dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 112
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2232
  1. #21

    Domyślnie

    Ja mam pytanie jak w takiej ścianie z cegły robi się podłączenia, gniazdka i kable ?? zastanawiam sie nad zrobieniem głównej ściany w przedpokoju z cegły i zastanawiam się jak w takiej cegle i czy wogóle można robić np. gniazdka i podłączenie światła ????

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Jesli w calym domu beda scianki z "surowej" cegly, to jednowarstwową scianką sie nie da /chyba , ze przewod ukryjesz w fugach/ , ale jesli tylko efekt ceglanej sciany ma byc w wydzielonym pomieszczeniu, to przewody mozna poprowadzic pod tynkiem w pomieszczeniu przyleglym.
    W loftach np. na scianach ceglanych prowadzi sie instalacje nawierzchniowa i ma to swoj urok , ale ...wiadomo , wszystko zalezy od wnetrza.

  3. #23

    Domyślnie

    instalacja nawierzchniowa czyli, że kabel będzie poprowadzony na wierzchu ? nie wszystkie ściany w pomieszczeniach będą z cegły jeśłi wogóle bo zastanawiam sie nad ceną samej cegły no i robocizny

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał calibra2
    instalacja nawierzchniowa czyli, że kabel będzie poprowadzony na wierzchu ? nie wszystkie ściany w pomieszczeniach będą z cegły jeśłi wogóle bo zastanawiam sie nad ceną samej cegły no i robocizny
    Tak jak mowisz .Gniazda mozna "puscic" w przypodlogowej listwie cokolowej a kinkiety wypuscic z pokoju za sciana.
    Inatalacja natynkowa /nawierzchniowa/ powinna jednak korespondowac z wystrojemn wnetrza.
    Kwestia ceny cegly nie jest tak zanczaca jak jakosc wykonania prac. Watek musi byc ulozony starannie i takoż fugowc trzeba . Pytanie jak chcesz jeszcze ta cegle wykonczyc. Starzona i piaskowana cegla bedzie kosztowniejsza od "normalnie" polozonej. Cegle i fugi trzeba ponadto zaimpregnowac, zeby sciana byla do czyszczenia i po roku nie sprawiala piwnicznej "fasady" z wiecznym pylem na podlodze.

  5. #25

    Domyślnie

    podoba mi się zwykła czerwona cegła tylko zastanawiam sie czy ma ona ogólnie walory estetyczne chyba .... żebym poszukała cegły z rozbiórki . Na pietrze w grę wchodzi dziurawka poniewaz jest lżejsza i tutaj jest to samo pytanie czy jest ona wystarczajaco estetyczna aby ją wyeksponować. Nie zamierzam się naginać żeby koniecznie mieć super, idealnie stylizowana cegłę ponieważ to nie Ja płacę i nie zamierzam nadwyrężać budżetu męża

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał calibra2
    podoba mi się zwykła czerwona cegła tylko zastanawiam sie czy ma ona ogólnie walory estetyczne chyba .... żebym poszukała cegły z rozbiórki . Na pietrze w grę wchodzi dziurawka poniewaz jest lżejsza i tutaj jest to samo pytanie czy jest ona wystarczajaco estetyczna aby ją wyeksponować. Nie zamierzam się naginać żeby koniecznie mieć super, idealnie stylizowana cegłę ponieważ to nie Ja płacę i nie zamierzam nadwyrężać budżetu męża
    Oczywiscie, ze zwykla cegla pelna ma walory estetyczne. Kwestia wygladu jak powiedzialem wczesniej zalezec bedzie od starannosci wykonania takiej sciany i jakosci cegly. Nie mozna tego zrobic byle jak , bo jak mawiaja majstry : potem tynkiem sie przykryje. Taka zwykla cegle, albo sie dodatkowo szlifuje dla staranniejszego wygladu jesli taka koniecznosc, albo piaskuje w celu postarzenia .
    Mozna takze polozyc specjalna okladzine imitujaca stara cegle. Poszukaj we Wnetrzach , ten temat byl walkowany jakies 2 miesiace temu , byly tam linki od taniego Strohera po niezle belgijskie wyroby.Taka okladzine robi sie z cegly / tnie sie oryginalna cegle na plastry/ ale klei jak plytki, odpadaja wowczas Twoje watpliwosci zwiazane z instalacja i efekt jest murowany ze bedzie to zrobione dobrze.
    Cagla moze byc i dziurawka, ale musi byc dobrej jakosci - po prostu musi byc ladna, bez napisow , wzorkow od formy itd Z rozbiorki czasem taka sie trafi. W przeciwnym razie trzeba ja szlifowac lub piaskowac.

  7. #27

    Domyślnie

    nie lubię jakichkoliwek imitacji lubię naturalne materiały stąd nieotynkowana cegła, czytałam także o tynku z gliny ale sama tego nie zrobię, fachowców nie ma chyba że w Niemczech i nie wiem czy by taki tynk wytrzymał napór 3 dużych psów Dziękuję za wyjaśnienia

  8. #28

    Domyślnie Ściana ozdobiona cegła

    Marzy mi sie w duzym pokoju ściana obłozona cegłą, na styl "stary"
    Czy możecie mi poradzić, czy to sie kupuje klinkier, czy coś innego, i gdzie najlpeij to kupić?
    Chciałabym aby cegły wyglądały lekko na sfatygowane, może lekko pobielone.

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie Re: Ściana ozdobiona cegła

    Cytat Napisał Galja
    Marzy mi sie w duzym pokoju ściana obłozona cegłą, na styl "stary"
    Czy możecie mi poradzić, czy to sie kupuje klinkier, czy coś innego, i gdzie najlpeij to kupić?
    Chciałabym aby cegły wyglądały lekko na sfatygowane, może lekko pobielone.


    ta jest mniejsza i bardzo ladnie wyglada we wnetrzach

    mozesz tez poszukac cegiel z prawdziwej rozbiorki, bedzie taniej, ale pracy troche wiecej.
    http://www.wienerberger.pl/servlet/S...=wb_pl_home_pl

  10. #30

    Domyślnie

    Cegla recznie formowana - www.hoffmanowska.pl
    W ofercie jest taka cegla postarzana, malutka - nazywa sie cegla francuska


  11. #31

    Domyślnie

    Naturalność zawsze wygląda najlepiej.

  12. #32
    Alina Lozowska
    Guest
    Alina Lozowska

    Domyślnie

    Ja to chcę zrobić tak,że poprowadzę wszystkie kable w ścianie podstawowej , zatynkuje , a na to wyłożę ścianę cegłą.W miejscach , gdzie będzie do podłączenia lampa, zrobimy otwory w cegle. myślę,że tak będzie dobrze.
    Alina

  13. #33

    Domyślnie

    Dziekuje ogromnie!Poszparełam na forum, znalzłam jeszcze pare linków.
    Ale u mnie ejst ten problem, że ;
    a) mieszkam w bloku
    b) ściany mam już zrobione, więc odpada robienie ściany z całej cegły, musiałaby byc pocięta w 'plasterki". czy ktoś sie orientuje, czy to jest wykonywalne?
    A może ktoś z Was wie, gdzie mozna kupic taki klinkier lub "plasterki" cegieł w sklepei, ale nie takie piekne i idealne a takie troche z patyna czasu

  14. #34

    Domyślnie

    Z tego co sie orientuje jest mozliwosc pociecia cegiel w plasterki, ale to jest kosztowne, poza tym jest duzo odpadow
    Cegielnia powyzej ma w ofercie "1/2 cegly francuskiej" do przyklejania na scianki ozdobne zamiasat calych cegiel. Ta cala tez nie jest taka duza.
    http://www.hoffmanowska.pl/cegla_polfrancuska.jpg

  15. #35

    Domyślnie

    Ostatnio kupilam takie postarzale plytki ciete z cegly - chyba sprowadzane z Belgii, recznie wyrabiane. Ja kupilam z firmie Zamarat - maja swoje stoisko na Bartyckiej w Warszawie. Wybor jest bardzo duzy (rozne odcienie, rozny stopien "starosci") i plytki sa ciete wlasnie do ulozenia na scianie. takie tez jest przeznaczenie tych, ktore kupilam: ulozyc na scianie juz istniejacej.

  16. #36

    Domyślnie

    e'mma jakiego producenta te płytki? ile kosztowały? jakiej są mniej więcej grubości? możesz wrzucić jakieś zdjęcie?

    pzdr
    Please allow me to introduce myself, I'm a man of wealth and taste..

  17. #37

    Domyślnie

    odpowiadam: 10 m2 plytek to koszt ok. 1600 zl. Plytki sa belgijskie. Jak uloze (kupilam tydzien temu) - zrobie zdjecie i umieszcze.

  18. #38

    Domyślnie

    a, jeszcze grubosc. Sa ok. 5-8 cm.

  19. #39

    Domyślnie

    Popatrz tutaj:

    http://www.zamarat.iq.pl/

    Sama jestem zainteresowana,bo sciana juz istnieje.
    Ktos kiedys wspominal o wzorach f-my Stegu,ale tam widac laczenia,ze to nie sa osobne cegly tylko juz formaty

  20. #40

    Domyślnie cegła

    Ja kupiłam płytki w Castoramie. Efekt rewelacyjny kolor brąz-pomarańcz piasek. Jest z tego obklejona cała ściana w salonie i łuki. Tylko pamiętaj o impregnacji. Zachowuje kolor.

Strona 2 z 112

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony