dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 700 z 763
Pokaż wyniki od 13.981 do 14.000 z 15260
  1. #13981

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro.s Zobacz post
    Grudzień 244 m3 gazu.
    Dom lekko ponad 190m2
    temp 21,5-22 w nocy 20,5-21
    Powinieneś sobie zrobić kolego jakąś stopkę, gdzie dasz info że masz nową chałupę, dobrze izolowaną.
    Ponieważ czyta to Gienek jeden z drugim i oczy przeciera że gaz może być tani na tyle metrów kwadratowych.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  2. #13982

    Domyślnie

    Cytat Napisał dj_alen Zobacz post
    Domek parterowy 80 m.kw, kocioł Beretta dwu funkcyjny 4 osoby w tym dwójka dzieci temp w dzien 22,2 w nocy 21,5 przez grudzień srednio 9,3 metra łacznie z gotowaniem
    Cytat Napisał daro.s Zobacz post
    Grudzień 244 m3 gazu.
    Dom lekko ponad 190m2
    temp 21,5-22 w nocy 20,5-21
    Przykład na to co pisałem wcześniej. Takich kwiatów można by znaleść tu dużo.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  3. #13983
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Przykład na to co pisałem wcześniej. Takich kwiatów można by znaleść tu dużo.
    Jakie znowu kwiatki ?
    Że ktoś na noc obniża temperaturę o 0.5-1C ?
    Ja też mam na sterowniku ustawione 22 w dzień, 21.5 w nocy (wiecej i tak temperatura nie potrafi spaść w ciągu 8h)
    W sypialni podłogówka przykręcona i jest jeszcze o pół stopnia, stopień chłodniej - bo tak lepiej nam się śpi.
    Jak najbardziej robię to dla komfortu, nie dla oszczędności, bo gdzie tu szukać oszczędności, kiedy ogrzanie domu kosztuje rocznie 750zł ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 16-01-2021 o 23:16

  4. #13984

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jakie znowu kwiatki ?
    Porównaj powierzchnie tych dwóch domów, i zobacz zużycie.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  5. #13985
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Porównaj powierzchnie tych dwóch domów, i zobacz zużycie.
    Oceniasz na podstawie jednego przykładu?
    Wiesz, ktoś tu ostatnio napisał, że po przejściu z LPG na gaz ziemny miał zużycie kilkakrotnie większe niż normalnie, bo serwisant nie przekonfigurował kotła..
    Przecież to spalanie w tym domu 80m2 jest dalekie od normalności. Poza tym, nawet nie wiesz, czy to ocieplony dom, bo autor udaje już kolejny...
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8010257
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 17-01-2021 o 01:05

  6. #13986
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    daro.s

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Powinieneś sobie zrobić kolego jakąś stopkę, gdzie dasz info że masz nową chałupę, dobrze izolowaną.
    Ponieważ czyta to Gienek jeden z drugim i oczy przeciera że gaz może być tani na tyle metrów kwadratowych.
    Dom ocieplony w stopniu przyzwoitym, co nie znaczy, że doskonale. 15 cm styropianu na 25 Porothermu. Przez ostatnią mroźną dobę na mazowszu kocioł mi spalił 10,8 m3. Od początku stycznia średnia dzienna wychodzi 8,6 m3.
    W nocy obniżam temperaturę aby o godzinie 5 włączał się tryb dzienny i gdy o 7 wstaję wszystkie podłogi były przyjemnie cieplutkie. Na początku miałem przez całą dobę identyczną temperaturę ale wtedy sterownik włączał i wyłączał o przypadkowych godzinach i zdarzało się że w łazience bylo ciepło od grzejnika drabinkowego a podłoga chłodna.
    Przy moim zużyciu mam taryfę W2.1 nie dogrzewając domu kominkiem ani klimatyzatorami.
    Ostatnio edytowane przez daro.s ; 17-01-2021 o 12:47

  7. #13987

    Domyślnie

    Dom ocieplony 20cm styropian, 30 wełna w stropie, 15 styropian w podłodze, okna trzyszybowe
    od 3 października do 15 stycznia średnio dziennie 6m3
    rodzina 4 dorosłe + 2 dzieci.
    Jak na razie taniej niż pelletem

  8. #13988

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    u nas tak wygląda zużycie, od kiedy mieszkamy, tj. od końca wakacji 2019 r.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cocwu.jpg
Wyświetleń:	253
Rozmiar:	60,8 KB
ID:	452113
    dom parterowy 130m2, 2 osoby na zdalnej pracy od marca 2020 r.
    temperatura ustawiona na 23 stopnie, nie palimy w kominku

  9. #13989

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post

    ps . Ten koleś co pracuje w domu to chyba pracuje fizycznie a nie zdalnie , skoro w 18 stopniach siedzi. Pojęcia Ci się chyba kolego pomyliły.

    Ty jesteś nieogar jakiś?
    18 stopni i uchylone okno miałem gdy było na zewnątrz 7-8 stopni.

    Teraz mam 19, i okno uchylam na czas ćwiczeń 5 minutowych co godzinę. Na zewnątrz obecnie -4, po wietrzeniu temperatura wzrasta o około 0.3, piec się wyłaczył w południeł, bo w kocim pokoju 20.5 jest, a w sypialni mam z grubsza 17-18, żużycie gazu w styczniu 2021 75m3, dwa litry bioetanolu zużyłem w sylwestra i nowy rok, żeby w kominku napalić i nastrój zrobić, ale on nie ogrzewa ca 160 m2 na dwóch kondygnacjach z otwartą klatka schodową..

    Wietrzyć trzeba, zapytaj sie kogoś kto ma mechaniczną wetnylację, to może ogarniesz w czym rzecz.

  10. #13990

    Domyślnie

    Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem, to moim, oczywiście subiektywnym zdaniem, super rozwiązanie. Oczywiście ma swoje wady i zalety, ale generalnie założyłbym to ustrojstwo jeszcze raz.

  11. #13991

    Domyślnie

    INT nie bądź smieszny z tymi Twoimi temperaturami
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  12. #13992

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    INT nie bądź smieszny z tymi Twoimi temperaturami
    21.3 koci pokój
    0.1 czujnik zewn
    19.1 tu mam biuro i obecnie było wietrzone
    19.2 pokój dzienny
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2021-01-20-09-50-58-974_com.ezon.www.livingsence.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	80,4 KB
ID:	452215  

  13. #13993
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    254

    Domyślnie

    Co kto lubi, nie ma sensu się kłócić. Osobiście do 18 to ja sobie grzałem garaż jak szedłem w bluzie i spodniach układać kafelki, w domu poniżej 21C akceptuję tylko nocą.
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  14. #13994

    Domyślnie

    Styczeń na tą chwilę 140 m3 CO + CWU, temp 22,5-23 C dół, 21,5-22 C góra.
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

  15. #13995

    Domyślnie

    Cytat Napisał INT15 Zobacz post
    21.3 koci pokój
    0.1 czujnik zewn
    19.1 tu mam biuro i obecnie było wietrzone
    19.2 pokój dzienny
    Dzień dobry,
    odnośnie postu kolegi i jego zdjęcia z którego wynika, że wilgotność w domu ma na poziomie 45%
    mam pytanie, jak sobie radzicie z tym problemem w trakcie zimy i grzania podłogi? Wentylację ustawiłem na 1-wszy bieg (minimum) i wilgotność nie przekracza 30-35%. Często spada nawet do 25%. Zacząłem myśleć o zakupie nawilżacza, ale może ktoś ma patent na to i pomoże.
    Pozdrawiamy, czekając na podpowiedź

  16. #13996
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kulfi82
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanuszIgrażyna Zobacz post
    Dzień dobry,
    odnośnie postu kolegi i jego zdjęcia z którego wynika, że wilgotność w domu ma na poziomie 45%
    mam pytanie, jak sobie radzicie z tym problemem w trakcie zimy i grzania podłogi? Wentylację ustawiłem na 1-wszy bieg (minimum) i wilgotność nie przekracza 30-35%. Często spada nawet do 25%. Zacząłem myśleć o zakupie nawilżacza, ale może ktoś ma patent na to i pomoże.
    Pozdrawiamy, czekając na podpowiedź
    - zmień wymiennik,
    - kup wydajny nawilżacz,
    - rób często pranie..

    od najdroższego do najtańszego.

  17. #13997

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulfi82 Zobacz post
    - zmień wymiennik,
    - kup wydajny nawilżacz,
    - rób często pranie..

    od najdroższego do najtańszego.
    Dzięki za sugestie. Nawilżacz i pranie - jak najbardziej ok.
    Natomiast zdumiony jestem propozycją zmiany, jak rozumiem wymiennika rekuperatora? Przecież to urządzenie ma 2 lata, zatem nie "funkel nufka", ale żeby go od razu wymieniać????

  18. #13998
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kulfi82
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanuszIgrażyna Zobacz post
    Dzięki za sugestie. Nawilżacz i pranie - jak najbardziej ok.
    Natomiast zdumiony jestem propozycją zmiany, jak rozumiem wymiennika rekuperatora? Przecież to urządzenie ma 2 lata, zatem nie "funkel nufka", ale żeby go od razu wymieniać????
    Po pierwsze to temat o ilości gazu a nie wentylacji, więc tam bym zadał pytanie. Po drugie nigdzie nie napisałem o wymianie rekuperatora a jedynie wymiennika. Nie wiem o jakiej centrali mowa i czy daje taką możliwość.

  19. #13999
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    254

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanuszIgrażyna Zobacz post
    Natomiast zdumiony jestem propozycją zmiany, jak rozumiem wymiennika rekuperatora?
    Zmiany ale na inny, taki który odzyskuje wilgoć, a nie na taki sam tylko nowy bo ten się zużył
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  20. #14000

    Domyślnie

    Kocioł się wyłączył, koty rezydują na oknie i grzeją futro od słońca, wietrzenie za poł godziny, zużycie gazu przez ostatnią dobę około 2m3 .
    Jakieś mądre uwagi lolson28 masz?
    Nie nie oszczędzam, po prostu jestem zimnolubny, od 20 lat nie byłem przeziębiony, dzieci też przestały chorować po zmniejszeniu temp. Do tego dołożyły się futrzaki nakolanne, W sklepach zdejmuję polar/bluzę i chodzę w krótkim rękawie, (tak jak obsługa). Od idiotów prychających i pchających sie na plecy bronię się wózkiem sklepowym...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2021-01-22-12-12-04-634_com.ezon.www.livingsence.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	78,4 KB
ID:	452288  

Strona 700 z 763

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony