dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 175 z 764
Pokaż wyniki od 3.481 do 3.500 z 15266
  1. #3481

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    wystarczy tylko w H2 zmienić zapotrzebowanie na energię, koszty same zostaną wyliczone dla każdego systemu, właśnie widzę że coś się skopało, jak nie da się naprawić to odnowię arkusz
    ktos cos musial tam probowac wpisywac na stronie nie pobierajac pliku

    fajny zamysl i dobre wykonanie
    do tego przydac sie moze uzytkownikom

  2. #3482
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    wystarczy tylko w H2 zmienić zapotrzebowanie na energię, koszty same zostaną wyliczone dla każdego systemu, właśnie widzę że coś się skopało, jak nie da się naprawić to odnowię arkusz
    Tak .tak tylko nie zapomnij o .................no wiesz o czym gadam?

  3. #3483

    Domyślnie

    już chodzi, trzeba liczby wpisywać w odpowiednim formacie, np sprawność nie z przecinkiem a z kropką bo w tym formacie przecinek oddziela tysiące

  4. #3484
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Czy ty czytasz co ja piszę???Podłączą bo właśnie jest tam zameldowana....może inaczej ma dowód na to ,że w tym domu zamieszkuje.Twój sąsiad ma umowę użyczenia i też może dla ciebie taka umowę z ZG podpisać.....Rozumiesz czy jak inni będziesz próbował ze mnie zrobić głupka??????
    Szukasz dymu to zły adres...

  5. #3485
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał redpradnik Zobacz post
    Szukasz dymu to zły adres...
    No a po co tu wlazłem....po to żeby dymu szukać.Tobie argumenty się skończyły to trza nacierać..........Nie wyraźnie napisałem????

  6. #3486

    Domyślnie

    http://www.pgnig.pl/dladomu/umowa/kiedy_umowa - a tu okoliczności w jakich można zawrzeć umowę z Gazownia (obowiązują w całej Polsce)

  7. #3487
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał ficate Zobacz post
    http://www.pgnig.pl/dladomu/umowa/kiedy_umowa - a tu okoliczności w jakich można zawrzeć umowę z Gazownia (obowiązują w całej Polsce)
    I mysle ze to zamyka usta Panu "niktspecjalny " - wystarczy ze ja wypowiem umowe i moze podpisac inna osoba np wynajmujaca! albo ktora ma użyczenie np moja siostra!

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    No a po co tu wlazłem....po to żeby dymu szukać.Tobie argumenty się skończyły to trza nacierać..........Nie wyraźnie napisałem????
    Z tego co obserwuje ty często szukasz dymu a twoje posty nie wiele wnoszą - mylny jest tylko twoj status kolego " Olimp..."

    A przechodząc do meritum tematu

    zużycie za styczeń 2011 266 m3 co daje srednia 8,58 m3/doba

  8. #3488

    Domyślnie

    Cytat Napisał redpradnik Zobacz post
    I mysle ze to zamyka usta Panu "niktspecjalny " - wystarczy ze ja wypowiem umowe i moze podpisac inna osoba np wynajmujaca! albo ktora ma użyczenie np moja siostra!



    Z tego co obserwuje ty często szukasz dymu a twoje posty nie wiele wnoszą - mylny jest tylko twoj status kolego " Olimp..."

    A przechodząc do meritum tematu

    zużycie za styczeń 2011 266 m3 co daje srednia 8,58 m3/doba

    Sorki, nie znam mentalności Pana 'niktspecjalny',
    chciałam tylko pomóc, ale widzę że dalsze drążenie tematu nie ma na celu pomocy zainteresowanym osobom tylko raczej charakter potyczki słownej

  9. #3489
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał ficate Zobacz post
    Sorki, nie znam mentalności Pana 'niktspecjalny',
    chciałam tylko pomóc, ale widzę że dalsze drążenie tematu nie ma na celu pomocy zainteresowanym osobom tylko raczej charakter potyczki słownej
    dlatego proponuje wróćmy do meritum sprawy - Ile gazu zużywamy

  10. #3490

    Domyślnie

    A mi wyszło 7,1m3/dobe. dla porównania grudzien 8,6m3/dobe.
    W domu 22/22,5. 135m2 pu. 580m3.

  11. #3491
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar toomyem
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    okolice Wieliczki
    Posty
    248

    Domyślnie

    U mnie za styczeń poszło średnio 8,635 m³.

    Dom 148m² (ok. 370m³), temp 20,5°C, podłogówka + grzejniki. Pustak Max 29cm + 15cm styropian, w dachu 15cm wełny. Szczegóły tutaj. Gaz idzie na CO i CWU (cyrkulacja non-stop od 6:00 rano do 1:00 w nocy). Temperatura na piecu ustawiona w styczniu w granicach 50-60°C (ręcznie sterowana pogodówka ).
    Ostatnio edytowane przez toomyem ; 01-02-2011 o 08:24
    Budowa? To brzmi strasznie! Na szczęście już (no prawie) mam to za sobą ...

  12. #3492

    Domyślnie

    domek 130m2 podlog, sciany 28 max + 12 cm styro, dach 25 cm welna, kubatura 310m3

    zuzycie calkowite CO+CWU+gotowanie
    temp dzienna 21*, nocna 20,5* histereza 0,5*

    u nas styczen 205,4 m3 co daje srednia 6,63m3/d

    grudzien srednia 7,49m3/d
    Ostatnio edytowane przez face ; 01-02-2011 o 08:15

  13. #3493

    Domyślnie

    W nawiązaniu do wątku, który się przeplata a dotyczy zmian taryfy.

    Otóż wczoraj otrzymałem fakturę za okres od 27.12.2010 do 24.01.2011. Faktura opiewa na jakąś tam kwotę wg taryfy W3. Tym samym listem otrzymałem kolejną fakturę (prognoza) na okres... cholera wie jaki ale w nagłówku widnieje data rozliczenia = 23.02.2011. Na fakturze prognozie zapis: Uwaga: nastąpiła zmiana taryfy z W-3 na W-2. Tak więc nic robić nie musiałem a gazownia samoistnie dokonała zmian. Inna sprawa, że po 3 latach grzania dostałem po raz pierwszy jakąś prognozę, która w ogóle mi się nie podoba więc będę musiał zadzwonić do rozdzielni i zapytać co zrobić by płacić po staremu... czyli za zużyty faktycznie gaz.
    Ach... chodzi o gazownię zabrzańską okręg bielsko.
    pozdrawiam
    *dziabar*

  14. #3494
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziabar Zobacz post
    W nawiązaniu do wątku, który się przeplata a dotyczy zmian taryfy.

    Otóż wczoraj otrzymałem fakturę za okres od 27.12.2010 do 24.01.2011. Faktura opiewa na jakąś tam kwotę wg taryfy W3. Tym samym listem otrzymałem kolejną fakturę (prognoza) na okres... cholera wie jaki ale w nagłówku widnieje data rozliczenia = 23.02.2011. Na fakturze prognozie zapis: Uwaga: nastąpiła zmiana taryfy z W-3 na W-2. Tak więc nic robić nie musiałem a gazownia samoistnie dokonała zmian. Inna sprawa, że po 3 latach grzania dostałem po raz pierwszy jakąś prognozę, która w ogóle mi się nie podoba więc będę musiał zadzwonić do rozdzielni i zapytać co zrobić by płacić po staremu... czyli za zużyty faktycznie gaz.
    Ach... chodzi o gazownię zabrzańską okręg bielsko.
    Ok a ile zużyłeś gazu w 2010r?

  15. #3495

    Domyślnie

    w grudniu 200 m3 - czyli jakieś 6,45m3/dobę
    w styczniu 190 m3- 6,13 m3/dobę
    dom 120 m3 powierzchni użytkowej - co+cwu+gotowanie
    kominkiem dogrzewamy popołudniami i w weekendy

  16. #3496

    Domyślnie

    nic nie zmieniaj, otrzymujesz 2 faktury, z której pierwsza dotyczy okresu rozliczeniowego wg odczytu z licznika, druga jest prognozą, będziesz przez ten rok rozliczany wg tańszej taryfy, licznik będzie odczytywany 3 razy w roku, za to opłaty stałe masz niższe prawie 40 zł miesięcznie. Tą prognozę będziesz miał zweryfikowaną przy następnym odczycie licznika. Jak dzwoniłem to prawdę "kobita" mówiła - zmiany w obie strony robią z automatu.
    re repradnik - na pewno mniej niż 1200m3.
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 01-02-2011 o 10:06

  17. #3497

    Domyślnie

    Rozumiem, że prognoza będzie zweryfikowana przy następnym odczycie licznika ale ja tak nie chcę. Nie chcę się zastanawiać czy kolejnym razem będę musiał dopłacić bo prognoza była zbyt niska. wolę płacić na bieżąco wg zużycia.

    Wg moich notatek od 1.01.2010 do 31.12.2010 poszło mi 1081m3 gazu.
    pozdrawiam
    *dziabar*

  18. #3498
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziabar Zobacz post
    Rozumiem, że prognoza będzie zweryfikowana przy następnym odczycie licznika ale ja tak nie chcę. Nie chcę się zastanawiać czy kolejnym razem będę musiał dopłacić bo prognoza była zbyt niska. wolę płacić na bieżąco wg zużycia.

    Wg moich notatek od 1.01.2010 do 31.12.2010 poszło mi 1081m3 gazu.
    super wynik

  19. #3499

    Domyślnie

    Aaaa i jeszcze takie małe spostrzeżenie. Przy obecnych stawkach zrównanie ceny W2=W3 osiąga się przy zużyciu 288m3 miesięcznie. Pamiętam, że kiedyś było to ponad 300m3.
    pozdrawiam
    *dziabar*

  20. #3500

    Domyślnie

    redpradnik byłby to super wynik gdybym palił jedynie gazem. Gazem palę od pn do pt 24h. W weekendy palę w kominku z płaszczem.
    pozdrawiam
    *dziabar*

Strona 175 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony