dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 30
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 584
  1. #1
    Guest

    Domyślnie TRÓJMIASTO i POMORSKIE - Czarna lista wykonawców.

    W czerwcu tego roku zamontowali mi okna drewniane ORTIS w Gdańsku. Zamówiłem okna antywłamaniowe z szybą P4 i okuciami antywlamaniowymi w najwyższej klasie antywłamaniowej. Jedno okno i jedne drzwi przyjechały do mnie obite (lekko uderzone) Dystrybutor zapeniał mnie że nie będzie problemu z naprawą, dlatego zgodziłem się na montaż. Po zamontowaniu, wiadomo tzreba się nacieszyć, otwiera sie i zamyka skrzydła. Wyobraźcie sobie moje zdziwienie kiedy porównując okucia w poszczególnych skrzydłach okazało sie że brakuje niektórych pynktów blokowania (w jednym skrzydle są w innym nie), oraz okuć po stronie zawiasów. I teraz szlag mnie trafia bo był u mnie człowiek z ORTISA uznał reklamacje, a to tej pory tego nie naprawili. W umowie mam 3 miesiące na naprawę, czyli jest miesiąc po tym terminie. Reklamację wysłałem w formie pisemnej. Jak dzwonię do ORTISA robią ze mnie głupa, jak proszę na centrali osobę od reklamacji proszą o moje nazwisko i przełączaja mnie 2 razy na fax, jak dzwonię trzeci raz otrzymuje informację że właśnie wyszła. Kobieta zajmująca się reklamacjami Dorota Kania dokładnie mnie zlewa mówiąc że nie ma dla mnie czasu.
    Do D.... z taką firmą
    Mariusz

  2. #2

    Domyślnie

    Czy masz na mysli firme ORTIS spod Warszawy (scislej Wilanowa)???
    -infiniti

  3. #3

    Domyślnie Re: Uwaga na okna ORTIS

    Cytat Napisał Anonymous
    W czerwcu tego roku zamontowali mi okna drewniane ORTIS w Gdańsku. Zamówiłem okna antywłamaniowe z szybą P4 i okuciami antywlamaniowymi w najwyższej klasie antywłamaniowej. Jedno okno i jedne drzwi przyjechały do mnie obite (lekko uderzone) Dystrybutor zapeniał mnie że nie będzie problemu z naprawą, dlatego zgodziłem się na montaż. Po zamontowaniu, wiadomo tzreba się nacieszyć, otwiera sie i zamyka skrzydła. Wyobraźcie sobie moje zdziwienie kiedy porównując okucia w poszczególnych skrzydłach okazało sie że brakuje niektórych pynktów blokowania (w jednym skrzydle są w innym nie), oraz okuć po stronie zawiasów. I teraz szlag mnie trafia bo był u mnie człowiek z ORTISA uznał reklamacje, a to tej pory tego nie naprawili. W umowie mam 3 miesiące na naprawę, czyli jest miesiąc po tym terminie. Reklamację wysłałem w formie pisemnej. Jak dzwonię do ORTISA robią ze mnie głupa, jak proszę na centrali osobę od reklamacji proszą o moje nazwisko i przełączaja mnie 2 razy na fax, jak dzwonię trzeci raz otrzymuje informację że właśnie wyszła. Kobieta zajmująca się reklamacjami Dorota Kania dokładnie mnie zlewa mówiąc że nie ma dla mnie czasu.
    Do D.... z taką firmą
    Mariusz

    Witam,

    Też niestety kusiłam na okna firmy ORTIS. I też niestety mam problemy.
    Ja nawet nie miałam tego szczęścia, żeby ktokolwiek mnie odwiedził. Choć był wyznaczony termin, czekałam i ..... nic.
    A okna, jakaś paranoja. Lazur, widoczna faktura drewna, piękny wygląd, o którym zapewniał sprzedawca, za co z resztą zapłaciłam zdecydowanie więcej, okazały się zwykłą farbą olejną!!!!,fakturę drewna widzę, ale na oknach sąsiada, nie mówią o rysach, śladach po folii, trocinach wmieszanych w lakier, nie ma ani jednego okna bez wady. Po za tym przy pierwszym otwarciu niektórych okien wyrywał się kawałek drewna - poprostu były posklejane.
    I co ja mam zrobić.
    Zastanawiam się czy mam szansę zwrotu tych okien i odzyskaniu pieniążków.
    Może mi ktoś pomoże. Mam czas do wiosny - wtedy zaczynamy ocieplać itd.

    Panie Mariuszu, co Pan zamierza zrobić z tym fantem??????

    Pozdrawiam Ania Dmowska

  4. #4

    Domyślnie

    A swoja droga ciekawe, ze produkty oznaczone godlem TERAZ POLSKA maja tak niskie notowania na forum (vide: okna drewniane ORTIS, blachodachówka KRON Pruszyński).
    -infiniti

  5. #5

    Domyślnie

    Do tych badziewi niech dołączy firma "TRAS" ze Skawiny za swoje plastikowe okna. Nie polecam.
    Pozdrawiam
    AndrzejS

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie TRÓJMIASTO i POMORSKIE - Czarna lista wykonawców.

    Proponuję w tym wątku umieszczać tylko negatywne opinie o swoich wykonawcach a nie masło maślane nie dotyczące tematu. Uwagi do swych sprawdzonych wykonawcach proszę umieszczać w wątku: "TRÓJMIASTO - Biała lista wykonawców".
    Jeżeli ktoś kogoś poszukuje, chce otrzymać jakieś ceny usług, towarów czy ma jakiekolwiek inne pytanie to proszę umieszczać je w wątku "Grupa Trójmiasto i okolice". Tam otrzymacie wszelkie dodatkowe i niezbędne dla każdego z Was informacje. Tutaj wszelki spam nie jest mile widziany bo ten wątek straci swój pierwotny cel i stanie się bezwartościowy.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Jako pierwszy przypomnę moje perypetie z firmą:
    GDYŃSKA FABRYKA OKIEN - BOSHOR
    w której zamówiłem okna i niestety dostałem całkiem inne.
    Miały być szyby P4, okucia 4 st. antywłamaniowe na skrzydło i szyba U=1,1.
    Otrzymałem szyby P2 (choć naklejki na szybach mówiły o P4 - żaden problem je wydrukować), okucia 2 lub 3 st. antywłamaniowe na skrzydło i szyba U=1,3. Nie chcę się bardziej rozpisywać ale zainteresowani mogą poczytać poniżej:
    Moje problemy z oknami
    które do dnia dzisiejszego jeszcze nie są wyjaśnione (naprawione do konca).

    Podsumowujac nie polecam.

  8. #8

    Domyślnie

    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  9. #9

    Domyślnie

    Nie polecam nawet wrogowi firmy budowlanej ze Swarzewa. Właściciel nazywa się Gappa. Partacze, nie potrafią ściany prosto postawić, pustak na pustaku krzywo leży, to jeszcze niekumaci i nie rozumiejący po polsku. Ja sobie a oni sobie. Odradzam, ODRADZAM!!!! Nie pozwólcie by budowali Wam dom.

  10. #10

    Domyślnie

    firma "DRAGON" i p. Dorosz -elektryka i alarmy - partacz jakich mało, naciągacz, mitoman, krętacz chyba niczego nie pominełam
    Aneta
    Buduję LMP 96 http://www.lipinscy.pl/
    kilka fotek
    GG 1496532

  11. #11

    Domyślnie

    Tartak w Bytowie - firma Kopol, więźbę wykonali nieterminowo, facet się umawiał ze mną w tartaku żeby oglądać więźbę, która nie była wykonana, czekałem na typa 3h, jak ją wykonali to też niestarannie, wybrane elementy które miały być oheblowane nie były oheblowane, niektóre elementy nie były pomalowane, a te które były malowane to niechlujnie

  12. #12

    Domyślnie

    Pan Michał Boroń autoryzowany przedstawiciel firmy Thermoplast w Gdańsku, siedziba przy ul. Ceglanej 6. Okna dostarczone na czas, ale to wszystko co można o nich powiedzieć dobrego - przez 2 miesiące czekałem na listwy wentylacyjne i regulacje okuć. Obecnie listwy są ale regulacji nikt od pana Boronia nie potrafi zrobić (musiałem za dodatkowe pieniądze zatrudnić niezależnego montera, który powyższą regulacje zrobił momentalnie). Poza tym dwa okna uszkodzone - zarysowane ramy. Tak więc, nie ma co liczyć na gwarancje i serwis powykonawczy. Firma Thermoplast odcina się od całego problemu - ona tylko produkuje, serwis i gwarancja leżą po stronie autoryzowanego przedstawiciela - Dramat, nikomu tego nie życzę.

  13. #13

    Domyślnie

    Usługi remontowo budowlane Dariusz Jaworowski z Rumi. Fuga fudze nie równa. W kuchni zbijałam kafeli ze ściany i druga ekipa robiła tą samoą robotę ( po poprawce Pana Jaworskiego). Salon nie łapie poziomu. Podejrzewam, że w życie nie miał w ręku ani on ani nikt z jego ekipy poziomicy. Jak zwróciłam uwagę na pochył, to dowiedziałam się że powinnam dać wylewkę samopoziomującą się, ale to jest wielki koszt, zanim ich wezwałam. Kanał. Partacze jakich mało. Co do ceny to finalna inna od ustalonej. Naprawdę nawet nie warto rozmowy zaczynać.

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    xan

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    4

    Domyślnie Stolarka okienna firma ZENPOL z Sopotu Ul Bohaterów Monte Ca

    Firma ZENPOL ul Bohaterów Monte Cassino. Odradzam.
    wszelkie informacje drogą mailową
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, czasami

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KrzysztofJ_76

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Skąd
    Chwaszczyno
    Kod pocztowy
    80-209
    Dzielnica
    Zielona Dolina
    Posty
    33

    Domyślnie Geodeta, K. Myszk, Sulęczyno

    Nie polecam geodety z Sulęczyna p. Krzysztof Myszk:

    -> niesłowny - jak dotąd tydzień opóźnienia w realizacji zlecenia i brak kontaktu (nie odbiera telefonu)

    -> po dwóch tygodniach, po pytaniu co z mapką, usłyszałem, że "zakres" mapki dla Zakładu Gazownictwa jest większy niż zakładał i cena musi wzrosnąć o bagatela 25%

    -> w piątek 27.01. poinformował mnie, że mapki są złożone w Zakładzie Uzgodnień Dokumentacji (ZUD). Sprawdziłem w poniedziałek w ZUDzie, Starostwie i Kartografii - nikt nie widział tych mapek

    Nie polecam!!

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Alunek
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.411

    Domyślnie

    ZDECYDOWANIE NIE POLECAM:
    1. biuro projektowe, które robiło adaptację naszego projektu - KRK -ul. Westeplatte-Tczew
    2. cieśla- p. Zakrzewski -Tczew

    Uff, cieszę się,że nie mam już do czynienia z tymi gościami!!!

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alunek
    ZDECYDOWANIE NIE POLECAM:
    1. biuro projektowe, które robiło adaptację naszego projektu - KRK -ul. Westeplatte-Tczew
    2. cieśla- p. Zakrzewski -Tczew

    Uff, cieszę się,że nie mam już do czynienia z tymi gościami!!!
    Witaj Alunek
    A może jakieś szczegóły? skąd ta radość ?

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Właśnie. Jeżeli ktoś wciałby dokonać wpisu w tym wątku to proszę umotywować dlaczego dany wykonawca nie wywiązał się ze swojego zadania. Wszelkie zapisy typu "poprostu" nie będą traktowane poważnie.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Alunek
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.411

    Domyślnie

    Już wyjaśniam:
    ad. 1 - za brak kompetencji, ignorancję klienta, krętactwo. Za to ostatnie w szczególności! Wyjaśnię w skrócie. Otóż zleciłam tej firmie adaptację projektu, zmiany w projekcie,projekt zagospodarowania terenu, projekty przyłączy energetycznego i wodno/kanalizacyjnego i złożenie wniosku o wydanie odpowiednich pozwoleń.W trakcie współpracy okazało się ,że sama muszę załatwiać pewne kwestie formalne chociaż wg naszych uzgodnień miało zająć się tym biuro. Po drugie- zmiany w projekcie , o które prosiłam zostały naniesione tylko częściowo lub zrobione tak niedokładnie,że musiały być uzupełniane w trakcie budowy. Ponadto zmiany projektowe nie miały swoich konsekwencji w innych zmianach i przez to np została wybudowana ściana a następnie była burzona ( niepotrzebna praca !!!). Po trzecie - nieznoszę klamstw i krętactwa. Mój "ulubiony" pan Architekt spotkany przypadkiem na ulicy pod koniec marca ur. oświadczył mi,że właśnie złożył nasze dokumenty w Starostwie i mniej więcej za ok. miesiąc będzie pozwolenie. Odczekałam ten miesiąc , a nawet więcej , bo ok. 10 maja zadzwoniłam do urzędu w sprawie pozwolenia, kiedy możemy się spodziewać. Na to pani urzędniczka po przeszukaniu posiadanych dokumentacji, oświadczyła mi ,że naszych dokumentów do tej pory nikt u nich nie złożył !!! Dokumenty zostały złożone jeszcze w tym samym dniu po wielkiej awanturze. Tłumaczeń p. Architekta nawet szkoda cytować. Wg mnie te powody są wystarczające ,żeby umieścić to biuro na czarnej liście.
    ad.2 cieśla - przede wszystkim nieterminowy. Wg naszej umowy konstrukcja miała być zrobiona do 15 grudnia, a w rzeczywistości skończył ją 8 lutego. I nie miało to bynajmniej związku z pogodą. Pan Z. po prostu nie przychodził na budowę nietłumaczą się dlaczego. Ponadto wg mojej opini oraz naszego kierownika konstrukcja została wykonana niedokładnie ( mało starannie ), aczkolwiek z zachowaniem zasad ciesielki.Kolejną rzeczą, którą mnie wkurzał, to jego arogancja oraz obrażanie innych.
    To wszystko!

  20. #20

    Domyślnie

    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

Strona 1 z 30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony