dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 708 z 764
Pokaż wyniki od 14.141 do 14.160 z 15266
  1. #14141
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Złóż deklarację , określ liczbę i rodzaj odbiorników wpisz W-2.12T(<=1200m3) Jeśli będą wątpliwości i "ich wyliczenia" to sami zmienią jeśli nie zostaniesz przy niższej taryfie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  2. #14142

    Domyślnie

    Złożyłem deklarację na 1.12T bo nie można przeskoczyć z taryfy 1 na inną dopiero sami mnie przerzucą na podstawie zużycia.
    4,48kW na południe kąt 45°

  3. #14143
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ktoś już dostał faktury na przyszły rok ? w końcu ile gaz pójdzie w górę od nowego roku ?

  4. #14144

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Ktoś już dostał faktury na przyszły rok ? w końcu ile gaz pójdzie w górę od nowego roku ?
    Ja dostałem pismo z PGNIG o 7.2 % podwyżce. Dramatu na razie nie ma

  5. #14145

    Domyślnie

    Czytam te wasze zużycia i trochę się obawiam w tamtym roku odpaliłem kocioł (junkers ceraput 14kw) i w okresie grudzień, styczeń szło średnio 10-11m3 na dobę miesięcznie około 300m3. temperatura ustawiona to było 18-19C

    Ogrzewanie podłogowe na parterze, piętro grzejniki

    Wentylacja klasyczna
    Dom ocieplony styropian grafitowy 15cm, Etixx 0,31
    Stropodach ocieplony styropianem około 26-28cm - zwykły biały
    Fundamenty styrodur 5cm.
    podłoga 9cm - styropian grafitowy 0,31 (nie dało się więcej )
    Okna 3 szybowe, .
    Jeden duży 10 metrowy balkon - jeszcze nie ocieplony.
    Mostek w około domu na łączeniu styropianu ze styrodurem - szczelina 2-4 cm - mam w planach to zapiankować i obłożyć dodatkowo 10cm styrodurem na głębokość 60cm. bo to 5cm to mało mi się wydaje.

    W sumie i tak nie wierze ze to jakoś dużo da, jak zejdę na 280 m3 to chyba będzie cud
    Ostatnio edytowane przez zip20 ; 24-11-2021 o 16:49

  6. #14146
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jakbyś jeszcze podał powierzchnię tego domu, to moznaby sie odnieść...

  7. #14147

    Domyślnie

    strasznie duże zużycie, ja nigdy nie miałem więcej niż 200 m3, jak duży dom?
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

  8. #14148

    Domyślnie

    Według projektu powierzchna użytkowa 148m2 po podłodze myślę że około180m2. Pomieszczenia wysokie na około 2,7 -2,75
    Dom wybudowany z pustaka porotherm 30
    Ostatnio edytowane przez zip20 ; 24-11-2021 o 16:48

  9. #14149

    Domyślnie

    To był twój pierwszy sezon grzewczy? może po prostu mury nie były wygrzane, moje średnie zużycie na rok to od 1000-1100 m3 z CWU w domu 22 C.
    Ostatnio edytowane przez byq84 ; 24-11-2021 o 16:47
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

  10. #14150

    Domyślnie

    Dom budowany w sumie 10 lat, kotłownie odpaliłem w listopadzie, wiadomo na start poszło sporo więcej a później to już tak się utrzymywało na poziomie który podałem.
    Później zszedłem z temperatura na 14C a w marcu wyłączyłem całkiem bo szkoda kasy.

    Teraz znowu zaczynam grzać ale będę utrzymywał jakąś stała temperaturę żeby kuchnia, drzwi i schody nie oberwały.
    Wprowadzamy się na wiosnę lub lato.

    Spartolone jest połącznie fundamentu z ociepleniem ścian - do zrobienia na wiosnę.
    Balkon który nie jest ocieplony tz jest ale lekko od góry (5cm) i od dołu coś tam jest ale boki i czoło balkonu nie jest wcale ocieplone.

    Ściany szczytowe te które stoją na stropodachu nie są ocieplone od środka (strychu) i cos tam pewnie ucieka.
    Mam tez kominy (systemowe) omurowane cegłą która stoi na stropodachu i nimi pewnie tez cos tam ucieka. - jedyne co mogę zrobić to ocieplić ta cześć co jest na stychu.

    Sam stropodach ( płaska cześć ) ocieplony jest grafitem 0,31 Etixx 15cm + reszta biały wiec jest trochę lepiej niż na skosach bo tam jest zwykły biały styropian (26cm ) w sumie miedzy krokwiami i pod krokwiami.

    W zimie ogrzewając patrzyłem na dach i tylko przy tych ścianach szczytowych widać było leciutki obrys na śniegu który leży na dachówce, ale widoczne to było tylko w okresie kiedy śnieg prawie się topił czyli około 0C i w sumie jak by się ktoś mega bardzo nie przyjrzał to by tego nie wypatrzył - wiec dachem jakoś strasznie dużo nie uciekało.
    Ostatnio edytowane przez zip20 ; 24-11-2021 o 17:24

  11. #14151
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anemonek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    183

    Domyślnie

    Zaczynam sezon grzewczy z gazem ziemnym. Wcześniej dom był ogrzewany starym, pozaklasowym śmieciuchem. Budynek był używany okazjonalnie, stąd trudno oszacować zużycie paliwa na sezon grzewczy. Poprzedni właściciele zarzekali się co prawda, że dom ciepły i tak dalej, ale wiadomo, każdy tak mówi. Instalator uruchomił kocioł na najniższą możliwą temperaturę (jeszcze nie mieszkamy), czyli 40 stopni, instalacja grzejnikowa. Temperatura podniosła się do 20-21 stopni, zużycie około 10m3 na dobę. No, ale po co utrzymywać aż tyle w pustych murach? Po przestawieniu kotła na tryb podłogówki, przy okazji niechcący wyłączonym na dwa dni, i ustawieniu temperatury na 36 stopni kocioł zużywał 7 - 8 m3 na dobę, temperatura w domu spadła do około 17 stopni. Teraz jest ustawione 30 stopni, jutro okaże się, jaka temperatura jest w domu, no i jakie zużycie gazu. Dom ma duże mostki cieplne: schody zewnętrzne i ściana przy ganku nie są ocieplone, podobnie jak ściana balkonowa na wysokim parterze wraz z 10 metrowym balkonem. Brama garażowa jest nieocieplona i nieszczelna - koniecznie trzeba to poprawić. Na stropie części nieogrzewanej przyziemia (garaż i pomieszczenie gospodarcze) jest 10 cm styropianu, wewnętrzna ściana pomiędzy garażem a resztą domu nie jest niczym ocieplona. Przyszedł mi do głowy pomysł, czy na górze, tam, gdzie będzie w głównej mierze toczyć się życie rodzinne, nie dołożyć wodnej podłogówki w tzw. suchym systemie, bez wylewki, żeby móc ogrzewać możliwie najniższą temperaturą. Czy to ma sens?
    Kostka polska, powierzchnia całkowita 150m2: przyziemie: 75 m2, w tym 40 m2 nie ogrzewane (garaż + pom. gospodarcze); wysoki parter: 75 m2 powierzchni użytkowej, ściany: dwuwarstwowe - bloczek betonowy + cegła, ocieplenie 10 cm wełny/styropianu, dach: niemal płaski, ocieplenie 70 - 10 cm wełny, ogrzewanie: grzejniki, gaz ziemny, kocioł kondensacyjny Termet Ecocondens Gold Plus 25kW, zasobnik 150 l.

  12. #14152

    Domyślnie

    Wejdź na stronę https://cieplo.app/start i wypełnij dane mi się zgadza i tyle na dom wychodzi. Nowe domy budowane w tradycyjny sposób (fundamenty,wentylacja grawitacyjna) tyle maja i są to domy nie do końca- energooszczędne około 75- 80w/m2

    Przykładowo wynik https://cieplo.app/wynik/lsi1 16 096kWh rocznie przyjmując ze jeden m3 gazu to 11kw to dzieląc 16096/11=1463m3 gazu dzieląc to przez 5 miesięcy otrzymasz wynik 292m3 na miesiąc liczymy ze przez 5 miesięcy są mega mrozy a wiadomo tak nie jest wiec na cały sezon tyle wyjdzie.

    Tutaj podobne wyliczenia - wszystko się zgadza (patrz tabelka nowy dom ocieplony )
    http://cena-pradu.pl/ogrzewanie.html

    Niwelacja mostków coś da ale nie licz na wiele jak zrobisz wszystko coś tam zejdziesz. Nie wierz ze zejdziesz do tych wartości co są w internetach bo ludzie dogrzewają kominkami albo maja całkowicie inna technologie budowy (płyta fundamentowa ) itd. standardowy dom średnio ogrzewanie tyle wychodzi co w tym drugim linku.
    Ostatnio edytowane przez zip20 ; 27-11-2021 o 19:51

  13. #14153
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anemonek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    183

    Domyślnie

    Tak jak piszesz, niestety cudów nie ma, a gaz płynie jak woda. Kominka ani kozy nie mam. Mój dom to pewnie, jeśli chodzi o zużycie, ogniwo pośrednie pomiędzy nowym ocieplonym a starym bez ocieplenia. Po dzisiejszej wycieczce do domu okazało się, że temperatura na kotle to 33 stopnie, choć była ustawiona 30, a w domu nadal 17 stopni. Temperatura na kotle została obniżona do 27stopni, zobaczymy, jak to się przełoży na temperaturę w domu. Wszystkie kaloryfery odkręcone na maks. Później będę testować jak przykręcenie grzejników na dole przekłada się na zużycie paliwa.
    Kostka polska, powierzchnia całkowita 150m2: przyziemie: 75 m2, w tym 40 m2 nie ogrzewane (garaż + pom. gospodarcze); wysoki parter: 75 m2 powierzchni użytkowej, ściany: dwuwarstwowe - bloczek betonowy + cegła, ocieplenie 10 cm wełny/styropianu, dach: niemal płaski, ocieplenie 70 - 10 cm wełny, ogrzewanie: grzejniki, gaz ziemny, kocioł kondensacyjny Termet Ecocondens Gold Plus 25kW, zasobnik 150 l.

  14. #14154

    Domyślnie

    Wracając do nazwy tematu...

    Zużycie listopad 2020: 251 m3 (jest to średnia miesięczna, gdyż spisałem licznik 12 listopada i ) - w tym ok. 54m3 na CWU.

    W październiku tego roku ocieplenie ścian styropianem grafitowym 10 cm.

    Zużycie listopad 2021: 189 m3/2074kW - w tym ok. 54m3 na CWU

    Ustawiłem w tym roku na termostacie stopień więcej niż w tamtym.
    Ostatnio edytowane przez Gnieff ; 30-11-2021 o 15:15 Powód: błąd
    Kocioł gazowy kondensacyjny, wiszący, jednofunkcyjny ecoTEC plus VC 20kW + zasobnik VIH R 120/6B.
    Regulator pogodowy oraz multiMATIC VRC 700f. Grzejniki aluminiowe. Ściany półtora pustaka ze szczeliną + 10 cm styropianu grafitowego lambda 0,032. Strop przykryty 20 cm Climowool 0,033. Dom piętrowy 140m2 z lat 80'

  15. #14155
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anemonek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    183

    Domyślnie

    Zużycie z listopada 2020 jest niebywale niskie jak na ogrzewanie 140 m2 domu z ubiegłego wieku bez ocieplenia. Nawet z ociepleniem byłby to super wynik. Ten z 2021 wydaje się bardziej realny.
    Kostka polska, powierzchnia całkowita 150m2: przyziemie: 75 m2, w tym 40 m2 nie ogrzewane (garaż + pom. gospodarcze); wysoki parter: 75 m2 powierzchni użytkowej, ściany: dwuwarstwowe - bloczek betonowy + cegła, ocieplenie 10 cm wełny/styropianu, dach: niemal płaski, ocieplenie 70 - 10 cm wełny, ogrzewanie: grzejniki, gaz ziemny, kocioł kondensacyjny Termet Ecocondens Gold Plus 25kW, zasobnik 150 l.

  16. #14156

    Domyślnie

    Cytat Napisał anemonek Zobacz post
    Zużycie z listopada 2020 jest niebywale niskie jak na ogrzewanie 140 m2 domu z ubiegłego wieku bez ocieplenia. Nawet z ociepleniem byłby to super wynik. Ten z 2021 wydaje się bardziej realny.

    Sorry, za przekłamanie. Edytuję mój poprzedni wpis. Rzeczywiście było większe zużycie.
    Ostatnio edytowane przez Gnieff ; 30-11-2021 o 15:16
    Kocioł gazowy kondensacyjny, wiszący, jednofunkcyjny ecoTEC plus VC 20kW + zasobnik VIH R 120/6B.
    Regulator pogodowy oraz multiMATIC VRC 700f. Grzejniki aluminiowe. Ściany półtora pustaka ze szczeliną + 10 cm styropianu grafitowego lambda 0,032. Strop przykryty 20 cm Climowool 0,033. Dom piętrowy 140m2 z lat 80'

  17. #14157
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anemonek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gnieff Zobacz post
    Wracając do nazwy tematu...

    Zużycie listopad 2020: 251 m3 (jest to średnia miesięczna, gdyż spisałem licznik 12 listopada i ) - w tym ok. 54m3 na CWU.

    W październiku tego roku ocieplenie ścian styropianem grafitowym 10 cm.

    Zużycie listopad 2021: 189 m3/2074kW - w tym ok. 54m3 na CWU

    Ustawiłem w tym roku na termostacie stopień więcej niż w tamtym.
    Czyli po dociepleniu budynku zużycie gazu na jego ogrzewanie spadło Ci o 30 procent pomimo tego, że utrzymujesz temperaturę wyższą o 1 stopień. Myślę, że masz powody do zadowolenia.
    Kostka polska, powierzchnia całkowita 150m2: przyziemie: 75 m2, w tym 40 m2 nie ogrzewane (garaż + pom. gospodarcze); wysoki parter: 75 m2 powierzchni użytkowej, ściany: dwuwarstwowe - bloczek betonowy + cegła, ocieplenie 10 cm wełny/styropianu, dach: niemal płaski, ocieplenie 70 - 10 cm wełny, ogrzewanie: grzejniki, gaz ziemny, kocioł kondensacyjny Termet Ecocondens Gold Plus 25kW, zasobnik 150 l.

  18. #14158

    Domyślnie

    Witam jestem z wielkopolski 27 października uruchomiłem po wymianie z węglowego mój pierwszy piec gazowy. Padło na immergas vitrix terra 24kw. W domu mam instalacje w miedzi i kaloryfery aluminiowe. Do tego zamontowany został zasobnik wody cwu 100l firmy immergas. Chałupa to dwukondygnacyjne 147m budynek oddany do użytku w 2007r jednak budowa zaczęła się w latach 90. Ściany ocieplone góry styropian 15 dół 10. Strych nieogrzewany na stropie betonowym wyłożona wata mineralna 20cm. Okna plastikowe dwuszybowe. Kilka dni temu wymienilem stolarkę drzwiowa bo od drzwi wejsciowych mocno wialo w wiatrołapie było zimno a byl tam zamontowany jeden maly kaloryfer. Po 30 dniach odnotowałem zużycie gazu na poziomie 214 m3. Sterownik ustawiony na temp 21.6 od godz. 13-21 dzienna nocna byla 19.5. W godz. 21-13. Woda na piecu ustawiona początkowo 45 stop po ok 3 tyg przestawiłem na 50 stopni. Woda cwu ustawiona na 55 stop
    czy to zuzycie jest rozsadne? Co ewentualnie zrobic aby je poprawic? Jaka temp wody ustawic? Grzac ciagle czy z przerwami? Jaka roznice temp robic dzien a noc? Chodzi o zabiegi ktore wplyna mozliwie max na ekonomie
    z gory dziekuje za porady

  19. #14159
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Obniż o 2-3 stopnie w dzień, będziecie siedzieli całą rodziną w polarach i czapkach ale przyoszczędzisz ze 2-3 stówki w skali roku

  20. #14160
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Listopad 2019 - 55m3 CO
    Listopad 2020 - 70m3 CO
    Listopad 2021 - 75m3 CO
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

Strona 708 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony