dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 641 z 764
Pokaż wyniki od 12.801 do 12.820 z 15266
  1. #12801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zelardinho10 Zobacz post
    Witam chciałem zapytać użytkowników podlogowek czy lepiej jej nie wychladzac? Czy lepiej jak po otrzymaniu zadanej temp. Następuje Wyłączanie pieca i chłodzi się podłoga? Chodzi mi o to jak jest ekonomiczniej - czy zostawiać piec np na 25-30 stopni na piecu jak mam już dobra temp w domu czy wyłączać całkowicie piec I wychładzac podlogowke? Dzięki za info. Hejterom dziękuję jestem świeży i chce się uczyć, a nie słuchać jakim jestem nieudacznikiem.
    W ostatnim okresie można powiedzieć, że temp zewnętrzne w pomorskim są stabilne i plasują się w przedziale +10*C do +4*C. Przez dwa tygodnie testowałem pracę układu w oparciu tylko o krzywą bez udziału sterowników pokojowych , która utrzymywała (precyzyjnie) temp wewnątrz domu na poziomie 22,1*C . Zużycie dobowe było na poziomie 6,1 - 6.2 m3. Następnie przez dwa tygodnie układ pracował w trybie ON/OFF, z krzywą , która pozwalała na przyrost temp. 0,1*C na godzinę, a temp. piętra była ustawiona na 22*C z histerezą 0,2*C (0,1*C w każdą stronę), a parter 22* C z histerezą 0,4*C z tym ze start grzania był po spadku 0,3*C a stop 0,1*C w stosunku do zadanej. w tym wypadku spalanie wynosiło poniżej 6m3 na dobę w okolicach 5,6-5.9 m3, raz zdarzyło się, że wyniosło 7,2m3. W układzie mam w sumie 3 pompy, więc energii elektrycznej w trybie ON/OFF zużywam zdecydowanie mniej. Jeśli chodzi o komfort , to jedynie na parterze był nieco niższy w trakcie grzania w trybie ON/OFF. Na pewno pokuszę się o taką samą próbę w temp. zewn. poniżej zera. W trybie ON/OFF, im histereza mniejsza tym wyższy komfort.
    Pow. domu 306 m2, kubatura 828 m3
    Grzeję od początku w trybie ON/OFF. Średnia z 7 lat: 1800 m3, kwota 3900 PLN na rok CO i CWU, (gotowanie indukcja)- gaz GZ-50
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 20-11-2019 o 10:58

  2. #12802

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zelardinho10 Zobacz post
    Witam chciałem zapytać użytkowników podlogowek czy lepiej jej nie wychladzac? Czy lepiej jak po otrzymaniu zadanej temp. Następuje Wyłączanie pieca i chłodzi się podłoga? Chodzi mi o to jak jest ekonomiczniej - czy zostawiać piec np na 25-30 stopni na piecu jak mam już dobra temp w domu czy wyłączać całkowicie piec I wychładzac podlogowke? Dzięki za info. Hejterom dziękuję jestem świeży i chce się uczyć, a nie słuchać jakim jestem nieudacznikiem.
    Zależy od wielu czynników. Ja na przykład mam salon połączony z kuchnią i duże przeszklenia podczas gotowania temperatura potrafi się podnieść do ponad 23 st (dla mnie jest to za duzo)podczas gdy w pokojach sypialnych jest około 19. Jeśli by grzała podłoga to było nie do zniesienia. Tak samo przy odpaleniu kominka. Mam zrobione dgp i jeśli odpale kominek temperatura będzie za wysoka. Lecz już na etapie projektowania wiedziałem o tym i wylałem posadzkę anhydrytową ( podobno o wiele mniejsza bezwładność) i jakoś nie odczuwam wahań temperatury. I system on/off się sprawdza. Lecz jeśli posiadsz posadzkę która się długo nagrzewa system on/off się nie sprawdzi. Jeśli np. podniesienie temperatury o 1st zajmuje 3-4 godziny wahania mogą być odczuwalne.

  3. #12803

    Domyślnie

    No właśnie muszę czekać z 3 godziny żeby temperatura rosła w pomieszczeniu zanim zimna podłoga się nagrzeje, teraz mam ustawiony piec na 25 dzień 30 st. noc jak jest zimniej, temp 21 w domu i spalanie około 4.5 -5.5 kubika. Wydaje mi się że tak jest lepiej ale nie wiem co będzie jak będą mrozy... Dzięki wszystkim za rady o to mi właśnie chodzi.

  4. #12804
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuuKee

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gowino
    Kod pocztowy
    84-215
    Posty
    102

    Domyślnie

    Witam, buduje domek 150m2 wraz z garażem, w całym domu chce dać podłogowe. Łącznie z garażem, na ściany styropian 18 współczynnik 0.33 na skosy wełna 15 na zakładkę. 5 między stelaż a na proste sufity 30cm wełny. Dom jest wielospadzisty z 3 balkonami i kukulkami, jest to dom w werbenach ver.2 z projektu wynika zapotrzebowanie na energię 88kw/h moje pytanie brzmi , czy warto mi się pchać z takim w gaz ziemny czy lepiej np. kocioł na eko groszek bądź pellet. Moim faworytem jest pellet. A. Nie będę miał innego źródła ciepła, nienawidze kominków w domu.

  5. #12805

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zelardinho10 Zobacz post
    No właśnie muszę czekać z 3 godziny żeby temperatura rosła w pomieszczeniu zanim zimna podłoga się nagrzeje, teraz mam ustawiony piec na 25 dzień 30 st. noc jak jest zimniej, temp 21 w domu i spalanie około 4.5 -5.5 kubika. Wydaje mi się że tak jest lepiej ale nie wiem co będzie jak będą mrozy... Dzięki wszystkim za rady o to mi właśnie chodzi.
    Nie pisałeś nić jak masz ten sterownik, może problemem jest to że ma np histeraze 0,5 stąd tak duże wahania temp. Najlepiej sprawdza się sterownik z jak najmniejszą histerezą np 0,2 do podłogówki. Możesz jeszcze spróbować ustawić sobie np 3 okna czasowe, żeby podbić temperaturę. Wtedy trochę pogrzeje i unikniesz sytuacji takiego wychładzania pomieszczeń. Ja w zasadzie tak grzeję, teraz przy tych temperaturach. Mam ustawione na sterowniku 22 stopnie, ale zyski słoneczne i bytowe są takie, że czasami kocioł nie potrafił się odpalić przez 24h. Ustawiłem dwa okna nad ranem i po południu, trochę przegrzewam, ale nie ma efektu zimnej podłogi.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  6. #12806

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuuKee Zobacz post
    Witam, buduje domek 150m2 wraz z garażem, w całym domu chce dać podłogowe. Łącznie z garażem, na ściany styropian 18 współczynnik 0.33 na skosy wełna 15 na zakładkę. 5 między stelaż a na proste sufity 30cm wełny. Dom jest wielospadzisty z 3 balkonami i kukulkami, jest to dom w werbenach ver.2 z projektu wynika zapotrzebowanie na energię 88kw/h moje pytanie brzmi , czy warto mi się pchać z takim w gaz ziemny czy lepiej np. kocioł na eko groszek bądź pellet. Moim faworytem jest pellet. A. Nie będę miał innego źródła ciepła, nienawidze kominków w domu.
    kocioł na węgiel możesz od razu wykreślić bo raczej będziesz miał problem zmieścić się w normach żeby uzyskać pozwolenie na budowę..

  7. #12807

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuuKee Zobacz post
    Witam, buduje domek 150m2 wraz z garażem, w całym domu chce dać podłogowe. Łącznie z garażem, na ściany styropian 18 współczynnik 0.33 na skosy wełna 15 na zakładkę. 5 między stelaż a na proste sufity 30cm wełny. Dom jest wielospadzisty z 3 balkonami i kukulkami, jest to dom w werbenach ver.2 z projektu wynika zapotrzebowanie na energię 88kw/h moje pytanie brzmi , czy warto mi się pchać z takim w gaz ziemny czy lepiej np. kocioł na eko groszek bądź pellet. Moim faworytem jest pellet. A. Nie będę miał innego źródła ciepła, nienawidze kominków w domu.
    Zrób OZC, będziesz wiedział ile tak naprawdę potrzebujesz, żeby ogrzać dom, te dane z projektu raczej nie są miarodajne. Eko groszek na dzień dzisiejszy bez sensu, inwestycja w pellet pewnie cenowo zbliży się do pompy ciepła. Jak jesteś jeszcze na etapie budowy, pomyśl nad pompą ciepła, chyba że masz gaz przy działce to możesz też iść w gaz, rachunki większe niż przy pompie ciepła, ale nakład inwestycyjny zapewne mniejszy.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  8. #12808
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuuKee

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gowino
    Kod pocztowy
    84-215
    Posty
    102

    Domyślnie

    Ozc, komu mogę coś takiego zlecić? Dom jest w stanie surowym zamkniętym. Obecnie robie elektrykę, w przyszłym roku na święta chce się wprowadzić. Gaz mam przy drodze. Ale stosunkowo boję się zbytnich kosztów ogrzewania gazem, dlatego dla mnie ten pellet jest alternatywą.


    Dodam że okna są 3 szybowe 7 komorowe. Garaż grzanym ale ściana i sufit bd ocieplona styropianem 5cm a i na podłodze w domu styropian 15 będzie.

  9. #12809

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuuKee Zobacz post
    Ozc, komu mogę coś takiego zlecić? Dom jest w stanie surowym zamkniętym. Obecnie robie elektrykę, w przyszłym roku na święta chce się wprowadzić. Gaz mam przy drodze. Ale stosunkowo boję się zbytnich kosztów ogrzewania gazem, dlatego dla mnie ten pellet jest alternatywą.


    Dodam że okna są 3 szybowe 7 komorowe. Garaż grzanym ale ściana i sufit bd ocieplona styropianem 5cm a i na podłodze w domu styropian 15 będzie.
    A co miałeś w projekcie ?

  10. #12810
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuuKee Zobacz post
    Ozc, komu mogę coś takiego zlecić? Dom jest w stanie surowym zamkniętym. Obecnie robie elektrykę, w przyszłym roku na święta chce się wprowadzić. Gaz mam przy drodze. Ale stosunkowo boję się zbytnich kosztów ogrzewania gazem, dlatego dla mnie ten pellet jest alternatywą.

    A zdajesz sobie sprawę, że ogrzewanie pelletem generuje takie same koszty, jak gazem ?
    W jakiej cenie możesz kupić pellet?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #12811
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuuKee

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gowino
    Kod pocztowy
    84-215
    Posty
    102

    Domyślnie

    W projekcie mam kociołek gazowy visemann dwufunkcyjny.
    Niby pellet droższy ale sądzę że i tak wyjdzie porównywalnie z eko groszkiem bo kocioł ma lepszą sprawność. A gaz to różnie nie wiem jak go ugryźć, kusi mnie strasznie bo czystość i mam małą kotłownie i gaz jest idealny. Ale z reguły gazownicy dogrzewają domy kominkiem z płaszczem wodnym. a ja czegoś takiego nie strawie. Jestem totalnym przeciwnikiem kominków. Chyba że rekreacyjnych.

  12. #12812

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuuKee Zobacz post
    W projekcie mam kociołek gazowy visemann dwufunkcyjny.
    Niby pellet droższy ale sądzę że i tak wyjdzie porównywalnie z eko groszkiem bo kocioł ma lepszą sprawność. A gaz to różnie nie wiem jak go ugryźć, kusi mnie strasznie bo czystość i mam małą kotłownie i gaz jest idealny. Ale z reguły gazownicy dogrzewają domy kominkiem z płaszczem wodnym. a ja czegoś takiego nie strawie. Jestem totalnym przeciwnikiem kominków. Chyba że rekreacyjnych.
    Nie tyle dogrzewają co żeby spełniać normy mszą dodatkowo używać kotła na biomasę , przynajmniej u mnie tak było . kocioł na gaz plus kominek albo solary , wybrałem kominek. Nie wiem dokładnie jak jest z odbiorem jak zmienisz ogrzewanie czy nie będziesz miał problemów.

  13. #12813
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuuKee Zobacz post
    Ale z reguły gazownicy dogrzewają domy kominkiem z płaszczem wodnym. a ja czegoś takiego nie strawie. Jestem totalnym przeciwnikiem kominków.
    Chlopie zjedz snikersa bo chyba nie jesteś sobą i zastanów sie następnym 2x zanim cos bez sensownego napiszesz....

  14. #12814
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zelardinho10 Zobacz post
    No właśnie muszę czekać z 3 godziny żeby temperatura rosła w pomieszczeniu zanim zimna podłoga się nagrzeje, teraz mam ustawiony piec na 25 dzień 30 st. noc jak jest zimniej, temp 21 w domu i spalanie około 4.5 -5.5 kubika. Wydaje mi się że tak jest lepiej ale nie wiem co będzie jak będą mrozy... Dzięki wszystkim za rady o to mi właśnie chodzi.
    Pisałem juz o tym wiele razy i powtórzę po raz kolejny, obniżanie nocne z 22,23 nawet do 21 zeby w nocy oszczędzić to żadna oszczędność... teoria prosta pomyśl ile piec musi nadrobić po zaległej nocy zeby wrócić do normalnej temp dziennej ... no i sam sobie odp jaka tu oszczędność? Żadna, przerabiałem to na własnej skórze...

  15. #12815
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuuKee

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gowino
    Kod pocztowy
    84-215
    Posty
    102

    Domyślnie

    Pellet, dobry z okolicy 750-800 zł/ t podejrzewam że rocznie więcej niż 4 t nie Spale. Koszt pieca itp wyjdzie tak samo jak kocioł gazowy z przyłączem.. a w gazie bije się właśnie miesięcznych kosztów. Obecnie mieszkam u rodziców. I cenimy sobiebtemp. 23/24 chciałbym to przenieść do swojego domku.. jesteśmy ciepło lubni

  16. #12816
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Gość nie chce gazu bo jest przeciwnikiem kominków, dlatego myśli o węglu albo pellecie.
    Ale jaja.

  17. #12817
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuuKee Zobacz post
    ... I cenimy sobiebtemp. 23/24 chciałbym to przenieść do swojego domku.. jesteśmy ciepło lubni
    23-24 oC przy podłogowce to temperatura odczuwalna ok 24,5-25,5 oC, wiekszosc ma łazienkach nizsze temperatury a Ty chcesz miec w pokojach cieplej niz w łazience.

  18. #12818
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuuKee

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gowino
    Kod pocztowy
    84-215
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Gość nie chce gazu bo jest przeciwnikiem kominków, dlatego myśli o węglu albo pellecie.
    Ale jaja.
    Mylisz się, gaz mnie strasznie kusi, tylko nikt nie jest w stanie powiedzieć ile będę za niego płacił.

  19. #12819
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuuKee

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gowino
    Kod pocztowy
    84-215
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    23-24 oC przy podłogowce to temperatura odczuwalna ok 24,5-25,5 oC, wiekszosc ma łazienkach nizsze temperatury a Ty chcesz miec w pokojach cieplej niz w łazience.
    Nie, chce w pokojach mieć 23 /24 stopnie . Nie więcej niż w łazience.

  20. #12820

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuuKee Zobacz post
    Pellet, dobry z okolicy 750-800 zł/ t podejrzewam że rocznie więcej niż 4 t nie Spale. Koszt pieca itp wyjdzie tak samo jak kocioł gazowy z przyłączem.. a w gazie bije się właśnie miesięcznych kosztów. Obecnie mieszkam u rodziców. I cenimy sobiebtemp. 23/24 chciałbym to przenieść do swojego domku.. jesteśmy ciepło lubni
    Widzę że nie masz zielonego pojęcia jak się do tego zabrać i myślisz jakimiś zasłyszanymi startymi schematami .

    Musisz wiedzieć jakie masz zapotrzebowanie roczne na energię i wtedy łatwo wszystko przekalkulować tu masz link z wiarę aktualnymi cenami i kalkulatoremhttp://vaillant-partner.pl/kalkulato...ody-uzytkowej/

Strona 641 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony