dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 245
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 4887
  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    czesc
    2 osoby kupiły m05, to może ktoś też kupił M05a?
    pozdr
    justa

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał justa
    Bylam zainteresowana, nawet bardzo M05a, ale teraz chyba juz zrezygnowałam.
    Bryla domu baaaaaaardzo mi się podoba, ale chyba dach jest za drogi jak na moje mozliwosci, podobno 50 tys. zl to mało.
    W środku M05a jest z jednej strony jakies dziwnie ,,zagracone", pełno w nim jakichs wnek, szaf, zakrętów, a z drugiej strony to wlasnie mi sie podoba, ze jest duzo pom. gospod. i bedzie gdzie postawic odkurzacz, buty, deske do prasowania, i mnóstwo innych gratów.
    Ale nikt z bardziej doswiadczonych jak na razie nie chcial sie wypowiedziec.
    Schody tez jakos dziwnie wygladaja, nie umiem sobie wyobrazic, jakie beda.
    Koszt budowy tego domu byl wyceniony na 250 tys. netto.
    Zaczelam szukac tanszego, ale kiepsko mi i dzie i przy tej powierzchni sa tylko drozsze, alebo brzydkie.
    Niestety nie podjęlam jeszcze decyzji, a juz powinien projekt byc u architekta.
    Pozdrawiam i gratuluje podjecia decyzji
    justa
    Też bardzo nam sie podobał M05 z podwójnym garazem... ale jest jeszcze jeden, bardzo podobny i równie ładny, moim zdaniem, projekt: Sazsa z Pracowni Archipelag. Wydaje mi się, ze powinien być tańszy w budowie, a w środku bardzo podobny, tylko trochę większy

    http://www.archipelag.pl/domek.php?K...500&ProjID=110

    Może ona dla Ciebie? My się poważnie zastanawiamy... największym naszym problemem są kwestie przepisania ziemi, pozwoleń... to zabierze duuuużo czasu...
    dom, dom, DOOOOOOMMMMEK!!!!

  3. #23

    Domyślnie

    Kosztorysu jeszcze nie mamy, ale przyjmujemy opymistyczną wersję podawaną przez Muratora tzn 160 tys netto. Ekipy nie umawiamy, bo chcemy budować tzw. sposobem gospodarczym licząc na duże,nieujawnione jeszcze talenta inwestora . Jest miły Pan z dużym doświadczeniem, widzieliśmy kilka wybudowanych przez niego domków. Jesteśmy w trakcie negocjacji. Zapowiada się ciekawie Niewielka, jeśli możesz to podziel się wynikami Twoich rozmów z ekipą . Jak będę miał coś bliżej to dam znać. Niestety mam chwilowo ograniczony dostęp do netu i nie mogę regularnie pisać . Pozdrowionka dla wszystkich sympatyków M05 i M05a

  4. #24

    Domyślnie

    witam!!
    no zaczęłam rozmowy z ekipami, które by mi wybudowałay ten domek. Jeden Pan który zatrudnia 5 osób wycenił mi robociznę na ok.20 tys.(do negocjacji) stan surowy bez ścianek działowych, bez wykopu i bez dachu.Dużooo mi się wydaje. Jeszcze będę rozmawiała z gościem, który robi po nim dachy i zobaczymy ile by mi wszystko wyszło. Dałam projekt drugiemu gostkowi i wszystko będę wiedziała w sobotę bo tak się umówiliśmy. Jeszcze będę szukała. pozdrawiam

  5. #25
    Guest

    Domyślnie

    ja_robal napisal
    Też bardzo nam sie podobał M05 z podwójnym garazem... ale jest jeszcze jeden, bardzo podobny i równie ładny, moim zdaniem, projekt: Sazsa z Pracowni Archipelag. Wydaje mi się, ze powinien być tańszy w budowie, a w środku bardzo podobny, tylko trochę większy

    http://www.archipelag.pl/domek.php?K...500&ProjID=110

    Może ona dla Ciebie? My się poważnie zastanawiamy... największym naszym problemem są kwestie przepisania ziemi, pozwoleń... to zabierze duuuużo czasu...
    dzięki, ale M05a zdecydowanie bardziej mi odpowiada.
    Chociaz przerabiać cały parter.......
    SZUKAM CALY CZAS! JAK TAK DALEJ POJDZIE TO ZWARIUJĘ!

  6. #26

    Domyślnie

    Witam,
    Czy coś się zmieniło w tym temacie ?
    Ktoś jakąś akcję podjął w celu wybudowania M05a ?

    Domek jest fajny, ale wydaje mi się, że największy jego mankament to schody. Otrzymałem faks z kilkoma rzutami tego domku i to co od razu się rzuca w oczy to:
    ostatni górny stopień jest pod niższą kalenicą i w tym miejscu wysokość wynoi około 1.9 - 2m. Dodatkowo oś tych dwubiegowych schodów (nie wiem, czy istnieje coś takiego jak "oś schodów") jest bezpośrednio pod kalenicą. Oznacza to, że z jednej strony strop nad schodami ma 2m, a z drugiej trochę mniej, gdyż środek ostatniego stopnia znajduje się pod koszem.

    Wydaje mi się, że podniesienie dachu nawet o 1 pustak znacznie poprawi sytuację.

    Może się jednak mylę ? Może to nie jest problem ? Staram się wyobrazić jak to będzie wyglądać i moja wyobraźnia mówi mi, że to jest trochę nisko...

    Czy ktoś ma przemyślenia na ten temat ?

    Pozdrawiam,
    Jean_Luc

  7. #27

    Domyślnie MO5

    CZY KTOŚ KUPIŁ PRIJEKT MO5

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Xolek

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    1

    Domyślnie Szukam właścicieli domów opartych na projekcie M05

    Szukam właścicieli domów opartych na projekcie M05

    Prośiłbym o wypowiedzenie się na temat tego projektu,
    jego wad, zalet, kosztów wykonania, rodzaju zużytych materiałów oraz sposbów ogrzewania tego domu, również czy byłaby możliwość obejrzenia wnętrza tego domu.

  9. #29

    Domyślnie Re: Szukam właścicieli domów opartych na projekcie M05

    Cytat Napisał Xolek
    Szukam właścicieli domów opartych na projekcie M05

    Prośiłbym o wypowiedzenie się na temat tego projektu,
    jego wad, zalet, kosztów wykonania, rodzaju zużytych materiałów oraz sposbów ogrzewania tego domu, również czy byłaby możliwość obejrzenia wnętrza tego domu.

    http://www.projekty.murator.pl/proje...19&IdKolekcji=

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Hub

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,
    Po krotkiej naradzie z moja ukochana, my rowniez zdecydowalismy sie na zakup projektu M05 z dwustanowiskowym garazem .
    Jak dobrze pojdzie, z budowa ruszymy w kwietniu 2006.
    Mam pytanie do tych co juz sie zdecydowali, czy myslicie o tym zeby sciany zewnetrzne budowac jednowarstwowe z ytonga 36,5 cm?
    Mi po glowie chodzi to rozwiazanie...Poza tym chcemy zrobic schody dwubiegowe ze spocznikiem, i troche inaczej "zaaranzowac" parter.
    To tyle na poczatek...
    Pozdrawiam Hubert

  11. #31

    Domyślnie

    Witaj Hub !

    Czy planujesz jakieś zmianyw projekcie ?

    Pozdraiwam !

  12. #32
    Guest

    Domyślnie

    HUb napisal
    Jak dobrze pojdzie, z budowa ruszymy w kwietniu 2006.
    Czy to znaczy, że kupiłeś projekt?
    Co robisz na parterze? Jakie zmiany.
    pozdr

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Hub

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witajcie,
    Tak projekt juz kupilem i zmiany przedstawiaja sie tak jak na zalaczonym rysunku.[img]
    Hubert[/img]

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Hub

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    3

    Domyślnie

    ooups nie wiem jak wstawic obrazek
    moze ktos mi podpowie

  15. #35

    Domyślnie

    witam!! ja też chętnie zobaczyłabym zmiany na obrazku : sama byłam też u mojego projektanta i wprowadziłam nastepujące zmiany; podnoszę ściankę kolankową o jeden pustak, likwiduję ciężki schody na rzecz drewnianych, likwiduję drzwi do pomieszczenie gospo. z garażu do ogrodu - i jeszcze myślę

  16. #36

    Domyślnie

    Zmiany, o jakich ja myślę:

    - podniesienie o 1-2 pustaki dachu - główny powód to wydaje mi się, że ostatni, najwyższy stopień schodów jest zbyt blisko dachu i w związku z tym osoba bardzo wysoka może uderzyć głową - zwłaszcza, że są tutaj również skosy. Inne powody to zyski powierzchni na poddaszu, ale pojawiają się problemy ze słupami podpierającymi w koszach. Może to jednak wpłynąć negatywnie na wygląd domu...

    - szerokość schodów.... po zasięgnięciu wielu opinii wychodzi na to, że są zbyt wąskie. Z moich danych wynika, że mają 88cm i to od ściany do ściany. Dodałbym po 15-20 cm, ale nie bardzo jest gdzie to zmieścić...

    Jutro mam rozmawiać z architektem na te tematy - zobaczymy co powie.

    Pozdrawiam !

  17. #37

    Domyślnie

    Witam,
    Wspominałem o spotkaniu z architektem, więc poniżej kilka słów...
    Pomysłów (a właściwie potrzeb) mam sporo, główne to:

    - zmiana konta nachylenia dachu do 37 stopni - konieczne aby spełnić warunki miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
    - zmiana technologii wykonania - pustak ceramiczny + wełna
    - podniesienie o 2 wartwy bloczków poddasza
    - zmiana typu stropu z gęstożebrowego na żelbetowy
    - poszerzenie schdów z 88 do 100cm poprzez przeniesienie ścianki dzielącej przedpokój oraz ścianki pomieszczenia gospodarczego w kierunku pomieszczenia gospodarczego (odpowiednio 12 i 24 cm). To znaczy - te schody mają 100cm, ale na nich wybudowane są ścianki działowe o grubości 12cm i dlatego zostaje 88cm.
    - przesunięcie na poddaszu ścianki wiatrołapu i części łazienki do wysokości podciągu o 24 cm a tym samym przesunięcie słupa SW3 o 24 cm (jeśli jest to dopuszczalne pod względem konstrukcyjnym)

    Architekt generalnie zgodził się z moimi pomysłami, ale zdecydowanie poświęciłem na przestudiowanie tego projektu więcej niż on i dlatego nie mam do dodania więcej od Niego

    Wysłałem zapytanie do Muratora i otrzymałem odpowiedź, że owszem - nachylenia można zmienić do 10 stopni, technologię można zmienić bez zgody autora, ale za to autor nie zgadza się na podniesienie ścianki kolankowej gdyż dom straci swój styl. W sumie to obawiałem się właśnie utraty stylu i tutaj pani autor zapewne nie bez powodu nie zgadza się...

    To trochę zmienia postać rzeczy... obawiam się tego niskiego stropu na ostatnim, najwyższym stopniu schodów oraz tego, że te schody są zbyt wąskie...

    Czy właściciele projektów M05 / M05a mogą się wypowiedzieć ?

    Pozdrawiam !

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    L.B.

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    5

    Domyślnie M05a

    Witam,

    Ja tez zdecydowałem się na M05a, wprawdzie jeszcze nie kupiłem projektu ale zrobię to niebawem. Zamierzam zacząć jeszcze w tym roku.

    pozdrawiam

    L.B.

  19. #39

    Domyślnie

    Witam,

    długo się nie odzywałam, bo nie miałam nic mądrego do napisania. Przeglądałam tylko wasze posty i analizowałam....
    Ale dziś mam radosną nowinę - wczoraj kupiliśmy projekt M05 i mam nadzieję, że już w maju wbijemy pierwszą łopatę w ziemię.
    Dużych zmian nie przewidujemy, powiększamy łazienkę na dole.
    Serdecznie pozdrawiam wielbicieli M05.

    Edyta

  20. #40

    Domyślnie

    Gościlam na tym forum czesciej kiedy budowalam pierwszy dom. Teraz zamierzam zaczac budowac drugi i podoba mi sie projekt M05a. Ktos planowal zlikwidowanie drzwi do ogrodu z pomieszczenia gospodarczego. Przestrzegam gdyz z wlasnego doswiadczenia wiem ze te akurat drzwi bardzo sie przydaja. Duze pomieszczenia gospodarcze sa zdecydowanym atutem tego projektu. Zgadzam sie rowniez z tym ze podniesienie scianki kolankowej zaburzy proporcje bryly. Zrobilam to poprzednio i musielismy korygowac to dodatkowym odcieniem tynku. Natomiast zlikwidowalabym jedne drzwi balkonowe (te tuz obok kominka). Schody rzeczywiscie troche waskie i moze byc problem z wnoszeniem mebli. Jesli chodzi o elewacje projekt bardzo mi sie podoba. Ja tez zamierzam budowac w Wawrze....

Strona 2 z 245

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony