dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 764 z 764
Pokaż wyniki od 15.261 do 15.266 z 15266
  1. #15261

    Domyślnie

    Marzec 2024 - 124 m3, CO + CWU 47`C
    Dom Lisandra 2M, ok. 200 m2 powierzchni użytkowej, poszerzony garaż.
    100% podłogówka, temp. parter 21,5`C, piętro 21`C
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany 0,031, 10 cm EPS 100 podłoga, 28 cm wełna poddasze KNAUF 033
    Piec Vaillant 145/5-5 + VRC700 Multimatic 700/6 (pogodówka) + 2 obiegi + sprzęgło hydrauliczne + 2 x Tybox 137
    Zasobnik CWU Galmet 150L + grzałka 2 kWh Rodzina 2+2
    Wentylacja mechaniczna Enervent Salla
    Instalacja PV 5kWp Fronius + Jinko

  2. #15262

    Domyślnie

    99 m3 Marzec, jeden weekend poza domem, 21,6 C + 45 C CWU
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

  3. #15263
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maniek82r

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie

    Marzec 2024: 57m3 (wsp. konw. 11,462)
    CO+CWU 47st 2+2 temp. 22.5-23

  4. #15264

    Domyślnie

    Za luty i marzec zużyłem 445 m3 na CO+ CWU+gotowanie

    Jakie macie ustawiewienia pieca odnośnie:
    * maksymalnej mocy pieca
    * maksymalnej temperatury zasilania
    * w jakich godzinach grzejecie ?
    * jakie jeszcze ważne ?

    CWU - Pompa cyrkulacji ciepłej wody
    Pracuje u Was na jednym biegu cały czas czy sterujecie nią ? Jeśli sterujecie to jak to wygląda.

    Proszę o komentarz WSZYSTKICH, ale liczę na was chłopaki Hartke1985, byq84, Horas91, Krzysztof_x

    Dzięki.

  5. #15265

    Domyślnie


    Jakie macie ustawiewienia pieca odnośnie:
    * maksymalnej mocy pieca
    * maksymalnej temperatury zasilania
    * w jakich godzinach grzejecie ?
    * jakie jeszcze ważne ?

    CWU - Pompa cyrkulacji ciepłej wody
    Pracuje u Was na jednym biegu cały czas czy sterujecie nią ? Jeśli sterujecie to jak to wygląda.
    maksymalnej mocy pieca - do CO na auto, na CWU 8kW ( mój kocioł max ma 15 )

    maksymalnej temperatury zasilania - jadę na pogodynce i KG 0,2 albo 0,25 już nie pamiętam, max. jaki widziałem, że idzie w rury to chyba 33 stopnie, zazwyczaj idzie 28 - 29

    w jakich godzinach grzejecie - nie mam ustawionych godzin, grzeje gdy termostaty każą, histereza 0,2

    cyrkulacja CWU - gniazdko inteligentne, działa w godzinach przebywania domowników, w tygodniu od 6 - 8, 15:40 - 24. w weekend od 7 - 24, załącza pompę na 3 minuty co 30 minut

    Pozdrawiam
    Dom Lisandra 2M, ok. 200 m2 powierzchni użytkowej, poszerzony garaż.
    100% podłogówka, temp. parter 21,5`C, piętro 21`C
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany 0,031, 10 cm EPS 100 podłoga, 28 cm wełna poddasze KNAUF 033
    Piec Vaillant 145/5-5 + VRC700 Multimatic 700/6 (pogodówka) + 2 obiegi + sprzęgło hydrauliczne + 2 x Tybox 137
    Zasobnik CWU Galmet 150L + grzałka 2 kWh Rodzina 2+2
    Wentylacja mechaniczna Enervent Salla
    Instalacja PV 5kWp Fronius + Jinko

  6. #15266
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Horas91

    Zarejestrowany
    Aug 2023
    Skąd
    Tarnow
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał blubleblum Zobacz post
    Za luty i marzec zużyłem 445 m3 na CO+ CWU+gotowanie

    Jakie macie ustawiewienia pieca odnośnie:
    * maksymalnej mocy pieca
    * maksymalnej temperatury zasilania
    * w jakich godzinach grzejecie ?
    * jakie jeszcze ważne ?

    CWU - Pompa cyrkulacji ciepłej wody
    Pracuje u Was na jednym biegu cały czas czy sterujecie nią ? Jeśli sterujecie to jak to wygląda.

    Proszę o komentarz WSZYSTKICH, ale liczę na was chłopaki Hartke1985, byq84, Horas91, Krzysztof_x

    Dzięki.
    Czesc, czuje sie wywolany do tablicy

    * Moj piec to piec olejowy wolfa, bez mozliwosci modulacji, 27 KW
    * Poniewaz mam jeszcze oryginalny sterownik z 2000 roku, jest on dosc chaotyczny, mam krzywa grzewcza ustawiona na 1,2 co przy -16 stopniach odpowiada 60 stopniom na grzejniki. Jednak ograniczone bylo to mieszaczem do 55 stopni
    *Teraz jest cieplo w ciagu dnia - wiec dogrzewamy wieczorami 18 - 21 po pracy, tak aby w domu bylo cieplo i mozna bylo komfortowa wziasc prysznic
    *ja kupilem dom do remontu, zrobilem termoizolacje itd. Przy obecnych temperaturach, przepalam duzo w komin....
    ------------
    Dam tutaj przyklad: Bezpieczna temperatura dla komory spalania to 37 stopni, ponizej powstaje rdza: tak mowi instrukcja. Piec wylicza sobie srednia temperature i na jej podstawie + krzywa grzewcza podgrzewa wode.... I tak przy +18 wieczorem na zewnatrz - grzeje komore do 38 stopni, nastepnie sie wylacza, tloczy wode i za 5 minut startuje znowu na 3 minuty....
    Jak skoncze cala termomodernizacje przyjdzie tez czas na ten piec...
    ------------------------------
    CWU - bez pomki obiegu, bo wychodzimy z domu o 7 rano i wracamy o 18, cwu grzane na potrzeby prysznica dla 2-osob. 47 Stopni co 2 dzien wystarczy nam na prysznice. W razie potrzeby piec dogrzewa(ale mozna to obejsc, gdy zona bierze prysznic jako pierwsza . cala instajacja CWU tez bedzie wymieniana, bo mam duze straty postojowe.
    ---------------------------
    Nie prowadze tez miesiecznych stastystyk - tylko zapisuje sobie, jak tylko sobie przypomne.
    od 5 Marca do 11 kwietnia tj. 37 dni piec pracowal przez 84 godziny * 3 litry na godzine pracy
    sumarycznie 254 litry oleju = 2540 Kwh = mniej wiecej 254 metrow gazu.

    Wiem tez, ze dom w lesie ma spore wady - przez to, ze wiekszosc czasu nasz dom jest w cieniu, mam znikome uzyski sloneczne i musze nadrabiac ogrzewaniem. Bardzo to odczulem bedac na swieta wielkanocne u rodzicow, gdzie wieksza czesc domu skierowana jest na poludnie ale dom jest slabiej zaizolowany.

Strona 764 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony