dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 111 z 111
Pokaż wyniki od 2.201 do 2.204 z 2204

Domyślnie

Dzień dobry,
    mieszkam w starym domu (wybudowany jakoś w latach 30-tych), w którym są bardzo krzywe ściany. W salonie chciałem zrzucić tynk i mieć ceglaną ścianę, jednak jak dotarłem do cegły okazało się, że spoiwo jest tak słabej jakości, że się wszędzie sypie. W niektórych miejscach zamiast tego "spoiwa" są wepchnięte gazety . Nie wiem czy jest jakikolwiek sens męczenia się z ceglaną ścianą w tym wypadku? Może dać tam jakąś piankę i pomalować wszystko na biało? Co o tym sądzicie?
    Pozdrawiam!

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzesiek17bn

Kod pocztowy
    42-500

Domyślnie

Hej,

Położyłem imitacje cegły z gipsu w salonie i została mi chamska docinka ok 2-1 cm więc nie będę się w to bawić, macie pomysł jak to teraz ugryźć? zaszpachlować to gładzią na gładko czy może klejem gipsowym wyrównać aż do warstwy fugi? Cała cegła będzie jeszcze malowana na szaro.
    https://zapodaj.net/5006e2e9fe02a.jpg.html
    https://zapodaj.net/3626c190bc6f2.jpg.html
    https://zapodaj.net/8bf243b240cde.jpg.html

Domyślnie

Cytat Napisał Storczyk1987 Zobacz post
    Dzień dobry,
    mieszkam w starym domu (wybudowany jakoś w latach 30-tych), w którym są bardzo krzywe ściany. W salonie chciałem zrzucić tynk i mieć ceglaną ścianę, jednak jak dotarłem do cegły okazało się, że spoiwo jest tak słabej jakości, że się wszędzie sypie. W niektórych miejscach zamiast tego "spoiwa" są wepchnięte gazety . Nie wiem czy jest jakikolwiek sens męczenia się z ceglaną ścianą w tym wypadku? Może dać tam jakąś piankę i pomalować wszystko na biało? Co o tym sądzicie?
    Pozdrawiam!
    Ja bym usunął starą sypiąca się zaprawę na głębokość ok 1-2cm, później grunt głęboko penetrujacy, potem bym uzupełnił fuge wedle uznania , a na koniec impregnat.

U siebie robiłem z płytki że starej cietej cegły. Fugowalem zaprawą do klinkieru, na to grunt głęboko penetrujacy żeby wzmocnić i związać wszystko ze sobą. Na koniec impregnat sikagard 724. Robiłem test 703 vs 724 z gruntem głęboko penetrujacym i bez. Moje wnioski: grunt głęboko penetrujacy + impregnat dużo lepiej wiąże fuge niż sam impregnat, w moim przypadku nie zmienia koloru jednak to o połowę więcej roboty i trzeba sprawdzić czy grunt nie gryzie się z impregnatem.

Sam impregnat też jest ok jednak przy małych dzieciakach im mocniej związane tym lepiej. 703 jest bardziej jak grunt, ma słabsze własności hydrofobowe niż 724. To tyle x moich przemyśleń.
    Ostatnio edytowane przez blaise18 ; 08-08-2019 o 11:12

Domyślnie

Dziękuję za odpowiedź!
    Po dłuższych przemyśleniach zdecydowałem się na pozostawienie ściany w stanie jakim była. Gdzieś w Internecie znalazłem ciekawą aranżację takich krzywych ścian i mi się spodobało Powiesiłem Dalego w dużym formacie, a te krzywizny specjalnie podkreśliłem za pomocą taśmy ledowej. Wszystko wyszło elegancko i wygląda, jakby te krzywe ściany był specjalnie Jeszcze raz dzięki za odpowiedź Skorzystam z Pana wskazówek na strychu, bo mam tam gołą ścianę, z której sypie się tynk. Pozdrawiam!

Strona 111 z 111

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia