dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał pyrka
    Ja wsiowa dziewucha, choć od urodzenia poznanianka, gdzie mieszkam do dziś.

  2. #22

    Domyślnie

    Oj Ewunia, obok zawsze jest ktoś, kto może to swędzące miejsce podrapać.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewunia
    Cytat Napisał pyrka
    Prócz puchu polecam kołdry wełniane z runa owczego. Też bardzo grzeją, najlepiej bez powłoczek.
    ale za to jak w doope, za przeproszeniem, drapią
    Jest na to rada - śpij na plecach

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Przez kilka lat spalismy pod kołdrami z owczej wełny -polecam.Obecnie wymieniłam wszystkie na puchowe kołderki (2kg) .Jeszcze bardziej polecam Bardzo czesto wynosze kołdry i poduszki na dwór ( szczegolnie kiedy jest mroz -powietrze jest suche -wprost uwlelbiam tak pachnącą pościel,o lecie nie wspmne ).
    Pod sztucznymi kołdrami nie spałam wiec nie mam zdania ,kupiłam takowe dzieciakom do akademikow ,a one sobie chwalą ( koszt 60 zł)

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Cytat Napisał rml2
    Efilo : Może masz "sztuczny puch" albo czymś ciekawym nasączony ( leciutka i nie zbita kołderka po praniu ) ?
    PS. Ja mam odruch wymiotny na "wyrób czekoladopodobny" więc jakoś nie przystaję do twojej teorii , bo na pierze alergii nie mam.
    Leciutki - tu to juz przegięłaś .
    Nie nasączony i nie sztuczny. Leciutki po praniu. Jakbyś miała naturalny puch dobrego gatunku to byś tak nie wywalała oczu i nie pisała że ktoś "przegina". Swoją drogę spójrz kiedyś na metki takich produktów - masz tam podaną gramaturę.

    Co do wyrobu czekoladopodobnego. Nie zajarzyłaś o co chodzi, więc nie ma co komentować.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    co do prania to sama prałam tylko poduszki z puchu - w wannie i ręcznie - szybko wyschły na wietrze -były odświeżone i pachnące.
    Ale zastanawiam sie -patrząc na moją kołdrę z puchu -jak ona zmieściłaby sie w pralce ? Tu trochę brakuje mi wyobraźni.......

  7. #27

    Domyślnie

    dobra pogoda na mrożenie roztoczy
    piernatom na powietrze czas
    Jeden mały kot zmienia powrót do pustego mieszkania w powrót do domu - Pam Brown

  8. #28

    Domyślnie

    Może ktoś sie jeszcze wypowie? Niedługo będę musiała się na coś zdecydować

  9. #29

    Domyślnie

    Kiedyś miałam kołdrę z puchu - była nie za droga i to wyszło, dosłownie, praktycznie cały puch wyszedł.

    Spałam kiedyś pod wełnianą kołdrą, ale to nie dla mnie, ciężkie i nie można się tak fajnie "opatulić".

    Z czegoś sztucznego miałam w akademiku, bez rewelacji, ale też bez tragedii

    Teraz mam dwie kołdry 2*2,20 - cieńszą i grubszą z pierza. Są super, ja jestem bardzo bardzo zadowolona, grunt to dobre uszycie takiej kołdry, aby pierze/puch nie uciekało przez przeszycia. Aha, moje pierze - to jeszcze babcia kiedyś "uskubała" dla wnuków. A drugą kołdrę mam ze starej pierzyny, której nie cierpiałam, dałam pierze do gruntownego prania i ponownego przeszycia.

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tmiskiew

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    3

    Domyślnie Re: Kołdra z pierza czy puchu?

    Cytat Napisał seledynka
    Witam chce kupić kołdre średnio do 150 zł bardzo ciepłą.Potrzebna jest do pomieszczenia gdzie jest bardzo zimno i teraz nie wiem czy lepsza jest kołdra z pierza czy puchu.Przeglądałam je ostatnio ale wogóle sie na tym nie znam tymbardziej że one wszystkie jakieś takie cieńkie pewnie tu ich właściwości decydują ale ja nie mam o nich pojęcia.Więc pytam was która z nich jest cieplejsza?
    wpisalem w google "Jak kupic koldre" i wyladowalem w super poradniku http://poradnik.puchland.com

    Pisza tutaj, ze co nalezy wziasc pod uwage kupujac koldre. Na temat Półpuch pisza tak:

    "Półpuch jest cięższy od puchu. Jeśli lubisz spać pod cięższymi kołdrami, to połpuchowe będą w sam raz dla Ciebie. Półpuch stanowi mieszankę ok. 25% puchu i ok. 75% pierza. Ma znakomite własności izolacyjne, ale nie tak dobre, jak puch. Z tego powodu kołdry półpuchowe są nieco tańsze od puchowych."

    a na temat puchu tak:

    "Puch jest antyalergiczny. Jeśli jesteś alergikiem, to bez względu na wagę wybierz kołdrę puchową (najlepiej antyalergiczną).

    Puch jest traktowany jako produkt luksusowy, ze względu na najlepsze właściwości izolacyjne. Puchowe kołdry są przez to lżejsze, a przy tym tak samo ciepłe jak półpuchowe."

    a najlepjej to mi sie posobalo to:

    http://www.puchland.com/strona.php?i...na&k=1&lang=pl

    bo nie trzeba myslec


    Pozdrawiam

    Tomi

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    murdock

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    1

    Domyślnie Jaka koldra

    Szanowni Panstwo,naprawde dziwi mnie co niektorzy wypisuja tutaj na temat rodzaju wsypu kolder i ich wplywu na nasze zdrowie.Wystarczy poszukac w necie zeby sie przekonac(dla niektorych bedzie to istny szok)ze tylko i wylacznie koldry puchowe lub piorowe sa koldrami zdrowymi.Malo tego-sa polecane dla alergikow.W handlu oraz w potocznym mysleniu wielu osob pokutuje przekonanie ze koldry naturalne sa alergiczne a sztuczne antyalergiczne.Prosze sobie wyobrazoc ze jest akurat odwrotnie.Po badaniach okazalo sie ze;koldry tzw."antyalergiczne"sa de facto alergiczne,bo zawieraja od 5-7 razy wiecej zarodnikow grzybow niz koldry naturalne-nie zawierajace ich w ogole w stopniu szkodliwym dla zdrowia czlowieka.Poza tym-jest nieprawda i wierutna bzdura to ze w koldrach naturalnych zyja roztocza.Pokarmem rpoztoczy jest naskorek ludzki zluszczony i znajdujacy sie wokol nas-w domu,mieszkaniu.Piora i puch nie naleza do grupy zainteresowania roztoczy.Roztocza po prostu sie nie odzywiaja ani puchem ani piorami.Skad?Po co mialyby sie fatygowac do naszych kolder puchowych czy piorowych?Nadto poszwy sa tkane bardzo gesto co uniemozliwia roztoczom wnikanie-wchodzenie do srodka wsypow kolder.Tak wiec zanim ktos cos napisze-prosze sie najpierw zorientowac.Spiac pod koldra z wlokien sztucznych wdychasz mnostwo zarodnikow grzybow w tym plesni.To jest dopiero bomba roznych chorob.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziaba Zobacz post
    Puchowa kołderka jest śliczna do..pierwszego przepocenia.

    Jako zagorzała wielbicielka tzw. szwedzkiej pościeli ( czyli kołdra ze specjalnego włókna przypominającego w budowie butelkę do góry dnem magazynujące ciepełko ludzkie a wspaniale nadające się do wyprania w pralce ) zachęcam do wypróbowania leciutkich ciepluśkich i higienicznych kołderek.

    No i nie ma myśli o towarzystwie co śpi z nami w tym pierzu, że tak powiem co robi , jak wydala i czym się podciera
    Przecież kołdrę z pierza i poduszki można normalnie prać i ja tak robie . Jak ktoś ma suszarkę to juz w ogóle rewelacja , bo ona nadaje kołdrze puszystości . Pięknie rozbija pierze i puch..Piore w 60C .
    Ja w sztucznościach nie lubię spać , najlepsza jest kołdra naturalna , teraz są one leciutkie i bardzo ciepłe . Polecam.

  13. #33

    Domyślnie

    Ja zawsze śpię pod kołdrą puchową, nawet latem zawsze mi zimno, a pod nią jest tak przyjemnie. Bardzo fajne są jednak również kołdry 4 pory roku mąż pod taką śpi i mówi, że genialna
    reklama na FM jest płatna

  14. #34
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dekanopl

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-465
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jak w każdym temacie, to zależy, kto co lubi i ile chce wydać na kołdrę. Pierze jest złożone z nieco większych piórek, które mogą być wyczuwalne, kiedy dotykamy kołdry i cięższe od puchu, który przy najlepszych właściwościach termicznych jest lżejszy i złożony z tych najmniejszych, najlżejszych piórek, niemal nie wyczuwalnych, gdy dotykamy kołdry czy poduszki. Kołdry z pierza są więc nieco tańsze niż kołdry puchowe i nieco cięższe, puch jest droższy i bardziej luksusowy. Co do kołdry to kwestia wyboru ale jeśli chodzi o poduszki, to zdarza się że lepsze są te z pierza, bo wolniej się uklepują, dłużej są nabite i sprężyste, niż te z puchu. Także kołdry i poduszki, to trochę inny wybór

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony