dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 635 z 764
Pokaż wyniki od 12.681 do 12.700 z 15266
  1. #12681
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzesiek17bn

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    72

    Domyślnie

    Dobry ten wątek
    Nie będę się wypowiadać co jest lepsze a co nie natomiast ja latam prawie codziennie o 7 rano odwożąc dzieci do przedszkola do licznika z gazem i spisuje. Wprowadziłem się do wyremontowanej kostki gierkowej 120mkw gdzie był założony stary kocioł gazowy w związku z czym nie zastanawiałem się nad jakąkolwiek zmianą(może jednak powinienem?) źródła więc postanowiłem zakupić kocioł kondensacyjny z zasobnikiem , do tego parter w OP a góra w grzejnikach z rozdzielacza.
    Wcześniej w 3 pokojowym mieszkaniu 57mkw za ogrzewanie rocznie płaciłem ok 2400zł , GAZ na gotowanie ok 300zł a ogrzewanie ciepłej wody(z sieci)ok 600zł co daje łącznie ok 3300zł przy 4 osobach.
    Teraz rodzina się powiększyła o jedną osobę i na dzień dzisiejszy od 17 sierpnia(równe 2 miesiące) na CO(było kilka zimnych dni , nawet poniżej 0), CWU i gotowanie(siła doprowadzona ale żona nie jest przekonana do indukcji a że ja w kuchni pije tylko kawę to się nie wpierdzielam) wyszło 92m3(ok 200zł).

    Temperatura w dzień 22,5 stopnia , na noc 21,5

    Narazie mogę tylko powiedzieć jak wychodzi zużycie gazu na CWU i gotowanie dzienne. Najwięcej wyszło mi 1m3 a średnio jest to 0,7 , 0,8m3 , z CO wypowiem się po zakończeniu sezonu.

    Jeśli zamknę się w tej samej kwocie za CO , CWU i gotowanie jak w mieszkaniu a nawet jak dobije do 4k/sezon to będzie to dla mnie to przyjęcia i nie będzie to dla mnie drogo porównując metraże.
    Ostatnio edytowane przez grzesiek17bn ; 17-10-2019 o 12:26

  2. #12682
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dejson - ostrzeżenie. Inwektywy personalne to nie są rzeczowe argumenty.

  3. #12683
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Dwa razy nieprawda.

    Prąd (przynajmniej u mnie) nawet w G12/G12W nadal jest droższy (0,30pln/kWh brutto) niż metan (brutto 0,23pln/kWh).

    A twierdzenie, że metan nie jest ekologiczny a węgiel tak, to czysta głupota.

    Przestań może już pisać, bo się ośmieszasz.
    Hm... ja akurat obecnie ogrzewam się gazem, ale w temacie tej "głupoty" ...to zależy co kto czyta.
    Jak się przeczyta to - https://nickt.pl/spremberg-elektrownia-schwarze-pumpe/ "Jest też pierwszą elektrownią węglową na świecie, w której wszystkie zanieczyszczenia włącznie z dwutlenkiem węgla powstałe w procesie spalania są całkowicie przechwytywane. Dzięki temu do atmosfery trafia tylko para wodna "
    oraz - https://www.kontrowersje.net/w_giel_vs_gaz?page=3
    dodając do tego artykuły o częstych i kosztownych awariach turbin gazowych (ostatnio we Włocławku) i można mieć zupełnie inny pogląd na te sprawy.
    To coś jak z widzami TVN i TVP. Jedni i drudzy żyją w odmiennych stanach świadomości

  4. #12684

    Domyślnie

    prawda jest taka, ze koszt ogrzewania domu to są grosze. W tych pieniadzach mamy tez zazwyczaj ciepłą wodę. W porownaniu do mieszkania w bloku i tak dom tańszy a komfort większy. gaz się oglada na poczatku ile idzie po tem tak jak pisze noc - nawet sie nie chce sprawdzać bo i po co. mieszkanie w domu z gazem jest bardzo podobne do mieszkania w bloku - ciepło jest zawsze i przez cały czas tak samo, nie trzeba się nawet tym interesować

  5. #12685
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    prawda jest taka, ze koszt ogrzewania domu to są grosze. W tych pieniadzach mamy tez zazwyczaj ciepłą wodę. W porownaniu do mieszkania w bloku i tak dom tańszy a komfort większy. gaz się oglada na poczatku ile idzie po tem tak jak pisze noc - nawet sie nie chce sprawdzać bo i po co. mieszkanie w domu z gazem jest bardzo podobne do mieszkania w bloku - ciepło jest zawsze i przez cały czas tak samo, nie trzeba się nawet tym interesować
    Czy ja wiem CO i CWU proporcjami to jakieś 25% kosztów całkowitego utrzymania domu.(woda, prąd, podatki, śmieci, ochrona, ubezpieczenie,filtry i sól)
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  6. #12686
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzesiek17bn

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Czy ja wiem CO i CWU proporcjami to jakieś 25% kosztów całkowitego utrzymania domu.(woda, prąd, podatki, śmieci, ochrona, ubezpieczenie,filtry i sól)
    A to w mieszkaniu woda z kranu leci za darmo?Śmieci wyrzucasz do lasu? Prąd ciągniesz od sąsiada?Podatków unikasz?

    pzdr

  7. #12687

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesiek17bn Zobacz post
    A to w mieszkaniu woda z kranu leci za darmo?Śmieci wyrzucasz do lasu? Prąd ciągniesz od sąsiada?Podatków unikasz?

    pzdr
    kulibob po ostatniej podwyżce śmieci, płaci tylko za 2 osoby, dzięki czemu uniknął podwyżki opłat
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  8. #12688
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał ig0r- Zobacz post
    kulibob po ostatniej podwyżce śmieci, płaci tylko za 2 osoby, dzięki czemu uniknął podwyżki opłat
    jak już to za jedną w sezonie letnim

    Cytat Napisał grzesiek17bn Zobacz post
    A to w mieszkaniu woda z kranu leci za darmo?Śmieci wyrzucasz do lasu? Prąd ciągniesz od sąsiada?Podatków unikasz?

    pzdr
    miałem na celu zwrócenie uwagi na to że CO i CWU to dość dużo i warto kombinować aby ten procent obniżyć.

    Przy okazji w bloku masz mniej za prąd, mniejsze podatki, nie płacisz za ochronę raczej nie masz zmiękczacza i reku to sól i filtry odpadają

    Ale wracając do gazu.

    Koszt kWh z gazu jest nieco niższy ale jak dożucisz przegląd kotła to mniej więcej się zrówna.
    A z przeglądu raczej nikt nie zrezygnuje bo sprawność spada i pozatym raczej to nie rozsądne.
    Grzanie całkowicie w T2 z małym buforem nie powinno być problemowo a klimą za 2500 można zbić jeszcze te koszty. Przy buforze zawsze masz wiele opcji DIY kolektor albo używane PV pod grzałkę.
    W cenie kotła i przyłącza masz bufor grzałkę i klimę do tego na lizaki zostanie.
    Dodatkowo jako opcję zawsze możesz PV podłączyć a do gazu raczej biogazowni nie postawisz.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 18-10-2019 o 08:31
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  9. #12689

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Grzanie całkowicie w T2 z małym buforem nie powinno być problemowo a klimą za 2500 można zbić jeszcze te koszty.
    Jaki % domów w Polsce nadaje się do ogrzewania tylko w 2T ? 1% czy może 2 % ?
    2T też nie jest jednakowa dla wszystkich.
    Gaz nie wymaga 2T.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  10. #12690
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Jaki % domów w Polsce nadaje się do ogrzewania tylko w 2T ? 1% czy może 2 % ?
    2T też nie jest jednakowa dla wszystkich.
    Gaz nie wymaga 2T.
    Kwestia rozmiaru bufora i/lub dobrania klimy.
    Ale gaz wymaga przeglądów.
    Jednak fakt im bardziej dziurawy dom tym bardziej się gaz opłaca ale i też węgiel. Gaz nie pasuje ani do nowego gdzie prąd wygrywa ani do starego gdzie węgiel góra.
    Domy powinny iść w kierunku poważnej termo modernizacji i odejścia od węgla i gazu
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 18-10-2019 o 09:32
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  11. #12691
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    brusss_2008

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Tarnowiec
    Kod pocztowy
    38-204
    Posty
    145

    Domyślnie

    Bufor, grzałki,klimatyzacja, pomieszczenie na bufor kombinowanie z taryfami i godzinami grzania i wychodzą koszty zbliżone do instalacji gazowej do tego u większości pge więc cena 32 gr za kwh czyli w zakupie instalacji podobnie , w użytkowaniu 23 gr vs 32 gr ale gaz jest beee . Sąsiad do domu obok założył właśnie kocioł na ekogroszek. Dom kostka bez ocieplenia koszt kotłowni 13 tys. rura z gazem już w domu ciekawe czy nie byłoby taniej zainstalować kocio łgazowy za 5 tys a resztę władować w ocieplenie.

  12. #12692
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    .
    Domy powinny iść w kierunku poważnej termo modernizacji i odejścia od węgla i gazu
    To daj wreszcie przykład i odejdź
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #12693
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał brusss_2008 Zobacz post
    Bufor, grzałki,klimatyzacja, pomieszczenie na bufor kombinowanie z taryfami i godzinami grzania i wychodzą koszty zbliżone do instalacji gazowej do tego u większości pge więc cena 32 gr za kwh czyli w zakupie instalacji podobnie , w użytkowaniu 23 gr vs 32 gr ale gaz jest beee . Sąsiad do domu obok założył właśnie kocioł na ekogroszek. Dom kostka bez ocieplenia koszt kotłowni 13 tys. rura z gazem już w domu ciekawe czy nie byłoby taniej zainstalować kocio łgazowy za 5 tys a resztę władować w ocieplenie.
    Nic nie kombinujesz z taryfami jak masz bufor. A wziełeś pod uwagę że klima ci zCOPuje tanią taryfe a poprzez bufor przeniesiesz tanią na drogą i kWh wyjdzie tańsza niż gaz. Ja jestem w enei jest 27 gr
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  14. #12694
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To daj wreszcie przykład i odejdź
    Odchodz narazie.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 19-10-2019 o 07:13
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  15. #12695

    Domyślnie

    http://wgospodarce.pl/informacje/348...na-dystrybucja
    Proszę.
    Dla będących w zasięgu.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  16. #12696
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    To ja mam pytanie na temat i do tych co mają gaz a nie do idiotow co mają węgiel i piszą w tym temacie.
    Macie taryfę w2.1 czy w2.2?

  17. #12697
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dubel

  18. #12698

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    To ja mam pytanie na temat i do tych co mają gaz a nie do idiotow co mają węgiel i piszą w tym temacie.
    Macie taryfę w2.1 czy w2.2?
    Ja mam w2.12 co miesiąc podaję zużycie.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  19. #12699
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pedet

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Szamotuły
    Kod pocztowy
    64-500
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    To ja mam pytanie na temat i do tych co mają gaz a nie do idiotow co mają węgiel i piszą w tym temacie.
    Macie taryfę w2.1 czy w2.2?
    W pierwszym roku miałem W2.12T, teraz W2.1. Zawsze to trochę taniej, a po pierwszy roku wiedziałem czego się spodziewać.

  20. #12700

    Domyślnie

    W-2.12T u nas czyli miesięczny sposób rozliczeń

Strona 635 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony