dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Witam!
    Czytam Forum od dłuższego czasu. Mam nadzieję, że także ten problem nie pozostanie bez odpowiedzi Szanownych Forumowiczów.
    Jestem świeżo po wizycie kominiarskiej. Mieszkanie w starym budownictwie - ogrzewanie na piece węglowe. Rozumiem, że instalacja ogrzewania gazowego mogło budzić zastrzeżenia, chociaż przy 5 używanych do tej pory kominach wydaje mi się to dziwne. Dlaczego jednak nie mogę wymienić pieca węglowego na żeliwną kozę? Kominiarz stwierdził, że przekrój komina jest za mały. Wydaje mi się, że węgiel rozpala się do wyższej temperatury i w efekcie spalania powstaje więcej zanieczyszczeń. O co więc chodzi? Czy są jakieś argumenty, którymi mogłabym się podeprzeć w pertraktacjach?
    Dziękuję
    kamila

  2. #2

    Domyślnie

    Prawdopodobnie masz komin który nie spełnia obecnych wymogów technicznych dot. wymiarów, więc nic nie mozesz zmienić bez powiększenia przekroju komina. Mozesz tylko użytkować stary piec, bo prawo wstecz nie działa i sprawy zastane są prawomocne...

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Czyli, o ile dobrze rozumiem, wg nowych norm nawet nie mogę zburzyć starego pieca i postawić go na nowo tzn. jest bo jest, ale nie powinien być, bo komin norm nie spełnia?
    Super...
    kamila

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Przepraszam.Jle kondygnacji posiada ów stary budynek?

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki za zainteresowanie.
    Parter, 3 piętra i strych. Budynek z 1905r. Jestem po rozmowie z gazownikami - kominy na klatce, piec droższy raptem o jakieś 1.5 tys. Wybieram się do kominiarzy jeszcze raz popytać o tę kozę. Nadal nie wiem, jak to możliwe, że ktoś pode mną może wszystko zainstalować bez problemów, a ja nie.
    Tragedia
    Mimo wszystko z uśmiechem
    kamila

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Według obowiązujących przepisów do jednego przewodu kominowego o przekroju 14/14 cm można podłączyć trzy pice węglowe (kaflowe) oprócz ostatniej kondygnacji.
    Piec węglowy typu "koza" niestety musi być podłączony do indywidualnego przewodu kominowego.
    Być może brak jest już wolnych przewodów i dlatego nie można podłączyć "kozy"
    W przypadku odpowiedniej ilości przewodów kominowych ( przewód dymowy + przewód wentylacyjny ) oraz prawidłowego stanu technicznego przewodów kominowych nie ma przeszkód do podłączenia w/w urządzenia grzewczego.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony