dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 633 z 764
Pokaż wyniki od 12.641 do 12.660 z 15266
  1. #12641
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Tak mam gaz w domu ,chodzę, siedzę w swetrach i grubych wełnianch skarpetach po babci zrobionych na drutach i mam temp w domu 19-20 stopni. Bo mnie nie stać żeby mieć cieplej w domu , stąd takie niskie spalanie gazu ( nie stety było mnie stać na zrobienie gazu ( projekt , instalacja, pozwolenia, kocioł, serwis) i dlatego się przeliczyłem i drugi raz w życiu faktycznie bym nie założył gazu tylko ogrzewanie elektryczne bo gaz jest droższy od energii elektrycznej... nie mam rekuperatora bo nie było mnie stać na domek powyżej 120 metrów na koszty koło 10 tys za takie cudo. Może jak kiedyś zbuduje domek następny to tylko zrobię ogrzewanie elektryczne ( pod jednym warunkiem) jeżeli za 10 lat będą takie same stawki prądu jak.na chwilę obecną a wtedy gaz pójdzie do lamusa ...
    Tylko że Ty nie masz niskich rachunków
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #12642
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Tylko że Ty nie masz niskich rachunków
    Chłopie zejdź na ziemię!! Za cały rok 1900zl z ciepłą wodą, z gotowaniem? Temp w domu 23 stopnie ( kominek odpalany raz w week3nd dla bajery ) nie dogrzewam kominkiem to jest według ciebie drogo ? Twoj rekuperatoror kiedy się zwróci!?kolektor słoneczny kiedy ci się to zwróci? Ja mam wygodę według mnie tanio i mam czyste rączki!! I czas dla rodziny dla siebie a nie siedzę co weekend w kotłowni! Nie wynosze popiołu itp nie przywoze węgla ani brykietu!! A przede wszystkim nie truje ani siebie ani innych!! Może jak by mnie nie było stać to mogłem zostać w bloku w metropolii smierdzacej od smoku!! Na 50 metrach z ogrzewaniem miejskim!? Mam głęboko w powazaniu co ty masz co zrobiłeś czym palisz ja w swoim domu czuje się dobrze komfortowo wygodnie mam cieplo stać mnie gaz i nie powiino to ciebie interesować. Pal sobie dalej tym swoim ekogrochem i nie zabieraj głosu w tym dziale bo jest mi ciebie naprawdę żal i wstyd za takiego CEBULAKU...
    Ostatnio edytowane przez Dejson ; 16-10-2019 o 11:43

  3. #12643

    Domyślnie

    u mnie do tej pory 500 kw zużycia gazu tem 23 stopnie centralne załączone niecały miesiąc temu , czyli jakieś 50 m3.
    Do ogrzania dwa piętra razem ponad 300 m2.

  4. #12644
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaro106 Zobacz post
    u mnie do tej pory 500 kw zużycia gazu tem 23 stopnie centralne załączone niecały miesiąc temu , czyli jakieś 50 m3.
    Do ogrzania dwa piętra razem ponad 300 m2.
    Jaro o matko 500 kw ja to bym lepiej na ogrzewanie na prąd się przerzucił ^^ <joke>

  5. #12645
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Taka prośba - nie dokarmiajcie trolli.
    Dla kuliboba wszystko, co droższe od węgla jest za drogie, dla vvvv gaz to pomyłka, woli sypać worki pelletu do kotła.
    Co miesiąc ta dwójka budzi się i rozwala wątek komentujàc tu posty innych użytkowników, którzy w większości są zadowoleni z wybranego sposobu ogrzewania.

    Takie posty trzeba ignorować po prostu, znacząco kiwiąc głową...

  6. #12646

    Domyślnie

    I nie słuchajcie bajek o prądzie po 24 grosze. Tyle na Tauron, a reszta kraju nawet 10 groszy więcej. Pomijając już fakt, że grzejących z zachowaniem komfortu wyłącznie w taniej strefie można policzyć na palcach jednej ręki.

  7. #12647
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Taka prośba - nie dokarmiajcie trolli.
    Dla kuliboba wszystko, co droższe od węgla jest za drogie, dla vvvv gaz to pomyłka, woli sypać worki pelletu do kotła.
    Co miesiąc ta dwójka budzi się i rozwala wątek komentujàc tu posty innych użytkowników, którzy w większości są zadowoleni z wybranego sposobu ogrzewania.

    Takie posty trzeba ignorować po prostu, znacząco kiwiąc głową...
    Fotohobby już nie raz pisaliśmy na ten temat i popieram w 101 % twoja wypowiedź, tylko krew mnie zalewa jak widzę takich właśnie troli piszących i klepiacych bez sensu w tą klawiaturę którzy nie mają zdrowego pojęcia na temat grzania gazem ...

  8. #12648
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    I nie słuchajcie bajek o prądzie po 24 grosze. Tyle na Tauron, a reszta kraju nawet 10 groszy więcej. Pomijając już fakt, że grzejących z zachowaniem komfortu wyłącznie w taniej strefie można policzyć na palcach jednej ręki.
    Nie prawda i cicho już prąd jest tańszy od gazu i jest Lepszy !! Lepiej się opłaca grzać na prąd ������ a rekuperatoror, solary na dachu i inne bajery przecież mają z dotacji z UE to mają prawie za darmo takie cuda i bajery, to wtedy stać ich grzać prądem a wtedy gaz to bebe i fuj drogi i nie komfortowy...

  9. #12649

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    I nie słuchajcie bajek o prądzie po 24 grosze. Tyle na Tauron, a reszta kraju nawet 10 groszy więcej. Pomijając już fakt, że grzejących z zachowaniem komfortu wyłącznie w taniej strefie można policzyć na palcach jednej ręki.
    To że Ty nie masz po tyle u siebie oznacza, że nie można napisać, że ktoś inny ma po te 24gr?
    Dobre.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 16-10-2019 o 15:25
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  10. #12650
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    To że Ty nie masz po tyle u siebie oznacza, że nie można napisać, że ktoś inny ma po te 24gr?
    Dobre.
    Uwaga uwaga następny anty przeciwko ogrzewania domu gazem... niech żyje tylko energia elektryczna olll jee

  11. #12651
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    I nie słuchajcie bajek o prądzie po 24 grosze. Tyle na Tauron, a reszta kraju nawet 10 groszy więcej. Pomijając już fakt, że grzejących z zachowaniem komfortu wyłącznie w taniej strefie można policzyć na palcach jednej ręki.
    Ja jestem w enei i w G12W mam 27 w G12 jast chyba o 1-2 grosze taniej
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #12652

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Jaro o matko 500 kw ja to bym lepiej na ogrzewanie na prąd się przerzucił ^^ <joke>
    Nie rozumiem kontekstu , czy chodziło ci że jak tak niewiele to można płacić za droższy prąd,
    Czy może chodziło o to że jak tak mało to koszty poniesione na kocioł i instalacje gazową się nie zwrócą.

  13. #12653
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Jaro chodziło mi o to chodził,i że jak tak niewiele to można płacić za droższy prąd. To był joke czyli Żart że z wyliczeń kw na metry sześcienne gazu to kurde że taniej prąd jednak wychodzi ^^ ahahahaha

  14. #12654

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    NOWY ROK UMOWNY ( 31.10.2018 - 31.10.2019 ) TARYFA w3 bo przekroczyłem przez nie udolnosc serwisanta w roku 2017-2018 pisałem o tym wcześniej 1624 metry gazu.
    W tym roku od 2018 do 2019 spalone 816 metrów gazu.
    Tak że Mozna mieć wspaniały wynik. Dom 120 m użytkowej.
    Ocieplenie itp pisałem wcześniej tak że super ROK z bardzo dobrym wynikiem
    Co tam nieudolnie ten serwisant zrobił, że tak spadło zużycie gazu?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  15. #12655
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Co tam nieudolnie ten serwisant zrobił, że tak spadło zużycie gazu?
    Miałem za ciepło w domu 23 stopnie, teraz mam 19 stopni w domu i zbliżam się finansowo do metra sześciennego gazu do 1 kw spalonego pradu, bo prad jest tańszy teraz od gazu i prąd jest zdrowszy i ekologiczny a gaz to nie jest czysta ekologia...

  16. #12656

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Miałem za ciepło w domu 23 stopnie, teraz mam 19 stopni w domu i zbliżam się finansowo do metra sześciennego gazu do 1 kw spalonego pradu, bo prad jest tańszy teraz od gazu i prąd jest zdrowszy i ekologiczny a gaz to nie jest czysta ekologia...
    Dzięki. Faktycznie można mieć fajny wynik w domu z gazem. Jeszcze kominek. Sam mam, kominek.
    Powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez vvvv ; 16-10-2019 o 18:21
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  17. #12657

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Uwaga uwaga następny anty przeciwko ogrzewania domu gazem... niech żyje tylko energia elektryczna olll jee
    Wiesz, zapomniałeś o czymś.
    Że sam mnie o to pytałeś, a teraz siejesz burzę
    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Ty to powiedziałeś, ale możesz dalej rozwinąć swoją myśl???
    Odpuść, bo sam jesteś jednym z tych co sieją ferment.
    Ja tylko odpowiedziałem na zarzuty, które są z kosmosu.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  18. #12658

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Miałem za ciepło w domu 23 stopnie, teraz mam 19 stopni w domu i zbliżam się finansowo do metra sześciennego gazu do 1 kw spalonego pradu, bo prad jest tańszy teraz od gazu i prąd jest zdrowszy i ekologiczny a gaz to nie jest czysta ekologia...
    Czy prąd jest tańszy od gazu to można by co najmniej polemizować . Co do ekologicznego prądu w Polsce to już można między bajki włożyć , polski prąd to w 90 % węgiel kamienny i brunatny , średnia wydajność bloków energetycznych w naszym kraju to trzydzieści parę procent . Kocioł gazowy to około 100 % więc nawet nie ma co porównywać.
    O ekologicznym prądzie będzie można mówić jak co najmniej 50 % produkowanej energii będzie z OZE.

  19. #12659

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaro106 Zobacz post
    Czy prąd jest tańszy od gazu to można by co najmniej polemizować . Co do ekologicznego prądu w Polsce to już można między bajki włożyć , polski prąd to w 90 % węgiel kamienny i brunatny , średnia wydajność bloków energetycznych w naszym kraju to trzydzieści parę procent . Kocioł gazowy to około 100 % więc nawet nie ma co porównywać.
    O ekologicznym prądzie będzie można mówić jak co najmniej 50 % produkowanej energii będzie z OZE.
    Niestety gaz także ma swoje minusy. Za niedługo i od niego będzie podatek od CO.
    W tej chwili już nawet z Uni jest przykaz, by ograniczać finansowanie elektrowni gazowych przez banki.
    Każdy oberwie.
    Nie bronię węgla, ale jest lepszy spalany w elektrowni niż w domowych śmieciuchu nawet piątek klasy.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  20. #12660
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tyle, ze zeby otrzymwć porównywalną ilość energii,trzeba tego węgla spalić w elektrowni 3xwiecej

Strona 633 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony