dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 763
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 15260
  1. #1

    Domyślnie Ile gazu poszło Wam juz w tym sezonie?

    Sprawdzał ktos jakie zuzycie gazu w Waszych domkach w m3?

  2. #2

    Domyślnie

    2 tyg. cztery grzejniki --dom 120m2--rozgrznie z 0st.C do 17st.C
    207m3

  3. #3

    Domyślnie

    Oczywiscie mam na mysli w tym sezonie grzewczym.

    Pytam bo znajoma mowiła mi ze spodziewa sie rachunku za ostatnie 2 miesiace na poziomie 300 zł (dom około 200 m2 i chodza w koszulkach).
    Cos nie bardzo daje temu wiare. Stąd moje pytanie.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja palę od 1.12 i oprócz pierwszego dnia kiedy poszło 21 m3 to spaliłem 134 m3 do niedzieli 18.12 co daje średnią na poziomie 8 m3 na dobę
    134 x 1,3PLN =180PLN ( z pierwszym dniem około 210PLN) (w tym c.w.u) czyli około 350 PLN na miesiąc. Dom 170m2 użytkowej (200m2 całkowitej) z tego nie ogrzewam 2 pokoi (hoć i tak w nich jest około 15C )czyli 150 m2 ustawione na 20,5C (histereza na poziomie 0,6 C, ale tylko w górę). Coałość ogrz. podłogowe piec kondensacyjny. A i dwa razy przepaliłem kominkiem pod wieczór - jedno załadowanie. Wydaje mi się, że o ile nie ma super ocieplonego domu to trochę naciągała, ale nie wiele.

    Pozdr.

    Gaz GZ50

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    od 1.11 poszło 70m3 płynnego czyli 280L razy 1,4 brutto daje 420 zł dom 86m2 ,góry nie ogrzewam i nie mam solidnych drzwi bo czekam.
    Dopalam kominkiem

  6. #6

    Domyślnie

    Dom 240 m2 - 140 zamieszkane z temperaturą 22-23 stopnie i 100 m2 techniczne z temp 16-17 stopni. Pierwszy sezon grzewczy.

    Za 65 dni grzania do dzisiaj poszło nam 518 metrów gazu (łącznie z cwu) co daje średnio 8m3/dobę. Teraz przy temp zewnętrznych na poziomie minus 1do minus 3 zużycie w okolicach 10-12 metrów/dobę.

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Grzeję pierwszy sezon od końca listopada.
    Przez pierwszy okres szło mi ok. 20 m3 na dobę. przed ostatni tydzień 14 m3 a ten tydzień już 12 m3. W domu 21/17 st., cyrkulacja 9od 2 tygodni), 220 m2 z czego 36 garaż ustawiony na 8 st.
    Ostatni tydzień temperatury od -2 do -5 st.C. Widać że zużycie spada (dom się wygrzewa) pomimo równoczesnego spadku temp. na zewnątrz.
    Jako, że jest to pierwszy sezon mam nadzieję w przyszłym roku, a może i pod koniec tego sezonu, zejść do tych 8 m3/dobę a może i poniżej.

    pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  8. #8

    Domyślnie

    Z całym szacunkiem Rydzu, ale żeby nie wprowadzac ludzi w błąd z kosztami dodaj, że palisz w kominku i w ten sposób wspomagasz swoją gazową instalację CO. Najlepiej dla jasności podaj ile spaliłeś drewna w tym okresie.

    To dotyczy wszystkich ogrzewających gazem bo wielu ludzi planujących ogrzewanie bierze pod uwagę opinie przeczytane na grupach i dziwią się później dlaczego u nich jest inaczej.

    pzdr
    Pawel_D

  9. #9

    Domyślnie

    grzeję propanem od 7 listopada 2005 r. Dom 145 m pow użyt. + ogrzewane słabiej: 28 m garaż i pom gosp. średnio 4,5 m sześć gazu na dobę. Obecnie w dzień 21 st. w nocy 20 St. w domu. Zużycie dotyczy łącznie CO i wody z cyrkulacją (4 osoby dorosłe + małe dziecko). Kominkiem nie grzeję. Ziemnego byłoby pewnie ok. 12 m sześć. na dobę.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel_D
    Z całym szacunkiem Rydzu, ale żeby nie wprowadzac ludzi w błąd z kosztami dodaj, że palisz w kominku i w ten sposób wspomagasz swoją gazową instalację CO. Najlepiej dla jasności podaj ile spaliłeś drewna w tym okresie.
    Fakt - to pominąłem. Palimy głównie "dla klimatu" (albo jak kto woli dla sportu) - kominek na max skręcony.
    Przez 3 miesiące spaliłem jakiś 1 m3 drewna. Uznałem że taka ilośc nie ma zbyt duzego wpływu na rachunki
    za gaz. Zresztą widzę to po odczytach zuzycia gazu - czy palę czy nie, licznik wykręca tyle samo.

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  11. #11

    Domyślnie

    Nie wiem jak Wy przeliczacie gaz płynny na metry sześcienne ale co czytam to wszędzie wychodzi mi inaczej.
    Dlatego proponuje abyście gaz płynny podawali w litrach bo to uprości obliczenia.

  12. #12

    Domyślnie

    W kilku ostatnich tygodniach wychodzi jakies 7.5-7.7 m3/dzień GZ50, w tym ok. 0.9 m3 dziennie na gotowanie i cwu.
    2 osoby, kondensat 1-f z zasobnikiem i cyrkulacja, sterowanie pokojowe, domek 100.9 m2 pow. uzytkowej - parterówka.
    Od 05.10.2005 do 16.12.2005 spaliłem 404 m3 gazu.

    pozdr - Krzysiek

  13. #13

    Domyślnie

    Ja w przeciwieństwie do RYDZA zauważyłem, że jak napalę w kominku to po jakiś godzinie kocioł mi się wyłącza i do puki temperatura w domu nie spadnie poniżej temp zadana + 0,5 C to się nie włączy. Są tego plusy i minusy:
    plus to że oszczędza się na gazie
    minus, że przy kominku mam zdecydowanie większą rozbieżność temperatur między pokojami, a w najdalszych pokojach nie mam czym podwyższyć temp, bo piec się wyłączył i robi się różnicza np. 19C do 22C a to już jest odczuwalne.

    Pozdr.

  14. #14

    Domyślnie

    Szczęśliwi Ci który mają gaz ziemny. Gaz płynny niestety b.drogo wychodzi.

  15. #15

    Domyślnie

    U mnie obecnie średnio 25 m3/dobę GZ35.Czata 200m2 nieocieplona.
    6 osób.W dzień 20 st. noc 18st.
    Licznik polewam wodą by się nie zatarł (hi,hi)

    pozdrawiam.
    Co wiem ,że zrobię dobrze robię sam.
    Do reszty rzeczy są fachowcy.

  16. #16

    Domyślnie

    Witam,

    Od 21.11. do 21.12.2005 - zużycie (CO i CWU )GZ 35 268 m3 ( 227,8 zł ) + około 0,7 mp drewna do kominka ( około 100 zł )
    Chałupa ponad 250 m2. 6 osób (dwoje dzieci ) i dwie osoby non stop w domu.
    Drugi sezon grzewczy.

    Pozdrawiam,
    Śliwiok to brzmi... tak sobie.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    nie zapisałam stanu przed sezonem grzewczym /odczyt podajemy co 3-4 miesiące/. Obliczyliśmy roczne spalanie /3 lata mieszkamy/
    - 2100m3 - dom 200m2, 4 osoby + weekendowo-wakacyjna kupa gości. CO, cwu i gotowanie.

  18. #18

    Domyślnie Gaz

    Chata 160m ogrzewanie 75% podłogówka 25% kaloryfery
    temp. w pomieszczeniu 23C
    przez dwa miesiące spaliłem 540 m2 gazu ,, sieciowego ,,
    bez CWU - pierwszy sezon grzewczy

    ma-ba
    BIAŁOŁĘKA UBER ALES - HEY !!!

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał wilu1
    Oczywiscie mam na mysli w tym sezonie grzewczym.

    Pytam bo znajoma mowiła mi ze spodziewa sie rachunku za ostatnie 2 miesiace na poziomie 300 zł (dom około 200 m2 i chodza w koszulkach).
    Cos nie bardzo daje temu wiare. Stąd moje pytanie.
    cos mi sie wydaje ze jedno zero za mało jest )
    andrzejj_

  20. #20

    Domyślnie

    U mnie od 1.10 do 22.12 poszło 620 m.sz. (ogrzewanie i woda). Dom nowy, w pierwszym miesiącu był nieocieplony z zewnątrz (wówczas poszło 260 metrów). Spaliłem tez trochę drewna, dzięki czemu kocioł nie włączał się do ogrzewania od czasu do czasu nawet całą dobę, kominek jest "ze best".

    Dom: parter i piętro (165 m) plus poddasze (45 m), to ostatnie nieocieplone, tylko dachówka, ale pod stopami 10 cm wełny.

    Temperatura - dzień 19.75, noc 18.75. Vitodens 200, zasobnik 150 l, jak dla mnie na razie rozczarowanie, ale może mi sie tylko wydaje. W przyszłym roku robię DGP a na wiosnę kupuję nie mniej niż 10 metrów drewna, szukam kontaktu z jakimś tanim dostawcą spoza miasta

Strona 1 z 763

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony