dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 650 z 764
Pokaż wyniki od 12.981 do 13.000 z 15266
  1. #12981
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nawet bym sie do tego nie przyznawal na Twoim miejscu, bo to tym większy wstyd nie orientować się w kosztach i pisać takie bzdety
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #12982
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nawet bym sie do tego nie przyznawal na Twoim miejscu, bo to tym większy wstyd nie orientować się w kosztach i pisać takie bzdety

  3. #12983
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    A jak ją zasilać? o jakiej kamerce mówisz ?
    moduł ESP32-CAM

  4. #12984

    Domyślnie

    Witam dziś o 14 uruchomiłem piec gazowy poraz pierwszy dom nie był ogrzewany .Dom w ciągłym remoncie wszystko docieplone poza elewacja.
    Piec vaillant 256 exluzive
    Parter podlogowka 90m2
    Podasze 50m2 narazie założony jeden grzejnik .
    Ustawione na wygrzanie jastrychu
    Od 14 do 18 sprawdzałem licznik pobrało 3m3 Serwisant mowil ze będzie teraz zwiększony pobór przy rozgrzewaniu podłogi

  5. #12985

    Domyślnie

    Cytat Napisał greg641 Zobacz post
    Witam dziś o 14 uruchomiłem piec gazowy poraz pierwszy dom nie był ogrzewany .Dom w ciągłym remoncie wszystko docieplone poza elewacja.
    Piec vaillant 256 exluzive
    Parter podlogowka 90m2
    Podasze 50m2 narazie założony jeden grzejnik .
    Ustawione na wygrzanie jastrychu
    Od 14 do 18 sprawdzałem licznik pobrało 3m3 Serwisant mowil ze będzie teraz zwiększony pobór przy rozgrzewaniu podłogi
    no i ?

  6. #12986

    Domyślnie

    Pytanie mam koledzy jaką macie ustawiona temperaturę na pompie obiegowej, przy ilu stopniach ona wam sie załącza?

  7. #12987
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Następny troll. Kto jak kto ale myślałem że Gaweł to ma trochę rozumu i umie czytać temat.
    Ile gazu poszło Wam juz w tym sezonie?

    Mylilem się ważne aby się tylko kłócić

  8. #12988
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    moduł ESP32-CAM
    Możesz dokładniej, jak to zasilasz, jak podłączyc, jaka kamera?

  9. #12989
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No przecież ten moduł już posiada kamerę...
    https://forbot.pl/blog/system-wizyjn...-esp32-id28480

  10. #12990
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    Cytat Napisał greg641 Zobacz post
    Witam dziś o 14 uruchomiłem piec gazowy poraz pierwszy dom nie był ogrzewany .Dom w ciągłym remoncie wszystko docieplone poza elewacja.
    Piec vaillant 256 exluzive
    Parter podlogowka 90m2
    Podasze 50m2 narazie założony jeden grzejnik .
    Ustawione na wygrzanie jastrychu
    Od 14 do 18 sprawdzałem licznik pobrało 3m3 Serwisant mowil ze będzie teraz zwiększony pobór przy rozgrzewaniu podłogi
    Serwisant ma rację. Dom jest wychłodzony i zanim naładujesz ten akumulator to minie kilkanaście godzin.
    Nie docieplona elewacja.
    Poddasze z jednym kaloryferem także nie napawa optymizmem.

    Pierwsza doba będzie najgorsza, potem tylko troszkę lepiej ale wygrzewanie jastrychu pochłonie swoje tym bardziej że troszkę trzeba przewietrzyć
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  11. #12991

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Gratuluję przegląd kominiarski jest wymagany prawem i nikogo nie obchodzą twoje widzimisię, obyś się nie zdziwiła jak polisa ubezpieczenia domu nie zadziała a to jest warunek konieczny. Może prądu idzie mniej to już zależy od domu ale nie zmienia to faktu ze podawanie samego kosztu lub ilości paliwa gazowego jest bezwartościowe i nic nie daje w kwestii porwania. Choć w sumie wątek jest tak sformowany o ilości zużytego gazu.

    Szału nie ma wszelkie zużycia roczne ponad 1200m3/rok co do zasady są nieakceptowalne. wyjątek stanowią rezydencje 300m2 +
    A jak ktoś ma 290m2 to co.
    45kW/m2 to nie akceptowalne?

  12. #12992
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Napoli Zobacz post
    A jak ktoś ma 290m2 to co.
    45kW/m2 to nie akceptowalne?
    Nie wiem , co am to liczyć czy jak ?. Jak wszystko ogrzewanie ma swoją cenę podałem przykładowe koszta dla mediany dochodów. Choć zamożni ludzie wbrew pozorom nie mieszkają w rezydencjach. Zadłużeni gołodupcy mają problem z kompleksem na punkcie rozmiaru i nie liczą pieniędzy bo ich nigdy nie mają i koszty ogrzewania też są nie istotne.

  13. #12993

    Domyślnie

    Nie mierz wszystkich Swoją miarą. Ja się nie uważam za golodupca ale jak bym miał nawet oszczędzić 1-2 tysiące na ogrzewaniu i latać z workami rozpalać lub siedzieć z kalkulatorem w ręce które ogrzewanie włączyć to żona z dziećmi wysłali by mnie do psychiatry i mieli by rację A wracają do tematu jeśli ktoś zużywa ponad 8m3/m2 rok to trzeba się zastanowić nad modernizacją.

  14. #12994
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Ja żadnych paliw kopcących i obsługowych systemów nawet nie biore pod uwagę, można mieć i tanio i komfortowo i ekologicznie.

  15. #12995

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Ja żadnych paliw kopcących i obsługowych systemów nawet nie biore pod uwagę, można mieć i tanio i komfortowo i ekologicznie.
    Ty to nie wiesz co piszesz byle pisać

  16. #12996

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    można mieć i tanio i komfortowo
    nie można mieć, z jednego zrezygnuj
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  17. #12997

    Domyślnie

    rzadko piszę cokolwiek na forum muratora i jestem raczej biernym użytkownikiem ale czytając ten wątek podczas budowy (lata 2010-2014, wiem długo) można było uzyskać wiele cennych informacji. można było liczyć na pomoc ze strony innych użytkowników w kwestii rożnego spojrzenia na ten sam problem. od jakiegoś czasu wątek czyta się coraz gorzej. nawet nie chodzi o nie trzymanie się tematu głównego (osobiście uważam, że warto czasem zejść z tematu i porozmawiać np. trochę o PV, kolektorach, pompach itp i pokazać co lepsze w odniesieniu do gazu) ale o skale frustracji jaka narasta. wydaje mi się, że nikt z nas nie jest nieomylny, nikt nie ma jedynie najlepszego rozwiązania i nikt nie jest wszechwiedzący....taki kolejny off-topic...dobrego dnia wszystkim życzę.

  18. #12998

    Domyślnie

    Dlaczego w tym wątku wypowiadają sie głównie osoby z innym rodzajem ogrzewania?
    Wątek chyba miał służyć aby sprawdzić orientacyjnie czy nasze kotły gazowę nie pobierają za dużo paliwa. Jak widać z doświadczenia duży wpływ na spalanie gazu ma wiele czynników w tym ustawienie pieca. Dzięki forumowiczom udało mi się mocno obniżyć spalanie za co dziękuje.
    Cały zeszły rok oczekująć na przyłącze gazowe, ogrzewałem dom kominkiem 16kKW + DGP, po włączeniu gazu 1 listopada kominka jeszcze nie uruchomiłem.
    Komfort jest niesamowity a koszt 300 zł na mc wraz z grzaniem wody użytkowej to nie jest jakaś tragedia.
    Oczywiście gdyby gazu nie było można iść w PC + panele fotowoltaiczne ale koszt takiego rozwiązania to ponad 50k, jak się pompa popsuję po gwarancji to koszt naprawy może okazać się naprawdę wysoki a kocioł gazowy najwyżej kupisz tańszy w markecie.
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

  19. #12999
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał byq84 Zobacz post
    Dlaczego w tym wątku wypowiadają sie głównie osoby z innym rodzajem ogrzewania?
    Wątek chyba miał służyć aby sprawdzić orientacyjnie czy nasze kotły gazowę nie pobierają za dużo paliwa. Jak widać z doświadczenia duży wpływ na spalanie gazu ma wiele czynników w tym ustawienie pieca. Dzięki forumowiczom udało mi się mocno obniżyć spalanie za co dziękuje.
    Cały zeszły rok oczekująć na przyłącze gazowe, ogrzewałem dom kominkiem 16kKW + DGP, po włączeniu gazu 1 listopada kominka jeszcze nie uruchomiłem.
    Komfort jest niesamowity a koszt 300 zł na mc wraz z grzaniem wody użytkowej to nie jest jakaś tragedia.
    Oczywiście gdyby gazu nie było można iść w PC + panele fotowoltaiczne ale koszt takiego rozwiązania to ponad 50k, jak się pompa popsuję po gwarancji to koszt naprawy może okazać się naprawdę wysoki a kocioł gazowy najwyżej kupisz tańszy w markecie.
    Dlatego że jak napisałem powyżej mam 2 domy jeden ogrzewam elektrycznie od 16 lat a drugi gazem od 25 i nie opłaca się w nim inwestować na razie w zmianę ogrzewania. Dlatego mam doświadczenia i skalę porównawczą i jestem za prądem dla nowych domów.

  20. #13000
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    nie można mieć, z jednego zrezygnuj
    Nie można b o tego nie ogarniasz? Szkoda współczuję.

Strona 650 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony