dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 90 z 93
Pokaż wyniki od 1.781 do 1.800 z 1847
  1. #1781

    Domyślnie

    Witam
    poszukuje bardzo dobrej, sprawdzonej ekipy do położenia elewacji z płytki klinkierowej

  2. #1782
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    WojciechJan

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Straszyn
    Kod pocztowy
    83-010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Poszukuję firmy do wykonania izolacji przeciw wodnej fundamentów oraz realizacji drenażu wokół budynku z lat. 80.
    Będę wdzięczny za polecenie sprawdzonej.

    Pozdrawiam,

  3. #1783

    Domyślnie

    Poszukiwana polecona ekipa od elewacji. Początkowo potrzebuję styropian, siatka, klej. Tynk w trochę późniejszym czasie. Czy ktoś podrzuci namiar na kogoś sprawdzonego i godnego polecenia?

    Pozdrawiam!

  4. #1784
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kłosowo

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-591
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ludzie, przeszukajcie najpierw historię forum a dopiero jak nic nie znajdziecie wtedy zadajcie pytanie....trochę czasu i wysiłku trzeba poświęcić
    Ostatnio edytowane przez Kłosowo ; 22-07-2019 o 22:34

  5. #1785

    Domyślnie

    Na podstawie Waszych poleceń skorzystaliśmy z MEGABUD do zakupu oraz montażu okien. I faktycznie warto, i bardzo też polecam.
    Pozdrawiam - Ivo

  6. #1786
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alter2000

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiwo889 Zobacz post
    Poszukiwana polecona ekipa od elewacji. Początkowo potrzebuję styropian, siatka, klej. Tynk w trochę późniejszym czasie. Czy ktoś podrzuci namiar na kogoś sprawdzonego i godnego polecenia?

    Pozdrawiam!
    Czy ktoś może moderować forum i usuwać takie posty? Z założenia biała lista jest miejscem gdzie się poleca firmy a nie prosi o polecenie. Inna sprawa, że ekip od elewacji na białej liście jest przynajmniej kilka (sam bardzo dobrą polecałem stronę wcześniej). Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki lub zainwestować trochę czasu i przejrzeć wpisy. Naprawdę szkoda zaśmiecać tak cenny temat.

  7. #1787
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomek_iks

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    5

    Domyślnie

    Jako że jestem już bliżej końca z budową domu to chciałbym się odwdzięczyć i podziękować większości ekip jakie gościłem na budowie. Zacznę może od początku:
    SSO: Pan Jacek Szymichowski tel.506051021
    Każdemu życzę budowy z Panem Jackiem. Zadbał o dosłownie wszystko. Nigdy niczego nie odmówił. To co przeczytałem na jego temat w tym temacie to 100% prawda. Żadnych zaliczek, wysyła fakturę dopiero po zakończonym etapie. Robił u mnie cały SSO wraz z więźba. Wszystko tak jak w projekcie a nawet wprowadził kilka zmian za które bardzo dziękuję.
    Kier. Budowy: Pan Tomasz Pożarowszczyk tel. 502-723-754
    Był kiedy miał być. Zawsze pod telefonem. Zna się na rzeczy i często wyłapuje buble na projekcie. Na dodatek cenowo normalnie, nie liczy sobie nic za przyjazd, gdy coś się dzieje dzwoni. Polecam
    Okna: MegaBud Gdańsk
    Brałem u nich wszystkie okna, rolety, brame garażowa i drzwi wejściowe. Montaż trochę się opóźnił ale podobno trafiłem w najgorszy okres. Był problem z jedną roleta ale wszystko naprawione po kontakcie z biurem. Mimo tego i tak polecam.
    Elektryka: Artur z ProgresElectric http://www.progresselectric.pl
    Ktoś tu kiedyś pisał że z układania kabli zrobili sztukę i to 100% prawda. Wszystko do lasera, każdy narożnik podkuty. Dużo też propozycji z ich strony. Mieli u mnie trochę ciężko bo instalacja inteligentna i poszło kilometry kabli. Ale chłopaki dali radę. Tynkarz był zadowolony. Oprócz położenia kabli robili mi również przyłącze jak i tymczasową skrzynkę. A niedawno całą szafę wraz z skrosowaniem kabli i montaż gniazdek/wyłączników. Zawsze pod telefonem i gdy trzeba przyjedzie na budowę.
    Hydraulika: Pan Tomek tel 798-198-919
    Tomek robił u mnie całe wod-kan i ogrzewanie podłogowe. O Panie Tomku to powinienem nowy temat napisać na tym forum. Każdemu życzę takiego fachowca na budowie. Używa najlepszych materiałów, które są płatne dopiero jak przyjadą na budowę. Za każdy etap rozliczaliśmy się po skończonej i sprawdzonej robocie np sprawdzeniu szczelności itp. O tego fachowca w ogóle się nie bałem. Wie co robi i robi to najlepiej. Zawsze wszystko wytłumaczył (dziękuję za rysunek jak działa cyrkulacja) i za pomoc gdy trzeba było przerobić jedno podejście wody.
    Ogrzewanie i CWU - Solwar z Gdyni - Pan Mikołaj:
    Montaż pompy ciepła i wykonanie odwiertów. Dodatkowo montaż odkurzacza centralnego i klimakonwektorów. Polecam
    Rekuperacja: Pan Rafał Bisewski 501-034-874
    Potrzebowałem pilnie mieć zrobiona instalację. Pan Rafał się podjął. Szybka wycena, instalacja i teraz czekam już tylko na montaż centrali i anemostatów. Wszystko w porządku, sporo ekip po Panie Rafale chwaliła jak ładnie ma położone i wygłuszone rury.
    Wylewki: Pan Adam i Mateusz: tel. 602676334 Adam 506595648 Mateusz (2 szefów)
    Szybka wycena, dobry kontakt. Kładli u mnie styropian, przygotowali wszystko pod wylewki i wylali anhydryt. Twarda, równa - czego chcieć więcej.
    Wykończeniówka: Bracia Miętcy tel. 792-102-440
    Na początek miałem obawy bo po tej liście byłem nastawiony na braci Gurskich (było więcej na ich temat). Ale po skończonej robocie nie żałuje. Pan Zbyszek i Paweł to złote rączki. Robili u mnie całe poddasze (wełna, stelaże, k-g), szpachlowanie, malowanie, łazienki, montaż okapu, drobna hydraulika. Teraz czekam na resztę (biały montaż, oświetlenie). Pełen profesjonalizm!
    Ogrodzenie Horizon Rumia
    Ogrodzenie tzn. brama z furtką aluminiową i ogrodzenie panelowe w sumie ponad 100m.b: Firma Horizon z Rumi tel. 511 034 024, chłopaki zrobili ogrodzenie zgodnie z projektem. Wszystko działa do tej pory więc z czystym sumieniem można polecić!

    Dekarza, tynkarza i reszty ekip nie polecę..
    Ostatnio edytowane przez tomek_iks ; 07-07-2022 o 22:30

  8. #1788
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KarolinaaaaaaP

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie forumowiczów
    Kiedy szukaliśmy z mężem firmy która miała budować nasz dom, rzucił nam się w oczy baner firmy budowlanej Jarbud przy głównej ulicy w Żukowie . Niestety nic o tej firmie nie słyszeliśmy więc popytaliśmy, poszukaliśmy informacji w internecie i tak trafiliśmy tu. Postanowiliśmy umówić się na spotkanie z Panem Rafałem Nowak. Spotkanie muszę przyznać bardzo rzeczowe, sympatyczne i konkretne, objechaliśmy z Panem Rafałem kilka budowanych przez niego domów. Po kilku innych rozmowach, decyzja padła na Jarbud. I wiecie co? To była dobra decyzja. W tej chwili kończą nam kłaść dachówkę i jesteśmy w trakcie dogadywania robót wewnętrznych. Serdecznie polecam, można ich znaleźć na fb.

  9. #1789

    Domyślnie

    Oto moja lista polecanych osób:

    Geodeta - Piotr Rogiński 662 00 34 92 - przystępne ceny, dobre terminy

    Kierownik budowy - Tomasz Pożarowszczyk - dołączam się do wielu pozytywnych opinii.

    SSO - Jarbud Jarosław Pranczk tel: 504-199-182
    Bardzo pracowita ekipa. Ściany równe. Porządek na budowie. Widać że mają duże doświadczenie, nawet błąd w projekcie został wychwycony. Polecam ekipę. Jak budować tylko z panem Jarkiem.

    Przyłącza wod-kan - WOD BUD Żukowo - sprawnie, szybko, nie ma żadnych problemów, ekipa do dogadania.

  10. #1790

    Domyślnie

    Polecam firmę "Usługi budowlane Cezary Kik" z Gdańska. Kilka tygodni temu korzystałem z usług podczas remontu mieszkania na wynajem. Jako, że zaprzyjaźniona firma którą chciałem zatrudnić, nie miała terminu, znalazłem na OLX Pana Czarka i wybór okazał się strzałem w dziesiątkę. Remont zrobiony szybko i dokładnie to jeszcze cena za usługę niższa niż u firmy zaprzyjaźnionej po tzw. znajomości. Kolejnym i chyba największym plusem dla mnie, jest fakt, że Pan Czarek jest osobą z pomysłem na fajne patenty w mieszkaniu. Dwa przykłady które pozwoliły mi sporo zaoszczędzić:

    W mieszkaniu była wanna z brzydkimi, czarnymi nogami bez zabudowy. Chciałem kupić zabudowę, jednak w żadnym z marketów budowlanych nie było odpowiednich rozmiarów, myślałem już o wymianie całej wanny z zabudową, koszta spore. Pan majster załatwił sprawę jedną wizytą w OBI, kilka bloczków, pianka i panele PCV, nie dość że wygląda jak zabudowa to jeszcze jest solidniejsze. Koszt- około 50zł.

    W mieszkaniu mieszka 5 osób, blaty w meblach kuchennych nie są zbyt obszerne, musiałem więc pomyśleć o dodatkowym stole. Kuchnia jest wąska i długa, chciałem kupić stół około 2 metrów, miałem już nawet upatrzony za prawie 1000zł. Pan Czarek zamknął sprawę w 160zł, kupiliśmy blat a reszta została zrobiona z materiału który pozostał po stawianiu ścianki działowej.

    Jeśli ktoś potrzebuje fachowego wykończenia mieszkania przez kogoś komu nie trzeba patrzyć na ręce- POLECAM!

  11. #1791
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.425
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Buduję dom pasywny, co wymaga szczególnej dbałości o wykonawstwo. Póki co stan surowy (prawie) zamknięty.
    Jak na razie mogę polecić te firmy:
    • okna - firma Windmar z Tczewa; trafiłem do nich po naprawdę wielu poszukiwaniach (może kiedyś opiszę ich montaż); byłem przy certyfikacji ich sposobu montowania okien na super szczelnie; mają salon w Chwaszczynie, ale najlepiej rozmawiać z właścicielem, p. Wojtkiem
    • posadzka cementowa - p. Adrian Brodziak, 504 198 761; nie wiedziałem, że posadzkę można wykonać z taką precyzją (akurat w garażu planuję tylko pomalować farbą epoksydową, więc musiało być równo)!!!
    • więźba dachowa prefabrykowana - firma Complex z Borkowa; generalnie cenowo wyszło dość drogo, jednak bardzo równo wykonano wiązary; Uwaga: naprawdę warto rozmawiać z ich projektantem i o wszystko pytać - ja w ostatniej chwili dorobiłem sobie 40 m2 powierzchni użytkowej na nieużytkowym poddaszu bez żadnej dopłaty.
    • DODANE 12.2019 - brama garażowa, szerokość 5m, wysokość 240cm, firma Beditom. Mogę szczerze polecić firmę, brama solidna, cicha, dopasowana do mojego domu i dużo tańsza niż Wiśniowskiego. Montaż bez zastrzeżeń, wszystko jak należy. Póki co ocena 5/5.
    • DODANE 23.03.2019 - p. Krzysztof Dombrowski. Przyłącze elektryczne do budynku, dodatkowe między budynkami na działce, uziemienie otokowe z bednarki, skrzynki i konieczne duperele do zakończenia przyłącza w budynku. Szczerze polecam, bo niedrogi, a uczynny chłop. Zrobione wszystko jak trzeba i w jeden dzień. Ma swoją koparkę.
    Ostatnio edytowane przez Ratpaw ; 23-03-2020 o 20:49
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  12. #1792

    Domyślnie

    Witam

    I ja chce dolozyc swoje zdanie na temat polecen:

    Projekt domu:
    Piotr Wojciechowski +48 604420054
    http://piostudio.pl

    Znalazlem go po przez osobe ktorej dom mi sie podobal
    Zadzwonilem i zapytalem :
    Czy zaprojektujesz nam dom ?
    Piotr odpowiedzial : pewnie

    i tak sie zaczelo. Widzielismy sie tylko na skype.
    Pliki emailem i przelewy za kolejne etapy projektu.


    Stan surowy :
    p. Rafal Liss
    +48 660 362 445
    Terminowy
    Slowny
    Widac doswiadczenie w tym co robi
    zdecydowalem sie na propozycje p. Rafala z uwagi na to ze przedstawil zdjecia z poprzednich prac podobne do naszej budowy
    a dokladnie budynek z zelbetem pod przeszklenie
    dobrze doradza i wykonuje zgodnie z projektem bez potrzeby patrzenia na rece
    dom powstawal z tygodnia na tydzien

    Dach:

    firma KMPS z Gdyni:
    Jacek Zielinski +48 796 391 406
    doradzaja dobrze i jakosc wykonania taka jak oczekiwalismy


    Okna ?

    DAKO - Hmmm okna sa fajne ale dystrybutor Koszalin nie polece chyba ze ktos chce wejsc na mine i sie uzerac. Tu byly przeboje trwajace ponad rok.


    Elektryk:
    Artur Lekner z ProgresElectric http://www.progresselectric.pl
    +48 693 846 523
    ukladania kabli ? pod linijke
    narożniki podkute aby tynkarzowi bylo latwiej
    p. Artur dobrze slucha i doradza

    u mnie troche zeszlo bo bylo sporo przewodow do polozenia ale ekipa sie spisala na medal

    Zdjecie zalaczone na koncu postu


    Hydraulika:
    Wodbud p.Michal Lubecki +48 605 566 790

    Terminowi i slowni. ( musze powiedziec ze to jest dla mnie dosc istotne po doswiadczeniach z firma od okien)
    Wszystko w uzgodnionej cenie.
    Uzywaja dobrych materialow i dobrze doradzaja.
    Panowie wiedza co robia. Sluchaja dobrze potrzeb.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wod kan.jpg
Wyświetleń:	210
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	437700

    Rekuperacja:
    Klima projekt - p. Michal Formela +48 509 601 630
    dobrze doradza i slucha prosb.
    wykonuje bez problemow
    jakosc wykonania extra

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rekuperacja.jpg
Wyświetleń:	230
Rozmiar:	8,7 KB
ID:	437703


    Tynki i wylewki:
    Pan Adrian Brodziak +48 504 198 761
    Glincz kolo Zukowa
    Terminowy, Slowny i solidny dobry czlowiek
    Praca wykonana bez wielu pytan.
    Klasa przez duze K

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tynki i posadzki.jpg
Wyświetleń:	277
Rozmiar:	12,1 KB
ID:	437702

    Odwierty do pompy ciepla :
    p.Waldemar +48 601 623 293
    [email protected]
    https://odwierty.net/kontakt/
    terminowy i slowny - musze powiedziec ze po podpisaniu umowy dostalem zdjecia z wykonanej pracy i fakturke

    w glowie moje pojawilo sie pytanie ( to samo jak po tynkach wodkan i wylewkach ) to juz zrobione ? no to niezle

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	odwierty pompy ciepla.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	20,3 KB
ID:	437699

    Jesli ktos ma pytania co do ekip o ktorych wspomnialem prosze pisac na [email protected]
    Pozdrawiam
    Sebastian
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	inst elektr.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	18,6 KB
ID:	437697  
    Ostatnio edytowane przez seba1103 ; 01-12-2019 o 22:26

  13. #1793
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AnnaAl

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Bojano
    Kod pocztowy
    84-207
    Dzielnica
    Leśna ;)
    Posty
    1

    Post

    Cześć!
    Dostaliśmy pozwolenie na budowę ! Planujemy rozpoczęcie prac w przyszłym roku.
    Będziemy budować się w Bojanie koło Gdyni.

    Przeczytałam cały wątek z białą listą i interesują mnie następujące firmy do SSO:
    Jacek Szymichowski - DomBud
    Jarosław Pranczk - JarBud
    Sławomir i Leszek Zalewscy - ZetBud
    Rafała Nowak - JarBud

    Czy są tu inwestorzy z okolic trójmiasta dla których aktualnie buduje któraś z powyższych firm?
    Bardzo byśmy chcieli zobaczyć budynek w stanie surowym

  14. #1794
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar kpt. Nemo
    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    1
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnnaAl Zobacz post
    Czy są tu inwestorzy z okolic trójmiasta dla których aktualnie buduje któraś z powyższych firm?
    Bardzo byśmy chcieli zobaczyć budynek w stanie surowym
    Budujemy się w Gdyni. Za stan SSO odpowiada firma JarBud Jarosław Pranczk.
    Zapraszam do nas na budowę. Szczegóły w wiadomości priv.
    W najbliższym czasie zaktualizuję też dziennik budowy, który zamierzam regularnie odświeżać więc co nieco będzie można zobaczyć na zdjęciach.

  15. #1795
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jolantakaz

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Banino
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    1

    Domyślnie

    Mój dom już jest o wiele dalej, ale jak jest Pani zainteresowana budowaniem przez Jarbud Rafał Nowak, to wiem, że budują swoje szeregi w Baninie na Rubinowej i Osiedle w Niestepowie ale nie nie wiem na jakim to etapie, warto sprawdzic na facebooku, poza tym buduje mojej znajomej w Przyjaźni na Spacerowej, na przeciwko wjazdu na ulicę Krótką, nie będę podawać do niej numeru, ewentualnie odsyłam do Rafała Nowak 500 565 820.
    Pozdrawiam

  16. #1796
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alter2000

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    142

    Domyślnie

    Dom wybudowany a biała lista była kluczowa przy wyborze większości wykonawców, więc z przyjemnością spłacam dług i polecam najlepsze firmy z jakimi mieliśmy przyjemność pracować. Pod uwagę braliśmy również kwestię ceny, więc nie będę się powtarzał w opisach, ale warto podkreślić, że każda z firm miała bardzo rozsądne stawki. EDIT: to jest uaktualniona lista, więc usuwam poprzedni wpis i ten wrzucam jako nowy.

    - architekt - projekt indywidualny - Pracownia Projektowa Jota: http://www.jota.gda.pl/ - duża wiedza i doświadczenie, możliwość korygowania projektu na każdym etapie w 3D. Pomoc przy załatwieniu formalności. Nasz projekt był bardzo wymagający - unikaliśmy kolumn wewnętrznych, trzeba było projektować tarcze żelbetowe i postawiliśmy na płaski dach. Kwestia gustu, ale powstał bardzo nowoczesny i minimalistyczny dom w duchu dobrego modernizmu. Przy biurze architektonicznym jednak warto wspomnieć o cenie, bo niektóre wyceny po prostu zwalały z nóg a tu co prawda było drożej niż w przypadku projektu gotowego, ale całośc wyszła bardzo rozsądnie a mamy dom uwzględniający wszystkie parametry działki i ogromną oszczędność czasu z procesem papierkowo-urzędowym.

    - stan surowy - DomBud Jacek Szymichowski: http://www.dom-bud.net.pl/ - praktyczna pomoc na finalnym etapie procesu projektowego w zakresie rozwiązań konstrukcyjnych, bardzo sprawna ekipa, duży profesjonalizm i wykonanie dość skomplikowanej konstrukcji. Cena na poziomie innych firm w regionie, ale tu ryzyko poważnych błędów zdecydowanie mniejsze.

    - dach płaski EDIT Polecenie firmy, która wykonywała mój dach muszę zawiesić, bo co prawda chcieli pomóc przy naprawie przecieku, ale pomimo kilku przyjazdów nic nie wskórali. Przeciek występował przez ponad rok i musiałem ponieść koszty naprawy uszkodzonej przez wodę ściany. Jak się okazało wystarczało po prostu wykleić dach po całości i problem rozwiązany. Chciałem to robić wcześniej, ale wykonawca wolał szukać przyczyny a cała sprawa przedłużała się o tygodnie i miesiące. Wykonawcy nie wprowadzam na czarną listę, bo chciał pomóc, kontakt był dobry i za próby miejscowego łatania nie brał opłat. Niestety wszystko to było nieskuteczne. W pewnym momencie sprawa stała się bardzo pilna i z pomocą przyszedł pan Jacek Szymichowski. Kolejne duże dzięki dla Dom Budu.

    - okna, brama garażowa i drzwi zewnętrzne - Megabud: https://megabud.krishome.pl/ - rewelacyjna jakość usługi, świetna współpraca i komunikacja. Okna Krispolu robią teraz furorę w moim domu - to są wyjątkowo ładne plastiki. Zamawiałem też dużego HS-a i wszystko wyszło świetnie. Dodatkowo pierwszy sezon grzewczy wyszedł taniej niż zakładaliśmy, czyli okna nam się udały Brama garażowa Krispol. Drzwi drewniane Art-Tom (też bardzo OK.), ale generalnie warto korzystać z polecenia Pana Michała i Bartka - idealnie doradzą pod wymagania.

    - brama wjazdowa - Olbud: https://olbud.com.pl/ - firma wielokrotnie polecana na liście. W Olbudzie kupiliśmy bramę Wiśniowski razem z montażem - wszystko przebiegło bardzo sprawnie.

    - słupy oświetleniowe - Elmarco: https://www.elmarco.pl/ - świetna opcja jeśli ktoś szuka słupa oświetleniowego szytego na miarę, bo firma jest lokalnym producentem z Chwaszczyna. Mają bardzo duży wybór od ręki, chociaż my akurat zamawialiśmy i musieliśmy poczekać na wykonanie (chyba ok. 3 tygodni). W każdym razie na pewno dobierzecie tam coś w sam raz do waszej lampy.

    - elektryk - firma Pana Krzysztofa Dombrowskiego: 698 128 722 - duża precyzja (wszystkie pomiary laserowe) i pomoc przy wyborze rozwiązań, zakupach. Firma z doświadczeniem większym niż tylko budownictwo jednorodzinne. Poza domem realizowali też pełne oświetlenie działki - wszystko super. Naprawdę dobra współpraca.

    - przyłącze wody do budynku - Wodewil: http://wodewil.pl/ - zupełnie bezproblemowo. Wszystko OK. z wykonaniem i załatwieniem formalności z Saurem.

    - wod-kan, hydraulika, CO, gaz: firma Pana Tomka: 798 198 919 - dużo było tych prac: całe ogrzewanie domu (ścienne)+wybór pieca, grzejników itd., kanalizacja, woda, instalacja gazowa. Pan Tomek i jego firma to prawdziwe gwiazdy tej listy: olbrzymia pomoc przy wyborze rozwiązań, urządzeń + rewelacyjna jakość usługi (wliczając w to np. rury renomowanego niemieckiego a nie chińskiego producenta jakich używa) i naprawdę doskonały kontakt.

    - rekuperacja - Rekuwent Witold Kochanowski: http://rekuwent.pl/ - rozmawiałem z wieloma firmami z regionu i byłem już załamany. Rekuperacja to ciągle młody temat w Polsce i mnóstwo jest w tej branży szarlatanów. Projektują przewymiarowane instalacje (później polecą Wam nawilżacz powietrza, bo zimą powietrze zbyt suche), wciskają producentów oferujących najwyższe marże a nie jakość - po prostu dramat! Pan Witek był jedynym (!), który faktycznie wiedział co i jak zrobić. Poleciła go nawet konkurencja, producent z którego materiałów wentylacyjnych Rekuwent nie korzysta. Prawdziwy specjalista od reku! Przy tej okazji mogę też polecić rekuperator Thessla Green Airpack Home 400 - działa bez zarzutu od ok. 2 lat i jest polski

    - tynki wewnętrzne - firma Pana Tomka Chrupka: 603 127 696 - tynki cementowo-wapienne wyszły tak, że już nie gładziliśmy ścian. Doskonała robota.

    - wylewki - firma Pana Adriana Brodziaka: 504 198 761 - po prostu profi, kilka osób przeżyło zachwyt podziwiając nasze wylewki

    - elewacja - tynk - Solidex 601 076 465 - znajomy fachowiec stwierdził, że tak sprawnej ekipy od tynków jeszcze nie widział. Elewacja prezentuje się znakomicie!

    - kierownik budowy - Krzysztof Włodarz: 601 249 959 - Bardzo duża wiedza i pomoc na każdym etapie budowy. Warto się kierować jego zdaniem w razie wątpliwości, np. przy okazji naszego przecieku dachu, pierwszy powiedział, że szkoda czasu i trzeba wykejać całość raz jeszcze, ale słuchaliśmy wykonawcy, bo uspokajał, że już za chwilę uda się problem rozwiązać miejscowo. To był błąd niestety.

    - podjazd z kostki granitowej - GranBud: http://granbud-bruk.pl/ - przyjechali, popracowali kilka dni i ponad 100 m2 podjazdu gotowe. Jest i estetycznie, i solidnie. Naprawdę zasłużone polecenie. Firma jest z Poznania, ale działa na terenie całego kraju a stawki ma jak lokalni wykonawcy. Wysoka specjalizacja, to nie jest amatorskie kładzenie podjazdu.

    - sufit podwieszany - Sufitex: https://sufitex.pl/ - zabudowa rur wentylacyjnych na konstrukcji kasetonowej z oświetleniem i możliwością dostępu w razie potrzeby. Bardzo szybka i fachowa praca. Prawdopodobnie wykonamy w Sufitexie jeszcze żaiuzję drewnianą na suficie, ale to już w późniejszym terminie.


    - Podłoga żywiczna - niestety odradzam wykonawcę: Blue Floor z Otomina - Dużo było niedokładności w wykonaniu podłogi, ale machnęliśmy na to ręką. Do poprawki poszedł "pijący" wodę brodzik i pojawiające się bąble wzdłuż dylatacji posadzki. Brodzik udało się poprawić, chociaż zmienił kolor i nie wygląda jak wcześniej. Z kolei na bąble wykonawca pomysłu nie miał a po pewnym czasie chyba po prostu zwiesił działalność (strona www nie działa) i przestał odbierać telefony. Pewnie firma wróci na rynek pod inną nazwą.

    Poszerzę listę o kilka pozycji i wrzucę za jakiś czas.
    Ostatnio edytowane przez alter2000 ; 01-01-2020 o 10:53

  17. #1797

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o Tynki to polecam
    Lidzbarski 0604 42 48 11
    Toporek 0605 10 33 71
    Jarosław Diller 0502 324 513

  18. #1798
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    CzesBon

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-298
    Posty
    1

    Domyślnie

    Długo szukaliśmy i dużo weryfikowaliśmy, aż w końcu padł wybór. I dziś wiemy, że to był strzał w dziesiątkę. Do wykonania dachu
    polecam firmę DARDACH Dariusz Zieliński z Trójmiasta.
    Z czystym sumieniem mogę polecić firmę Pana Darka. Dach wykonany perfekcyjnie w dachówce płaskiej. Prezentuje się wyśmienicie. Profesjonalne podejście i wykonanie, a także fachowe doradztwo. Sympatyczna ekipa z Panem Darkiem na czele. Polecam.

  19. #1799

    Domyślnie Progress Electric Artur Lekner

    Z czystym sumieniem mogę polecić firmę Progress Electric Pana Artura 693 846 523 . Firma wykonała mi całą instalacje elektryczną w domu łącznie z alarmem i monitoringiem. Niesamowita dokładność i jakość wykonania. Bardzo ważne jest dla mnie również to, że po wykonaniu roboty Pan Artur nie zapomina o swoich inwestorach. Gdy tylko pojawiają się jakieś problemy, lub jest jakaś drobna praca / modyfikacja do wykonania, zawsze można na niego liczyć.

  20. #1800
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kłosowo

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-591
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Napaleni inwestorzy

    Cytat Napisał AnnaAl Zobacz post
    Cześć!
    Dostaliśmy pozwolenie na budowę ! Planujemy rozpoczęcie prac w przyszłym roku.
    Będziemy budować się w Bojanie koło Gdyni.

    Przeczytałam cały wątek z białą listą i interesują mnie następujące firmy do SSO:
    Jacek Szymichowski - DomBud
    Jarosław Pranczk - JarBud
    Sławomir i Leszek Zalewscy - ZetBud
    Rafała Nowak - JarBud

    Czy są tu inwestorzy z okolic trójmiasta dla których aktualnie buduje któraś z powyższych firm?
    Bardzo byśmy chcieli zobaczyć budynek w stanie surowym
    Chciałbym przestrzec przed zbyt pochopnym wyborem wykonawcy do SSO.
    Nie wnikam w sprawy techniczne i precyzję bo to szeroki temat i poglądy często są subiektywne.

    Jeżeli nie jesteś multimilionerem to na pewno interesuje Cię koszt wybudowania.
    Najpierw to Ty dokładnie musisz wiedzieć czego chcesz, żeby to było możliwe- jeżeli nie jesteś z branży budowlanej- musisz spędzić sporo czasu na lekturze i dokształcić się do danych etapów budowy w SSO.
    Nie licz na to, że wykonawca powie Ci jak wybudować dobrze/szybko/niedrogo.
    Generalnie każdy budowlaniec chce szybko, wygodnie dla siebie i za jak największe pieniądze.

    Jak przebrniesz przez tą fazę to ustal kto kupuje materiały, jeżeli Wykonawca to proponuje to wprost zapytaj się czy podzieli się upustami/bonusami i sam zorientuj się na rynku materiałów budowlanych.
    Wszystko musi być transparentne bo w tym etapie budowy można wszystko inwestorowi-laikowi wmówić.
    Sam wszystkiego nie ogarniesz- dlatego przed wyborem wykonawcy wybierz kierownika budowy z "jajami" a on pomoże Ci zweryfikować Wykonawcę.

Strona 90 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony