dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 632 z 763
Pokaż wyniki od 12.621 do 12.640 z 15260
  1. #12621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    NOWY ROK UMOWNY ( 31.10.2018 - 31.10.2019 ) TARYFA w3 bo przekroczyłem przez nie udolnosc serwisanta w roku 2017-2018 pisałem o tym wcześniej 1624 metry gazu.
    W tym roku od 2018 do 2019 spalone 816 metrów gazu.
    Tak że Mozna mieć wspaniały wynik. Dom 120 m użytkowej.
    Ocieplenie itp pisałem wcześniej tak że super ROK z bardzo dobrym wynikiem
    Prąd także nie jest drogi )
    Jeszcze
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  2. #12622
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedet Zobacz post
    Wszędzie tylko podłogówka. Brak jakiegokolwiek grzejnika czy drabinki w łazienkach. Podłogówka podłączona bezpośrednio po kocioł. Bez dodatkowych pomp, sprzęgieł czy mieszaczy.
    Wynik można jeszcze sporo obniżyć. Nie mam ocieplonych ścian szczytowych od wewnątrz, dom nie jest zbyt szczelny. Podejrzewam, że jeszcze jest w ścianach trochę wody technologicznej.
    Może niedługo uda się zmieścić w taryfie W1-1.
    Nie przesadzajmy z tym zejściem jeszcze niżej...
    Bo za chwilę okaże się że masz dom pasywny, jaką temp w domu do codziennego funkcjonowania?hmm podejrzewam że gdy by nie twojaże rekuperacja nie miał byś takiego niskiego spalania przy takim metrażu ������

  3. #12623
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Prąd także nie jest drogi )
    Jeszcze
    Ty to powiedziałeś, ale możesz dalej rozwinąć swoją myśl???

  4. #12624

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Ty to powiedziałeś, ale możesz dalej rozwinąć swoją myśl???
    Zużycie masz na poziomie 816m3 gazu na rok w cenie 2100zł.
    W przeliczeniu wychodzi 2,57zł od m3 gazu.
    W przeliczeniu na kWh to pomiędzy 8160-9400 kWh.
    Zależy jak liczyć.
    Dla wyliczenia, że z 1 m3 gazu masz 11,5kWh, to jednostkowa cena kWh 22,4gr.
    Jeśli założyć, że jednak z gazu jest mniej kWh, co audytorzy tu na forum zaznaczają, Twój koszt 1 kWh wynosi 25,7 gr.
    Dodając koszta instalacji systemu na gaz, elektryczny jest kilkukrotnie tańszy, co jest istotnym atutem.
    Niestety gaz jest tak samo drogi jak prąd, albo i nawet droższy od gniazdka w sieci
    Dla obecnych cen.
    Aktualnie za prąd w taniej płacę 24,5 gr/kWh
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 15-10-2019 o 21:56
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  5. #12625
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    brusss_2008

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Tarnowiec
    Kod pocztowy
    38-204
    Posty
    145

    Domyślnie

    24,5 gr z VAT i opłatą zmienną? U mnie Podkarpacie G11 prąd zmienna i VAT 57 gr
    Ostatnio edytowane przez brusss_2008 ; 16-10-2019 o 07:42

  6. #12626
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał brusss_2008 Zobacz post
    24,5 gr z VAT i opłatą zmienną? U mnie Podkarpacie G11 prąd zmienna i VAT 57 gr
    Kto trochę liczy złotówki przeważnie nie używa g11. u mnie G12W tania 27gr droga 67gr

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No przecież było tyle razy.
    Ilość m3 pomnóż przez 2.1-2.2, przegląd 200-250.

    Z uwagi na W3 może byś jakies 2.2-2.3 zł/m3, za rok trochę mniej
    Pytam ponieważ tak jak w tym przypadku wychodzi drożej.Ma na celu uświadomienie kogoś kto tu zajrzy że gaz jest dość drogi w stosunku do prądu, węgla...... Z naciskiem raczej na prąd
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 16-10-2019 o 09:07
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  7. #12627

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Kto trochę liczy złotówki przeważnie nie używa g11. u mnie G12W tania 27gr droga 67gr



    Pytam ponieważ tak jak w tym przypadku wychodzi drożej.Ma na celu uświadomienie kogoś kto tu zajrzy że gaz jest dość drogi w stosunku do prądu, węgla...... Z naciskiem raczej na prąd
    Według ich wsp. konwersji czyli m3->11kWh to wychodzi ok 0,22zł/kWh, ale przy "rzeczywistym" czyli pewnie m3->9kWh wychodzi 0,28zł/kWh. Widziałem rachunek za gaz i tak wychodzi. Oczywiście nie mój. Uff. To bez przeglądu. Tam rodzina 2+2 za gotowanie i CWU we wrześniu zużyła 39m3. No i CO z węgla.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  8. #12628
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Kto trochę liczy złotówki przeważnie nie używa g11. u mnie G12W tania 27gr droga 67gr



    Pytam ponieważ tak jak w tym przypadku wychodzi drożej.Ma na celu uświadomienie kogoś kto tu zajrzy że gaz jest dość drogi w stosunku do prądu, węgla...... Z naciskiem raczej na prąd
    Chłopie wes na prawdę rozpedz się bardzo mocno i uderz ściana w głowę... gaz jest drogi ? I droższy od prądu? Znajamy ma dom z karamzytu. 108 m użytkowej dwójkę dzieci. Za pompe ciepła powietrzna dał 27 tys za Panasonica. Za cały rok.miał rachunek za prąd 2800zl i to w przeliczeniu do mojego gazu prąd jest tańszy? Boże wes chłopie lepiej już zamilcz

  9. #12629
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Widać po twojej stopce że masz węgiel w domu więc guzik wiesz o gazie ... jeszcze palisz brykietem i drzewem ahahaha to ile twój sezon grzewczy kosztuje 1383 zł z samego węgla.? Takiej bajki wciskaj w innym dziale !!

  10. #12630

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Kto trochę liczy złotówki przeważnie nie używa g11. u mnie G12W tania 27gr droga 67gr



    Pytam ponieważ tak jak w tym przypadku wychodzi drożej.Ma na celu uświadomienie kogoś kto tu zajrzy że gaz jest dość drogi w stosunku do prądu, węgla...... Z naciskiem raczej na prąd
    to wszystko prawda , z naciskiem na JESZCZE
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  11. #12631
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    to wszystko prawda , z naciskiem na JESZCZE
    czas pokaże co będzie jutro i pojutrze
    Jednak w przypadku prądu można to PV zamortyzować.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 16-10-2019 o 10:41
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #12632
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Chłopie wes na prawdę rozpedz się bardzo mocno i uderz ściana w głowę... gaz jest drogi ? I droższy od prądu? Znajamy ma dom z karamzytu. 108 m użytkowej dwójkę dzieci. Za pompe ciepła powietrzna dał 27 tys za Panasonica. Za cały rok.miał rachunek za prąd 2800zl i to w przeliczeniu do mojego gazu prąd jest tańszy? Boże wes chłopie lepiej już zamilcz
    Za cały rok miał 2800 a to z bytowymi? i nie starał się grzać taryfowo?
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  13. #12633
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Widać po twojej stopce że masz węgiel w domu więc guzik wiesz o gazie ... jeszcze palisz brykietem i drzewem ahahaha to ile twój sezon grzewczy kosztuje 1383 zł z samego węgla.? Takiej bajki wciskaj w innym dziale !!
    Ojciec ma gaz i tanio nie jest pietro klocka. Słabe ocieplenieale niższe tempratury i powierzchnia 3 razy mniejsza a koszt ten sam.

    Pozatym ta średnia uwzględnia pierwszy sezon który dodatkowo był bez reku.

    Ekogroch 17gr/kWh
    Gaz 22g-25gr/kwh
    prąd 27gr/kWh
    Niema czym się podniecać zwłaszcza że przegląd dochodzi i dodatkowo dużo innych wad
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  14. #12634
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Ojciec ma gaz i tanio nie jest pietro klocka. Słabe ocieplenieale niższe tempratury i powierzchnia 3 razy mniejsza a koszt ten sam.

    Pozatym ta średnia uwzględnia pierwszy sezon który dodatkowo był bez reku.

    Ekogroch 17gr/kWh
    Gaz 22g-25gr/kwh
    prąd 27gr/kWh
    Niema czym się podniecać zwłaszcza że przegląd dochodzi i dodatkowo dużo innych wad
    Po Pierwsze napisz dokładny koszt rekuperatora?
    Po drugie Ja mam gaz i nie wyobrażam sobie w nowym domu ( eko peletu albo jak ty masz eko grochu ahahaha ewentualnie pompa ciepła)
    Po trzecie co mnie to interesuje co twój ojciec ma ile spala i jaka izolacje? Co ma piernik do wiatraka w tym momencie?
    Niech zrobi raz a porządnie izolacje to będzie piec miał o wiele mniejszy apetyt na ciepło niż do tych czas skoro ma izolacje do DUPY

  15. #12635
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    To była odpowiedź na to że gówno wiem ogazie. Sokoro ojciec używagazu a ja w tym domu mieszkłąem ok 20 lat to coś wiem.
    A jaką ma mieć izolacje klocek z lat 70 modernizowany 20-25lat temu.

    Mówisz jakbyś miął po żadną izolacje a jest raczej kiepsko przeciętna hahahahhah

    Ceny rekuperatora nie podam to jest DIY i trudno mi już teraz odtworzyć ceny tego co zakupione a co pozyskane. I co ma cena ekuperatora do tego. Raczej wmiarę nowy dom bez reku to się dupie nie mieści

    Niezłe bajki z tą pompą opowiadasz chyba że coś grubo spierdzielone

    Zaraz pewnie wyskoczysz z tym że masz 20-21*C w domu i jest komfortowo
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  16. #12636

    Domyślnie

    21 stopni w domu to zdrowo ale nie komfortowo
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  17. #12637
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pedet

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Szamotuły
    Kod pocztowy
    64-500
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Nie przesadzajmy z tym zejściem jeszcze niżej...
    Bo za chwilę okaże się że masz dom pasywny, jaką temp w domu do codziennego funkcjonowania?hmm podejrzewam że gdy by nie twojaże rekuperacja nie miał byś takiego niskiego spalania przy takim metrażu ������
    Temperatura min 22*C, reku tymi ręcami zrobiony.Koszt poniżej 1000zł, z całą instalacją poniżej 2500zł. Mam od niedawna pompę ciepła powietrze-woda do CWU o mocy 2,0kW (kupiona za grosze głównie z myślą o schładzaniu - podłączona pod wentylację). Poczekam na duże mrozy i zobaczę jak się zachowuje wtedy pompa (podłączona pod powietrze wywiewane z reku), jeżeli się sprawdzi to będzie grzać CWU i wspomagać CO w godzinach taniego prądu.
    W takim układzie myślę, że można spokojnie zejść z gazem do W1-1.

  18. #12638
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    To była odpowiedź na to że gówno wiem ogazie. Sokoro ojciec używagazu a ja w tym domu mieszkłąem ok 20 lat to coś wiem.
    A jaką ma mieć izolacje klocek z lat 70 modernizowany 20-25lat temu.

    Mówisz jakbyś miął po żadną izolacje a jest raczej kiepsko przeciętna hahahahhah

    Ceny rekuperatora nie podam to jest DIY i trudno mi już teraz odtworzyć ceny tego co zakupione a co pozyskane. I co ma cena ekuperatora do tego. Raczej wmiarę nowy dom bez reku to się dupie nie mieści

    Niezłe bajki z tą pompą opowiadasz chyba że coś grubo spierdzielone

    Zaraz pewnie wyskoczysz z tym że masz 20-21*C w domu i jest komfortowo
    Tak mam gaz w domu ,chodzę, siedzę w swetrach i grubych wełnianch skarpetach po babci zrobionych na drutach i mam temp w domu 19-20 stopni. Bo mnie nie stać żeby mieć cieplej w domu , stąd takie niskie spalanie gazu ( nie stety było mnie stać na zrobienie gazu ( projekt , instalacja, pozwolenia, kocioł, serwis) i dlatego się przeliczyłem i drugi raz w życiu faktycznie bym nie założył gazu tylko ogrzewanie elektryczne bo gaz jest droższy od energii elektrycznej... nie mam rekuperatora bo nie było mnie stać na domek powyżej 120 metrów na koszty koło 10 tys za takie cudo. Może jak kiedyś zbuduje domek następny to tylko zrobię ogrzewanie elektryczne ( pod jednym warunkiem) jeżeli za 10 lat będą takie same stawki prądu jak.na chwilę obecną a wtedy gaz pójdzie do lamusa ...

  19. #12639

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Po drugie Ja mam gaz i nie wyobrażam sobie w nowym domu ( eko peletu albo jak ty masz eko grochu ahahaha ewentualnie pompa ciepła)
    Ja sobie nie wyobrażam w nowym domu też gazu. Z tego co piszecie to macie domu co łykają ok 4MWh/rok na CO. czyli 1100 zł . Dolicz do tego koszt przeglądu kociołka gazowego. Grzejąc czystym prądem koszt to w moim przypadku (tani prąd mam po 0,24 gr - Tauron za wszytsko) to 960zł. Przy prądzie koszt inwestycji dużo mniejszy.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  20. #12640

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Tak mam gaz w domu ,chodzę, siedzę w swetrach i grubych wełnianch skarpetach po babci zrobionych na drutach i mam temp w domu 19-20 stopni. Bo mnie nie stać żeby mieć cieplej w domu , stąd takie niskie spalanie gazu ( nie stety było mnie stać na zrobienie gazu ( projekt , instalacja, pozwolenia, kocioł, serwis) i dlatego się przeliczyłem i drugi raz w życiu faktycznie bym nie założył gazu tylko ogrzewanie elektryczne bo gaz jest droższy od energii elektrycznej... nie mam rekuperatora bo nie było mnie stać na domek powyżej 120 metrów na koszty koło 10 tys za takie cudo. Może jak kiedyś zbuduje domek następny to tylko zrobię ogrzewanie elektryczne ( pod jednym warunkiem) jeżeli za 10 lat będą takie same stawki prądu jak.na chwilę obecną a wtedy gaz pójdzie do lamusa ...
    Luzik od 2024 będą uwolnione ceny gazu dla gospodarstw domowych.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

Strona 632 z 763

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony