dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 30
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 584
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    slawciol napisał:
    M&S okna ,przedstawiciel z SOPOTU, kreci,oszukuje i zbywa.sama firma jest ok,mam ich okna tylko gdybym gdzie indziej zamawial bym nie czekal 6miesiecy na parapet ktory montarzysci od tego przedstawiciela zniszczyli podczas montarzu(dwa razy).Serwis ze slupska jest ok

    Duze sprostowanie: wyzej opisana sytuacja miala miejsce u przedstawiciela w sopocie ale przedstawiciel ten od 1,5 roku jest inny.Opisana sytuacja dotyczyla pana "R.S" ktory tam od w.w czasu nie pracuje,zalatwialac tam jakis czas temu inna sprawe,obslugiwal mnie inny(obecny) przedstawiciel i ten zalatwil moja sprawe bez problemu,sadzilem ze ta osoba jest w zastepstwie za pana R.S ale sie mylilem.Obecnego przedstawiciela bardzo przepraszam za opis firmy i pana ktora to nie dotyczy aktualnego stanu obslugi prowadzonej po zastepstwie p.R.S do ktorej nie mam zastrzezen.

    przeprosiny to mało !!
    powinienies zedytowac wcześniejszy post do zera pisząc w nim to "Duze sprostowanie" - nikt nie zauwazy tego sprostowania w tym miejscu a szkoda dobrej firmy
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    slawciol napisał:
    M&S okna ,przedstawiciel z SOPOTU, kreci,oszukuje i zbywa.sama firma jest ok,mam ich okna tylko gdybym gdzie indziej zamawial bym nie czekal 6miesiecy na parapet ktory montarzysci od tego przedstawiciela zniszczyli podczas montarzu(dwa razy).Serwis ze slupska jest ok

    Duze sprostowanie: wyzej opisana sytuacja miala miejsce u przedstawiciela w sopocie ale przedstawiciel ten od 1,5 roku jest inny.Opisana sytuacja dotyczyla pana "R.S" ktory tam od w.w czasu nie pracuje,zalatwialac tam jakis czas temu inna sprawe,obslugiwal mnie inny(obecny) przedstawiciel i ten zalatwil moja sprawe bez problemu,sadzilem ze ta osoba jest w zastepstwie za pana R.S ale sie mylilem.Obecnego przedstawiciela bardzo przepraszam za opis firmy i pana ktora to nie dotyczy aktualnego stanu obslugi prowadzonej po zastepstwie p.R.S do ktorej nie mam zastrzezen.

    przeprosiny to mało !!
    powinienies zedytowac wcześniejszy post do zera pisząc w nim to "Duze sprostowanie" - nikt nie zauwazy tego sprostowania w tym miejscu a szkoda dobrej firmy
    Tak moze byc? Kazdy moze sie pomylic ale sztuka jest sie przyznac do bledu.
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    nie chodzi aby negowac Twoje posty i aby je w jakikolwiek sposób oceniac .... ale aby nie szkodzic porządnym firmom
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    nie chodzi aby negowac Twoje posty i aby je w jakikolwiek sposób oceniac .... ale aby nie szkodzic porządnym firmom
    Jasne,dzieki za uwage.wszystkim zycze aby sie nie pomylili w tym co pisza.Pozdro
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  5. #25

    Domyślnie

    Chciałbym ostrzec osoby wykonujące adaptację budynków lub zmiany w projekcie przed firmą-pracownia projektowa Sega z Żukowa. Jak się okazało błędy popełnili oni nie tylko w naszym projekcie, ale również w adaptacjach i zmianach wykonywanych na zlecenie naszych sąsiadów. W naszym projekcie wykonywali kilka zmian, obecnie jesteśmy po wykonaniu ław fundametowych itd na tzw. stanie "zero". Bez naszej wiedzy i zgody, de facto bez potrzeby pan architekt dokonał przesunięcia jednego z kominów, zauważyliśmy to zastanaiwając się jak rozprowadzić zmienioną kanalizację w kuchni. Oczywiście przesuwając komin nie dokonał żadnych zmian w rzutach komina na poddaszu i w rzucie dachu. Gdybyśmy wykonali komin po jego zmianacha to wyszedłby on wprost w krokwię koszową. Pan architekt zapomniał też o pewnym fragmenice fundamentu, ale to też zauważyliśmy wspólnie z wykonawcą, nie zauważył też że część pomieszczeń w rysie budynku jest obniżona o 45 cm do poziomu garażu i na rzucie zaznaczył tak jakby to była jedna wysokość- oczywiście wszystko to było prawidłowo zaznaczone na projekcie przedłożonym do adaptacji. Udałem się osobiście do tej firmy, z trudem przynali się do błędów i po 20 minutach dziwnych tłumaczeń usłyszałem słowo "przepraszam". Mój sąsiad miał z nimi gorsze przygody, ale dowiedziałerm się o tym dopiero teraz.

  6. #26
    Guest

    Domyślnie

    Stolarz, pan Kaleta z Pierowszyna (gmina Kosakowo) na ul .Kaszubskiej.
    Nie dotrzymuje terminów, nie przyjeżdza wtedy kiedy się umawia, robotę wykonuje niechlujnie, drzwi wypaczają sie, rozsychają. Myślałem, że tylko mi tak spartolił robotę ale spotkałem już dwie inne osoby które tak samo narzekają na niego.

  7. #27

    Domyślnie

    Beznadziejna "firma":

    P.P.H.U. Bobkowski z Mirachowa
    istnieje od 1986r (chociaż nie wiem dlaczego jeszcze jest na rynku budowlanym)buduje domki w konstrukcji szkieletowej.

    Uzasadnienie:
    Pojechałem sobie na budowę znajomego. Z daleka domek(całoroczny) wygladał efektownie lecz po bliższym oglądnieciu załamka.Szczególnie chodzi o drewno jak się później okazało nie sezonowane .Belki popękane, nierówno położona elewacja zewnetrzna,w niektórych miejscach deski na dach (nie zdążyli przykryć papą)stare-wypaczone przez słońce i deszcz, deski podłogowe na tarasie powykrzywiane w 4 strony świata,zero wnikania w szczegóły -zasada połaczyc drewno i już byleby sie trzymało.Tarasik ma dach oparty na belkach które są łaczone łaczeń"ciesielskich" i duzego gwoździa którego czubek wystaje na zewnątrz belki.Nie wiem jak jest wykonana izolacja na dachu bo jeszcze nie było mozliwości wejścia ale patrząc na to co już jest to nie wieżę że będzie dobrze.Z opowieści znajomego facet umawia się na spotkanie na budowie ale nie przyjeżdża no chyba że po następną ratę pieniążków za wybudowanie "czegoś tam"(no wie pan zabrakło znowu na .......).
    Znajomego nie ma w Polsce przez dłuższy czas w roku więc nie ma jak przypilnować pana B. a co za tym idzie zrezygnowł z jego usług ufffffffff
    i to na tyle pozdr.
    "w życiu piękne są tylko chwile"


    NIE NARKOTYKOM-jeżeli chcesz naprawdę się uzależnić wejdź na CZAT muratora

  8. #28

    Domyślnie

    Ne polecam dekarza EDWARD FLEJSZER - firma "FLEN BUD" z Gorzkowic
    działajšcej na terenie Trójmiasta i nie tylko.

    Cham jakich jeszcze ziemia nie nosiła, to po pierwsze.

    Miał u mnie wykonać pokrycie dachowe z karpiówki. Zniszczył materiał, naraził na potężne koszty i jak już nie dawał rady z poprawnym wykananiem, wycišgnšł ode mnie kasę i uciekł nie kończywszy.

    NIE POLECAM, NIE POLECAM I JESZCZE RAZ NIE POLECAM.
    Dorota

    NIE POLECAM dekarza Edward Flejszer

  9. #29

    Domyślnie

    ja proponuję tym , którzy do adaptacji projektu wybrali biuro pana Wójcika, aby bardzo dokładnie sprawdzali wykonanie wszystkiego co zlecili.

    Pan wójcik owszem rozmawia z klientami, zna się na swojej pracy, ale realizacjš zajmuje się niestety pracownica, która nie jest architektem
    Efekty pracy przechodzš oczekiwania, negatywnie niestety.
    Pani brakuje wiedzy, robi potworne błędy, nie potrafi liczyć, nie wie o czym kleint z Wójcikiem rozmawiał, robi sobie notatki, które po 2 dniach interpretuje inaczej niż podczas pisania... I do tego potrafi stworzyc takie teorie, że ręce opadaja. np. jakby ktos nie wiedział to miejsca na szafy wnękowe nie liczy sie do powierzchni domu...
    Przestawialismy œciany, ponownie wyliczła powierzchnie pomieszczeń.
    Wnęki u nas odjęła i ... ku zaskoczeniu , po ponownym przeliczeniu pomieszczeń wyszło jej jeszcze więcej, niż było na poczštku. Ale stwierdziła, ze tak się zdarza i uznała to za poprawne wykonanie. sami szukaliœmy błędów i pokazywaliœmy palcem co Ÿle policzyła

    i do tego trwało to prawie 2 miesišce

  10. #30

    Domyślnie

    Wpisuje na tą listę p. Jerzego Wójcika posiadającego pracownie architektoniczna w Lisewcu( wczesniej w Kolbudach). Fatalnie zrobił nam adaptacje projektu. Nie "zauwazyl" ze dzialka ma roznice w terenie 180cm i wrysowal projekt w plaska działke. Zmienialismy nachylenie dachu z 20 na 25 stopni. Nie zmienil doslownie NIC w rysunkach. Źle wyrysowal doslownie wszystko we wszystkim. Niesłowny, nieterminowy. Musielismy robic projekt zamienny i drugi raz placic mu za adaptacje Inaczej nie chcial wydac dokumentow Brak mi słow w tym temacie taka znowu jestem zla Trzymajcie sie z daleka od tego biura.

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ijoskowski

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    9

    Domyślnie ee

    dodaje





    ten post w obronie Pana Wójcika.

  12. #32

    Domyślnie

    biuro projektów Wójcika

    zgadzam sie z poprzednimi wypowiedziami.Wojcik opóźnił mój projekt o dwa msc. bez przyczyny. Nie posiada uprawnien projektowych, prace wykonuja mlodzi ludzie bez wiedzy a pieczatke przystawie ktos z zewnątrz.

  13. #33

    Domyślnie

    Nie polecam firmy p. Tomasza Cylkowskiego. Miał wybudować mi stan surowy otwarty. Skonczyło się na wybudowaniu piwnicy i zalaniu stropu nad nią. Niesłowny, nieterminowy

  14. #34

    Domyślnie

    Kolejna ekipa, której nie polecę to firma p. Adama Bąkowskiego z Lubichowa. Wszystko układało się pieknie, do czasu jak otrzymał zbyt duza kwote za pracę. Nasza wina, ze mu zapłaciliśmy, wiem, ale to tez świadczy o nim jako fachowcu i człowieku. Mamy nie dokonczone kominy, nie zrobioną więźbe dachową 2, 5 miesiąca już nas zwodzi. Nie odbiera telefonów, nie przyjeżdza wtedy gdy obiecał. Tragiczny krętacz i oszust

    Dopisuję, bo dzisiaj pan pojawił sie na budowie. Będzie dalej robił, jeśli będziemy mu płacic... Tzn. w pon chce 1000zl, wtedy robi więźbę i po więżbie chce jeszcze 5000 (to juz kwota powyżej tej zapisanej w umowie...). Jeśli mu nie zapłacimy spali naszą budowę Pan pracuje jeśli dostaje pieniądze. Nie ma czegoś takiego jak zapłata po większej częsci prac. np co tydzien 1000zł... Inwestor przestaje dawac kase, pan sie ni epojawia...
    To się nazywa podejście do inwestora, nie? Omijajcie tego faceta z daleka

  15. #35

    Domyślnie

    Niepolecam wkipy WOJCIECHA LEYKA vel. HUBERTA z Niestępowa. Fachowiec to może jest i dobry, ale ogromny cham i prostak. W połowie naszej budowy załapali inną i naszą od tego momentu na każdym kroku partaczyli. Krzywo postawili ścianki działowe, dach po zimie siadł, nie mówiąc niestety o beznadziejnie zagęszczonej podłodze na gruncie która po pół roku osiadła ok. 5cm. Koleś nie poczuwa się do jakiejkolwiek odpowiedzialności. Uważajcie na niego.

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    skotito

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4

    Domyślnie DEKORATOR WNETRZ PINI IZA KOTLEWSKA

    ZACZYNAJAC WYKANCZANIE MIESZKANIA MODLILEM SIE BYM NIE TRAFIL NA LUDZI KTORZY SIE KWALIFIKUJA NA TA LISTE. NIESTETY JUZ NA SAMYM POCZATKU ZAMOWILEM PROJEKTY OSWIETLENIA, INTALACJI MULTIMEDILANEJ I GRZEWCZEJ (ROZMIESCZENIE GRZEJNIKOW STOSOWNIE DO ARANZACJI POMIESZCZEN) W FIRMIE SOZO DESIGN (LUB MP2STUDIO JAK KTO WOLI) PANI IZY KOTLEWSKIEJ. NIE POLECAM USLSUG TEJ PANI GDYZ W TYM MOMECIE ZACZELY SIE PROBLEMY W WYKANCZANIU MIESZKANIA. DOKUMENTACJA (KILKA RYSUNKOW) OKAZALA SIE W 100% AMATORSKA, PRZEZ CO CZEKA MNIE TERAZ SZEREG PRZEROBEK W MIESZKANIU. CENA BYLA DOBRA ALE ZA KORZYSTNIE WYKONANA PRACE A NIE ZA BUBEL. PISZE TO BY INNI MIELI SZANSE UNIKNAC TAKICH PSEUDO-ARCHITEKTOW. PO CZASIE OKAZALO SIE ZE PELNA DOKUMENTACJA W PROFESJONALNEJ FIRMIE KOSZTOWALABY MNIE 400PLN WIECEJ. KOSZTA POPRAWEK - 4TYS + MASA MOJEGO CZASU, KTORY NA TO POSWIECILEM

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał beti555
    Kolejna ekipa, której nie polecę to firma p. Adama Bąkowskiego z Lubichowa. Wszystko układało się pieknie, do czasu jak otrzymał zbyt duza kwote za pracę. Nasza wina, ze mu zapłaciliśmy, wiem, ale to tez świadczy o nim jako fachowcu i człowieku. Mamy nie dokonczone kominy, nie zrobioną więźbe dachową 2, 5 miesiąca już nas zwodzi. Nie odbiera telefonów, nie przyjeżdza wtedy gdy obiecał. Tragiczny krętacz i oszust

    Dopisuję, bo dzisiaj pan pojawił sie na budowie. Będzie dalej robił, jeśli będziemy mu płacic... Tzn. w pon chce 1000zl, wtedy robi więźbę i po więżbie chce jeszcze 5000 (to juz kwota powyżej tej zapisanej w umowie...). Jeśli mu nie zapłacimy spali naszą budowę Pan pracuje jeśli dostaje pieniądze. Nie ma czegoś takiego jak zapłata po większej częsci prac. np co tydzien 1000zł... Inwestor przestaje dawac kase, pan sie ni epojawia...
    To się nazywa podejście do inwestora, nie? Omijajcie tego faceta z daleka
    Czy na prawdę powiedział wam, że jak nie będzie kasy to spali waszą budowę. Jesli tak to mam małą poradę prawną: takie zachowanie wyczerpje znamiona przestępstwa z art. 190 k.k. tj. grożby karalnej. Przestępstwo to ścigane jest na wniosek pokrzywdzonego. Polecam zgłośić się na Komisariat i złożyć zawiadomienie o przestępstwie wraz z wnioskiem o ściganie. Ten pan jest chyba nie poważny, nie możecie pozwolić aby Was tak traktował.

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Olenka1979

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2

    Domyślnie Straciłam resztki wiary!


    Ludzie przeczytalam Wasze posty i stracilam wiare w mozliwosc znalezienia uczciwego, solidnego fachowca! Wlasnie jestem na etapie szukania ekipy budowlanej. Mam kilka namiarow, niestety zaden nie pochodzi od znajomych, ktorzy juz budowali. Poki co poruszm sie po omacku i na sama mysl o wyborze wykonawcy przechodza mnie ciarki.
    Pozdro
    Ola z Gdanska

  19. #39

    Domyślnie

    Nie polecam architekta Andrzeja Perkowskiego z Gdańska wręcz ostrzegam przed tym panem .
    http://uslugi.rynekbudowlany.pl/pokaz/62/
    Wykonywał mi projekt elewacji budynku . Przede wszystkim chodziło mi o dobranie kolorystyki i drobnych elementów elewacji typu listwy przyokienne .
    Pan architekt dostał do wglądu projekt budynku na którym były wymiary . Owszem stworzył elewację ale wirtualną . Budynek nie miał oryginalnych proporcji ani wymiarów . Pan ten w ogóle nie zna się na rysunku technicznym . Potrafię to ocenić gdyż jestem inżynierem . Chwalił się , że jest wykładowcą w Akademi Sztuk Pieknych w Gdańsku (chyba kafelek) . Niestety na liście pracowników nie figuruje - kłamca . Jego projekty wstępne to mdlocha . Brak mu tego czegoś co nazywa się iskrą Bożą lub talentem . Gość nie potrafi w ogóle słuchać co do niego mówi inwestor . Brak mu zdecydowania - takie ciepłe kluchy . Za to cenić się potrafi . Pożałowałem trochę więcej pieniędzy na lepszego fachowca i teraz żałuję straconych pieniędzy . Acha zdjęcia cyfrowe budynku wykonałem sam . Jedyne co dobre w tym zdarzeniu to to , że nauczyłem sie programu CorelDraw i projekt wykonałem sam .

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    J_Wójcik

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał beti555
    Wpisuje na tą listę p. Jerzego Wójcika posiadającego pracownie architektoniczna w Lisewcu( wczesniej w Kolbudach). Fatalnie zrobił nam adaptacje projektu. Nie "zauwazyl" ze dzialka ma roznice w terenie 180cm i wrysowal projekt w plaska działke. Zmienialismy nachylenie dachu z 20 na 25 stopni. Nie zmienil doslownie NIC w rysunkach. Źle wyrysowal doslownie wszystko we wszystkim. Niesłowny, nieterminowy. Musielismy robic projekt zamienny i drugi raz placic mu za adaptacje Inaczej nie chcial wydac dokumentow Brak mi słow w tym temacie taka znowu jestem zla Trzymajcie sie z daleka od tego biura.
    Odpowiadam Pani "beti555".

    Kultura nakazuje, gdy piszę się o konkretnym człowieku podpisać się również imieniem i nazwiskiem. Ponieważ tacy klienci zdarzają się niezwykle rzadko łatwo mogę przywitać się z Panią Nowosielską po imieniu i przypomnieć że to Pani kupiła nikogo się nie radząc byle tani projekt, który kazała Pani w minimalnym stopniu przystosować do Pani działki (tanio). To Pani kupiła działkę o dużej różnicy poziomów, a nie ja o tym zapomniałem. To Pani wreszcie przyszła po ratunek by w trakcie już realizacji budynek przeprojektować. Teraz udaje Pani zdziwioną że za pracę należało zapłacić. Na stronach skrytykowała pani również wykonawców, a może najpierw należy się zastanowić, a potem realizować, a nie szukać winnych wokół. Powinienem ostrzec przed Panią innych wykonawców, ale ja Pani życzę pomyślnego zakończenia budowy, a w życiu słuchać rad starszych.
    Pana Joskowskiego który wypowiadał się pod Panią pozdrawiam, będe z ciekawością przyglądał się Pańskiej budowie.

    Jerzy Wójcik

Strona 2 z 30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony