dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    damn

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Posty
    8

    Domyślnie

    Stoję przed wyborem sposobu ogrzewania.Mam do wyboru ogrzewanie gazem ze zbiornika lub olejem.Oprócz tego planuję dogrzewanie kominkiem.Co mam wybrać?Proszę o opinie użytkowników "oleju" i "gazu" -jakie są wady ,zalety i przede wszystkim koszty?
    DZIĘKI!

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    rozmawiałem z fachowcem i powiedział mi że koszt ogrzewania olejowego jest nieco wyzszy w inwestycji od gazowego ale w eksploatacji jest podobnie.ja wybieram gazowe bo jest możliwoœć przejœcia na gaz ziemny

  3. #3

    Domyślnie

    Mnie interesuje gaz chociaż w załej gminie nie ma gazu. Być może będzie a wtedy koszt ocieplenia jest niższy. Przy olejowym ogrzewaniu powinieneś zadbać o odpowiednio duże pomieszczenie i dobrze jeżeli jest to poza domem. Byłem w domu gdzie za drzwiami jednego z pomieszczeń było ogrzewanie olejowe. Gdy podszedłem do drzwi wiedziałem co tam jest po zapachu. Oprócz tego przeczytaj numer specjalny muratora "Czym ogrzewać dom" bo może ty zwrócisz uwagę na jakąś inną wadę np. miejsce na działce na butlę gazową.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    co do zapachu to rzeczywiœcie jest doœć nieprzejemny, wali ropš po prostu,podobno zbiornik musi znajdować się w piwnicy. Mam też znajomego u którego po każdej wizycie cpn na kółkach pozostaje plama na podjeŸdzie

  5. #5

    Domyślnie

    Korzystam z gazu - metry kwadratowe buduje dla siebie, a nie dla "baniakow z olejem". Zbiornik gazowy mozna zakopac w ziemi i wtedy "nie straszy".
    Niestety w Muratorze 02/2002 na s. 109 jest porownanie cen za kWh w zaleznosci od "paliwa": olej opalowy lekki 0,15 zl, a gaz plynny 0,24 zl. Wiec jak to jest olej jest zdecydowanie tanszy w eksploatacji???

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Kiedyś jak było porównanie kosztów wszystkich ogrzewań olej i gaz płynny były bardzo blisko siebie na górze i prawie tak drogie jak elektryczne. Od dołu szły:
    drewno, pompa ciepła, węgiel, gaz z sieci. Drewno i pompa ciepła stanowiły ok 1/3 tych górnych kosztów a gaz z sieci 2/3. Biorąc pod uwagę wygodę, miejsce i koszty, to najlepszy chyba jest gaz z sieci, więc jeżeli liczysz, że kiedyś będziesz miał na to miejsce, to zrób tak jak anonimowy - wszak zbiornik można dzierżawić i oddać. Zbiornik na olej w ziemi - drogo, ale też bym tak zrobił, bo zbiera mi się na wymioty od smrodu oleju.

  7. #7

    Domyślnie

    Mam ten sam problem olej czy gaz pynny.Biorąc jednak opinie moich znajomych użytkujących kotłownie olejowe (zużycie na domek 130m2 to ok.1500 L na sezon grzewczy)oraz cenę uzyskaną u dystrybutora (1,22 PLN brutto),to nawet koszt kotłowni i drogiego zbiornika zewnętrznego 6100 PLN netto wydaje się bardzo atrakcyjny
    1

  8. #8

    Domyślnie

    Miazgociąg, co Ty: w tym konkretnym przypadku niewiele ponad 1800 PLN za sezon przy ogrzewaniu olejowym?! Coś chyba się nie zgadza...

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    potwierdzam
    znajomy ogrzewa dom 160m2 plus ciepła woda i spalanie na rok wychodzi mu w granicach 2000l czyli jakies 2500zł (bez zadnego oszczedzania)
    zbiornik z olejem ma w garazu (w domu nic nic śmierdzi)
    chodza pogłoski ze maja zniesć akcyze na olej opałowy i wychodzi na to ze bedzie to jedno z najtanszych rozwiazan CO.

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Viessman zapewnia ze spalanie na 1h wynosi od 2 do 2.5 litra
    ile taki kocioł moze chodzic na dzień 10-15h?
    Wiec spalanie na poziomie 1500l jest mozliwe.

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    oj cos mi sie popiurcyło z tym 10-15 godzin napewno jest to duzo mniej

  12. #12

    Domyślnie

    Czy ktoś jeszcze słyszał coś o możliwym zniesieniu akcyzy na olej opałowy?

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    PanRopuch nie liczyłem tego co do grosza , ale oparłem się na następujących ustnych wypowiedziach użytkowników kotłowni olejowych 1. vitola 200 dom wolnostojący 130m2 ok. 1500l 2. buderus zewnętrzny segment szeregowca ok.100m2-od początku listopada 2001-koniec stycznia 2002-ok 500-600 l, 3. vitola 200 spalił ok 2000 l w sezonie grzewczym 2001-2002 (do końca stycznia 2002 )ogrzewając biurowiec ok. 200m2 . Może jak napiszą inni użytkownicy oleju to dane będą precyzjniejsze .Do pełni kosztów należy doliczyć koszt transportu oleju oraz ew.regulację pieca po tankowaniu

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Panropuch anonimowy to byłem ja miazgociąg

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony