dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 640 z 764
Pokaż wyniki od 12.781 do 12.800 z 15266
  1. #12781
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Taka butla ma 11 kg, więc mi wychodzi, że 5,5 kg gazu na miesiąc.
    Jasiek jeśli wszedł w posiadanie litówek, to teraz może ma jedno i drugie on i off.

    Jak padnie sieć to oprócz tego co masz w wyspowym PV masz jeszcze butlę. Jeśli dziś jest pusta, to jutro nabijesz i wodę na kawę możesz zagrzać na kuchence turystycznej. One są przystosowane do gazu płynnego.
    W garażu mam butle i turystyczną od czasu iduukcji razz sie przydała bo prądu nie było a off płyty nie pociągnie. Pzatym zaprawiam na niej aby gaz schodził i żeby za jakiś czas wymienić. ale teraz pewnie jedna butla wystarczy na kilka lat.

    A tak wogóle to duże zużycie miałem 11kg na dwa miesiące na gotowanie?
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #12782
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.491

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    A tak wogóle to duże zużycie miałem 11kg na dwa miesiące na gotowanie?
    W normie...

    Ja zlikwidowałem w domu gaz płynny, bo razem nie używa się w domu płynnego i ziemnego.

    Gazu używam (będę używał) tylko w instalacji c.o. Może się zdarzyć, że "wyczerpie się" własny prąd.
    By mieć pewność nad pewnościami PV powinna dać dodatkowo z 4000 kWh do odzyskania z magazynu rocznie. Nie opłaca jej się rozbudowywać, co wiązało by się się z przejściem na współczynnik 0,3 z 0,2 Trzeba by było wymienić przyłącze na 3-fazowe, częściowo inwertery i więcej paneli ze względu na stratę jeszcze wspomniane 10 % wrzuconej energii do sieci. Lepiej dogrzać gazem, bo 4000 kWh przełoży się na 400 m3 gazu.

    Mroźna zima zdarza się co kilka lat. Jeśli w czasie ciepłych zim będą nadwyżki energii elektrycznej to się ona zmarnuje (przepadnie).
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  3. #12783
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.491

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Serio, nie interesuje mnie czytanie newsów, ile kWp ma jasiek i czy padły mu jakieś aku ostatnio.
    Jest kilka lepszych tematów, żeby sobie pogawędzic na ten temat
    Nie masz się co irytować.

    Wątek, jak to nazwałeś został założony kilkanaście lat temu. Jego Autor już się nie udziela. Mimo tego to doszliśmy do 640 strony i ponad 12 tysięcy wypowiedzi..

    Widzę, że nie wszystko o czym tu mówimy Cię interesuje.

    Cóż za problem - załóż nowy wątek. Określ na wstępie, czego oczekujesz od biorących w nim udział.

    Jest duża szansa, że będziesz zadowolony.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  4. #12784
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Nie masz się co irytować.

    Wątek, jak to nazwałeś został założony kilkanaście lat temu. Jego Autor już się nie udziela. Mimo tego to doszliśmy do 640 strony i ponad 12 tysięcy wypowiedzi..

    Widzę, że nie wszystko o czym tu mówimy Cię interesuje.

    Cóż za problem - załóż nowy wątek. Określ na wstępie, czego oczekujesz od biorących w nim udział.

    Jest duża szansa, że będziesz zadowolony.
    Oczekuję po prostu informacji na temat zuzycia gazu od osób nim ogrzewwjących, więc dziwnym trafem nie muszę zakładać nowego wątku, bo właśnie w tym temacie teraz piszę.
    Jeśli chcesz sobie podyskutować na temat on-gridów, off-gridów , ogrzewania pràdem, weglem to znajdziesz lepszy watek.
    Jeśli nie - znów będę musiał zatrudnić moderatorów, a nie chce przysparzać im pracy.

  5. #12785
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.491

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Oczekuję po prostu informacji na temat zuzycia gazu od osób nim ogrzewwjących, więc dziwnym trafem nie muszę zakładać nowego wątku, bo właśnie w tym temacie teraz piszę.
    Jeśli chcesz sobie podyskutować na temat on-gridów, off-gridów , ogrzewania pràdem, weglem to znajdziesz lepszy watek.
    Jeśli nie - znów będę musiał zatrudnić moderatorów, a nie chce przysparzać im pracy.
    Takich informacji w tym wątku jest setki, jeśli nie tysiące. Przeszukaj. Od lat nic się nie zmieniło.

    W ślad za liczbami są tłumaczenia dlaczego tak mało, lub dlaczego tak dużo. I chyba dzięki takim informacjom dyskusja trwa 14 lat.
    Mimo, że gazu używam sporadycznie, to jednak używam.
    To dzięki wpisom Kolegów mogę ocenić, że jeśli używa się gazu warto docieplić dom. A co w tym zdrożnego, że ktoś go nie używa (jest przeciwnikiem gazu) i podaje dlaczego używa innego medium do zapewnienia ciepła w domu? Albo że w określonych sytuacjach używa gazu, a w innych PC?

    By Cie chociaż trochę odstresować spasuję co nieco.

    Nie strasz.
    Jest takie powiedzenie o kłodzie w oku i coś tam. Zweryfikuj swoje wszystkie posty - inne powiedzenie mówi o rzuceniu kamieniem. Być może uważasz się za tego, co pierwszy powinien zrobić z niego użytek.

    OZC i tylko OZC wystarczy, by oszacować ile gazu może pójść.
    Ściślej - jakie jest zapotrzebowanie.
    Ostatnio edytowane przez vr5 ; 11-11-2019 o 16:28 Powód: Uzupełnienie
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  6. #12786
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Kto jest administratorem, moderatorem na forum ?
    Uwagi dotyczące forum zgłaszamy w odpowiednim dziale.
    Posty rażąco wychodzące poza temat są usuwane, w szczególności (a może głównie) te które poza brakiem treści merytorycznej są napastliwe.
    Na ogół dzieje się to po pozytywnej ocenie zgłaszanych raportów.

    Ps. To jest post porządkowy, usunę go tak jak poprzedni.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #12787
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.491

    Domyślnie

    @kulibob

    Tak na prawdę samą ilością zużytego gazu i tylko gazu w ostatnim czasie interesuje się chyba tylko Kolega @fotohobby.

    Nie wiem, czy dobrze odczytałem jego intencje, ale odniosłem wrażenie że bardzo pilnuje by podawać ilości gazu, bo to zawarte jest w tytule wątku Jak by nie było ważne (potrzebne), że dla innych istotna jest informacja, w odniesieniu do czego - czy choćby w porównaniu do zużycia innych nośników energii oraz w odniesieniu do posiadanej termoizolacji.
    Wprawdzie temat jest w dziale "ogrzewanie" i ja z kolei nie widzę nic złego, że Koledzy przy okazji przedstawiając swoje spostrzeżenia.

    Nie dawno jeden z kolegów był przekonany, że że gaz jest droższy od prądu. Dopiero, jak mu wytłumaczyłem, że może być inaczej to chyba przekonał się, że nie troluję. Co więcej, dobrze że w dyskusji poruszamy sprawy "dookólne", bo przy okazji wymiany spostrzeżeń obalamy panujące tu i tam mity.

    Wymieniony Kolega ma dom o parametrach zbliżonych do domu Kolegi @Kaizen.

    Niestety ten drugi używa do grzania domy głównie prądu. Z drugiej strony, by porównał swoje zużycie gazu do celów grzewczych do zużycia prądu na te same cele w domu o podobnej powierzchni, pomnożył swoje zużycie gazu przez 10, to by miał porównanie ze zużyciem prądu, czyli m3 gazu do kWh.

    Mając piec c.o. którego zakres pracy zaczyna się od 1,9 kW można założyć, że wyniki będą zbieżne. Jeśli będą rażąco różne, to gdzieś ktoś zrobił coś źle.

    Ale aż strach coś napisać, bo zaraz może być skarga do Moderatora.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  8. #12788
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    @kulibob

    Tak na prawdę samą ilością zużytego gazu i tylko gazu w ostatnim czasie interesuje się chyba tylko Kolega @fotohobby.

    Nie wiem, czy dobrze odczytałem jego intencje, ale odniosłem wrażenie że bardzo pilnuje by podawać ilości gazu, bo to zawarte jest w tytule wątku Jak by nie było ważne (potrzebne), że dla innych istotna jest informacja, w odniesieniu do czego - czy choćby w porównaniu do zużycia innych nośników energii oraz w odniesieniu do posiadanej termoizolacji.
    Podając zużycie, podajemy też parametry domu- bez tego liczba byłaby bez sensu.
    Często przewijaja sie tu dyskusje co poprawić by poziom zużycia GAZU obniżyć.

    Jest taki wątek "Najtańsze ogrzewanie domu", czy "Wybór źródła ogrzewania" - jak masz chęć produkowania się, porównywania, to tam spełniasz się lepiej.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #12789
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Też tak uważam (patrz powyżej). Cieszę się, że tak myślisz, bo z Twej irytacji można było nieopatrznie wyciągnąć mylne wnioski.
    To że znacznie rzadziej używam gazu niż inni, nie znaczy, że go nie zamierzam używać. Masz znacznie lepiej ocieplony dom, niż ja i wiem, że zużycie gazu będziesz miał mniejsze. Mój dom ma ponad 90 lat, czyli nieco mniej niż ja, a to oznacza, że daruję sobie kolejne docieplanie.
    Zależało mi by by obniżyć koszty ogrzewania i poszedłem inną drogą - postanowiłem wykorzystać też inne źródła ciepła.
    Pojawiłeś się w tym wątku tuż po @vvvv i @kulibob, którzy gazu nie używają, a byli tu tylko po to by potrollować, kontestować wyniki, insynuować, że ogrzewający się gazem chodzą w swetrach itp itd.
    Poleciało mnóstwo postów, poleciał ban (szkoda, że tak krótki), wiec nie dzi się, że jak pojawil sie następny offtop z informacja, o jaśku i jego panelach to moźna bylo się trochę zirytować.
    Ja nie wykluczam innych źródeł energii, sam uważam, że czasem dobrze jest zainwestować w kolektory słoneczne, czy PC do CWU, by wyskoczyć z najdrozszej grupy taryfowej, ale jak chce sobie porownąc mój dom z ogrzewanym kablami, to po prostu wejde na "Ogrzewający prądem z COP1"
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #12790
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.491

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Pojawiłeś się w tym wątku tuż po @vvvv i @kulibob, którzy gazu nie używają, a byli tu tylko po to by potrollować, kontestować wyniki, insynuować, że ogrzewający się gazem chodzą w swetrach itp itd.
    Poleciało mnóstwo postów, poleciał ban (szkoda, że tak krótki), wiec nie dzi się, że jak pojawil sie następny offtop z informacja, o jaśku i jego panelach to moźna bylo się trochę zirytować.
    "
    Ja się zna co-nieco na urządzeniach elektrycznych, a co do gazu - w rodzinie od wielu lat w tym pracują (nie w gazowni).

    Zareagowałem, gdy w wątku Kolega @Dejson wyraził wątpliwość by Kolega @axel83 zużył gazu tyle ile zużył.
    Po założeniu gazu (od 29.11 poprzedniego roku) często zaglądałem i odczytywałem wskazania licznika. Z jednej strony, bo to nowa "zabawka", a z drugiej strony, bo miałem rozpoznane ile ciepła potrzeba na mój dom.
    Porównując zużycie energii elektrycznej (w kWh) oraz gazu (w m3) wyszło, że z 1 m3 "wyciśnie" się około 10 kWh.
    W grudniu zużyłem 132 m3 gazu, ale dlatego, że podłączane były stopniowo klimy (mam 4 splity). Bez nich poszło by więcej. Stycznia nie podaję, żeby nie zanudzać. Tylko gdzieś około 15.01 były takie dni, by sprawdzić jak gaz ma się do PC PP. (temperatury spadały do -15 st.C.). I tak "zabawa" z gazem trwała do 20 maja.

    Wydawało mi się że po wpisach K. @Dejson mogę coś wnieść do dyskusji.

    Mogę z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć ile gazu zużyję w danym dniu znając prognozę pogody. Gazu używam świadomie, gdy jest to dla mnie korzystne.
    Pisałem gdzieś - gaz ma praktycznie rzecz biorąc charakterystykę liniową i jest chyba znacznie tańszym medium w temperaturach co najmniej od -10 st.C. Sprawność PC spada ze spadkiem temperatury.
    Co do prądu - są inne kryteria - trzeba go z "magazynu" zużyć w określonym czasie, bo przepadnie.
    Chyba wiesz o co chodzi, bo masz PV podłączoną z ZE.

    Twoje uwagi #12776, #12782, #12786 były bez "stopki" więc trudno było ocenić, dlaczego?...

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez vr5 ; 12-11-2019 o 17:30 Powód: korekta PC PP zamiast PC PW
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  11. #12791
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Stopka się czasem pojawia, czasem nie. To jakiś błąd Forum
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #12792
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Do rzeczy. Pozwólcie że będę dzielił się spostrzeżeniami na temat instalacji u teściów. Kamienica 105 lat, grube nieocieplone mury z czerwonej cegły, dom w zabudowie szeregowej, ostatni w rzędzie, parterowy. To są 2 mieszkania (35 i 40m) połączone korytarzem gdzie również jest kaloryfer. Nowe okna, nowe drzwi. W mniejszym pomieszczeniu 24* a w większym 21* z histerezą 0,2. Był śmieciuch i kaflak, wszystko wywalone i instalacja zrobiona po nowemu z grzejnikami obliczonymi pod kondensat. Wszędzie głowice termostatyczne. Kocioł to Termet Gold dwufunkcyjny. W domu mieszkają 3 dorosłe osoby. Kocioł prowadzony pogodowo wciąga w tym momencie średnio 2m3 gazu. Jak było -1 w nocy i 7* w dzień to poszły 3m3. Na dzień dzisiejszy jest dużo taniej niż jak palili w zasypowcu. Zobaczymy co przyniesie sezon.

    Październik 58m3=653kwh 125,66zł

  13. #12793

    Domyślnie

    Posiadam dom około 200m2 . Od 31.10 zużyłem 50 m3 gazu. W domu 4 osoby . kuchnia gazowa.
    Raz był odpalony kominek.

  14. #12794
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Dom 120m ogrzewania podłogowego, pierwszy rok grzania, kocioł gazowy. Wrzesień 50 m3 gazu, październik 55m3, temperatura 22-23 stopnie.

  15. #12795

    Domyślnie Początki z piecem.

    Witam wszystkich użytkowników kotłów gazowych, szczególnie posiadaczy immergas 12tt, ponieważ właśnie zacząłem korzystać z takiego. Dlatego na co ma w szczególności zwrócić uwagę przy ustawieniach aby jak najefektywnie działał? Oczywiście już po wizycie serwisanta ale wiadomo oni ustawiają standardowo.

  16. #12796

    Domyślnie

    Cytat Napisał lewy7776 Zobacz post
    Witam wszystkich użytkowników kotłów gazowych, szczególnie posiadaczy immergas 12tt, ponieważ właśnie zacząłem korzystać z takiego. Dlatego na co ma w szczególności zwrócić uwagę przy ustawieniach aby jak najefektywnie działał? Oczywiście już po wizycie serwisanta ale wiadomo oni ustawiają standardowo.
    Jest dedykowany wątek dla kotłów immergas: https://forum.muratordom.pl/showthre...-opinie-porady
    Tam możesz zadać pytanie, tutaj podajemy wyniki spalania.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  17. #12797

    Domyślnie

    Witam chciałem zapytać użytkowników podlogowek czy lepiej jej nie wychladzac? Czy lepiej jak po otrzymaniu zadanej temp. Następuje Wyłączanie pieca i chłodzi się podłoga? Chodzi mi o to jak jest ekonomiczniej - czy zostawiać piec np na 25-30 stopni na piecu jak mam już dobra temp w domu czy wyłączać całkowicie piec I wychładzac podlogowke? Dzięki za info. Hejterom dziękuję jestem świeży i chce się uczyć, a nie słuchać jakim jestem nieudacznikiem.

  18. #12798
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Patrząc pod katem zużycia gazu, to nie ma większego znaczenia. Pod kątem wahań temperatury lepiej nie dopuszczać do zbyt długich przestojów, tylko zasilać temperaturami rzędu 26-29C

  19. #12799
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zelardinho10 Zobacz post
    Witam chciałem zapytać użytkowników podlogowek czy lepiej jej nie wychladzac? Czy lepiej jak po otrzymaniu zadanej temp. Następuje Wyłączanie pieca i chłodzi się podłoga? Chodzi mi o to jak jest ekonomiczniej - czy zostawiać piec np na 25-30 stopni na piecu jak mam już dobra temp w domu czy wyłączać całkowicie piec I wychładzac podlogowke? Dzięki za info. Hejterom dziękuję jestem świeży i chce się uczyć, a nie słuchać jakim jestem nieudacznikiem.
    lepiej stabilnie a nie włącz wyłącz kocioł dłużej pracuje i dłużej korzysta z efektu kondensacji przez co powinno być taniej

  20. #12800
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nawet, jeśli jest taniej, to niezauważalne.
    Kiedys przy obniżonej temp zasilania do 28C kociol pracował kilkanaście h/dobe z mocą minimalna, potem podniosłrm temp zasilania, ustawiłem okna grzania, kocioł włącza się 2-3x dziennie i grzeje kilka h/dobę.
    Różnicy w rachunkach nie odczułem

    Może i gazu zużywa nieco więcej, ale energii elektrycznej na pewno mniej.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 20-11-2019 o 10:58
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 640 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony