dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 763
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 15260
  1. #21

    Domyślnie

    gaz gz35, pierwszy sezon grzewczy, dom 250m2 pow. użytkowej, ocieplony, pusty, samo co, bez cwu, piec gazowy zwykły, otw. kom. spalania vaillant
    w pierwszym miesiącu (XI) 480m3 gazu, temperatura stała 20 stopni na całości, grzejniki plus podłogowe około 40m2
    w grudniu skręcone na 12 stopni i prawie się nie włącza

  2. #22

    Domyślnie

    205 mkw, viessmann kondesat, temp, dzień 20, noc 18, CO+CWU, rodzina 2+2, ścian 2W, k=0,28, od 01/11 do 22/12 170 m3 gazu

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pafnucy
    .... U
    Temperatura - dzień 19.75, noc 18.75. .....
    Jestem zaintrygowany tym 75 po kropce.......

  4. #24

    Domyślnie ile gazu

    No i właśnie otrzymałem gazową fakturkę do zapłaty za okres dwu miesięczny - brutto 520,00 złociszków !!!!!

    piec kondensat , powierzchnia ogrzewana = paterowy 160 m2 / podłoga + grzejniki / utrzymuję temp. +/_ 22,5 C bez CWU pierwszy sezon
    BIAŁOŁĘKA UBER ALES - HEY !!!

  5. #25

    Domyślnie

    Nurman Powiedz ile za te 520 zł spaliłes m3 gazu.

    A tak a propo jak sprawdzic jaki mam gaz GZ35, G50 nie bardzo tego kumam a na umowie nic takiego nie wyczytałem.

  6. #26

    Domyślnie

    zapytaj w gazowni ....

  7. #27

    Domyślnie

    Dom ok.220m2, od poczatku sezonu grzewczego okolo 400 litrow propanu.

  8. #28

    Domyślnie gaz

    Wilu !!!!!

    wg faktury wynika 379m3 reszta to opłaty przesyłowe /?/
    BIAŁOŁĘKA UBER ALES - HEY !!!

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubas
    205 mkw, viessmann kondesat, temp, dzień 20, noc 18, CO+CWU, rodzina 2+2, ścian 2W, k=0,28, od 01/11 do 22/12 170 m3 gazu
    Czy to aby napewno od 1 listopada do 22 grudnia???
    Bo jezeli to prawda to wynik tylko do pozazdroszczenia
    Śrdednia dzienna = 3,27 za CO+CWU
    Mysle ze z takim wynikiem to mozna zaprosic przedstawicieli Viessmana i pokazac im jakie to cudo stworzyli

  10. #30

    Domyślnie Re: ile gazu

    Cytat Napisał MURMAN
    ...No i właśnie otrzymałem gazową fakturkę do zapłaty za okres dwu miesięczny - brutto 520,00 złociszków !!!!!,,,
    Pragnę przypomnieć, że tona węgla kosztuje 400-500 zł. I nie trzeba wielkiej filozofii by ją spalić w ciągu 2 miesięcy...
    A ile się trzeba przy tym napierniczyć???

  11. #31

    Domyślnie

    w starej chacie to ja tonę węgla spalam w miesiąc.
    Strasznie ciekawi mnie ile spalę gazu w nowej chacie

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzes z Krakowa
    Cytat Napisał kubas
    205 mkw, viessmann kondesat, temp, dzień 20, noc 18, CO+CWU, rodzina 2+2, ścian 2W, k=0,28, od 01/11 do 22/12 170 m3 gazu
    Czy to aby napewno od 1 listopada do 22 grudnia???
    Bo jezeli to prawda to wynik tylko do pozazdroszczenia
    Śrdednia dzienna = 3,27 za CO+CWU
    Mysle ze z takim wynikiem to mozna zaprosic przedstawicieli Viessmana i pokazac im jakie to cudo stworzyli
    dokładnie 173,2, oczywiście jest drugie dno, dwa szczegóły, o których zapomniałem wspomnieć, rekuperator i kominek, z tym, że w kominku palę sporadycznie bo nie mam DGP i po rozpaleniu w salonie robi się afryka, pomaga też ziemna czerpnia do reku, przy -3 st C na zewnątrz powietrze wchodzące do wymiennika ma 4,5-4,7 st C

  13. #33

    Domyślnie

    Dom 222m2 z poddaszem prawie zamieszkany. Viessman kond.z pełną automatyką, podłogówka, grzejniki(9szt)+kominek z DGP do 5-ciu pomieszczeń. W kominku palimy tylko w weekendy. Zużycie gazu wraz z CWU 9-10m3/dzień. Temp. w dzień 20, w nocy 18 stopni. Mury 3W z 2x5cm styropian, okna drewno z szybami 1,1. Pzdr.

  14. #34

    Domyślnie

    Wyniki z niedzieli tj 25.12.05: 222m3 grzeję od 30.11. Pierwszego dnia skotłowało 21m3. Odejmując ten dzień to wychodzi 201/25=8m3/dobę GZ50.

    Pozdr.

  15. #35

    Domyślnie

    U mnie bardziej realistycznie, a nawet pesymistycznie: powierzchnia 210 m2 (parter + poddasze uzytkowe), sciany z cegly docieplone styropianem 12 cm, strop docieplony 25 cm welny Unimata. Kociol Junkers Euromaxx 24 kW 1-funkcyjny + zasobnik cwu 150l. Biawar, instalacja CO na 2 rozdzielaczach (odpowiednio - na pietrze i parterze), cwu grzana tylko przez ok. 90 min dziennie, w 3 cyklach po 30 min). Srednie zuzycie gazu od 14.XII. na poziomie 13 m3/doba (CO, cwu, 2 kuchnie gazowe) - czyli jak na nasze mozliwosci to duzo (srednio wychodzi ok. 550 zl/m-c liczac w uproszczeniu 1 m3 po 1,30 zł). Zamontowanie termostatow na grzejnikach (stalowe panelowe DeLonghi) nie przynioslo zauwazalnych zmian (poza wiekszymi mozliwosciami regulacji temp dla danego pomieszczenia). Aha - regulacja pogodowa kotła CO (z ktorej tez szczegolnie zadowolony nie jestem, bo wymaga czestych korekt przy czestych zmianahc temp. zewn).

  16. #36

    Domyślnie

    Dodam, ze ogrzewana kubatura to ok. 600 m3. Laczna dlugosc rur (zasilania i powroty - osobne nitki dla kazdego grzejnika) to ok. 300 mb, co daje lacznie ok. 60l wody w samych rurach plus oczywiscie pojemnosc grzejnikow (ktorej jeszcze nie liczylem) i rozdzielaczy.

  17. #37

    Domyślnie

    Grzejemy dopiero od wigili i już jestem załamana. W pierwszą dobe kiedy urochomili piec poszło 30 m gazu (w domu było ponad 20 stopni ) ale się szybko opamietałam i przykręciłam termostaty -teraz temp .wynosi 16-18 stopni, a piec pobiera gazu jak oszałały 9-13m na dobę . Chyba mamy coś schrzanione. Co robić? Juz nawet nie marzę o temp.20stopni bo bym nie wyrobiła z rachunkami.

  18. #38

    Domyślnie

    a dodam że powierzchnia do ogrzania to tylko 100m, tylko nie mam jeszcze podłód (sama wylewka )

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bzyczek
    Grzejemy dopiero od wigili i już jestem załamana. W pierwszą dobe kiedy urochomili piec poszło 30 m gazu (w domu było ponad 20 stopni ) ale się szybko opamietałam i przykręciłam termostaty -teraz temp .wynosi 16-18 stopni, a piec pobiera gazu jak oszałały 9-13m na dobę . Chyba mamy coś schrzanione. Co robić? Juz nawet nie marzę o temp.20stopni bo bym nie wyrobiła z rachunkami.
    Spokojnie, chałupka musi się wygrzać i wyschnąć. Będzie lepiej.
    Pozdrawiam Tomik_B

  20. #40

    Domyślnie

    Bzyczek - a jaki duży dom, czy ocieplony, jaki system grzewczy (jaki kocioł),
    jaki sterownik do kotła ?

    pozdr - Krzysiek

Strona 2 z 763

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony