dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 96 z 96
  1. #81
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Jasiu
    Nie twierdzę żeby nie proponować upustów klientom bez tego się nie obędzie za duża konkurencja. Natomiast denerwuje mnie fakt gdy klient pyta sie ile mi zostanie jeszcze po upuscie. Chciałby nawet te 5-8% które zostanie. To własnie moim zdniem jest chore. Przecież średnio na kocioł, grzejniki i materiał instalacyjny i tak dostał ok 20%

    Tak na marginesie - dlaczego jak robimy codzienne zakupy np. mleko, pieczywo, cukier itd nie pytamy o upusty ?

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: VPS dnia 2003-02-05 14:31 ]</font>

  2. #82
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    A wiesz jakie są marże na w/w towary ?

    Są branże, które już bardziej wciągnąć brzucha nie mogą.

    Oczywiście nie przyszłoby mi do głowy całkowicie pozbawić instalatora zarobku. Taki instalator (głupi jakiś) szybko by splajtował i zostałbym bez serwisu.

    Ale jak sie kupuje kotłownie za 10 tys. to kazdy 1% to stówka prywatnych, opodatkowanych pieniędzy - jest o co walczyć ;o)

  3. #83

    Domyślnie

    Jezeli zwracam sie do instalatora o zalozenie mi instalacji CO to chce miec wycene pracy. Musi to byc oczywiscie dla niego oplacalne, ale nie na zasadzie, ze malo place za prace ale duzo za kociol (chce miec te koszty rozgraniczone). Kazdy powinien obliczyc swoj zysk od swojego wkladu. Nie ma wkladu pracy w zakupie kotla. Potrafie to zrobic samemu i wynegocjowac dobra cene. Mi instalator tez tlumaczyl, ze "on bedzie pozniej musial sie opiekowac kotlem, i dlatego nie moze dac duzego rabatu. Kiedy jednak wglebilem sie w temat, to okazuje sie, ze w moim miescie (wojewodzkim) jest tylko jedna firma uprawniona do pierwszego uruchomienia (Vaillant). Wiec instalator ten i tak nie dokonalby tego. Gwarancje trwa 2 lata, i niczyja tu jest laska ze sie "opiekuje" kotlem. A pozniej (po 2 latach) to po prostu place za naprawy i tyle. W koncu kupilem kociol ECOCOMPACT w hurtowni, ktora nie chcial normalnie dac wiekszego rabatu niz 22% (tlumaczac, ze byloby nie nie "fair" w stosunku do instalatorow) ale mialem akurat szczescie, bo ktos zamowil i zrezygnowal (ostatnie dni grudnia), wiec hurtownia dala mi 31% rabatu (sami ubolewali, ze zrobili kiepski interes). Pierwotnie chcialem kupic Viessmana Visodens 200. Od razu przedstawielem sprawe, ze chce miec 30% rabatu, powiedziano mi, ze to niemozliwe, ze 20% to gora. Po godzinnej rozmowie zaczeli mowic o 25% i skonczylo sie na 28%. Z informacji jakie uzyskalem na Vaillanta mozna spokojnie dostac 22-24% bedac upartym Jak bylem w miejscu w ktorym proponowano mi 24% i dowiedzieli sie, ze kupilem ten kociol na lepszych warunkach - powiedzieli tylko, ze jak bede robil instalacje to u nich mam 30% rabatu na grzejniki. Konkludujac, w gre wchodza niemale pieniadze. Chce znac faktyczna wartosc towaru i uslug. Sam potrafie kupic sprzet. Zamowic projekt u osoby, ktorej bedzie tylko zalezalo zeby instalacja byla optymalna a nie napakowana jak najwieksza ilosci materialu od ktorego bedzie miala swoja marze - a sposrod wykonawcow wylonie najlepszego (co do ceny, jakosci i wiarygodnosci). Wiem, ze kazdy chce zarobic - ale kazdy tez chce zaoszczedzic - to wlasnie jest wolny rynek!
    Moja argumentacja zapewne nie spodoba sie VPS - ale chetnie wysluchac kontr-argumentacje.
    Pozdr. jz

  4. #84
    Guest

    Domyślnie

    WASZE PIENIĄDZE I WY BĘDZIECIE UŻYTKOWAĆ.
    MOJA OPINIA I POTWIERDZONE LATAMI PRAKTYKI,ORAZ JAKO HANDLOWIEC STYKAM SIĘ Z TYSIACAMI KLIENTÓW ROCZNIE PYTAJĄC ICH O OPINIE Z UŻYTKOWANIA KOTŁOW .DOSZŁEM DO WNIOSKU,
    WZYSKIE KOTŁY PO SCIĄGNIECIU OBUDOWY SĄ TAKIE SAME TZ.ZŁOŻONE Z TYCH SAMYCH MARKOWYCH PRODUCENTÓW NIKT NIE PRODUKUJE PIECA OD PODSTAW.NATOMIAST RÓZNI ICH WYGLĄD , CENA I BAJER
    ROZMAWIAMY O KLASIE SCIENNEJ SPRAWNOŚC 90%DO 93% MOŻLIWE BŁĘDY
    WYLICZENIOWE .FIZYKA NIE ZNA PERPETUM MOBILE .SUMUJĄC GAZ KTÓRY
    MA SWOJĄ KALORYCZNOŚĆ W CUDOWNYM PIECU NIE WIĘCEJ ENERGI
    ENERGIA TO W KLIENCIE ZBIERA GDY MÓGŁ KUPIĆ PIEC ZA 2000 A NIE 10000 TYŚ ZŁ,
    POWRACAJĄC CO WYBRAĆ
    PIEC 1 FUNKCYJNY Z ZASOBNIKIEM 60L BĘDZIE OPTYMALNY PONIEWAŻ
    USTAWIAMY GO NA CYRKULACJĘ I GDY WYCZERPIE WODĘ Z ZASOBNIKA DOPIERO PRZEŁĄCZY SIE NA TRYB PRACY 2 FUNKCYJNY.

  5. #85

    Domyślnie

    Czego pan tak krzyczysz? I do tego anonimowo???
    nie pozdrawiam...
    Grzegorz

    PS.
    zak - o to mi właśnie chodziło. VPS - nie bądź taki wrażliwy, każdy z nas musi na te pieniążki ciężko zapracować (instalatorzy też )
    pozdrawiam

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: grzegorz2 dnia 2003-02-08 20:26 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: grzegorz2 dnia 2003-02-08 20:27 ]</font>

  6. #86
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    grzegorz2 zak
    Nie twierdzę aby inwestor nie otrzymywał upustów nawet jestem za.
    Natomiast nie mogę zaakceptować faktu że klient indywidualny otrzymuje taki sam upust jak instalator. Pisząc o instalatorach mam na myśli instalatorów autoryzowanych danych firm. Przeciesz jeździmy na szkolenia (kilkudniowe)opłacane z własnej kasy, narzędzia serwisowe też musimy kupić za własne. Dlatego musi nam zostać ok 5-8% ceny kotła, gzrejników czy rodzaju systemu instalacyjnego. Takie jest moje zdanie. Również wielu innych instalatorów ma podobne zdanie.

  7. #87
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Każda praca wymaga zapłaty.

    Jeśli instalator zaprojektuje, skompletuje, dostarczy, zainstaluje i uruchomi kotłownie to zapłata należy się jak psu kość. Wolałbym jednak żeby koszt usługi był oddzielony od kosztu materiałów. Sytuacja byłaby przejrzystsza.

    A wogóle to sytuacja w branży budowlanej jest chora. Ceny katalogowe tak są policzone, że na dzień dobry każdy kto się zapyta dostaje 20% rabatu. To znaczy, że gdyby się nie dopominał to zostałby oszukany. To firmy z branży są winne takiemu stanowi rzeczy. Same do tego doprowadziły więc ich przedstawiciele nie powinni się zżymać, że nauczony doświadczeniem inwestor pierwsze co robi to pyta się o rabat.

    BTW. Prowadzę sobie arkusz z wydatkami na budowę i liczę sobie koszt tego co robie po cenach katalogowych i rzeczywiście uzyskanych. Wychodzi mi ponad 20% różnicy. To znaczy, że jeślibym sie nie targował to za dom, który buduje zapłaciłbym (bez najmniejszej różnicy w jakości) 50-100 tys.więcej. Za te pieniądze mozna już kupić przyzwoity samochód. Chodzi o to, żebym to ja sobie kupił ten samochód
    Jasiu

  8. #88

    Domyślnie

    JEŻELI WEŻMIEMY KRYTERIA PODSTAWOWE TO WSZYSKIE MAJĄ TA SAMĄ JAKOŚC TYLKO Z CENĄ NIE BARDZIEJ SPECJALISTYCZNE TO MOŻNA
    DYSKUTOWAĆ CAŁA NOC JEST TRUDNO ODPOWIEDZIEC JEDNOZNACZNIE .
    POZA MOCA ,PRZEZNACZENIEM.BUDOWĄ ŻELIWNY WISZĄCY.ZASOBNIK Z NIERDZEWKI ,EMALIOWANY CZY Z ELETRONIKA ,POGODÓWKĄ I KONDESACYJNY.Z ZAMKNIĘTĄ KOMORĄ SPALANIA CZ OTWARTĄ OCZYWIŚCIE BAJEREM NIE PODEJMĘ SIE ICH USTAWIC W KOLEJNOŚCI JAKOŚĆ ZA CENĘ

  9. #89

    Domyślnie

    NIGDY KLIENT NIE DOSTAŁ RABATU TAKIEGO JAK INSTALATOR ,NATOMIAST
    INSTALATOR JAK SKLĘP CZY HURTOWNIA .MOŻĘ SĄ TAKIE HURTOWNIE ALE NIE DOMNIE NALEŻY OCENA TEGO STANU RZECZY

  10. #90

    Domyślnie

    ZAWSZE BĘDĘ POWTARZAŁ ŻE NIE WIELKOŚC RABATU TULKO ZA ILE TO KUPIĘ NP.
    PANELA 100ZŁ 20% RABAT 80ZŁ
    TA SAMA PANELA 200ZŁ I 50% RABAT GDZXIE TANIEJ

  11. #91

    Domyślnie

    Prosiłem cię już jako anonima (bo jak sądzę to byłeś ty ), żebys przestał pisać drukiem. To się po prostu strasznie źle czyta. Wciśnij caps lock pleeease

  12. #92

    Domyślnie

    Z wielkością zasobnika nie przesadzajcie, do napełnienia wanny nie trzeba 300 litrów! Zasobnik "daje z zapasu" tylko początkowo, później dogrzewa jak przepływowy.Ja mam 120-litrowy dla czteroosobowej rodziny: dwie łazienki, dwa natryski, wanna, bidet, umywalki, kuchnia itp. i wystarcza. Dwubiegowych nie polecam, działają podobnie jak piecyk łazienkowy - spróbujcie wejść pod prysznic i niech w tym czasie ktoś inny pójdzie do kuchni umyć szklanki - fajne uczucie... Nadają się tylko do mieszkań, w domkach zupełnie bezużyteczne: jeden i drugi wariant sprawdziłem na sobie doświadczalnie. Pozdrawiam

  13. #93

    Domyślnie

    Na klawiaturze, z reguły po lewej, jest takie coś z napisem "CapsLock". Ciśnij pan na to!!!
    pozdrawiam

  14. #94

    Domyślnie

    EUREKA już wiem gdzie to coś się znajduje . Dzięki.

  15. #95
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Do Dar: Zasobnik 120L, a jaka moc kotła ? A najlepiej - jaki to kocioł ?

  16. #96
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mirek_m

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    2

    Domyślnie

    Chcialbym się czegos dowiedziec o kotle Immergas Avio 21 Maior. Może ktos z forumowiczów miał "kontakt".... z tym urządzeniem?
    Dziekuję i pozdrawiam.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony