dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 686 z 764
Pokaż wyniki od 13.701 do 13.720 z 15266
  1. #13701
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    to kwestia techniki gotowania ja wyłączam płytę 10 min przed końcem gotowania, indukcja jest fajna ale więcej konsumuje tyle że krócej , było gdzieś porównanie że wychodzi na to samo. Jak gotujesz dla 4 os rodziny gdzie są 2 nastolatki to nijak sie ma jak masz 2 nastolatków tzreba gotować jak dla 6 os
    Dlatego nie ma większej różnicy, czy ktoś gotuje na płycie elektrycznej, czy indukcyjnej

  2. #13702
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dlatego nie ma większej różnicy, czy ktoś gotuje na płycie elektrycznej, czy indukcyjnej
    ale to nie jest żarówka led ma moc i pobór

  3. #13703
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Normalna rzecz - ktoś nie ma indukcji (czy ceramicznej) zużywa gaz, ktoś ma indukcję, ceramiczną prąd

  4. #13704
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał Napoli Zobacz post
    To powiedz jak wyliczyłeś te 850 zł za CO sezon grzewczy skoro piszesz że zużywasz 45m3 na samo CWU miesięcznie. Masz 2 osobne gazomierze jeden do CO drugi do CWU ?
    Bardzo prosto. Wiem ile gazu mi idzie na CWU średnio od czerwca do września czyli wtedy gdy jest najcieplej i to przyjmuję jako normę na cały rok. W zimie na pewno idzie na to ciut więcej, bo jednak instalacja CWU będzie mieć większe straty, ale wliczam to na poczet CO i uważam że zdroworozsądkowo jest to miarodajne, aczkolwiek nie jest to aptekarskie wyliczenie.

  5. #13705

    Domyślnie

    Październik 48m3, minimum 22 stopnie, CWU 4 osoby. Północna część województwa śląskiego.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  6. #13706

    Domyślnie

    Cytat Napisał qrko Zobacz post
    Bardzo prosto. Wiem ile gazu mi idzie na CWU średnio od czerwca do września czyli wtedy gdy jest najcieplej i to przyjmuję jako normę na cały rok. W zimie na pewno idzie na to ciut więcej, bo jednak instalacja CWU będzie mieć większe straty, ale wliczam to na poczet CO i uważam że zdroworozsądkowo jest to miarodajne, aczkolwiek nie jest to aptekarskie wyliczenie.
    Nie to żebym się czepiał , ale samo CWU 45m3/miesiąc x 12 to 540m3/rok gazu x 2 zł. to 1080 zł. w porównaniu z CO 850 zł to już płacisz więcej za CWU.

  7. #13707
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Październik 21,5-22 poszło 53m3 w tamtym roku 50m3.
    Z ciekawości, zna ktoś jakąś stronę gdzie można porównać średnią temperaturę w danych miesiącach ? Np czy w tamtym roku w jakimś miesiącu było cieplej jak w tym ?

  8. #13708

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Październik 21,5-22 poszło 53m3 w tamtym roku 50m3.
    Z ciekawości, zna ktoś jakąś stronę gdzie można porównać średnią temperaturę w danych miesiącach ? Np czy w tamtym roku w jakimś miesiącu było cieplej jak w tym ?
    https://meteomodel.pl/aktualne-dane-pomiarowe/
    Wybierasz stację i przedział czasowy.

  9. #13709
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał Napoli Zobacz post
    Nie to żebym się czepiał , ale samo CWU 45m3/miesiąc x 12 to 540m3/rok gazu x 2 zł. to 1080 zł. w porównaniu z CO 850 zł to już płacisz więcej za CWU.
    No i? Jest tu jakieś ukryte pytanie albo coś? Napisałem, że dosyć sporo mi idzie na CWU w porównaniu z innymi ludźmi.

  10. #13710
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    35-322
    Posty
    118

    Domyślnie

    Wgłębiłem się w temat kosztów ogrzewania domu gazem (oczywiście mówię o nowym budownictwie z ociepleniem odpowiednim). I nie mogę pojąć czemu ludzie montują jeszcze kopciuchy. Jeśli jest dostęp do gazu to oszczędność rzędu 500zł rocznie w tym syfie to jakiś kosmos.

  11. #13711
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał majmaj Zobacz post
    Wgłębiłem się w temat kosztów ogrzewania domu gazem (oczywiście mówię o nowym budownictwie z ociepleniem odpowiednim). I nie mogę pojąć czemu ludzie montują jeszcze kopciuchy. Jeśli jest dostęp do gazu to oszczędność rzędu 500zł rocznie w tym syfie to jakiś kosmos.
    Po 1 to nie jest taki syf ja Ci sie wydaje na ekogrochu

    2 dziwie się że ludzie zakładają gaz w nowych domach to dopiero jest dziwne. Ani tani, ani ekologiczne, ani bezpieczne...duże koszty postojowe [przegląd, opłaty stałe]> Jak do wyboru mają kable, PC różnej maści , grzałkę i PV
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 09-11-2020 o 17:41
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #13712
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał majmaj Zobacz post
    Wgłębiłem się w temat kosztów ogrzewania domu gazem (oczywiście mówię o nowym budownictwie z ociepleniem odpowiednim). I nie mogę pojąć czemu ludzie montują jeszcze kopciuchy. Jeśli jest dostęp do gazu to oszczędność rzędu 500zł rocznie w tym syfie to jakiś kosmos.
    A co innymi kosztami serwis, kominiarz 2 x w roku i opłaty abonamentowe i stale za gaz razem to około 1000 zł ???

  13. #13713
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    35-322
    Posty
    118

    Domyślnie

    Przyłącz gazu wyniósł mnie dokładnie 2.7tys. Aczkolwiek gdybym teraz miał możliwość cofnąć się o ten rok to zrezygnował bym z budowy jednego komina, z przyłącza gazu i kupił PC.
    A po co kominiarz aż 2x w roku? Co do tych opłat to patrzyliśmy ostatnio na rachunki kolegi i gaz go rocznie wychodzi 2,3tys z CWU dla 2 osób.
    To ile to ton groszku? Pewno z 3tony? Mnie to wnerwia u rodziców że co inny groszkowe to kombinowanie z nastawami itd. A gaz to gaz, czemu niby nie jest ekologiczny?

  14. #13714

    Domyślnie

    Serwis 300 zł raz na 2 lata, kominiarz 100 zł na rok. abonament około 45 zł na mc przy wyższej taryfie, jak zejdziesz to tej W2... to jest taniej.
    Kable odpadają ze względu na to że jesteś zależny tylko od prądu, PC bez dotacji wychodzi drogo, chyba że jakiś monoblok, pewnie coś koło 20 tyś z montażem.
    Piec gazowy i przyłacza wyszły około 15 tyś - 6 tyś z czystego powietrza.
    W moim przypadku ostatni sezon grzewczy z CWU to około 11000 kWh, za gaz zaplaciłem 2200 zł, w przypadku prądu wyszło by dużo więcej.
    Aktualnie obniżyłem KG i spodziewam się niższego rachunku. Oczywiście cieżko cokolwiek porównać bo nie mieliśmy zimy, jestem ciekaw jak wyjdą koszty ogrzewania np kablami albo PC jak wróci zima i będzie - 20 C?
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

  15. #13715
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    A co innymi kosztami serwis, kominiarz 2 x w roku i opłaty abonamentowe i stale za gaz razem to około 1000 zł ???
    Co mnie obchodzi "abonament" ? Biorę po prostu cenę za kWh, całkowity koszt z faktur przez ilość zużytych kWh [m3] i wychodzi, że kWh kosztuje 23gr
    Przegląd to 230zł, kominiarz przychodzi i tak do kominka, a że mam wyrzut spalin przez ścianę i nie nie musi nawet po dachu chodzić dolicza 30zł.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #13716
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Co mnie obchodzi "abonament" ? Biorę po prostu cenę za kWh, całkowity koszt z faktur przez ilość zużytych kWh [m3] i wychodzi, że kWh kosztuje 23gr
    Przegląd to 230zł, kominiarz przychodzi i tak do kominka, a że mam wyrzut spalin przez ścianę i nie nie musi nawet po dachu chodzić dolicza 30zł.
    O tym jak często powinien być dokonywany przegląd kominiarski mówi Art. 62 Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz. U. z 2000 r. Nr 106, poz. 1126 z zm.).


    Gdy chodzi o czyszczenie kominów, to częstotliwość ich czyszczenia reguluje par. 34 rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji z 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów. Zgodnie z nim należy czyścić zarówno przewody wentylacyjne, jak i dymowe oraz spalinowe. Najczęściej, bo cztery razy w roku, powinno się to robić w domach opalanych węglem, drewnem lub innym paliwem stałym. Dwa razy w roku, czyści się te przewody w domach opalanych gazem, olejem lub innym paliwem ciekłym.

    Abonament i koszty stałe związane z umową o dostawy gazu są stałe nawet jak nie zużyjesz jednego m3 i to jest koszt dodatkowy niezależny od ilosci zużytego paliwa. Obecnie trwa tworzenie bazy kopciuchów na paliwa stałe oraz unnych, jej celem jest umilenie życia osobom które z nich korzystają poprzez wymuszenie przestrzegania ww. przepisów.

  17. #13717
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał majmaj Zobacz post
    Przyłącz gazu wyniósł mnie dokładnie 2.7tys. Aczkolwiek gdybym teraz miał możliwość cofnąć się o ten rok to zrezygnował bym z budowy jednego komina, z przyłącza gazu i kupił PC.
    A po co kominiarz aż 2x w roku? Co do tych opłat to patrzyliśmy ostatnio na rachunki kolegi i gaz go rocznie wychodzi 2,3tys z CWU dla 2 osób.
    To ile to ton groszku? Pewno z 3tony? Mnie to wnerwia u rodziców że co inny groszkowe to kombinowanie z nastawami itd. A gaz to gaz, czemu niby nie jest ekologiczny?
    Proszę o nauczenie się "odmianów", co to jest przyłącz????



    U mnie ogrzewanie i cwu jest za zero złotych to ile to ton ekogroszku??????

    BTW porównywanie do paliw kopalnych jest średniowieczne, już może to sobie darujmy
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 09-11-2020 o 19:21

  18. #13718
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No świetnie, przecież piszę, że kominiarz podbija to, kiedy przychodzi do kominka.
    A koszt kWh po wliczeniu wszystkich opłat stałych do 23gr i ostatnio nieco spadł.
    Po co mam sie zamartwiać "abonamentem". skoro kWh wynosi mnie 23gr ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #13719
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No świetnie, przecież piszę, że kominiarz podbija to, kiedy przychodzi do kominka.
    A koszt kWh po wliczeniu wszystkich opłat stałych do 23gr i ostatnio nieco spadł.
    Po co mam sie zamartwiać "abonamentem". skoro kWh wynosi mnie 23gr ?
    PO to ze nie nie musisz płacić abonamentu i niczego, jak korzystasz z PV lepiej jest chyba nic nie płacić niż w ogóle płacić

  20. #13720
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Żeby "nic nie płacić" musiałbym postawić instalację PV pokrywającą moje zapotrzebowanie na CO i CWU, a to trochę spory wydatek

    Mając kWh po 23gr nie czuję takiej potrzeby
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 686 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony