dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 145 z 245
Pokaż wyniki od 2.881 do 2.900 z 4887
  1. #2881

    Domyślnie

    Mróweczko ale przecież są po dwa okna w sypialniach
    Jak to jedeno??? Ja widze dwa...albo mnie już oczka mylą.
    Czy mały bączek już wyzdrowiał?
    Pozdrawiam ciepło
    Niewielki M05aL - trochę słońca i od razu chce się żyć !!!

  2. #2882

    Domyślnie

    Cytat Napisał duma
    niestety część pomieszczenia gospodarczego zlikwidowana (z przodu)
    Witam wszystkich!

    duma

    Że tak zapytam, to JAK zrobisz dach wg projektu??? Na czy go podeprzesz?
    Widzę że zmiany robisz trochę "bo mi się tak podoba" a nie bo tak można. Ze ścianą w salonie na której są kominy też może być problem... W środkowym pokoju na górze komin "wyląduje" na środku pokoju.
    A nawiasem mówiąc zmniejszasz łazienkę która i tak jest mała.

    Do wszystkich planujących!
    Przenoście drzwi garaż/przedpokój do kotłowni - na garaż/kotłownia. Obecnie nie wyobrażam sobie abym z garażu wchodził do przedpokoju. Smród spalin, zimno "garażowe" - to wszystko chcecie mieć w sercu domu???

    Pozdrawiam,
    Pedzelito

  3. #2883
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar aladin07
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    885
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Mróweczka74
    no wiec z tymi oknami to tez nie rozumiem? przynajmniej w M05 (bez a)
    takim jak nasz w projekcie sa dwa okna w sypialniach i jest ok choc
    moze w pochmurne dni nieco ponuro - tylko w salonie wtedy jest
    dosyc wystarczajaco swiatla no ale to normalne
    takze jakis ewentualny pomysl z pojedynczymi oknami odpada i bron Boże ich
    nie zmniejszac
    te co sa w projekcie sa w sam raz

    a co do kredytu to tez sugerowalbym budowanie z dostepnych srodkow a pozniej
    branie kredytu na reszte - poza faktami ktore juz dostalas na tacy
    stwierdzam ze banki lepiej oceniaja zdolnosc kredytowa na podstawie czego co
    sie juz wybudowalo i daja lepsze warunki
    druga sprawa ze za wycene nieruchomosci trzeba wtedy zaplacic ale patrzac na calosc
    kredytu to nawet 1000zl za to sie oplaca
    mysmy mieli pewnego pana do wyceny ktory nam zawyzyl wartsosc nieruchomosci
    w stosunku do potrzebnych do ukonczenia srodkow i dzieki temu zyskalismy
    0,5% marzy banku takze warto sie zastanowic
    trzecia strona medalu ze teraz te kredyty frankowe podrozaly
    jak patrze ze my od stycznia bedziemy mieli oprocentowanie wraz z marza
    na poziomie okolo 1,8% a teraz w naszym banku nowe kredyty
    udzielaja dopiero od 6,5% to zgroza
    takze sytuacja moze sie ustabilizuje w ciagu paru miesiecy
    powiem ze taka roznica w oprocentowaniu daje blisko 45% roznice w wysokosci
    raty takze masakra - po prostu banku ciagna z klienta straszna kase za to
    ze im dadz kredyt we frankach

    wiec lepiej buduj z tego co masz i wez kredyt juz po surowym - mysmy tak zrobili
    i sadze ze wygralismy na tym

  4. #2884

    Domyślnie

    [quote="pedzelito"]
    Cytat Napisał duma
    niestety część pomieszczenia gospodarczego zlikwidowana (z przodu)
    Witam wszystkich!

    duma

    Że tak zapytam, to JAK zrobisz dach wg projektu??? Na czy go podeprzesz?
    Widzę że zmiany robisz trochę "bo mi się tak podoba" a nie bo tak można. Ze ścianą w salonie na której są kominy też może być problem... W środkowym pokoju na górze komin "wyląduje" na środku pokoju.
    A nawiasem mówiąc zmniejszasz łazienkę która i tak jest mała.

    Pedzelito
    Nie rozumiem Twojego postu
    Jestem blondynką, ale malowaną i zapewniam -nie robiłabym z mężem zmian, które byłyby nierealne
    Dach jest bez zmian.
    W kuchni będzie zbrojony słłup-w scianie
    Miejsca kominka-nie zmieniam-także nie wiem o co Ci chodzi (jest na scianie "ogrodowej"-tak jak w projekcie)
    Łazienka w takich rozmiarach wystarczy. Takie łazienki mają nasi znajomi w swoich domach-absolutnie spełnia swoja rolę. Główna łazienka jest na górze, ta na dole-do siusiania i ewentualnie dla gości. Naprawdę rozmiar salonu jest dla nas ważniejszy, a zyskuje się dość dużo.
    Zmiany zostały dokonane pod czujnym okiem nadzoru budowlanego...
    Ot i wszystko...
    Marzena i Zbyszek
    Już mieszkamy w M05aL
    http://dumawroclaw.fotosik.pl/albumy/684888.html

  5. #2885

    Domyślnie

    Cytat Napisał duma
    Dach jest bez zmian. W kuchni będzie zbrojony słłup-w scianie
    A no to zwracam honor, tylko okap dachu będzie miał ze 2,5 metra - taki zadaszony przystaneczek przed domem.

    Cytat Napisał duma
    Łazienka w takich rozmiarach wystarczy. Takie łazienki mają nasi znajomi w swoich domach-absolutnie spełnia swoja rolę. Główna łazienka jest na górze, ta na dole-do siusiania i ewentualnie dla gości. Naprawdę rozmiar salonu jest dla nas ważniejszy, a zyskuje się dość dużo.
    Jak to się mówi "o gustach się nie dyskutuje". Dla mnie ta łazienka (nawet bez zmniejszenia) jest za mała ale pewnie dlatego że to ta łazienka dla mnie jest główną.

    Cytat Napisał duma
    Zmiany zostały dokonane pod czujnym okiem nadzoru budowlanego... Ot i wszystko...
    A czy nadzór budowlany wziął pod uwagę komin tzn. ścianę w górnym środkowym pokoju? Ten pokój stanie się jakąś "pakamerką".

    Mam nadzieję że moje posty odbierasz jako pomoc a nie "przytyk".

    Pozdrawiam,
    Pedzelito

  6. #2886

    Domyślnie

    [
    A czy nadzór budowlany wziął pod uwagę komin tzn. ścianę w górnym środkowym pokoju? Ten pokój stanie się jakąś "pakamerką".

    Nie rozumiem tutaj problemu. Wytłumacz dokładnie o co chodzi.
    Jeszcze raz powtarzam, ze komin "kominkowy jest w tym samym miejscu co w projekcie.
    Marzena i Zbyszek
    Już mieszkamy w M05aL
    http://dumawroclaw.fotosik.pl/albumy/684888.html

  7. #2887

    Domyślnie

    Cytat Napisał duma
    Nie rozumiem tutaj problemu. Wytłumacz dokładnie o co chodzi.
    Jeszcze raz powtarzam, ze komin "kominkowy jest w tym samym miejscu co w projekcie.
    Chodzi o kominy wentylacyjne które są na przesuwanej ścianie ale faktycznie możesz je również przenieść.
    Na projekt patrzę przez pryzmat mojego domu i dlatego nie możemy się dogadać ale chyba się udało. Zapomniałem jak było w projekcie.
    Ważne że Twoje zmiany są kontrolowane i nie będzie zaskoczenia podczas budowy.

    Pozdrawiam,
    Pedzelito

  8. #2888

    Domyślnie

    Jasna cholera !!
    Z tymi oknami to rzeczywiście macie rację, przecież są po dwa w każdej sypialni.

    Aladin, chyba za często przeglądam Twój dziennik budowy i zaczynam mylić projekty

    Sylwiap,
    moje maleństwo na szczęście dochodzi do siebie, choć martwi mnie trochę, bo nie ma apetytu

    Co do tematu Pedzelito dotyczącego wejścia do garażu; ja mam ten problem z głowy, ponieważ z holu mam wejście bezpośrednio do pomieszczenia gospodarczego, a raczej pralnio-suszarnio-spiżarni, które znajduje się w bliższej od domu części garażu i dalej do garażu. Natomiast w pierwotnym pomieszczeniu gospodarczym będzie duża łazienka.
    Zresztą zobaczcie sami:



    Pozdrawiam Was serdecznie
    Mróweczka
    Niewielki M05a.

    Mieszkamy od 5 maja

    http://www.fotosik.pl/search.php?search=mroweczka74

  9. #2889

    Domyślnie

    Może już odbiedam trochę w przyszłość, lecz bardzo podoba mi się ten oto kominek, i zrobię wszystko by taki mieć w swoim domku

    Niewielki M05a.

    Mieszkamy od 5 maja

    http://www.fotosik.pl/search.php?search=mroweczka74

  10. #2890

    Domyślnie

    Mróweczko u Ciebie rzeczywiście ogromne zmiany i bardzo korzystne ale udało się to zrobić bo rezygnujesz z jednego miejsca na samochód. U nas jednak musiał pozostać garaż dwustanowiskowy (właściwie braliśmy pod uwagę tylko takie projekty które miały podwójny garaż)...
    A komineczek bardzo fajny...podoba mi się, też w moim typie, rozglądam się jednak za jakimś rogowym żeby jak najmniej miejsca zajmował w salonie.
    Mróweczko a co myślisz o tym byśmy założyły sobie dziennik budowy i tam będziemy zamieszczać swoje wizje wnętrz Ja już się to tego przymierzam...może w ten weekend się za to zabiorę wreszcie
    Niewielki M05aL - trochę słońca i od razu chce się żyć !!!

  11. #2891

    Domyślnie

    [quote="sylwiap-w29"]
    Mróweczko u Ciebie rzeczywiście ogromne zmiany i bardzo korzystne ale udało się to zrobić bo rezygnujesz z jednego miejsca na samochód. U nas jednak musiał pozostać garaż dwustanowiskowy (właściwie braliśmy pod uwagę tylko takie projekty które miały podwójny garaż)...
    A komineczek bardzo fajny...podoba mi się, też w moim typie, rozglądam się jednak za jakimś rogowym żeby jak najmniej miejsca zajmował w salonie.
    Mróweczko a co myślisz o tym byśmy założyły sobie dziennik budowy i tam będziemy zamieszczać swoje wizje wnętrz Ja już się to tego przymierzam...może w ten weekend się za to zabiorę wreszcie [/q

    Sylwia, myślę, że to dobry pomysł żeby założyć dziennik budowy. Lecz wydaje mi się, że u mnie na chwilę obecną za mało się dzieje. No i szczerze mówiąc trochę brakuje mi czasu.
    Ruszamy na wiosnę, mam nadzieję, więc może wtedy, krótko przed rozpoczęciem.
    A co do kiminków to wejdź sobie na stronę: www.kominki.net, na której jest bardzo dużo propozycji. Mylę, że i Ty coś dla siebie znajdziesz

    Pozdrawiam serdecznie
    Mróweczka
    Niewielki M05a.

    Mieszkamy od 5 maja

    http://www.fotosik.pl/search.php?search=mroweczka74

  12. #2892

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mróweczka74
    Sylwia, myślę, że to dobry pomysł żeby założyć dziennik budowy. Lecz wydaje mi się, że u mnie na chwilę obecną za mało się dzieje. No i szczerze mówiąc trochę brakuje mi czasu.
    Ruszamy na wiosnę, mam nadzieję, więc może wtedy, krótko przed rozpoczęciem.
    A co do kiminków to wejdź sobie na stronę: www.kominki.net, na której jest bardzo dużo propozycji. Mylę, że i Ty coś dla siebie znajdziesz

    Pozdrawiam serdecznie
    Mróweczka
    Dziękuje za namiary na kominki wieczorem sobie pooglądam...no na razie na naszych budowach nic się nie dzieje ale w głowie pełno pomysłów jest więc dobrze byłoby je gdzieś zbierać bo później jak będziemy na budowie siedziały to nie będzie wiele czasu na zastanawianie się nad wyglądam kominka tylko trudne decyzje bedzie trzeba podejmować od zaraz a taraz jest własnie czas żeby sobie pomarzyć bo wiosna już tuż tuż (za 4 miechy marzec) i coś wreszcie zacznie się dziać.
    Pozdrowionka
    Niewielki M05aL - trochę słońca i od razu chce się żyć !!!

  13. #2893

    Domyślnie

    Cytat Napisał aladin07
    Mróweczka74
    no wiec z tymi oknami to tez nie rozumiem? przynajmniej w M05 (bez a)
    takim jak nasz w projekcie sa dwa okna w sypialniach i jest ok choc
    moze w pochmurne dni nieco ponuro - tylko w salonie wtedy jest
    dosyc wystarczajaco swiatla no ale to normalne
    takze jakis ewentualny pomysl z pojedynczymi oknami odpada i bron Boże ich
    nie zmniejszac
    te co sa w projekcie sa w sam raz

    a co do kredytu to tez sugerowalbym budowanie z dostepnych srodkow a pozniej
    branie kredytu na reszte - poza faktami ktore juz dostalas na tacy
    stwierdzam ze banki lepiej oceniaja zdolnosc kredytowa na podstawie czego co
    sie juz wybudowalo i daja lepsze warunki
    druga sprawa ze za wycene nieruchomosci trzeba wtedy zaplacic ale patrzac na calosc
    kredytu to nawet 1000zl za to sie oplaca
    mysmy mieli pewnego pana do wyceny ktory nam zawyzyl wartsosc nieruchomosci
    w stosunku do potrzebnych do ukonczenia srodkow i dzieki temu zyskalismy
    0,5% marzy banku takze warto sie zastanowic
    trzecia strona medalu ze teraz te kredyty frankowe podrozaly
    jak patrze ze my od stycznia bedziemy mieli oprocentowanie wraz z marza
    na poziomie okolo 1,8% a teraz w naszym banku nowe kredyty
    udzielaja dopiero od 6,5% to zgroza
    takze sytuacja moze sie ustabilizuje w ciagu paru miesiecy
    powiem ze taka roznica w oprocentowaniu daje blisko 45% roznice w wysokosci
    raty takze masakra - po prostu banku ciagna z klienta straszna kase za to
    ze im dadz kredyt we frankach

    wiec lepiej buduj z tego co masz i wez kredyt juz po surowym - mysmy tak zrobili
    i sadze ze wygralismy na tym
    Wielkie dzięki Aladin za mądre rady. Czasem dobrze posłuchać kogoś, kto posiada doświadczenia w danej kwestii.

    Pozdrawiam serdecznie
    Mróweczka
    Niewielki M05a.

    Mieszkamy od 5 maja

    http://www.fotosik.pl/search.php?search=mroweczka74

  14. #2894

    Domyślnie

    Widzę, że wszyscy zapracowani na swoich budowach

    U mnie w końcu trochę drgnęło do przodu. Po dość długim bezruchu w zakresie papierologii w końcu odebrałam adaptację naszego NIewielkiego. Teraz tylko złożenie wniosku o pozwolenie i czekamy na DECYZYJĘ

    Pozdrawiam
    Mróweczka
    Niewielki M05a.

    Mieszkamy od 5 maja

    http://www.fotosik.pl/search.php?search=mroweczka74

  15. #2895
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar aladin07
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    885
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    no to wielkie gratulacja - oj pamietam te czasy papierologii
    dwa latka temu sie zaczelo hehe
    duzo sie wtedy nachodzilem do urzedow i starostw

    w kazdym razie trzymamy kciuki za Wasze powodzenie

    u nas wczoraj chlopaki skonczyli plytkowac garaz, kotlownie+pralnie i tylne gosp.
    a ja jeszcze dokanczam kotlownie malowac bo jakos wczesniej nie bylo okazji
    takze to bedzie chyba na tyle prac brudnych w naszym niewielkim
    reszta dopiero na wiosne
    M05L 17/04/07 - start
    no i mieszkamy sobie pięknie i powoli kończymy
    dziennik i komentarze

  16. #2896

    Domyślnie

    Witajcie
    No to właściwie Mróweczko jesteśmy na podobnym etapie, bo u nas też powoli kończy się gromadzenie dokumentów i jak wszystko dobrze pójdzie to do końca roku będziemy mieć upragnione PnB Spieszymy się bo podobno będą zmieniały się przepisy i to na gorsze, które wstępnie miały być ułatwieniem dla budujących a już mówią że będą te same procedury. Mam na myśli rejestracje inwestycji zamiast PnB. Dodatkowo czekamy jeszcze na prądzik na działce (mają czas do końca grudnia)...
    Pozdrawiam
    Sylwia
    Niewielki M05aL - trochę słońca i od razu chce się żyć !!!

  17. #2897

    Domyślnie

    My też czekamy na prąd. Jesteśmy też w trakcie tworzenia projektu przyłącza wody. Pozostajemy więc z nadzieją, że najważniejsze media na krótko przed rozpoczęciem prac będą już na działeczce.
    Reasumując, Sylwia stwierdzam, iż jedziemy na tym samym wózku

    Pozdrawiam
    Mróweczka
    Niewielki M05a.

    Mieszkamy od 5 maja

    http://www.fotosik.pl/search.php?search=mroweczka74

  18. #2898

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mróweczka74
    Reasumując, Sylwia stwierdzam, iż jedziemy na tym samym wózku
    Nie do końca, bo u nas woda na tyłach została ...musimy ciągnąć nitkę jakieś 200 m i czekamy na innych rozpoczynających budowę sąsiadów by razem pokryć koszty tej inwestycji (w sumie ponad 10 tys. to dużo jakoś )...więc dopiero po Nowym Roku zaczniemy coś działać w sprawie przyłącza wody...może przepisy się zmienią i gmina będzie robiła takie nitki na własny koszt
    Niewielki M05aL - trochę słońca i od razu chce się żyć !!!

  19. #2899
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar aladin07
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    885
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    szczerze 50zl za 1mb to bardzo tanio
    u nas to chcieli 150-200zl z materialem za wode czy tez kanalize jakakolwiek
    ciagnac takze 50zl to bardzo malo chociaz jak sie pomnozy przez 200
    to sie robi konkretna kwota
    to teraz lepiej od razu pytaj innych czy sie zrzuca bo czasami zrzucanie trwa pare
    lat a Wy szybciej bedziecie tego potrzebowac przeciez

    a ja dzisiaj poszedlem zrobic ujawnienie budynku na dzialce w ksiegach wieczystych
    i 60zl trzeba dac oraz wypis i wyrys z rejestru gruntow - kolejne 130zl
    a w rece mam swiezutka mape z pomiarow geodezyjnych za kolejnych kilka
    stowek no ale to nie wystarczy - fuck
    M05L 17/04/07 - start
    no i mieszkamy sobie pięknie i powoli kończymy
    dziennik i komentarze

  20. #2900

    Domyślnie

    Aladin dokładnie jest coś ponad 150 m do kopania i nie pamiętam już ile chcieli za metr bieżący z materiałem ale i tak kosmicznie dużo się zrobi w całości. Bo jakby wypożyczyć koparkę i samemu kopać niż zlecić to wodociągom to wyjdzie dużo mniej (wiadomo że projekt, rury to już są koszty których nie da się ograniczyć). Ale spoczki oprócz naszego Niewielkiego na wiosnę zaczną powstwać jeszcze trzy inne domki tak więc jesteśmy już dogadani z sąsiadami i będzie zrzuta
    Niewielki M05aL - trochę słońca i od razu chce się żyć !!!

Strona 145 z 245

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony