dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 630 z 764
Pokaż wyniki od 12.581 do 12.600 z 15266
  1. #12581
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał patrick99 Zobacz post
    cep to jesteś Ty.
    jakie to typowe na tym forum..."ja mam najlepsze, wszyscy inni mają do dupy!"
    tylko prąd! bo ja mam prąd!!
    śmieszy jesteś.
    Ja mam węgiel
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #12582

    Domyślnie

    Cytat Napisał ig0r- Zobacz post
    Oczywiście ceny prądu będą z roku na rok coraz niższe
    Pewnie, że nie. Tylko wiesz jaka jest różnica? Ja se prąd "ukręce". Nawet pewnie niedługo zmagazynuje. Zrobisz tak z gazem?
    O cieple nie pisze, bo to prościzna. Chociaż dla gaziarzy to mega wyzwanie.

  3. #12583

    Domyślnie

    widzisz, żaden z Was gazu nie ma, a tytuł wątku nic o pellecie czy węglu nie wspomina, więc, co tu robicie skoro tak bardzo "wisi" Wam co robią inni?
    nabijajcie sobie posty w wątkach o pellecie czy ekogrochu zamiast się mądrować.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 15-09-2019 o 17:08

  4. #12584

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Pewnie, że nie. Tylko wiesz jaka jest różnica? Ja se prąd "ukręce". Nawet pewnie niedługo zmagazynuje. Zrobisz tak z gazem?
    O cieple nie pisze, bo to prościzna. Chociaż dla gaziarzy to mega wyzwanie.
    Pewnie panele na dachu masz za darmo?
    Jak byś przeczytał dokładnie to co napisałem do byś głupio nie pisał. Sam piszesz, że masz pellet, pewnie z jakiegoś względu go wybrałeś. Napewno nie powiem, że gaz jest moją pomyłką życiową, bo z wysokości rachunków jestem zadowolony +pomieszczenie gdzie jest kocioł służy też za pralnie. Ani przy eko ani przy pellecie tak by nie było.
    Jak będzie drożej w przyszłości, zawsze można wrzucić panele na dach i podłączyć elektryczny piec czy PC i grzać dalej.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  5. #12585
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał patrick99 Zobacz post
    widzisz, żaden z Was gazu nie ma, a tytuł wątku nic o pellecie czy węglu nie wspomina, więc, co tu robicie skoro tak bardzo "wisi" Wam co robią inni?
    nabijajcie sobie posty w wątkach o pellecie czy ekogrochu zamiast się mądrować.

    chcesz być taki niezależny, to won od dotacji, radź sobie sam jak to trafnie określiłeś buraku.
    Trzeba doić system i jak najmniej dać się wydoić.
    Ja miałem butlez gazem do kuchenki taniej prądem. A teraz z wrazi W mam w garażu już się przydała przy zaniku zasilania.
    I ojciec ma dom ogrzewany gazem ale jego to już do zmian nienkłaniam bo jest wiekowy
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  6. #12586
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ejże, zostawcie pelleciarza i węglarza.
    Ten wątek powtał w jednym, określonym celu, aby dzielić się, porównywać wyniki spalania i optymalizować je. Węglarz i pelleciarz w tym nie pomogą, zresztą ten drugi oficjalnie przyznał, że na wielu wątkach jest tylko po to, by robić flame.
    Poki co robi robote dla moda, a poźniej znów będzie jęczał, że dostał bana.
    To jest wątek dla tych, co już wybrali i w znakomitej większości są z tego wyboru zadowoleni
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 13-09-2019 o 10:50
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #12587

    Domyślnie

    Cytat Napisał patrick99 Zobacz post
    widzisz, żaden z Was gazu nie ma, a tytuł wątku nic o pellecie czy węglu nie wspomina, więc, co tu robicie skoro tak bardzo "wisi" Wam co robią inni?
    nabijajcie sobie posty w wątkach o pellecie czy ekogrochu zamiast się mądrować.

    chcesz być taki niezależny, to won od dotacji, radź sobie sam jak to trafnie określiłeś buraku.
    Oj oj. Spokojnie. Są tutaj gaziarze co wszystko wiedzą i się wszędzie wypowiadają. Może czasami warto przeczytać opinii innych, pewnie bardziej obiektywnych.
    Dlaczego won od dotacji. Płacę ZUS PIT i inne podatki. Płacę korzystam. Masz inne zdanie?
    Tam był cytat. To nie moje określenie takie tutaj podało. Mi to zwisa mogę być i burak.

    Cytat Napisał ig0r- Zobacz post
    Pewnie panele na dachu masz za darmo?
    Jak byś przeczytał dokładnie to co napisałem do byś głupio nie pisał. Sam piszesz, że masz pellet, pewnie z jakiegoś względu go wybrałeś. Napewno nie powiem, że gaz jest moją pomyłką życiową, bo z wysokości rachunków jestem zadowolony +pomieszczenie gdzie jest kocioł służy też za pralnie. Ani przy eko ani przy pellecie tak by nie było.
    Jak będzie drożej w przyszłości, zawsze można wrzucić panele na dach i podłączyć elektryczny piec czy PC i grzać dalej.
    No nie za darmo. Zaoszczędziłem na abonamencie gazu.
    Wiesz jak wybierałem to na tamten czas była to najlepsza i chyba jedyna opcja. No był jeszcze gaz, ale brrr. Dobrze, że tak była decyzja. Pora na zmiany, więc wybieram. Dobre te wasze teksty gaziarzy o PC i PV. Ja wrzucam teraz i zawsze będę o krok do przodu. No ale najważniejsze, że jesteś zadowolony. Ja też. Od przyszłego roku tylko opłaty stałe za prąd no i woda + ścieki.
    Pozdrawiam serdecznie.

    No i ciekawe że niektórzy gaziarze są wszędzie, bez względu na topki wątku i wszystko wiedzą, a u nich ... .Najzabawniejsze jest to, że sami wybrali gaz a innym doradzali np. bufor z grzałkami no i jeszcze kominek do tego. Sami analizowali jak by to u nich było. Lubię to forum i może zostanę na dłużej, bo niektórzy tu niezły kabaret odstawiają. Super.
    Życzę wszystkim dobrych wyborów.

  8. #12588
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  9. #12589

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No nie za darmo. Zaoszczędziłem na abonamencie gazu.
    Wiesz jak wybierałem to na tamten czas była to najlepsza i chyba jedyna opcja. No był jeszcze gaz, ale brrr. Dobrze, że tak była decyzja. Pora na zmiany, więc wybieram. Dobre te wasze teksty gaziarzy o PC i PV. Ja wrzucam teraz i zawsze będę o krok do przodu. No ale najważniejsze, że jesteś zadowolony. Ja też. Od przyszłego roku tylko opłaty stałe za prąd no i woda + ścieki.
    Pozdrawiam serdecznie..
    Dlatego, żeby zamknąć temat, który nie jest do końca waszym naturalny środowiskiem, można to podsumować tak, że my z gazem jesteśmy generalnie skończeni i na przegranej pozycji, zapewne umrzemy, a wy wachlując łopatą w kotłowni wygraliście życie
    Teraz wrzucicie na dach panele i będziecie grzali bezobsługowym źródłem, dalej śmiejąc się z nas, gdzie My od kilku lat grzejemy sobie bezobsługowym źródłem ciepła

    Pewnie lata ładowania podajników peletami i węglami musiało zostawić po sobie ślad. Życzę wam szczerze udanego sezonu grzewczego i żebyście mieli więcej zrozumienia dla innych.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  10. #12590
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Chyba nie na ogrzewanie ?

    Jeżeli na samo cuw to też bardzo dużo u mnie przy 1 osobie + 1 nastolatce=2 normalne osoby w zużyciu cuw wychodzi 34 kWh/1 miesiąc
    To masz bardzo małe zużycie wręcz nie realne, chyba że lubisz zimną wodę, albo podgrzewasz ją kolektorami.
    Przypominają mi się znajomi co się chwalą ile to ich auto pali gdy przyjdzie co do czego np. wyjazd ponad 1000km to albo auto nie sprawne albo spalił 60% więcej niż podawali hehe.

  11. #12591
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sheen

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Różyny
    Kod pocztowy
    83-031
    Posty
    31

    Domyślnie

    Nie za bardzo rozumiem tych przepychanek słownych jak i sensu całej tej dyskusji. Czemu zawsze taki jad jest wylewany w dziale z ogrzewaniem, nie zauważyłem żeby ktoś zmieszał z błotem drugiego za to że ten zużywa o parę m3 wody czy kilkadziesiąt kW prądu więcej. Zawsze będzie możliwość gdzieś przyoszczędzić, ale czemu ktoś kto zużywa więcej energii na ogrzanie swojego domu będzie obrażany bo przecież jak tak można że ja płacę np. 1300 a on 1600. Jeden położy panele za 19,99zł za m2 z marketu a drugi zapłaci 200 za deski no ale przecież mógł kupić za 20 czy 30 zeta to sobie go zjadę bo nie potrzebnie tyle zapłacił. Jeden lubi ryż drugi buraki. Jeden będzie miał kominek drugi w miejsce kominka postawi fotel do czytania i każdy będzie zadowolony. Poza tym jak trzeba być ułomnym żeby wypowiadać się na tematy które mnie nie dotyczą czy o których nie ma się pojęcia. Nie wypowiadam się w dziale np. pomp ciepła bo ktoś tam ma to się wypowiem, coś tam słyszałem jaki to szajs czy odwrotnie. Ja gdybym z doświadczenia miał wybierać czym grzać w nowym domu to gaz byłby na ostatnim miejscu przez ogromne rachunki jakie tam płaciliśmy. Ale nie ważne czym byśmy ogrzewali to wszystko i tak szło by w tysiącach. Duża nieocieplona chata 3 pietra stare okna, nie szło nawet tego dogrzać dwoma junkersami. Zużycie gazu w grudniu na poziomie 1000m3 rachunek ok 2600 dziękuje. Teraz mam dom i za cały rok poszło mi 720m3 za które zapłaciłem 1601 zł. Za kompletna kotłownię z podłączeniem przez gazownie zapłaciłem niecałe 14tyś. Piec 3620, materiały ok 3000 zasobnik 1400 gazownia 2380 na działce robota 1500 robota w kotłowni dwa popołudnia 1200. Czy w porównaniu do groszku, peletu czy pompy ciepła to tak dużo? Czy to jest aż tak kolosalna różnica że trzeba robić taki raban i obrażać siebie nawzajem? Szczególnie że wycenę na pompę miałem w okolicach 25tyś. A o ileż to bym miał mniejsze rachunki gdzie za grudzień zapłaciłem 291zł i to był mój największy rachunek dotychczas. Trzy lata jak budowałem to po robocie siadałem z browarem i czytałem to forum bez którego nie dałbym rady, dzienniki budowy, zdjęcia doświadczenia innych. I za to wszystko naprawdę dziękuję. Ale z przykrością naprawdę coraz gorzej się to wszystko czyta. Pozdrawiam i Życzę miłego popołudnia.

  12. #12592
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Dobrze żepadło hasło kominek.
    Jest kilka grup gaziarzy kominkowych
    1. Taki mega mikro domku co twierdzi że nie potrzebuje a zapomina dodać że się nie zmieści
    2. Taki co ma ale to nie ekologiczne i żałuje że ma ale czasem zapali
    3. Taki co pali tylko rekreacyjnie w sobotę do telewizora tylko że sobota jest co drugi dzień i wychodzą 3mp na rok
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  13. #12593
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sheen

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Różyny
    Kod pocztowy
    83-031
    Posty
    31

    Domyślnie

    W sumie złamię swoja zasadę kulibob i nie mam to się wypowiem. Ale mam sąsiada który pali groszkiem ma 240m2 po podłodze i mówi że rocznie idzie mu niecałe półtorej tony ruskiego groszku po niecałe 600zł za tonę, a ma 26C i chodzi na gaciach więc mówił że strasznie dużo zużywasz tego węgla jak na tak mały domek. A bardzo go lubię więc chyba mówi prawdę. Pozdrawiam.

  14. #12594

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    To masz bardzo małe zużycie wręcz nie realne, chyba że lubisz zimną wodę, albo podgrzewasz ją kolektorami.
    Przypominają mi się znajomi co się chwalą ile to ich auto pali gdy przyjdzie co do czego np. wyjazd ponad 1000km to albo auto nie sprawne albo spalił 60% więcej niż podawali hehe.
    Tylko chyba @gawel używa PC/CWU. No ale któryś modek wykasował bezmyślnie posty to tak jest.
    Nie obraź się, ale właśnie dla osób używających gazu takie dane czasami są dziwne. Oczywiście, że są osoby o których pisał @kulibob i to nie tylko gaziarze jak się okazało (poczytałem sobie co nieco tutaj). Nie będę pisał ile mi kWh poszło na CWU od kwietnia, bo i tak nikt nie uwierzy. Tylko jak to napisała pewna osoba, która jest wszędzie i wszytko niby wie, "to nie sztuka być obstawionym OZE". Sztuka nie sztuka, ale można.
    Nie pisze tego do Ciebie z jakąś ironią, bo czytałem co robiłeś u siebie, także szacunek.

  15. #12595

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Tylko chyba @gawel używa PC/CWU. No ale któryś modek wykasował bezmyślnie posty to tak jest.
    .
    Miał jakieś dofinansowanie do tego urządzenia. O ile mnie pamięć nie myli.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  16. #12596

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Miał jakieś dofinansowanie do tego urządzenia. O ile mnie pamięć nie myli.
    No i fajnie.
    Bez dotacji to pewnie za ok 6K można nabyć. Czyli niewiele więcej lub nawet podobnie jak kociołek gazowy, a żywotność pewnie porównywalna. No kurcze nawet COP=1 do CO i coś takiego do CWU jak duże zużycie i jest fajnie. Bez przeglądów, haraczy i zarobku dla instalatorów.

  17. #12597
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Najtańsze Pompki do CWU są po ok 4k
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  18. #12598

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Najtańsze Pompki do CWU są po ok 4k
    No to tyle chyba co najtańszy kociołek gazowy.

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Dobrze żepadło hasło kominek.
    Jest kilka grup gaziarzy kominkowych
    1. Taki mega mikro domku co twierdzi że nie potrzebuje a zapomina dodać że się nie zmieści
    2. Taki co ma ale to nie ekologiczne i żałuje że ma ale czasem zapali
    3. Taki co pali tylko rekreacyjnie w sobotę do telewizora tylko że sobota jest co drugi dzień i wychodzą 3mp na rok
    No to czytałem jak ktoś coś podobnego pisał o PC i zużyciu. Zresztą z gazem i jego kalorycznością to podobno różnie bywa. U mnie w pracy chyba w tamtym roku, pewna osoba mówiła, że miała problemy z palnikiem w ziemie. Był serwisant z Termetu do wymiany palnika i miał do tego jakiś miernik i jak regulował ten palnik to powiedział , że strasznie kiepski ten gaz leci i że często tak bywa, że raz lepszy raz gorszy. Żeby nie było to nie u mnie tylko powtarzam co opisała osoba, która ogrzewa dom gazem.

  19. #12599
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Tylko chyba @gawel używa PC/CWU. No ale któryś modek wykasował bezmyślnie posty to tak jest.
    Nie obraź się, ale właśnie dla osób używających gazu takie dane czasami są dziwne. Oczywiście, że są osoby o których pisał @kulibob i to nie tylko gaziarze jak się okazało (poczytałem sobie co nieco tutaj). Nie będę pisał ile mi kWh poszło na CWU od kwietnia, bo i tak nikt nie uwierzy. Tylko jak to napisała pewna osoba, która jest wszędzie i wszytko niby wie, "to nie sztuka być obstawionym OZE". Sztuka nie sztuka, ale można.
    Nie pisze tego do Ciebie z jakąś ironią, bo czytałem co robiłeś u siebie, także szacunek.
    Jeżeli pompą ciepła to ok ,tylko to było w wątku o spalaniu gazu. Wtedy by się zgadzało 34kWhxCOP3=102kWh przy 2 osobach. Przeliczając na gaz tj 10m3.

    34kWhx0,6zł w normalnej taryfie =20zł+abo,a z gazu to ok 35zł z abo. Mi się nie opłaca zmieniać gdyż nigdy mi się to nie zwróci bo i tak abonament płacę 20zł przy zerowym żużyciu gazu. Pozdrawiam

  20. #12600
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Najtańsze Pompki do CWU są po ok 4k
    2,4K zl

Strona 630 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony