dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1

    Domyślnie Kołdra z pierza czy puchu?

    Witam chce kupić kołdre średnio do 150 zł bardzo ciepłą.Potrzebna jest do pomieszczenia gdzie jest bardzo zimno i teraz nie wiem czy lepsza jest kołdra z pierza czy puchu.Przeglądałam je ostatnio ale wogóle sie na tym nie znam tymbardziej że one wszystkie jakieś takie cieńkie pewnie tu ich właściwości decydują ale ja nie mam o nich pojęcia.Więc pytam was która z nich jest cieplejsza?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar agamuza
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    168
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie Re: Kołdra z pierza czy puchu?

    Cytat Napisał seledynka
    Witam chce kupić kołdre średnio do 150 zł bardzo ciepłą.Potrzebna jest do pomieszczenia gdzie jest bardzo zimno i teraz nie wiem czy lepsza jest kołdra z pierza czy puchu.Przeglądałam je ostatnio ale wogóle sie na tym nie znam tymbardziej że one wszystkie jakieś takie cieńkie pewnie tu ich właściwości decydują ale ja nie mam o nich pojęcia.Więc pytam was która z nich jest cieplejsza?
    Ja mam od babci z kolderkę z gęsiego pierza - sprzed jakis 15 - 20 lat, trzyma sie rewelacyjnie, baaaardzo ciepła (za ciepła wręcz wiec lezy w tapczanie), ręcznie robiona wiejskim sposobem

  3. #3

    Domyślnie

    Kolderka puchowa jest cieplejsza

  4. #4

    Domyślnie

    może być i koc!!jęsli masz kogoś pod tym kocem ))
    pozdrawiam ciepło)

  5. #5

    Domyślnie

    No ja to moge pod kocem a nawet bez Ta kołderka ma być dla mojej babci a dziadka już nie ma więc ciepła kołderka by sie jej przydała mieszka w starym budownictwie i jest tam straszna zimnica

    Chyba z gęsiego pierza będzie dobra widziałam taką za 150 zł ?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    będzie dobra, może trzeba dofinasować babci ogrzewanie pewnie oszczędza, dlatego tak zimno.

  7. #7

    Domyślnie

    Nam żona fundnęła jakiś wynalazek 200 x200 cm , z czegoś sztucznego za +- 150 zł - nie wiem co to jest za cholerstwo ale bardzo cienkie , lekkie ( nie przygniata człowieka tak jak pierzyny ) i diabelnie ciepłe - nie zamienił bym sie juz na żadne pierze czy puchy . A i takie w swoim zyciu miałem. Aha i jeszcze piszą , że nie uczula - nie wiem u nas nikt nie ma alergii - no chyba , że na co niektórych polityków.
    Właściciel domu z poddaszem , kominkiem , ogrzewaczem przepływowym , dwoma kotami i jednym psem.

  8. #8

    Domyślnie

    A ja wam powiem, że nie ma nic cieplejszego niż puch. Mam taką kołderkę. Lekka, ciepła i niezbyt gruba! Rewelacja!!

  9. #9

    Domyślnie

    Puchowa kołderka jest śliczna do..pierwszego przepocenia.

    Jako zagorzała wielbicielka tzw. szwedzkiej pościeli ( czyli kołdra ze specjalnego włókna przypominającego w budowie butelkę do góry dnem magazynujące ciepełko ludzkie a wspaniale nadające się do wyprania w pralce ) zachęcam do wypróbowania leciutkich ciepluśkich i higienicznych kołderek.

    No i nie ma myśli o towarzystwie co śpi z nami w tym pierzu, że tak powiem co robi , jak wydala i czym się podciera

  10. #10

    Domyślnie Wynalazek .

    A'propos - zapomniałem dodac ,że ten wynalazek jest z firmy 4 x P ( nie mylic z czymś innym ). Pełna nazwa to Polskie Północne Pierze i Puch - ale w środku jest jak najbardziej sztuczny materiał -trochę to dziwne - ale jak juz pisałem jestem w 100% zadowolony . Co jest w środku nie wiem bo wywaliłem juz wywieszki a metki zawieraja tylko nazwę firmy i metody prania .
    Właściciel domu z poddaszem , kominkiem , ogrzewaczem przepływowym , dwoma kotami i jednym psem.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bunny1988

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    6

    Domyślnie

    Drodzy przyjaciele nie zapominajmy o aspektach zdrowotnych!!! Kołdra z pierza czy puchu może działać alergicznie i powodować nieprzyjemne dolegliwości. Osobiście sam jestem tego przykładem. Kołdry z pierza i puchu
    mogłem schować do szafy(powodowały: kichanie, kaszel, łzawienie itp). kupiłem kołdrę z poliestru, jest cienka ale nie narzekam na brak ciepła, chociaż wiem te "grube" kołdry z pierza i puchu są pewne nawet w podczas niskich temp. otoczenia. Główna rzecz jakie je różni to cena. Pozdrawiam( życzę ciepłych nocy)

  12. #12

    Domyślnie

    Ja jednak jestem nieprzejednanym zwolennikiem materiałów naturalnych. Nie przejmuję się roztoczami i inymi opoowieściami. Nie neguję ich istnienia, ale jakoś ludzie żyją z nimi tyle lat i cieszą sie dobrym zdrowiem.
    Jak na mój gust nie można przesadzać i idgraniczać człowieka od natury, np. wychowywanie małego dziecka w przesadnie sterylnych warunkach.
    Alergicy nie mają co prawda wyboru... tylko pytanie: skąd te alergie się wzięły???

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Alergie wzieły sie od ,,chemii" ,(,,mleko" o terminie 6 m-cy) którą spożywamy codziennie plus mikrofala i mamy komplet
    Najlepsza jest autoszczepionka na alergie
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Jak dla mnie - puch puch i tylko puch. Przyjemny mięciusi pięknie pachnący leciutki i przede wszystkim cieplusi

    Na dodatek taką kołderkę można w przeciwieństwie do tego co jest tu insynuowane prać w pralce. Nawet suszyć w suszarce można. Choć ja preferuje naturalne przewietrzenie.

    A co do alergii. Równie dobrze można spytać co lepsze: czekolada czy wyrób czekoladopodobny, a jako odpowiedź stwierdzić że wyrób bo na czekolade ludzie bywaja uczuleni.

  15. #15

    Domyślnie

    Efilo : Może masz "sztuczny puch" albo czymś ciekawym nasączony ( leciutka i nie zbita kołderka po praniu ) ?
    PS. Ja mam odruch wymiotny na "wyrób czekoladopodobny" więc jakoś nie przystaję do twojej teorii , bo na pierze alergii nie mam.
    Leciutki - tu to juz przegięłaś .
    Właściciel domu z poddaszem , kominkiem , ogrzewaczem przepływowym , dwoma kotami i jednym psem.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał rml2
    Efilo : Może masz "sztuczny puch" albo czymś ciekawym nasączony ( leciutka i nie zbita kołderka po praniu ) ?
    PS. Ja mam odruch wymiotny na "wyrób czekoladopodobny" więc jakoś nie przystaję do twojej teorii , bo na pierze alergii nie mam.
    Leciutki - tu to juz przegięłaś .
    Poządny puch może być lekki. Ja mam własnie taką kołdrę od niedawna i jest lakka i ciepła. Kiedyś miałem "pierzynę" ciężką i jej nie znosiłem - wtedy wybierałem spanie pod lekką "sztuczną" kołdrą.

  17. #17

    Domyślnie

    Puch jest warstwą delikatnych piórek przy skórze ptaka, mający za zadanie chronić go przed utratą ciepła. Pióra wierzchnie raczej chronią przed warunkami atmosferycznymi (deszcz) i służą do latania. Najlepszy jest puch z tzw. podskubu(na piersiach kaczki czy gęsi). Taki wyskubany puch jest rzeczywiście bardzo leciutki. Pierze jest zdecydowanie cięższe, gorzej grzeje i powinno być darte. Niestety większość kołder w sklepach jest z pierza ciętego. Taka kołdra czy poduszka jest niewiele warta. Szybko zbija się w płaską ,twardą kluchę a do tego ostre krawędzie pociętego pierza przebijają inlet i wychodzą na zewnątrz. Puchowe kołderki można prać, ale po wyschnięciu powinny być dobrze przetrzepane, żeby z powrotem się napuszyły. Moje dziecko od urodzenia chowane było w puchach (okresowo pranych) a dzisiaj mając ponad 20 lat uczulenie ma tylko na komary i pszczoły. Prócz puchu polecam kołdry wełniane z runa owczego. Też bardzo grzeją, najlepiej bez powłoczek. Na takiej kołderce nawet nasz kot lubi się wylegiwać. Wie co dobre.

  18. #18

    Domyślnie

    pyrka, nic dodać, niec ująć!

  19. #19

    Domyślnie

    Ja wsiowa dziewucha, choć od urodzenia poznanianka, gdzie mieszkam do dziś.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał pyrka
    Prócz puchu polecam kołdry wełniane z runa owczego. Też bardzo grzeją, najlepiej bez powłoczek.
    ale za to jak w doope, za przeproszeniem, drapią
    Jeden mały kot zmienia powrót do pustego mieszkania w powrót do domu - Pam Brown

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony