dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 56
  1. #1

    Domyślnie projekt BATUTA pracownia MTM STYL (Domy w stylu)

    Czy ktoś buduje dom wg. tego projektu (http://www.mtmstyl.pl/projekt.asp?id=16?)
    Jestem ciekaw doświadczeń czy choćby przemyśleń.
    Alek

  2. #2

    Domyślnie

    Zamierzam budowqać BAtute 2 w technologi Ytong (jednowarstwowy).
    Wprowadzam drobną zmianę , poszerzam garaż do 2 stanowisk.
    Osobiście uważam że to bardzo udany projekt, wybraliśmy go z Żoną po półrocznych poszukiwaniach.
    pozdrawiam richie

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli ktoś na Mazowszu realizuje Batutę to chętnie bym Ją obejrzał
    Richie

  4. #4

    Domyślnie

    Buduję Batutę, niestety w Bydgoszczy, nie na Mazowszu. Właśnie jestem na etapie stanu zerowego, dzisiaj odebrałam transport gazobetonu na ściany parteru i poddasza i od czwartku (29.05) ruszamy dalej w górę.

  5. #5

    Domyślnie

    To jeszcze raz ja, na temat Batuty. Właśnie skończyliśmy murowanie wszystkich ścian, od 23 lipca wchodzi na budowę ekipa "od dachu". Mam więc wreszcie dokładne wyobrażenie na temat mojego domu. Jestem bardzo!!! zadowolona z tego wyboru, potwierdzają to także wszyscy odwiedzający nas goście. Z setek projektów jakie obejrzałam przed podjęciem decyzji ten był najlepszy pod względem rozplanowania pomieszczeń i wykorzystania powierzchni przy zachowaniu rozsądnych rozmiarów. Najlepsze jest to, że po wybudowaniu dom, a szczególnie pewne miejsca co do których mieliśmy jakieś wątpliwości, wywiera wrażenie znacznie lepsze niż można to było sobie wyobrazić posługując się tylko projektem. Ciekawe jak to będzie wyglądało z dachem? Reasumując polecam Batutę, służę pomysłami na drobne przeróbki.

  6. #6

    Domyślnie

    To bardzo fajnie że Batuta jest Twoim domem.
    Ja z Żona tez wybraliśmy ten projekt.Jestem przekonany (po wielomiesięcznych wertowaniach wszelkich mozliwych katalogów) że to najlepsza nasza decyja.
    Jestem co prawda trochę dalej niż Ty , ale grunt że się dzieje.
    Geodeta już wytyczył mi obrys budynku,zaczynamy w przyszłym tygodniu.
    pozdrawiam r.
    P.S. bedę informował o postepach

  7. #7

    Domyślnie Batuta z MTM Styl

    Witam,
    Poszukuję osób, które budowały, budują lub zamierzają budować Batutę z
    MTM Style.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    JolaS

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    8

    Domyślnie

    Najlepiej jakbyś podała link do projektu to wtedy szybciej uzyskasz odpowiedż

  9. #9

    Domyślnie

    Wersja bez garażu:
    http://www.domywstylu.pl/projekt.asp?id=16&ver=CE

    Wersja z garażem 1 stanowiskowym:
    http://www.domywstylu.pl/projekt.asp?id=17

    Wersja z garażem 2 stanowiskowym:
    http://www.domywstylu.pl/projekt.asp?id=405

    Jeszcze nie wiem, na którą z tych wersji się zdecydujemy.

  10. #10

    Domyślnie

    Wybudowałem batutę 2, ale zrobiłem z niej (za zgodą autorów) 3.
    wtedy jeszcze takowej nie było
    pozdro richie

  11. #11

    Domyślnie BATUTA

    Witam Wszystkich !

    Po wielomiesiecznych poszukiwaniach wybralam z mezem projekt o nazwie BATUTA. Szukalam na Forum postów na temat tego domku,ale znalazlam ich raptek kilka. Nie mialam tez okazji widziec tego projektu w trakcie realizacji ani po jej zakonczeniu. Jesli ktokolwiek wybudowal taki dom lub jest w trakcie budowy prosze o kontakt. Mamy zamiar rozpoczac budowe latem. Mamy jeszcze czas,aby naniesc ewentualne poprawki w projekcie. Moze macie jakies uwagi wynikajace z wlasnego doswiadczenia?
    Pozdrawiam
    Agi

    GG 3812634

  12. #12

    Domyślnie ???

    Gdzie szukać tej Batuty?

  13. #13

    Domyślnie

    Projekt ten mozna zobaczy na stronie:

    www.domywstylu.pl/projekt.asp?id=16
    Pozdrawiam
    Agi

    GG 3812634

  14. #14

    Domyślnie Batuta

    Witam!!!

    Bardzo ładny domek! Sam szukam projektu domu z wejściem od południa.

    Ciekawie rozplanowane pomieszczenia, ale według mnie może być niedoświetlony. Poza tym kominek naprzeciwko wyjścia na taras może utrudniać komunikację. Tym bardziej, gdy ustawimy przy nim kanapę i fotele. Moim zdaniem kominek powinien znaleźć się w miejscu przesuwanych drzwi do kuchni, ale to już większa zmiana w projekcie...
    Dodatkowym minusem jest brak garażu, który oczywiście można doprojektować z prawej (wschodniej) strony domu.
    Poddasze ciekawie zaprojektowane: szczególnie podoba mi się duży hall.

    Obejrzyj najnowsze projekty biura Archon:
    http://www.archon.pl/index.php?menu_...c5750f&lang=pl
    http://www.archon.pl/index.php?menu_...cd8ce3&lang=pl
    http://www.archon.pl/index.php?menu_...5575be&lang=pl
    Sam prawdopodobnie wybiorę któryś z nich.

    Pozdrawiam!!![/b]

  15. #15

    Domyślnie

    Witam !
    Jak wiadomo kady szuka czegos dla siebie i to co mi bedzie odpowiadalo wcale nie musi podobac sie komus innemu. To zrozumiale.
    Przejrzalam wiele projektow. Przede wszystkim mial to byc domek w miare tani, czyli o jak najprostrzym dachu i nie za duzy. Batuta idealnie spelnia te wymagania.
    Garaz w wkomponowany w bryle domu mamy w tej chwili i wcale nam to nie odpowiada dlatego zdecydowalismy sie na wybudowanie odrebnego garazu w tyle posesji ( www.domywstylu.pl/projekt.asp?id=357 ).Batuta 2 i Batuta 3 maja dobudowane garaze, ale przez to traca swoj charakter. Zamiast garaz mamy dodatkowy pokoik tzw. gabinet, kory ma byc w przyszlosci moim miejscem pracy. Umiejscowienie go z przodu budynku powoduje, ze przejscie do niego jest poprowadzone najkrótsza droga czyli z wiatrolapu prosto do gabinetu bez potrzeby przeprowadzania "petenta"przez caly dom.
    Jesli chodzi o kuchnie. Wychodze z zalozenia, ze w kuchni spedza sie dosc duzo czasu. Ogrudek mam z tylui z boku budynku. Bedac w kuchni mam pod ciagla obserwacja np bawiace sie w nim dzieci. Pozam tym okno w kuchni przewaznie jest oknem o mniejszych wymiarach ( wysokie na 120 cm ) co tak na dobra sprawe psuje troche widok budynku gdy jest umiejscowione od frontowej strony.Mam rowniez wrazenie, ze zakladanie w kuchni dlugich firanek nie jest dobrym pomyslem, gdyz czesto staiwamy cos na parapeci, ktory traktujemy jako dodatkowa pulke. Zazwyczaj stosujemy krotkie firanki lub jakies rolety,a bywa tez, ze zupelnie rezygnujemy z zaslaniania okna. Okno odslaniajace wnetrze pomieszczenia od strony ulicy dla mnie osobiscie jest nie do przyjecia.
    Salon mam zamiar podzielic na dwie czesci - jadalnie i czesc wypoczynkpowa. Nie myslalam absolutnie o stawianiu kanapy na wprost kominka. Mielismy takie rozwiazanie zastosowane przez krótki czas w domu i absolutnie sie to nie sprawdzilo. Dlatego nic nie bedzie zaklucalo komunikacji miedzy holem a salonem i salonem a tarasem.
    Wiele osob proponuje zmiane biegu schodow. Poczatkowo tez o tym myslelismy, ale ostatecznie zrezygnowalismy z tego rozwiazania. Przy zmianie kierunku schodow wchodzac na poddasze "spotykamy" sie z drzwiami od lazienki. Jest to dosc niebezpieczne. Poza tym takie umiejscowienie schodow zakluca komunikacje miedzy dwoma pokoikami znajdyjacymi sie na pietrze a schodami wlasnie oraz miedzy lazienka i schodami.
    Na poddaszu mamy dwa pokoiki rownej wielkosci, ktore maja byc przyszlosciowo pokoikami dzieciecymi. Aby uniknac jakichkolwiek nieporozumien miedzy rodzenstwem pokoiki sa prawie tej samej wielkosci. Aby dodatkowo zwiekszyc ich powierzchnie mamy zamiar podniesc scianke kolankowa o jeden pustak czyli o jakies 25-30 cm. W pokoju, ktory zajduje sie w drugiej czesci poddasza, a w ktorym ma byc nasza sypialnia, chcemy zlikwidowac znajdujaca sie w projekcie dodatkowa lazienke i garderobe. Zyskamy powierzchnie, a garderobe zastapimy szafami wnekowymi.
    Taras, ktory w projekcie zajmuje przod domu oraz jego czesc boczna chcemy przeniesc na tyl i czesciowo na bok budynku. W naszej sytuacji jest to idealne rozwiazanie gdyz sasaidujemy z pieknym sosnowym lasem i takie umiejscowienie tarasu pozwoli nam w pelni cieszyc sie kontaktem z przyroda.
    Jestesmy teraz na etapie czekania na wpisanie przez projektanta domu i garazu w zarys dzialki wiec mamy jeszcze troche czasu na przemyslenie ewentualnych zmian w projekcie. Jak narazie jestesmy pewni tego naszej wizji, ale oczywiscie caly czas licze na jakies podpowiedzi co jeszcze ewentualnie mozna by zmienic, udoskonalic.
    Projekty, ktore mi poleciles sa ciekawe, ale jak widzisz my juz wyboru dokonalismy, a teraz jedynie prosimy o pomoc, aby nie popelnic jakis bledow bo w tym wypatku nie chcielibysmy uczyc sie na wlasnych bledach.
    Polecam wszystkim "szukajacym" ten wlasnie projekt. Mam nadzieje oczywiscie, ze nie zmienie zdania jak juz go wybudujemy.
    Pozdrawiam
    Agi

    GG 3812634

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hancior

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Czołem "Batuciarze"
    Ja także posród niewielu projektów na południową działkę wybrałem Batutę, a konkretnie Batute 2. Jedyna zmiana jaką wprowadziłem to poszerzenie salonu o 1m no i troche odmieniłem kształt wykuszu.
    Ruszam pod koniec czerwca Jestem tak samo podniecony jak i przerażony!!!Pytanie do richie - z czego budujesz? Może pociągniemy osobny wątek na temat budowy Batuty?
    PS polecam dziennik master111111 (buduje Batutę z piwnicą)
    powodzenia!!!

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hancior

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    O kurczę!! Nie zwróciłem uwagi na datę!!
    Ludzie pewnie juz dawno sobię mieszkają !!!
    i zapomnieli o trudach budowy!!!
    A może jeszcze ktoś jest w fazie podobnej inwestycji???

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mariusz80

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    2

    Domyślnie projekt BATUTA(pracownia dom wstylu)

    Czesc jestem tu nowymam pytanie czy mozecie mi powiedziec co sadzicie tym projekcie http://www.domywstylu.pl/projekty/je...ta/default.asp

    czy moze ktos budowal itd.dziekuje za odpowiedzi.

  19. #19
    "Wszystko jest trudne nim stanie się proste..."
    "Do pełni szczęścia potrzeba tak nie wiele, tylko morze, piasek, niebo i słońce..."

  20. #20

    Domyślnie

    http://piotriwa.myjalbum.net/Wielgowo%20foty%20Budowa/

    Hej. ja spojrzałem na datę.... Dlatego domyślam się, że pewnie już sobie pomieszkujecie....
    Może macie jakieś pomysły, albo rady? też budujemy BATUTĘ, pozmienialiśmy to i owo.....
    pozdrawiam
    "Wszystko jest trudne nim stanie się proste..."
    "Do pełni szczęścia potrzeba tak nie wiele, tylko morze, piasek, niebo i słońce..."

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony