dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie

    Planuje otynkować dom na wiosnę i chce zrobić opaski wokół okien o ton jaśniejsze od koloru domu, ale nie wiem jaki jest najlepszy materiał na to. Dom mam z Ytonga i jeszcze mi resztki zostały. Czy moge to wykorzystać? Wiem, że czesto do tego celu wykorzystuje się sytropian, ale on mnie akurat zupełnie nie przekonuje....
    Czy macie jakiś pomysł na wykonanie tego ozdobniczka?

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Widziałam niedawno w moich okolicach opaski zrobione ze specjalnych płytek ceramicznych-trochę nierówne, rownież wytłaczane wzorki. Coś pięknego.

  3. #3

    Domyślnie

    O! Takiego cuda to ja jeszcze nie widziała....pewnie drogie ;o(

  4. #4

    Domyślnie

    Hej
    Nie jestem pewien czy dokladnie o to Tobie chodzi, ale zobacz na stronie
    http://republika.pl/prof_bud/strony/strony2/krocz.htm
    Ich strona glowna to:
    http://republika.pl/prof_bud/
    Tobie pewnie chodzi o cos mniej wymyslnego, ale powinni w ofercie miec rozne wzory.
    W przegladarke mozesz wpisac slowo "sztukateria". Pojawi sie na pewno kilka firm z tej branzy. Z reguly to sa wystroje wnetrz, ale pewnie cos dla siebie znajdziesz.
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie



    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Młody dnia 2003-01-06 11:39 ]</font>

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki, ale rzeczywiście to jest zbyt strojne. Wole coś bardziej prostego. Typowe paseczki wokół okna...

  7. #7

    Domyślnie

    Ja osobiście optowałbym za styropianem. przemawiają za tym rozwiązaniem argumenty ekonomiczne, gdyż w okolicy okien najczęściej występują tzw. mostki termiczne. wykonanie takiego gzdżetu z materiału termoizolacyjnego pozwoli zminimalizowac ich wpływ na termoizolacyjność ściany.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Bułeczka sąsiad mojej mamy to ma i owszem wygląda bardzo ładnie. Myślę, że było poprostu docinane z tego samewgo styropianu którym ocieplali dom.
    Chętnie jednak na tym siadają ptaki i załatwiają swoje potrzeby prosto na parapet, lub okno. Taka niestety jest wada tego rozwiązania. W związku z tym, że sąsiedzi nie mieszkaja w tym domu cigle, przyjeżdżając po przerwie okna mają obfajdane dokumentnie.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    do tego jeszcze pod te naklejone opaski będzie mogła się przedostawać woda opadowa. Kurz osiadający na górnych krawędziach będzie spływał z wodą i będą zacieki.
    Jak opaski to zlicowane z murem a najlepiej je pomalować na tynku o innej fakturze niż pozostała część tynku np. puchaty baranek, gres wklejony w zaprawę - najlepiej w kolorze dachu.
    Tak myślę
    Jak Twoje okna [przeżyły te mrozy] - grill był super

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Po co Ci te opaski. To zupelnie de mode!

  11. #11

    Domyślnie

    Terranova oferuje gotowe profile ze styropianu, jest ich kilkanaście typów. Można stosować na gzymsy, opaski i inne elementy ozdobne.
    Ja mam je w katalogu, który dostałem od Terranovy (swego czasu w Muratorze były kupony na darmowy katalog).
    Zobacz, może będzie coś na stronie Terranovy.
    Ja polecałbym gotowe elementy, cięcie samemu ze styropianu nie da pożądanej gładkości i równości krawędzi, nie mówiąc o ewentualnym wyprofilowaniu.
    Pozdrawiam - Alek

  12. #12

    Domyślnie

    Znalazłem jeszcze jedno źródło na stronie http://www.sima.pl
    Warto pooglądać
    Alek

  13. #13

    Domyślnie

    Znalazłem jeszcze jedno źródło na stronie http://www.sima.pl
    Warto pooglądać
    Alek

  14. #14

    Domyślnie

    A może poprostu zrobić jaśniejszy tynk na obrzeżu okien. Widziałam takie rozwiązania i wyglądało nieźle. Cociaż jeśli masz np. drewniane, brązowe okna, a planujesz jasną elewację to niekoniecznie efekt będzie korzystny. Ale oczywiście rzecz gustu. W każdym razie widziałam takie rozwiązanie: białe okna, kremowa elewacja i o tonację lub dwie jaśniejsze lub białe paski dookoła okien. Tylko uważaj przy wyborze kolorów. Ja sobie wymyśliłam o ton jaśniejsze obrzeża wewnątrz otworów okiennych i drzwiowych i różnica jest mało widoczna.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony