dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Mam okazję kupić piękne mieszkanie na poddaszu 6-cio letniego,3-piętrowego domu.Zaniepokoił mnie wygląd belek i słupów konstrukcyjnych.Są drewniane i bardzo mocno popękane.Tak wygląda rozeschniętę drewno.Czy to jest normalny widok,czy powinnam się niepokoić?
    pilne!!!

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-01-23 00:36 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-01-23 18:26 ]</font>

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    A jakie sa tam okna ? Jezeli nie widac z nich swiata, domow, drzew to ja bym w takim mieszkaniu nie chcial mieszkac. To jest dobre ale na krotko. Pekniecia belek, drenianych elewacji sa naturalne, wszystko zalezy czy sa powodem naturalnego wysychania drewna czy tez za duzych obciazen.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Część okien jest połaciowych i przez nie nic nie widać bo są wysoko,ale są też okna normalne i jest nawet balkon.Mieszkanie ma3,9 m wysokości i naprawdę jest ciekawe.Tylko zanipokoiły mnie te pęknięcia bo niektóre są bardzo duże.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Zalezy jakie sa te peknieca, czy glebokie i czy drewno jest zdrowe. Najlepiej wez kogos zeby je opukal i "organoleptycznie" stwierdzil czy cos mu dolega.

  5. #5

    Domyślnie

    w pracowni mojej pani architekt sytuacja wyglada podobnie, popekane belki, ale pracujacy tam konstruktor wytlumaczym mi, ze wszystko jest ok bo jest ogromna roznica w belkach popekanych i zdrowych a popekanych i uszkodzonych przez, np: robale, plesn itp...
    na Twoim miejscu poprosil bym stolarza, zeby popatrzyl na te belki
    popekane i zdrowe wygladaja kapitalnie

  6. #6

    Domyślnie

    stolarz oceni samo drewno, ale nie oceni, czy pęknięcia są groźne dla konstrukcji, czy nieistotne...

  7. #7

    Domyślnie

    jeśli z belek i słupów nie sypie się "mąka" i nie ma dziur "owadzich", jeśli poddasze było wentylowane nie ma wilgości pleśni itp, to bym się nie przejmował - drewno pęka w sposób naturalny podczas suszenia i nic się na to nie poradzi (przynajmniej kiedyś nie poradzono)
    u mnie na poddaszu sytuacja jest taka sama - belki mają peknięcia, krokwie to samo - po wizycie dekarza i ogledzinach stwierdził "panie więżbe masz pan zdrowiutką jak moja stara"
    - budynek jest z lat 20stych XX wieku,
    nawet łaty są w porządku

    wiec moja rada - masz okazję - skorzystaj i nie martw się

    snow

    PS - jedno co możesz zrobić to sprawdz czy budynek ma świeżo wymienione pokrycie dachu (spytaj sie administratora) i pooglądaj peknięcia czy są świeże czy stare (brud itp.) jak są świeże i dach był remontowany (np. położono nową dachówkę cięższą od tej która była pierwotnie) to znak że więżba jest przeciążona... i jest problem

    s.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony