwariować! Ja w latach 60-tych czytałem w ,,Młodym Techniku'' o domu, który będzie ogrzewany ciepłem osób w nim przebywających... Może to i możliwe jest. Ale jakim kosztem? I jak to będzie wyglądało? Bez drzwi, okien, klamek, prądu..... Mój były dyrektor, nie pamiętam już w jakiej sytuacji rzucił piekną myśl: ,,Pani Haniu! Nie da rady zarobić i dupy nie dać''. W tym momencie zczerwieniał, odwrócił się na pięcie i zniknął w swoim gabinecie.... ( nie wspomnę miny sekretarki, pani Hani, miłej starszej pani )
    Ale taka jest prawda. Mniie eksploatacja domu 125m kw. wynosi średnio w roku ok. 450 zł/ mies. I uważam, że to jest nieźle. I nie mam zamiaru kombinować, cudować, aby tą kwotę zmniejszyć. Jes tyle przyjemniejszych rzeczy, na które można wydać pieniądze.....

    Pozdrawiam wigilijnie - Juras
    A bodaj byś tak dom budował !!!

  14. #34

    Domyślnie

    Chodzi może nie tyle o straty energii, co o zimną klamkę.
    GG 5410889

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    Szaruś,

    sam przyglądam się obecnie technologiom do zbudowania domu superenergooszczędnego ( raczej nie możliwe, nie uzasadnone ekonomicznie zbudowanie jest pasywnego ), ale z tą klamką to chyba żart ?

    Raczej szukam takich technologii jak szyby heat mirror.

    Czy ktoś zna orientacyjną cenę tego wynalazku ?
    Ile jest to droższe od typowej szyby U=1,1

  16. #36

    Domyślnie

    Na tym wątku są prawie wszyscy trochę świrnięci na punkcie oszczędności energii i o to właśnie chodzi. Teraz wydaje sie nam że to wariactwo, niedorzeczność, ale pomyślcie o ludziach wynalazcach z przeszłości np. Edison , jego "światli ludzie" uznali za wariata i posiedział chyba z pół roku w wariatkowie a teraz bez żarówki nie wsposób wyobrazić sobie życia!
    Wesołych Swiąt!!!
    Nie ma rzeczy niemożliwych poza wyjątkami które potwierdzają to pierwsze.

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szaruś
    Chodzi może nie tyle o straty energii, co o zimną klamkę.
    Pod prąd ją francę jedną.
    I od razu można nią ogrzewać przedsionek.

    Wy naprawdę jesteście nienormalni.
    Jedno otwarcie drzwi (w końcu trzeba rano iść do pracy) wywieje wam więcej "ciepła" niz przez tą klamke przez rok.

    Cytat Napisał gosciu01
    a co z wchodzeniem i wychodzeniem z domu ?.
    Najlepiej przez komin jak Mikołaj.
    Od razu domownik będzie ogrzany i tak traconym ciepłem z komina i nie będzie już pobierał "ciepła" wewnątrz domu.

    Z tego wszystkiego to chyba rzeczywiscie najlepiej skupic się na szybach (w końcu ile można dać styropianu czy wełny) bo są kilkukrotnie "zimniejsze" od ścian i dachu.
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szaruś
    A co to znaczy 1 W energii, bo nie za bardzo rozumiem?
    wrzuciłem dodatkową krótką funkcje tej "klamki" do mojego arkusza obliczającego bilans budynku i wyszło mi, że w sezonie grzewczym ta klamka kosztuje mnie ok. 1/1000 kW.

    Sorry,
    mam dwoje drzwi wejściowych to 2x tyle

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał jabko
    Wy naprawdę jesteście nienormalni...
    a i owszem,
    stanowimy ( forumowicze ) awangardę, elitę budownictwa - bez niepotrzebnej skromności tworzymy trendy.

    90% budujących w tym kraju, to wie tylko tyle gdzie ma być dach i gdzie drzwi wejściowe, no i okno i kaloryfer pod nim. Resztę wie juz tylko majster - pan Tadzio. To nie żart.

    Zaczynając czytać to forum przeczytałem WSZYSTKIE posty we wszystkich wątkach w tydzień.
    Spróbuj to zrobić teraz
    Szczęśliwie coraz wiecej osób buduje świadomie.
    Pisywał wówczas na forum pewien Grzegorz, nie pomnę nicka, który w stropie dał 30 cm wełny i chyba 20 cm styropianu na ściany.
    Został niemalże zlinczowany za to - tutaj na forum !

    A teraz ???
    Minęło raptem 4 lata !

    ... ale z tą klamką to był żart pewnie ...

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    gosciu01 można by powiedzieć jesteście Avant-Garde bodownictwa

    Chyba troszke źle mnie zrozumiałeś. Ja jestem jak najbardzie za (a nawet przeciw).
    Ale...no właśnie jest ALE:

    Troszke logiki w działaniach.
    A logiczne jest zajmowanie się problemem od strony strat najwiekszych czyli nie zajmowanie się klamką skoro mamy zimne okna.
    W tej chwili to jest tak że masz w ścianie dziurę 1m2 a próbujesz zatykać inna dziurkę tysiąc razy mniejszą.

    Logiczne też jest nie wsadzać 40tyś zł w pompe ciepła która z wyliczeń zwraca się .... no właśnie NIGDY.
    W tej chwili mamy już na tyle ciepłe podłogi, ściany i dach ze 30% ciepła ucieka przez wentylację i okna a wy zajmujecie się prętem 1cm2 od klamki ??

    Ja mam plany takie:

    Podłoga 15cm styro (bedzie podłogówka)
    Strop 15-20 cm wełny (drewniany)
    Dach 20-25cm wełny
    Ściana 15cm styro
    Okna - rolety

    I co dziwne mam zamiar zrobić to wszystko tanio !!
    Rolety kupie mechaniczne a że konstrułuje silniczki elektryczne małe (+koła zębate) to w niedługim czasie będą elektryczne zamykane jednym przyciskiem z salonu)
    Styro na ścianie przymocuje normalnymi kołkami do 10cm

    Jedyne z nowoczesnych, dziwacznych urządzeń nad którym sięzastanawiam to rekuperator
    I tu czytam ciekawe posty adama który robi samoróbki (ale szukam też w sklepach).
    Mieszkam na terenach gdzie mam dostęp do taniego drzewa (liściaste 50zł/m3)


    W tej chwili na mieszkanie 107m2 (11 okien, ściana moja z 4 stron świata, nade mną dach, pode mną pusta hala i garaż - czyli taki prawie domek nie dogrzewany z żadnej strony) gdzie mam ściany 38cm a w części nawet 24cm (jedna cegła) całe z cegły pełnej wydaje maxymalnie 1,5m3 drzewa do kominka czyli 75zł + największy rachunek jaki miałem kiedykolwiek za gaz to 270zł (razem z kuchenką)

    Czyli 345zł za 107m2 kompletnie nie ocieplone.

    Dodam jeszcze ze w domu mam małe dziecko i chodzimy w koszulkach (przy kominku i nadmuchu jest za ciepło ale moją zonka troche ciepłolubna więc cierpię z nią he h e)

    I ja planując dom mam myśleć o pręcie w klamce ??
    Chce dobrze połączyc izolacje odpowiedniej grubości i mysle co to zrobić z oknami i wentylacją i jakoś nie mam zamiaru zajmować się pręcikiem 1cm2.
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

Strona 2 z 673

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony