dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 692 z 764
Pokaż wyniki od 13.821 do 13.840 z 15266
  1. #13821

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    ... Teraz nie rozbi się gazu w bloku bo to bardzo niebezpieczne ...
    Że co?

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    ... skazane na wymianę w ciągu kilku kilkunastu lat. ...
    A co to za głupoty?
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  2. #13822

    Domyślnie

    Cytat Napisał Proceder Zobacz post
    Witam kupuje mieszkanie od dewelopera mieście w bloku i niestety jest haczyk przed którym na szczęście ktoś mnie ostrzegł. Mianowicie gaz płynny. Deweloper mówi że 2 lata zanim miasto czy gazownia podłączy gaz z sieci będzie gaz z jego butli na 12 mieszkańców z bloku. Rachunki będą przychodzić do domu. Każdy ma swój licznik. Cena ok. 6.10zl za m3. Wydaje mi się że to bardzo dużo kiedy na Google jest napisane 1.30 za m3. A wy ile płacicie? Mówi że rachunki rzędu 200zl. Mogę żądać od niego tej ceny na piśmie? Bądź zadzwonić do dostawcy gaspol i podadzą mi cenę? Blok jest dopiero w budowie. Koniec inwestycji za 10.2021. Dzisiaj i tak będę dzwonił wszędzie i do gazowni do mojego miasta w celu czy w ogóle mają w planach podłączyć gaz ziemny do tego bloku. Mieszkanie 80m na 1 piętrze czyli od dołu i po bokach sąsiedzi. Jak myślicie jakie może być zużycie gazu na ogrzewanie i ciepła wode i kuchenkę? Budynek ocieplony 15cm 3 szybowe okna. Pozdrawiam
    Cena ok. 6.10zl za m3 (za litr wyszło by 0,006zł). Coś zle zrozumiałeś. ponieważ gaz płynny sprzedaje się na litry.

    @gawel
    Jednak cena w3 i w2 jest taka sama. Mój błąd.
    Ostatnio edytowane przez Napoli ; 27-11-2020 o 12:45

  3. #13823

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    nasz (2 osoby), pierwszy pełny sezon w nowym domu (parterówka 130m2), z racji zdalnej pracy od kwietnia 2020 r. użytkowany bardzo intensywnie, i roczne rozliczenie gazu (30.11.2019 do 30.11.2020) wyszło 878 m3 (C.W + CO). Z racji ciepłolubności temp. ustawiona na 22,8, natomiast w sypialni na 21,8. Bardzo przyzwoite koszty utrzymania w porównaniu do mieszkania w bloku 65 m2 gdzie samo CO wynosiło 350 zł. miesięcznie do spółdzielni. Zaskakująco dużo wychodzi grzanie wody, ok 35 m3 gazu miesięcznie.
    Pozdrawiamy JanuszIgrażyna

  4. #13824
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Że co?



    A co to za głupoty?
    a jak myślisz?

  5. #13825

    Domyślnie

    149 m3 gazu za listopad

  6. #13826
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Na jakiej podstawie ?
    Bo "ktoś pisał na FM" ?

    Coraz częściej mam wrażenie, że niektórzy piszą z miejsc odosobnienia...przymusowego. OK, można mieć różne zdanie na temat, ale to już są mega farmazony...i to w kraju, w którym bloki budowane na 30 lat użytkowania stoją dwa razy dłużej

    Jeden na początku pandemii wieszczył krach finansowy w pół roku, drugi twierdzi, że podłoga ogrzewana rurkami jest ciepła w dotyku (*) a teraz następny, że będą instalacje gazowe ludziom rozbierać.

    (*) - ogrzewam do 19stC dom BEZ OCIEPLENIA ELEWACJI i mimo tego moja podłoga za nic w świecie nie chce być w dotyku ciepła a co dopiero w ocieplonym ??
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  7. #13827
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    35-322
    Posty
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanuszIgrażyna Zobacz post
    Dzień dobry,
    nasz (2 osoby), pierwszy pełny sezon w nowym domu (parterówka 130m2), z racji zdalnej pracy od kwietnia 2020 r. użytkowany bardzo intensywnie, i roczne rozliczenie gazu (30.11.2019 do 30.11.2020) wyszło 878 m3 (C.W + CO). Z racji ciepłolubności temp. ustawiona na 22,8, natomiast w sypialni na 21,8. Bardzo przyzwoite koszty utrzymania w porównaniu do mieszkania w bloku 65 m2 gdzie samo CO wynosiło 350 zł. miesięcznie do spółdzielni. Zaskakująco dużo wychodzi grzanie wody, ok 35 m3 gazu miesięcznie.
    Pozdrawiamy JanuszIgrażyna
    Hej. Podłogówka po całości? Jaki piec i jakie sterowanie? Napisz jeszcze jak ocieplony domek.

  8. #13828

    Domyślnie

    wyłącznie podłogówka, kocioł immergas z sondą zewnętrzną i jednym centralnym sterownikiem, dom ocieplony grafitowym styropianem, 20 cm na podłodze, 20 cm na ścianach i 35 cm na stropie, zajrzałem na to forum, ponieważ zdziwiony byłem relacją kosztów CWU do kosztów CO. Byłem przekonany że ogrzanie domu będzie znacznie droższe.

  9. #13829
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Mam nieco mniejszy, tak samo ocieplony dom i CWU dla 3 os to ok 380m3, CO jakieś 400m3
    Także Immergas.

    Wiec tak to teraz wygląda...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #13830

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanuszIgrażyna Zobacz post
    ,,, zdziwiony byłem relacją kosztów CWU do kosztów CO. Byłem przekonany że ogrzanie domu będzie znacznie droższe.
    Nie Wy jedyni
    Ja mam wprawdzie mały domek, ale i tak dwa razy większy niż mieszkanie w bloku, a koszty ogrzewania są mniejsze.
    Ps. U mnie też na samo CWU idzie 30m3 gazu miesięcznie (rodzinka 2+1).


    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    a jak myślisz?
    To podaj mi, od kiedy wszedł przepis zakazujący montowania instalacji gazowych w budynkach mieszkalnych.
    I podaj kolejny mówiący o konieczności demontażu za kilkanaście lat.

    Tylko konkretnie, bez swoich osobistych przemyśleń i teorii.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  11. #13831
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pbrys

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    www.pbrys.cba.pl
    Posty
    17

    Domyślnie

    moje zuzycie wygłąda tak: www.pbrys.cba.pl - zernijcie jak chcecie(mieszkam od lipca 2020)

    dla porównania: http://ecc83.net/gaz/index.htm

  12. #13832
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    diablostequilos46

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Śrem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam.
    Mieszkamy od września a gaz mamy od połowy października.
    CWU+CO - 2 dorosłych i 2 dzieci
    od 14 października do 2 listopada - 63m3
    od 3 listpada do 2 grudnia - na liczniku będzie około 148m3 czyli zużyte jakieś 85m3 w listopadzie.
    Przepalamy popołudniami w kominku. Wolnostojąca koza.
    Pokoje 22C, sypialnia 20C, Łazienka 23C , Garaż + kotłownia 12C
    Na całym domu łącznie z garażem podłogówka (robiona własnoręcznie - 21 sekcji).
    W każdym pomieszczeniu termostat z przyłączem do rozdzielacza ogrzewania.
    Kocioł Ariston Genus Evo FS 25kW (lodówka)

    Dom parter, piętro - powierzchnia około 250m2
    Garaż z kotłownią w bryle - około 50m2
    Mury Porotherm
    Ocieplenie styropian biały 0,36 20cm
    Poddasze ocieplone pianą 25-30cm
    Okna 3 szybowe.

    Na chwilę obecną jesteśmy mega zadowoleni.

    Większość zrobiona własnymi siłami.
    Ostatnio edytowane przez diablostequilos46 ; 30-11-2020 o 11:10

  13. #13833
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    diablostequilos46

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Śrem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał pbrys Zobacz post
    moje zuzycie wygłąda tak: www.pbrys.cba.pl - zernijcie jak chcecie(mieszkam od lipca 2020)

    dla porównania: http://ecc83.net/gaz/index.htm
    Bardzo fajnie zrobione tabelki
    Skorzystałem i na podstawie Twoich zrobiłem sobie własne. Wszystkiego dobrego
    Dom parter, piętro - powierzchnia około 250m2
    Garaż z kotłownią w bryle - około 50m2
    Mury Porotherm 25P+W
    Ocieplenie styropian biały 0,36 20cm
    Poddasze ocieplone pianą 25-30cm
    Fundamenty 15cm
    Okna 3 szybowe.

    Temperatura w domu 22C
    Całość podłogówka DIY ze sterownikami w każdym pomieszczeniu.
    Kocioł Ariston Genus Evo FS 25kW (lodówka)
    Kominek - koza Jotul F3 ( 3,4 - 9kW)

  14. #13834
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    35-322
    Posty
    118

    Domyślnie

    Koledzy ile najlepiej wybrać odczytów licznika w roku?
    Jak Wy macie? Idę popisać umowę i zastanawiam się.

  15. #13835
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja odczytuję co miesiąc, wpisuję do eBOK i po paru dniach mam FV

  16. #13836
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał eryk77 Zobacz post
    Tak się zastanawiam czy wpływ na zużycie gazu może mieć pompka "od wody". Nie wiem jak to fachowo nazwać, ale pomaga ona szybciej dostarczyć wodę do kranu. Jak jest wyłączona to sporo zimnej wody musi się przelać zanim w kranie pojawi się ciepła. Ta pompka chodzi mi 24/h. W lecie zużycie gazu miałem na poziomie 40-45m3. To jest połowa tego co teraz w listopadzie razem z co. Może tutaj coś pokombinować? Fakt, wody trochę idzie, ale nie sądze, że na tyle
    W moim przypadku 2 osoby + pompka = 1,1m3 gazu w okresie letnim na dzień., 2+1 z pompką = 1,4m3/dzień, a 2+1 bez pompki na próbę w to lato wróciło do 1,1m3. Niby mało ale 2 dyszki miesięcznie w idealnych warunkach (ciepłe mury), w zimie przy niższych temperaturach nie zdziwiła by mnie kwota nawet 2x większa, ciężko sprawdzić, trzeba by CO wyłączyć na tydzień albo mieć kocioł mierzący zużycie CO/CWU.

    Ja w każdym razie do moich wewnętrznych obliczeń zawsze zużycie wakacyjne zakładam na cały rok i odejmuję od sumarycznego zużycia gazu aby uzyskać koszt samego CO. Nie jest to idealny wzór ale jak by nie patrzeć zimowe straty na CWU w jakiś tam sposób wchodzą w ogrzewanie domu, więc nie jest to też do końca chybiony pomysł.

    Wygląda to tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.PNG
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	15,8 KB
ID:	450768
    180m2 podłogówki + doraźnie grzejnik garaż i kotłownia przy jakichś drobnych pracach albo żeby roztopić śnieg opadowy z samochodu. 20cm grafit ściany, 20cm zwykły podłoga, dach wełna 30cm-40cm. Jeden sterownik na parterze, zadane 22,4C, piętro wysterowane przepływami tak aby w tym czasie nagrzało do +- 21,5, sypialnia minimalnie mniej. Reku TG 400V.

    Cytat Napisał majmaj Zobacz post
    Koledzy ile najlepiej wybrać odczytów licznika w roku?
    Jak Wy macie? Idę popisać umowę i zastanawiam się.
    Ja sobie sam wpisuję w eboku co miesiąc.
    Ostatnio edytowane przez qrko ; 01-12-2020 o 19:21

  17. #13837
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    35-322
    Posty
    118

    Domyślnie

    Czyli mam rozumieć że każdy odczyt generuje Fv? Czym się różni odczyt samemu od odczytu przez gazownie?

  18. #13838
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Tak, każdy odczyt to FV. Jak przekroczysz 30 czy 31 dni między odczytami to wygenerują szacunkowy. Najdokładniej o różnicach opowiedzą Ci oni, ja wybrałem odczyt samodzielny bo i tak sprawdzam sobie co kilka-kilkanaście dni zużycie więc nie jest to dla mnie problem, a ponadto sam steruję sobie rachunkami. W tym roku z lenistwa wpisuję 80m3 co miesiąc żeby mieć co miesiąc identyczny rachunek, a nie płacić po stówce w lato i nagle 3 stówki jak przyjdą mrozy. W marcu zrobię realne wyrównanie i będzie git. Nie wiem czy da się mieć ichniejszy odczyt miesięczny, mogą tak często nie chcieć jeździć.

  19. #13839
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    35-322
    Posty
    118

    Domyślnie

    A ilość odczytów wpływa na wysokość opłat?

  20. #13840
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Tak. Nie pamiętam ile ale jest bo dzwoniłem.

Strona 692 z 764

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony