dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 1500
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 30000
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Willie

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.093
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    122

    Domyślnie

    Widać to fachowiec Starej Daty

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Przemyślałam - musi, że to na stare pieniądze było
    Albo w lirach
    Gratuluję choroby. Całkiem przyjemna. A na koniec jakie cudowne wyleczenie i w jakim otoczeniu.
    Co do kosztów - jeśli nie chcesz żeby Ci zabrakło pomnóż powierzchnię razy 2.000 zł. W tej kwocie nie ma tylko mebli, wszystko inne co do zabudowy jest uwzględnione. Materiały klasa średnia i średnia-wyższa.
    No i jeszcze płot, ogród, zagospodarowanie wjazdów i takie tam pierdoły.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Napisałam maila do Pana Fachowca Co Umie Liczyć. Na jego stronie internetowej napisał, że koszt domu to ok. 2000 (brawo Nurni) tylko jakoś mu nie wyszło - może zmylił go mój podpis pod mailem, bo pisałam z pracy i coś tam było o dyrektorze...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    ...koszt domu to ok. 2000 (brawo Nurni)...
    Też miałem cichą nadzieję na 1.500-1.700 ale nie da rady, znaczy ja nie dałem. żeby zejść do takich kwot to musiałbym zrezygnować z:
    - deskowania
    - kotła kondensacyjnego i podłogówki
    - rekuperatora
    - kominek bez kafli i inny wkład (mniejsza szyba)
    - zubożyć (bardzo) instalację elektryczną
    - tańsza armatura i biały montaż
    - osprzęt elektryczny, tańszy (żadne Legrandy, Bekery czy ABB)
    - bardzo okrojony system alarmowy (głównie na PIR-ach)
    - i duuuuuużo, bardzo dużo własnej pracy.
    ..to tyle na gorąco.
    Może ta lista w czymś Ci pomoże.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Dzięku Nurni, ale ja to chyba jestem lekko perfekcjonistka, więc o okrojeniu elektryki czy alarmu nie ma mowy
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nefer - jak rozumiem wyceniasz pod klucz? To raczej malo wiarygodne - ceny mat wykonczeniowych sa tak rozne ze raczej dawaj do wyceny dom w stanie "developerskim" czyli bez bialego montazu .
    No chyba ze umiesz bardzo precyzyjnie okreslic za ile podloga od metra w salonie a za ile metr terakoty w lazience. A to i tak moze sie w ciagu paru miesiecy zmienic .
    Druga rzecz - jak juz zostana ci 3 -4 firmy na tapecie to kaz im zrobic wycene z dokladnym ZAKRESEM prac. Czyli np co wchodzi w zakres pokrycia dachowego. (czy jest ofoliowanie, dodatki, obrobki blacharskie) Ja sama niby taka madra a pamietam ze wlasnie na dachu sie nacielam - niby dupereliz abraklo , jakis gwozdzi srobek itd ale takze podbitki "zapomnieli" i pare tysiecy musialam dolozyć.
    pozdrawiam!
    ps. Brawo za akcje z pania urzedniczka

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar agamuza
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    168
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Nefer - dzielna kobieta z Ciebie! Będę brała z Ciebie przykład i czerpała wiedzę z twoich doświadczeń Dopiero zaczynam Mam nadzieję, że jakoś to pójdzie... Trzymaj się cieplutko

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Zielonooka:
    Ja towarzystwu wysyłam przedmiar - każda śrubka jest opisana A niech się męczą - ten przedmiar będzie załącznikiem do umowy

    agamuza:

    Byle do przodu. Ja traktuję to już jako sprawa osobista A na dyshonor sobie nie pozwolę
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kasia64
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    4.166
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    241

    Domyślnie

    Nefer - witam w gronie zapaleńców.Wszystko przed nami,z pomocą forum poradzimy zmądrzejemy a w razie czego popłaczemy a forumowicze nas pogłaszczą i pocieszą a jak trzeba będzie postawią do pionu.
    Życzę samych trafnych decyzji i powodzenia na wojnie budowlanej.
    Projekt domu - obejrzałam ,bardzo ciekawy -szczególnie te okna,będzie super a po drodze co ma być to będzie.Też zawsze mówię CO NAS NIE ZŁAMIE TO NAS WZMOCNI. POWODZENIA!!!!!!
    Rozważny i Romantyczka

    Dziennik Budowy
    Komentarze

  10. #50

    Domyślnie

    Czesc
    Troche i uspokoj sie bo mozesz zrobic jakis blad na razie podsylem ci watek z listy w sprawie pozwolenia na budowe czyli lista potrzebnych papierow
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...943&highlight=

    sadze ze jezeli popytasz to znajdziesz ekipe ktora przyjedzie do Ciebie nawet z Zakopanego. Jezeli zapewnisz im jakas bude to nie bedzie problemu a zaoszczedzisz kupe kasy. Ja mialem na oku 3 ekipy z dwoma sie pozegnalem trzecia z polecenia zostawilem i za dom o pow 170 m2 biora bez dachu 21 tys (i to jest u nas wysoka cena) ta tansza opcja juz dachem to bylo 15 tys kaszubi z kaszub. Trzeba im bylo tylko zapewnic bude i jeden goracy posilek dziennie. Ale byli niedokladni i trzeba bylo im ptrzyc codzienni na rece. Z racji tego ze nie mam na to czasu musialem nadplacic 10 tys za spokoj jak to mowie.
    Popytaj na forum w innych regionach kraju i to juz teraz bo potem nie dostaniesz taniej ekipy i to z polecenia bo wszyscy zamawiaju juz od pazdziernika. Moja jest juz oblozaona do konca roku dlatego zaczynam teraz budowe.
    Na papierkologie do pozwolenia na budowe musisz zarezerwowac min 1,5miesiaca lub idz do urzedu i tam gdzie wydaja np plany zagospodarowania miejscowego zapytaj czy nie maja namiarow na jakiegos speca od zalatwiania pozwolen. Przewaznie maja taka znajoma osobe a ta osoba zalatwi pozwolenie w ciagu 2-3 tygodni bo ma wejscia i wie do kogo uderzyc z bombonierka. Ja bylem gapa i sam ze wszystkim latalem a na koncu dowiedzialem sie ze moglem miec to za 1000 zl. Mojej znajomej zalatwial facet do projektu do pozwolenia wszystko w 2 tygodnie za 1500 zl.
    Podsumowujac
    1. Wlozyc glowe pod zimna wode bo co nagle to po diable
    2. Znalezc osobe ktora poprowadzi cie przez gaszcz urzedow
    3. Poszukac szybko ekipy niekoniecznie z Warszawy i okolic (a najlepiej gorali kaszubow itp z polecenia) jezeli dasz im wiecej np o 2-3 tys niz zarobia u siebie w regionie to przyjada natychmiast
    4. Znalezc inspektora ktory najlepiej jakby mial uprawnienia architekta zeby zrobil Ci konieczne poprawki (ktore tez troche zajmuja czasu) szukaj takiego do 3 tys zl moj zrobil poprawki za 1200 i nadzoruje za 1500 zl

    to chyba tyle i powodzenia jak bedziesz miala pytania to wyslij prywatna wiadomosc to moze cos Ci doradze.
    Pozdrawiam
    CMyK

  11. #51

    Domyślnie

    a jeszcze jedno poczytalem ze dajesz projekty do wyceny. Ogolnie to nie ma sensu. koszt domu musisz srednio liczyc 2 tys za m2 powierzchni uzytkowej tak mowil moj architekt (ceny pomorskiego) A tak naprawde wszystko wychodzi w praniu. Jak bedziesz miala ekipe to ona powie ci ile czego tak naprawde potrzebuja. ja swoje wyliczenia musialem wyrzucic do kosza. Dostalem na poczatek spis materialow od ekipy na stan zero czyli fundamenty oraz stan 1 czyli sciany z dokladnoscia do jednego pustaka i oczywiscie nic sie nie zgadzalo to co wyliczyli w projekcie. Wiec dopiero z tym uderzylem do 5 hurtowni dostalem juz wyceny i uderzam ponownie do kazdej z nich z wycenami z pozostalych i jak na razie zjezdzaja jeszcze o 5% czyli kazda juz zjechala 30% z ceny oficjalnej jak dla detalisty z ulicy np za gazobeton cena poczatkowa 6 zl obecnie to juz 5,10 a nawet 4,50 oczywiscie po cichu bez faktury i tak na kazdy material. Czesc szukam sam np drewno z tartaku 380 za deski w hurtowni 500 zl 780 za wizbe impregnowana cisnieniowo w hurtowni 1000 zl, bloczki betonowe w hurtowni za 2,92 (najnizsza wynegocjowana cena) u producenta gdzies na wiosce kolo Kartuz 2,30 brutto i tak z wieloma materialami.

    wiec cena za dom moze Ci sie gwaltownie obnizyc jezeli w to wlozysz troche wlasnego czasu. Bierzesz Ksiazke telefoniczna regionu i szukasz tartaki dzwonisz do 5 potem bierzesz ksiazke innego regionu i dzwonisz czy przywiaza do Cibie drewno calosciowo deski+wiezba i co ci tylko potrzbne na dom gwarantuje ze zaoszczedzisz przynajmniej 2 tys niz kupujac a najtanszej hurtowni. Ogolna zasada im dalej od wiekszego miasta hurtonia tym nizsze ceny bo oni walcza o klienta i nie wybrzydzaja.
    CMyK
    ps u mnie roznica miedzy jedna hurtownia a druga na dom w stanie otwartm bez dachu wynosila 2 tys na materialach bez drewna i betonu.

  12. #52

    Domyślnie

    Nefer, ja mam znajomych na Suchej - notabene pana który ma firme budowlana od już łądnych kilkunastu a może i lepiej lat
    Mieszka w domu hmm... nie pamietam numeru - ale taka wesołą sunię rottweilerkę mają
    I chyba jak zobaczysz samochody dostawcze, to może być tam
    Mieszkaja dokładniej - Sucha - blizej kanałku.
    Moze tam zagadasz co i jak?
    W końcu są na miejscu, a i z sąsiadów mniej zedrą
    Trini http://forum.erodzice.net/images/smiles/80.gif

    Pytanie przewodnie w każdym dniu...
    ... jak fachowców odróżnić od fahofcuf?

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Trini ulituj sie ! Przeciez ja na tej ulicy będę budować !! KOjarzę jedno miesce gdzie Tiry podjeżdżają - muszę zajrzeć ! Dzięki . Pa
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    i_ska

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    861
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Nefer wow ceny Wykonawców są bardzo szokujące mi jeden pan zaśpiewał za stan surowy 110 tyś (robocizna) to go wywaliłam z domu ale bardzo realnie podchodzisz do kosztów budowy, ja trochę zaniżyłam sobie pułap i mam to co mam kasa się skończyła a dom niewykończony Domek ładniutki, kominek baaaaardzo orginalny, pozdrawiam i czekam cdn.

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pisz pisz jak tam wycenianie idzie ...
    kominek - bardzo podoba mi sie kolor kształt i material ale chyba (jak na moj gust) zbyt masywny taka kolumbryna stoi (ale moze to wrazenie z tego wnetrza - jak rozumiem u Ciebie bedzie inaczj )

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nefer
    takie filmy maja dobra strone - zawsze mozes sie pocieszyc ze ONI maja gorzej
    ja juz wole bolace plecy i laptop na kolanach niz zombie za oknem

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    Aga J.G

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    22.012
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    248

    Domyślnie

    Neferna szczęście wszyscy tutaj tak mają więc możesz być spokojna ta choroba nazywa się podobno BUDOWA

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    no ale ja się nie spodziewałam takich objawów Ale juz mi lepiej - jeśli nie jestem z tym problemem sama
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    Aga J.G

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    22.012
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    248

    Domyślnie

    Poczekaj poczekaj to dopiero początek

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Tak mi się wydaje, że akcja zacznie się na etapie wykańczania - juz mam łeb jak sklep - jakies fragmenty układanki, materiały, realizacje - totalny mess ale kurde - jakoś to będzie
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

Strona 3 z 1500

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony