dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 28 z 29
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 570
  1. #541
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    nana_414

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    dzien dobry. bardzo prosze o kontakt, interesuje mnie ten kawalek z pani wypowiedi, to jest bardzo wazne, czekam na jakis odzew, ...po odbiorze kluczy do mieszkania stwierdziłam brak niektórych narzędzi pozostawionych na wyposażeniu mieszkania ( m.in. 4ściski stolarskie, lutownica, śrubokręty i klucze płaskie, noże tokarskie ok 8/10szt.), po zwróceniu uwagi wykonawcy na w/w braki wyposażenia, niektóre z nich (jednak nie wszystkie!!!) zostały mi zwrócone pod pretekstem przypadkowego zapakowania ich ze swoim sprzętem.
    - „łuki” wykonane (gratis) w miejscu wymontowanych drzwi z salonu do kuchni oraz z przedpokoju do salonu są niesymetryczne i odstraszające
    - podejrzewam , iż hydraulika, instalacja elektryczna, a także montaż kuchenki gazowej (mimo deklaracji wykonawcy) został wykonany przez osobę bez stosownych uprawnień.
    - jakość podłączenia przez siebie kuchenki do gazu p. Robert B-ski sprawdzał za pomocą zapalniczki z dowcipem skierowanym do mnie „Umiesz skakać z okna?”
    ZNISZCZONE MATERIAŁY MOŻNA WYBACZYĆ, ALE KRADZIEŻY NIE!!!
    ZDECYDOWANIE NIE POLECAM tego „fachowca”.

  2. #542
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Ten wątek to zwykła wylęgarnia jednopostowców.
    Gdzie te osoby były wcześniej?
    Po opluciu jadem zwykle też znikają z Muratora

  3. #543

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrmak Zobacz post
    Ten wątek to zwykła wylęgarnia jednopostowców.
    Gdzie te osoby były wcześniej?
    Po opluciu jadem zwykle też znikają z Muratora
    Dlatego kierując się negatywną/ pozytywną opinią najlepiej sprawdzić też osobę, która ją wyraża m.in. ile i jakich postów napisała
    Pozdrawiam - Ivo

  4. #544
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krzychu-k14

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Lublewo Gdańskie
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    1

    Domyślnie

    Przestrzegam przed firmą Fast-rent z Bąkowa pan ma świetny bajer na którym to się cała praca kończy. Wziął zaliczkę na materiały do wykonania elewacji, a po 6 miesiącach na budowie nie zrobione nic. Teraz po rozwiązaniu umowy problem z odzyskaniem zaliczki.

  5. #545

    Domyślnie Przestrzegam nieuczciwym wykonawcą

    Dzień dobry,

    nieczęsto zamieszczam coś w internecie, ale chciałabym ustrzec wszystkich budujących/remontujących swoje mieszkania/domy w okolicach Grudziądza/Kwidzyna przed ''panem'' Rafałem Klimowicz z miejscowości Trumieje koło Kwidzyna/Gardei. Wykonawca chwali się, że ma 20 lat doświadczenia w Niemczech i UK. Działają we trójkę.
    Partacz, naciągacz, krętacz . Nie skończył lokalu i nie wywiązał się z umowy przed terminem zakończenia.
    Uwaga: nie wypłaca wynagrodzenia swoim pracownikom.
    Nie rozumiem jak można podjąć się zlecenia i uciec z pieniędzmi.

    Zapraszam do konwersacji jeśli ktoś miał takie doświadczenia jak ja z tym ''panem'' i chciałby się podzielić...
    Ludzie! UWAŻAJCIE!!
    Ostatnio edytowane przez mania1992 ; 08-11-2018 o 11:45

  6. #546
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Rozumiem, że masz wyrok sądu, skoro osobę z imienia i nazwiska nazywasz "oszustem"?
    W przeciwnym wypadku możesz sporo zapłacić za zniesławienie.

    Nie chodzi o to, że bronię nieuczciwych wykonawców, ale w takiej sytuacji ostrzeżenie trzeba zredagować bardziej...dyplomatycznie.

  7. #547

    Domyślnie

    Pasuje bardziej Ci?

  8. #548

    Domyślnie

    Nie polecam i przestrzegam przed usługami Pana Bartłomieja Dudy, prowadzącego swoją działalność remontowo-budowlaną pod nazwami Bibi-bud, Bibiproject. Pan Bartłomiej Duda, przed zakończeniem prac remontowych (w 2016) w moim mieszkaniu, uciekł z miejsca budowy i zerwał kontakt. Pomimo wezwań do dnia dzisiejszego nie zakończył prac, jak również, nie rozliczył się z zaliczek jakie pobrał na zakup materiałów budowlanych (ok 10tys zł). Nie przekazał też faktur za zakupione, za moje pieniądze, urządzenia przez co pozbawił mnie prawa do dochodzenia swoich praw u producenta/sprzedawcy z tytułu gwarancji i rękojmi. Wadliwie wykonał instalację elektryczną, kładąc w ścianach kable o niewłaściwej liczbie żył, przez co planowane wyłączniki schodowe, krzyżowe, nigdy nie zadziałały jak powinny. Z powyższych powodów wytoczyłem temu Panu Proces.
    Ostatnio edytowane przez berio ; 09-11-2018 o 11:40 Powód: literówka

  9. #549
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Sami k..... jednopostowcy.
    Mania dzięki Elfir ma chociaż dwa posty.
    Jest tak samo wiarygodna jak ten oszust

  10. #550

    Domyślnie

    A wystarczy przynajmniej dodać kilka zdjęć w celu uwiarygodnienia swojej opinii,

  11. #551
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mania1992 Zobacz post
    Pasuje bardziej Ci?
    To ty odpowiadasz karnie za zniesławienie, jak się właściciel firmy o tym dowie, a nie ja

    ***
    Ja podejrzewam, że piszesz prawdę, a nie jesteś z konkurencji, bo teraz faktycznie przypadkowe osoby, chcące skorzystać z boomu na rynku i desperacji klientów, podejmują się różnych prac nie mając o nich pojęcia czy pracowników.

    Problem w tym, że słowa "krętacz, naciągacz, partacz" są oceną firmy. Jeśli właściciel się z nimi nie zgadza, może zgłosić przestępstwo z art 212 par. 1 KK. A jeśli do pomówienia został użyty środek masowego przekazu (internetowe forum) to zniesławiającemu grozi do roku więzienia.
    Piszę to nie po to by chronić nieuczciwych wykonawców, ale by przestrzec wzburzonych klientów przed zbyt radykalnym i pozbawionym dowodów oskarżeniem.
    Aby przestrzec przed wykonawcą, starczyło po prostu opisać sytuację do jakiej doszło, bez używania epitetów.
    Słowem "oszust", "złodziej" można nazwać wyłącznie osobę skazaną prawomocnym wyrokiem.
    Porównaj sobie twój wpis z wpisem berio.

    Masz umowę, masz dowód wpłacenia zaliczki, masz świadków (pracowników), masz adres? Czy zgłosiłaś oszustwo wyłudzenia zaliczki na Policji?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 13-11-2018 o 16:02

  12. #552

    Domyślnie

    Piszę prawdę. Czuję się oszukana ponieważ to co zrobił ten człowiek naraziło mnie na wiele strat. Mówię tu głównie o czasie i pieniądzach... poszukiwanie nowej ekipy remontowej. Jestem na siebie niezwykle zła jak mogłam się dać oszukać dlatego też przestrzegam jeszcze raz przed RAFAŁ KLIMOWICZ TRUMIEJE.

  13. #553
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    O, określenie "czuje się oszukana" jest prawnie neutralne od "on jest oszustem".

  14. #554

    Domyślnie

    Nie polecam ARCHISTYL MACIEJ STUDZIŃSKI z Wejherowa. Na budowie nie ma stałej ekipy, co chwilę przychodzi ktoś inny. Prace wykonywane byle jak, krzywo i niedokładnie. Bardzo dużo zniszczonych rzeczy.

  15. #555

    Domyślnie

    Witam,

    Kilka postów wyżej Krzychu_k14 pisze:
    Przestrzegam przed firmą Fast-rent z Bąkowa pan ma świetny bajer na którym to się cała praca kończy. Wziął zaliczkę na materiały do wykonania elewacji, a po 6 miesiącach na budowie nie zrobione nic. Teraz po rozwiązaniu umowy problem z odzyskaniem zaliczki.
    Bardzo podobna sytuacja u mnie przy elewacji. Prace ciągną się od 9 miesięcy i są nadal nieskończone i NIECHLUJNIE wykonane. Parapety i okna nie były dobrze zabezpieczone i zostały trwale zabrudzone tynkiem. Parapety są teraz do wymiany. Kierownik KRĘTACZ wyciąga pieniądze na materiały a potem przesuwa terminy w nieskończoność. BARDZO PRZESTRZEGAM PRZED FIRMĄ FAST-RENT Z BĄKOWA.

  16. #556
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Andrzej.pp

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Lublewo Gdańskie
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    2

    Domyślnie

    Potwierdzam, podobna sytuacja, pobrane zaliczki, przesuwanie terminów itp. Od września 2018 otynkowali pięć ścian, z tego trzy do poprawy, ubrudzone okna, parapety taras i schody.... Masakra. Jeżeli ktoś ma podobny problem z firmą Fast-rent z Bąkowa proszę o kontakt [email protected] obawiam się, że indywidualnie są niewielkie szansę na odzyskanie zaliczek.

  17. #557
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Andrzej.pp

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Lublewo Gdańskie
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    2

    Domyślnie Ostrzegam Fast-rent Bąkowo

    Potwierdzam, podobna sytuacja, pobrane zaliczki, przesuwanie terminów itp. Od września 2018 otynkowali pięć ścian, z tego trzy do poprawy, ubrudzone okna, parapety taras i schody.... Masakra. Jeżeli ktoś ma podobny problem z firmą Fast-rent z Bąkowa proszę o kontakt [email protected] obawiam się, że indywidualnie są niewielkie szansę na odzyskanie zaliczek.

  18. #558
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Witam serdecznie po kilku latach nieobecności ale jeden Pan bardzo mnie rozzłościł.

    Pan Józef Zajączkowski z Wejherowa (tel. 509 452 083) podjął się wykończenia 2 łazienek, ułożenia 100m2 deski barlineckiej oraz kilku drobnych prac. Na emaila otrzymał bardzo szczegółowe wytyczne, obejrzał pomieszczenia i wycenił na 13 tyś zł za samą robociznę. Oczywiście nadmienił, że cena może lekko wzrosnąć ale na pewno nie przekroczy 15 tyś. Cena nie mogła ulec zmianie gdyż wszystko było bardzo szczegółowo określone. Poinformował, że prace będą wykonywać w dwójkę i potrwają tylko 3 tygodnie. Ze względu, że ja byłem niedostępny na miejscu miał raz w tygodniu robić zdjęcia informując o postępach.
    Niestety prace trwały 3,5 miesiąca a w między czasie p. Józef Zajączkowski wyjechał na wczasy oraz bywał na innych budowach. W między czasie zleciłem mu inne dodatkowe prace za które chciał od razu mieć zapłacone a nic więcej nie zrobił. W sumie zapłaciłem 16,5 tyś i wciąż żądał 2 tyś. Na prośbę o szczegółowe rozliczenie prac w zestawieniu sporo zawyżone (by jakoś dobić do ostatecznej ceny) i tak między innymi:
    - za montaż 4 opraw podtynkowych w odległości 1,2m od siebie – 80zł/szt
    - montaż kafli na podłodze ze spadkiem w miejscu prysznica 300zł/0,8m2. Obecnie te kafle są do skucia bo są położone bez spadku i odpływ liniowy ścienny jest zamurowany.
    - montaż 1,2m2 mozaiki nad blatem w kuchni (przyklejonej do płyty GK) – 680zł !!!,
    - za montaż kinkietu nad lustrem 150zł ale przy okazji bardzo go zarysował,
    - zażądał wytynkowania ścian w małej łazience (2,2m x 1,8m i 2,6m wysokości) i za samo przymocowanie prowadni do tynkowania policzył 100zł a za położenie warstwy wyrównującej pod kafle 560zł. Ilość m2 policzył o wiele za dużo bo aż 22,5m2 (dwukrotnie więcej)
    - nie zamontował 5 gniazd i 2 łączników w łazienkach ale policzył 105zł,
    - w jednej łazience policzył 325 zł za wycinanie otworów a żadnego nie zrobił otwornicą,
    - za montaż 1 wentylatora policzył 2 razy (50zł + 25zł),
    - za rozprowadzenie przewodów w syficie podwieszanym w kuchni (w sumie zużył mniej jak 10mb) policzył 150zł (cena bez materiałe - tylko za robociznę),
    - przebicie otworu przez 25cm gazobetonu policzył 150zł ale przy okazji uszkodził elewację (bo miesiąc czasu zwlekał z jej wykuciem) oraz zrobił pod „górkę” tak, że jest duże prawdopodobieństwo, że przy silnych deszczach woda będzie wlewać się do kuchni przez okap,
    - wszystkie ilości m2 sporo zawyżone po to by sztucznie nabić cenę.
    - do moich faktura za materiały (materiał rozliczany oddzielnie) kupował sobie wiertła, przecinaki, tarcze do cięcia itp.

    Zakończyło się tak, że w obu łazienkach mnóstwo narożników nie zostało wysilkowanych (obie wnęki okienne) a lustro wybrudzone silikonem. Pod wanną do której była wykonana rewizja do zaworów wrzucił ponad 10l. śmieci. Podczas montażu okapu w kuchni – zarysowana obudowa na 10cm. W grzejniku łazienkowym źle zamontowany odpowietrznik (przeciekał). Prysznic natynkowy montował żabką hydrauliczną i teraz uszkodzone są obie chromowane nakrętki (i to bardzo). Do miski WC zgubił zaślepki.
    Gwarancje i faktury zamiast odłożyć zostały wyrzucone do śmieci (przeszukałem 4 wielkie worki śmieci bo w każdym coś było).
    Ponadto za wiele elementów i prac które nie wykonał wziął pieniądze nie zwrócił. Tłumaczył się że wcześniej źle oszacował prace i teraz chce więcej a po drugie, że wszyscy tak robią jak on.
    Podsumowując: nie polecam.
    Jeżeli jest potrzeba pokazać zdjęcia lub udostępnić więcej szczegółów podaję kontakt [email protected]
    Ostatnio edytowane przez Wakmen ; 25-09-2019 o 20:16

  19. #559
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wakmen Zobacz post
    ...Pan Józef Zajączkowski z Wejherowa (tel. 509 452 083) podjął się wykończenia 2 łazienek, ...
    Podsumowując: nie polecam.
    ...
    Wracam do tematu bo były kolejne aktualizacje. W miesiącu listopad zeszłego roku doszło do awaria w łazience którą wykonał pan Józef Zajączkowski z Wejherowa (tel. 509 452 083) i ... woda lała się przez 5 dni. Nikogo nie było przez ten czas w domu i na mieszkanie wylało się ponad 90m3 wody. Okazało się, że źle była zamontowana bateria prysznicowa, ponadto nie był wykonany odpływ w podłodze i woda zamias do kanalizacji wylała się na korytarz a z tamtąd do garażu. Uszkodzona została deska barlinecka w salonie, 4 komplety drzwi porta, ściany ... Rzeczoznawca wycenił straty na prawie 15 tyś złotych.
    Oczywiście o wszystkim powiadomiłem pana Józefa Zajączkowskiego ale ... wrzucił mnie na czarne listy w swoich telefonach bym do niego nie dzwonił.

    Jeszcze raz - nie polecam usług p. Józefa Zajączkowskiego z Wejherowa (tel. 509 452 083). Omijajcie szerokim łukiem.

  20. #560
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seba38 Zobacz post
    Trzeba podkreślić, że próba wyjaśniania błędów, wad powstałych w wyniku prac firmy kończy się koncertem kłamstw i pełną agresją z ich strony.
    masz jakieś zdjęcia fuszerek na swojej budowie?
    Bo tak bez podstaw firma może cię pozwać za zniesławienie.
    jesteś jednopostowcem, bez żadnego dorobku na forum, twój wpis wygląda na walkę z konkurencją a nie realną oceną wykonawcy.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 16-08-2020 o 22:43

Strona 28 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony