dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 282 z 290
Pokaż wyniki od 5.621 do 5.640 z 5785
  1. #5621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jesteś pewien?
    W Prawie Autorskim stoi:
    Art. 82.
    Jeżeli osoba, do której korespondencja jest skierowana, nie wyraziła innej woli, rozpowszechnianie korespondencji, w okresie dwudziestu lat od jej śmierci, wymaga zezwolenia małżonka, a w jego braku kolejno zstępnych, rodziców lub rodzeństwa.


    Z tego wynika, że nadawca nie ma nic do gadania.
    Bardzo, ale to bardzo zawęziłeś problem traktując go bardzo wybiórczo.
    Zapomniałeś dodać ustawę o ochronie danych osobowych i tajemnicy korespondencji.


  2. #5622
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    mówimy o prawie cywilnym i art. 23 kc.
    Czyli tu wkraczasz w rolę adwokata czy sędziego w sprawie cywilnej i reprezentujesz interesy którejś strony? Skoro działanie nie złamaniem prawa karnego, to nie ma IMO tu nic do roboty moderator.

    Pewnie stąd artykuły, że jeden NIEPRAWOMOCNY i UCHYLONY wyrok sądu apelacyjnego (nie wyrok ani uchwała sądu najwyższego) zdziwił prawników. Więc to raczej wpadka sądu, a nie podstawa do wyciągania wniosków - co zresztą potwierdził Sąd Najwyższy w I CZ 61/17 uchyla zaskarżony wyrok

  3. #5623
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Tak się składa że ja już nic nie muszę. Wykonawcą jestem jeszcze parę dni - może 2tyg do zakończenia obecnej pracy a potem po prostu się całkowicie z tego budowlanego bagna wycofuję. W podjęciu tej decyzji bardzo pomógł mi pan panie Jarosławie. Po prostu już mam dość obcowania z takimi ludźmi jak pan. 25lat budowlanej patologii wystarczy w zupełności! Tak panie F. jak już panu napisałem jestem o jeden poziom wyżej! A panem i ludźmi pana pokroju po prostu się brzydzę. Jeśli coś zrobiłem źle to już nie naprawię, jeśli dobrze to nie powtórzę.

    ps. a co do tego panie Jarosławie że w wolnych chwilach jeździłem na rowerze. Tak, miałem tą czelność mieć wolne chwile tylko dla siebie! Śmiałem mieć swoje hobby! I bardzo pana przepraszam że jako typowy robol od łopaty nie pracowałem do usranej śmierci na pana pier*** budowie! Budowlany gnój powinien znać swoje miejsce - co zresztą nie omieszkał pan przez telefon mi przypomnieć. Przepraszam jeszcze raz.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  4. #5624

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    25lat budowlanej patologii wystarczy w zupełności!
    Nie staję po żadnej stronie.
    Chcę tylko coś dodać.
    Nie dość że często polscy klienci mają wymagania z cosmosu, to na domiar złego, często za grosz kultury i wiatr w kieszeniach.
    Inni z kolei - ci dorobieni - mają węże w kieszeniach, a niekulturalność stała się chyba już ogólnopolskim trendem...
    Ja się jeszcze nie poddaję, tyko dzięki międzynarodowej expansji. Tam jest jakby więcej kultury, że o kasie nie wspomnę.
    Zarobki netto pomiędy 30 a 100k/mies. są wystarczającą motywacją.

  5. #5625
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Nie staję po żadnej stronie.
    Chcę tylko coś dodać.
    Nie dość że często polscy klienci mają wymagania z cosmosu, to na domiar złego, często za grosz kultury i wiatr w kieszeniach.
    Inni z kolei - ci dorobieni - mają węże w kieszeniach, a niekulturalność stała się chyba już ogólnopolskim trendem...
    Ja się jeszcze nie poddaję, tyko dzięki międzynarodowej expansji. Tam jest jakby więcej kultury, że o kasie nie wspomnę.
    Zarobki netto pomiędy 30 a 100k/mies. są wystarczającą motywacją.
    Ja akurat aż tak bardzo nie narzekam bo chociaż czasem miałem bardzo wymagających Inwestorów ale dopóki taki Inwestor wiedział czego chce to można było nawet największym wymaganiom sprostać. Problem zaczynał się gdy Inwestor czegoś chciał tylko nie wiedział czego. Ale to był marginalny odsetek. W mojej 25-letniej praktyce miałem parę napraw w ramach gwarancji. Dwie na bank to moja wina, ale parę pozostałych to były wymuszenia - bo jak inaczej nazwać sytuację gdy Inwestor wzywa mnie bo popękał akryl w narożnikach. No i jechałem z Ożarowa do Skierniewic aby paluszkiem poprawić akryle. Mniej niż 1h roboty. A dlaczego popękały? A no bo Inwestor tak napalił w piecu że w jeden dzień zrobił na poddaszu saunę. Spoinowanie wytrzymało ale w narożnikach akryl już nie. No i w paru miejscach ściany też nie wytrzymały. Też to miałem zrobić ale przezornie nie wziąłem narzędzi do szpachlowania Innym razem krzywiące się łaty na dachu wyciągnęły okno dachowe ( okno dachowe montowali dekarze!) A od strony poddasza okno "uciekło" z płyty i zrobiła się szpara - naprawa w ramach gwarancji (!) Albo glazurnikowi skończyły się płytki przed sufitem - szpara około 0,5-1cm doszpachlowanie sufitu do płytek - gwarancja + chyba 50zł... no chociaż na paliwo było.
    Jak już wspomniałem to był nikły odsetek ale cholernie obciążający głównie psychicznie - poczucie krzywdy które musiałem zdławić bo najważniejsza renoma firmy. I gdybym nie miał już tego dość to tu też żeby renoma nie ucierpiała musiałbym się podłożyć - ale jak już wyżej wspomniałem ja już nie muszę
    O wystawieniu do wiatru na parę dni przed wejściem nawet nie wspominam - 3x tak miałem. Jedno zdarzenie utkwiło mi w pamięci. Okno dachowe krzywo osadzone. Skręcone w "romb" i dodatkowo jedną stroną głębiej a drugą płycej czyli krzywe w 3D. Przed obróbką pokazuję Pani Inwestorce i pytanie co robimy? Czy wzywamy dekarzy i niech poprawią czy zostawiamy i obrabiamy najlepiej jak się da. Stanęło że obrabiamy. Między czasie pytanie do Pani Inwestorki gdzie lepiej aby ta krzywizna wyszła - bo gdzieś trzeba ją zrobić. Cudów to nawet u mnie nie ma Uzgodnione... ok. Koniec roboty, narzędzia wywiezione a Pani Inwestor na końcowym rozliczeniu wyskakuje ze swoją poziomicą made in market! Że krzywo! No krzywo, przecież to bez poziomicy widać że krzywo! Musiało być krzywo - przecież uzgodnione było! Ojojoj!!! Była ostra jazda i to aż taka że ćpnąłem tym drągiem-marketową poziomicą przez pół chaty! Nerwy puściły bo Pani Inwestor trzymała w ręce chyba z 5tys mojej wypłaty. Wypłata co prawda była w całości ale rozstaliśmy się z Panią w niezbyt miłej atmosferze - a szkoda bo dobrze tą robotę wspominam a i Pani Inwestor bardzo miła i fajna... do ostatnich paru minut...

    Ale bagno jest też po drugiej stronie - po stronie wykonawców. Ile flaszek i puszek pokitranych za murłatą, po jednej ekipie od dociepleń Inwestor z krzaków wyzbierał dwie reklamówki "małpek". A ekipa całkiem porządna, nawet tu na forum polecana - dobrze robią. Ale gdyby ich szef nie przymykał oka (Inwestorzy też) to sam by robił - takie czasy. Ja też jak zacząłem mieć z tym problem to zrezygnowałem z ekipy i teraz robię sam. Ja też usuwałem pijanego i zaćpanego pracownika z budowy za pomocą pogotowia, policji i straży miejskiej Oj niebiesko od kogutów się zrobiło!!! Cały kwartał osiedla wyległ na ulicę patrzeć co się dzieje! A tu delikwenta prawie wynoszą zakutego w bransoletkach i wrzucają do g*** wozu straży miejskiej - wylądował na wytrzeźwiałce. Wstyd na całą miejscowość!!! Dobrze że Inwestor był na tyle wyrozumiały że nie robił problemów - a jakby nie patrząc miał uzasadnione prawo obsmarować mnie tu na forum! A dał jeszcze "pozytywa" - za co dziękuję. Ech... wspomnienia Patologia,dno, bagno i jeszcze metr mułu - po obu stronach chociaż przyznać należy że większa po stronie wykonawców ale ta po stronie Inwestorów bardziej boli... bo to ludzie wykształceni i powinni być na na wyższym poziomie a tu okazuje się że jak buduje się ktoś z "ludu" to akurat tych najlepiej się wspomina...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  6. #5626

    Domyślnie

    Może już czas zakończyć te dywagacje?
    Chyba już wszystko w tej sprawie zostało napisane, więc po co zanudzać innych w kółko tym samym tematem?

  7. #5627

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Szukam ekipy do SSO na ten rok. Budowa w gminie Raszyn. Proszę o podesłanie ekip, z których byliście Państwo zadowoleni.

  8. #5628
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PaMik

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-318
    Posty
    2

    Domyślnie ekipa od elewacji

    Poszukuję ekipy do ocieplenia domu i zrobienia elewacji wraz z podbitką - okolice Starych Babic. Ktoś coś?

  9. #5629
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaMik Zobacz post
    Poszukuję ekipy do ocieplenia domu i zrobienia elewacji wraz z podbitką - okolice Starych Babic. Ktoś coś?
    poszlo na PW plus info z tego watku:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...pisywanie-umow
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #5630

    Domyślnie

    Czy ktoś z forumowiczów interesował się uzdatnianiem wody w domu? Zrobiliśmy badania wody i okazało się że mamy znacząco przekroczone normy manganu, żelazo na granicy. Znalazłam jedną firmę ale cena mnie powaliła. A może to tak kosztuje???
    1.Aquamix-N stacja uzdatniana wody z indywidualnego ujęcia 3 730 zł
    o maksymalnym natężeniu przepływu od 0,8 do 1,2 m3/h
    2. Aquacarbon stacja do poprawy smaku zapachu i wyglądu wody 2 070 zł
    Może ktoś podpowiedzieć, ocenić propozycję, polecić firmę???

  11. #5631
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Nie wiem czy to to samo ale rzuć okiem na ten wątek

    https://forum.muratordom.pl/showthre...5&goto=newpost

  12. #5632

    Domyślnie okna Vertex

    Dużo skorzystałam szukając informacji dla siebie w lipcu, kiedy szukałam okien i firmy montażowej ( bo z forum właśnie dowiedziałam się, że najważniejszy jest montaż) więc pora się odwdzięczyć wreszcie jakimiś swoimi opiniami - doświadczeniami.

    My z mężem jesteśmy zadowoleni z okien Vertex Profil V 70. Fajnie sprawdziły się podczas upałów, a teraz testujemy je podczas zimy - czasu głównie gwałtownych wiatrów i ulew, bo mrozów, to w tym roku nie doświadczyliśmy jak na razie. Jednak najbardziej jesteśmy zadowoleni z montażu - a tu ukłony dla Pana Pawła czyli forumowego: Finlandii. Jest niezwykle życzliwym i pomocnym człowiekiem, do tego profesjonalistą i pasjonatą. Jak ja lubię takich ludzi, którzy funkcjonują podobnie jak my, chociaż w innej branży

  13. #5633
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kinley Zobacz post
    Dużo skorzystałam szukając informacji dla siebie w lipcu, kiedy szukałam okien i firmy montażowej ( bo z forum właśnie dowiedziałam się, że najważniejszy jest montaż) więc pora się odwdzięczyć wreszcie jakimiś swoimi opiniami - doświadczeniami.

    My z mężem jesteśmy zadowoleni z okien Vertex Profil V 70. Fajnie sprawdziły się podczas upałów, a teraz testujemy je podczas zimy - czasu głównie gwałtownych wiatrów i ulew, bo mrozów, to w tym roku nie doświadczyliśmy jak na razie. Jednak najbardziej jesteśmy zadowoleni z montażu - a tu ukłony dla Pana Pawła czyli forumowego: Finlandii. Jest niezwykle życzliwym i pomocnym człowiekiem, do tego profesjonalistą i pasjonatą. Jak ja lubię takich ludzi, którzy funkcjonują podobnie jak my, chociaż w innej branży
    Szacunek za ten post!

  14. #5634
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kinley Zobacz post
    Dużo skorzystałam szukając informacji dla siebie w lipcu, kiedy szukałam okien i firmy montażowej ( bo z forum właśnie dowiedziałam się, że najważniejszy jest montaż) więc pora się odwdzięczyć wreszcie jakimiś swoimi opiniami - doświadczeniami.

    My z mężem jesteśmy zadowoleni z okien Vertex Profil V 70. Fajnie sprawdziły się podczas upałów, a teraz testujemy je podczas zimy - czasu głównie gwałtownych wiatrów i ulew, bo mrozów, to w tym roku nie doświadczyliśmy jak na razie. Jednak najbardziej jesteśmy zadowoleni z montażu - a tu ukłony dla Pana Pawła czyli forumowego: Finlandii. Jest niezwykle życzliwym i pomocnym człowiekiem, do tego profesjonalistą i pasjonatą. Jak ja lubię takich ludzi, którzy funkcjonują podobnie jak my, chociaż w innej branży
    Normalnie uznał bym to za spam. Ale nie podejrzewam Finlandii o tak prymitywne działania marketingowe. Więc po pierwsze gratulacje z dobrego zakupu a po drugie proszę o ciąg dalszy! Zdjęcia? Opinie za rok, dwa?

    Tego nam na tym forum potrzeba. Prawdziwych, rzetelnych opinii klientów.

  15. #5635
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No też mam dylemat z tym postem
    Dokladnie tak jak napisałeś bWojtku - normalnie uznałbym go za spam lub - w przypadku gdy dotyczy mojej osoby - prowokacje, ale że trochę szerszy pojawił się na google, to wiem komu go zawdzięczam.
    Nadal zastanawiam się czy usunąć by nie wywoływać złośliwych komentarzy ..
    Tak czy inaczej - dziękuję.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #5636

    Domyślnie

    No trochę się bałam, że przesadziłam i zabrzmi to niewiarygodnie, ale to prosto z serducha! Poza tym ja się w życiu zajmuję m.in. pisaniem opinii na wiele stron, więc mam to we krwi. Dobra, na dowód postaram się jakieś zdjęcia zrobić i wrzucić, tylko jak to udowodnić, że to od danej firmy? Zdjęcie faktury czy co?
    Ostatnio edytowane przez Kinley ; 02-02-2020 o 20:51

  17. #5637

    Domyślnie

    Witam,

    szukam namiarów na:
    - zduna /piece, kominki, kuchnie kaflowe/
    - kominiarza
    - speca od elewacji

    Zdrówka i dobrej pogody dla wszystkich

  18. #5638

    Domyślnie Rekuperacja

    Czy ktoś z Państwa ma do polecenia firmę od rekuperacji?

  19. #5639

    Domyślnie

    Ja polecam Link Air, właściciel (?) kompetentny, rzeczowy. Prace wykonane zgodnie z umową, terminem.

  20. #5640

    Domyślnie

    Ma ktoś może do polecenia ekipę do wykonania ogrodzenia z lanego betonu architektonicznego?

Strona 282 z 290

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony