dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie Kocioł z podajnikiem Per-Eko KSR 17kW ma ktoś?

    Jak w temacie.
    Jak sie ten kociołem sprawyje?

  2. #2

    Domyślnie

    ewentualnie może ktoś ma innej mocy kociołek tej firmy?

  3. #3

  4. #4

  5. #5

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Ja mam taki właśnie kociołek!

    Trafiłem tu do Ciebie przypadkiem z wyszukiwania, bo szukam uwag P.T. Forumowiczów na temat palenia w piecu podajnikowym a ściśle ustawień sterownika, bo zastanawiam się, czy duża liczba popiołu wiąże się jedynie z węglem, czy np z którymś parametrem nastawy pieca? I w ogóle tak szukam sobie czegoś na temat regulacji spalania w takim piecu, by np. mniej spalał, bądź szybciej się nagrzewał itp.

    A wracając do tematu to kociołek kupiłem w czerwcu, a odpaliłem przedwczoraj - jak na razie chodzi pięknie, choć wiadomo, pochłonął ok 50kg groszku w pierwszym dniu, bo dom jest jeszcze wyziębiony i wilgotny. Póki co teraz go obserwuję i zdobywam doświadczenie

    P.S. Widzę że temat nieco podstarzały ale może uda się go odświerzyć
    Tomek_R

    Mieszkamy!!!

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marshall

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    8

    Domyślnie

    Mam kocioł PER-EKO KSR 25. Jak narazie jestem z niego zadowolony. Miałem tylko problem z uszczelnieniem kosza zasypowego - źle przyklejona uszczelka. Mam instalację z żeberkami starego typu do których wchodzi duuuużo wody i piec pomimo prawie 280 metrów powierzchni do ogrzania spisuje sie super. Wegiel to EKO-RET o granulacji do 31mm. Mimo ze piec ma chodzić na węglu do 25 mm nie zerwało mi nigdy zawleczki. Moje ustawienia to podawanie 15s, przerwa 25s. Nieźle chodził na fabrycznych czyli 9/18 ale na 15/25 cykl pracy jest krótszy. Próbowalem w drugą stronę np 9/30 ale wbrew pozorom nic na tym nie oszczędziłem - duze zużycie węgla, bardzo długa praca, i króciutkie przerwy. Obecnie piec zużywa około 40 - 50 kg wegla na dobę 3 wiadra po zaprawie Greinplast.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam

    Mam PER-EKO 17kW i mam z nim problem.
    MIanowicie jak bym nie kombinował to z jednej strony nie dopala węgla.
    Jeśli nadmuch jest zbyt duży z prawej strony tworzy sie żużel a z lewej i tak węgiel się nie dopala.
    Walczę już z tym 2 miesiące, zmieniałem wszystkie możliwe ustawienia, ostatnio wygasiłem go i poczyściłem wszystko co się dało i problem nie zniknął.
    Grzeję raptem z 70m2 + woda i zasyp starczy ledwie na 4-5 dni.
    Popiołu i niedopalnoego węgla po 4-5 dniach jest pełny popielnik.
    Czy spotkaliście się z takim problemem ??
    Czy pali Wam węgiel na całym "talerzu" równomiernie ?? Nie macie problemu ze zbyt słabym nadmuchem z lewej strony ??
    Już mnie trafia, chyba będę dzwonił po serwis...

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pit1000

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witajcie
    w tym sezonie odpaliłem PER-EKO KSR17. U mnie jest wszystko w porządku, ale trochę już się dowiedziałem o tych piecach.
    1) niedopalanie węgla z jednej strony może być spowodowane złym uszczelnieniem talerza od spodu. U teścia tak było. Ci, co montowali piec nie dali wogóle silikonu osadzając talerz i efekt był taki, że powietrze uciekało dołem. Po uszczelnieniu piec hulał aż miło.
    2) Ilość popiołu moim zdaniem zależy od jakości węgla, a ustawienia cyklu to już totalnie indywidualna kwestia. Trzeba ustawić piec pod konkretny groszek i według mnie nawet ten sam węgiel a różnej granulacji wymaga innych ustawień.
    Pozdrawim Wszystkich

  11. #11

    Domyślnie

    a w razie czego to od razu dzwoń po Serwisanta - u mnie byli już dwa razy do elektroniki i za każdym razem szybciutko, miło i sprawnie. To jedno muszę Per-Eko przyznać, że jak na razie ich serwis mnie nie zawiódł i działa wzorowo
    Tomek_R

    Mieszkamy!!!

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał pit1000
    Witajcie
    w tym sezonie odpaliłem PER-EKO KSR17. U mnie jest wszystko w porządku, ale trochę już się dowiedziałem o tych piecach.
    1) niedopalanie węgla z jednej strony może być spowodowane złym uszczelnieniem talerza od spodu. U teścia tak było. Ci, co montowali piec nie dali wogóle silikonu osadzając talerz i efekt był taki, że powietrze uciekało dołem. Po uszczelnieniu piec hulał aż miło.
    2) Ilość popiołu moim zdaniem zależy od jakości węgla, a ustawienia cyklu to już totalnie indywidualna kwestia. Trzeba ustawić piec pod konkretny groszek i według mnie nawet ten sam węgiel a różnej granulacji wymaga innych ustawień.
    Pozdrawim Wszystkich
    a w razie czego to od razu dzwoń po Serwisanta - u mnie byli już dwa razy do elektroniki i za każdym razem szybciutko, miło i sprawnie. To jedno muszę Per-Eko przyznać, że jak na razie ich serwis mnie nie zawiódł i działa wzorowo
    Tomek_R

    Mieszkamy!!!

  13. #13

    Domyślnie

    Tomek - dzięki bardzo za info...

    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał root
    Tomek - dzięki bardzo za info...

    Pozdrawiam
    nie ma sprawy
    Tomek_R

    Mieszkamy!!!

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anna-anna

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam forumowiczów!
    Widzę że temat aktualnie mnie interesujący... mam w związku z tym pytanie do wszystkich którzy mieli doświadczenia z uruchomieniem kotła KSR 17kW.
    1. Czy do pieca należy dokupić siłowniki? Podobno kosztują około 500 euro i są niezbędne. Czy to prawda?
    2. Czy ktoś wie, gdzie znajduje się serwis do tych kotłów w okolicy Zielonej Góry?
    Ania

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna-anna
    Widzę że temat aktualnie mnie interesujący... mam w związku z tym pytanie do wszystkich którzy mieli doświadczenia z uruchomieniem kotła KSR 17kW.
    1. Czy do pieca należy dokupić siłowniki? Podobno kosztują około 500 euro i są niezbędne. Czy to prawda?
    Jakież to siłowniki są niby niezbędne do naszego poczciwego pieca anna-anna?!?!? Wiesz - kilkukrotnie wymęczyłem w rozmowach telefonicznych pracownika działu technicznego Per-Eko - bardzo miły gość, chętnie odpowiadał na wszytskie pytania i chętnie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem zebranym od serwisantów, sam od siebie podpowiadał rozwiązania i wysuwał propozycje, a co najważniejsze nie ukrywał, że Per-Eko wciąż jeszcze zbiera doświadczenie i ulepsza swoje rozwiązania, np. podpowiedział mi, bym zamontował dodatkowe uszczelki na klapie od zasobnika "celem wyrówniania ciśnień", uszczelki te oczywiście przysłał mi pocztą, choć wcześniej zdążył mi je zamontować serwisant, którego zresztą też wypytałem o wiele aspektów pieca - i kurcze nikt z nich nie wspomniał mi o zadnych siłownikach Być może niedawno wyniknął jakiś nowy temat w Per-Eko z tym związany
    Napisz coś więcej, np. do czego miały by służyć te siłownikii?

    A w sprawie serwisu to zadzwoń najlepiej do Per-Eko a tam z pewnością Ci kogoś podeślą. Możesz przy okazji spytać o te siłowniki - sam jestem ciekaw o co chodzi?

    Mnie póki co piec spisuje się znakomicie w takiej postaci w jakiej go kupiłem (no - z doklejonymi uszczelkami )
    Tomek_R

    Mieszkamy!!!

  17. #17

    Domyślnie

    Mam ten kociołek,próbowałem różnych nastawów i teraz pracuje na podobnych do fabrycznych wydłużyłem czas podawania do 10s. i nieco zwiększyłem otwarcie przesłony na dmuchawie. Spalanie ok. sypki popiół ale co do ilości spalanego groszku?? pełen kosz wystarcza na 3-4 dni i długo osiąga zadaną temperaturę teraz to 60 st. nie wiem jak długo będę czekał jak trzeba będzie osiągnąć np. 70-80 st.

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anna-anna

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    w sprawie siłowników - fachowiec "podpowiadacz" a może raczej "mieszacz" zadał taki temat koledze podłączającemu nasz piec, że przy zaworze 4-drożnym w tych piecach na eko-groszek są potrzebne specjalne siłowniki. A do czego? Diabli wiedzą. Dzwonię do serwisu Per-eko, niech oni przyjada i mi to podłączą tak jak to ma być.
    Jeszcze tylko jedna prośba, czy ma ktoś może schemat podłączenia takiego pieca. Chcę się jak najwięcej zorientować w temacie. Z góry dziękuję
    Ania

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlodar
    Mam ten kociołek,próbowałem różnych nastawów i teraz pracuje na podobnych do fabrycznych wydłużyłem czas podawania do 10s. i nieco zwiększyłem otwarcie przesłony na dmuchawie. Spalanie ok. sypki popiół ale co do ilości spalanego groszku?? pełen kosz wystarcza na 3-4 dni i długo osiąga zadaną temperaturę teraz to 60 st. nie wiem jak długo będę czekał jak trzeba będzie osiągnąć np. 70-80 st.
    Mnie w Per-Eko powiedziano, że szerokość otwarcia przesłony dmuchawy ma wynosić 1-1,5cm. I jest to faktycznie święta prawda, tymbardziej że moim zdaniem przysłowiowa "połowa sukcesu" właściwego spalania tkwi ilości doprowadzonego powietrza do paleniska Ja zaobserwowałem że zbyt dużo powietrza powoduje zapadanie się kopczyka palącego się węgla na retorcie i w długotrwałym efekcie pewnie wygaśniecia pieca (o cofnięciu płomienia do podajnika boję się nawet pisać...), zaś zbyt mało powietrza powoduje zwykłe niedopalanie się węgla i wywalanie go razem z popiołem do popielnika. U mnie dmuchawa jest uchylona na ok 1,5 cm. Czas podawania 10s, czas postoju 42 s. Przy obecnych warunkach pogodowych zadaję mu minimalne temperatury (od 41 do 46st - przepalając go zgodnie z zaleceniami serwisanta średnio raz na tydzień na tem 65 st) i jak do tej pory wyszło mi średnie spalanie 13-14kg/dobę.

    Pozdrawiam
    Tomek_R

    Mieszkamy!!!

  20. #20

    Domyślnie

    Witam

    Mam zamiar nabyć piec PER-EKO KSR.
    Z waszych wypowiedzi wynika że niejet to najgorszy wybór.
    Mam tylko jeden dylemat albowiem mój piętrowy dom ma powierzchnię 140 m2, czy KSR 17 wystarczy czy lepiej kupić KSR 25.
    Jeśli można to jak jest z ogrzewaniem wody przy pomocy tego pieca.
    Mam 3 osobową rodzinę czy wystarczy taki piec przy normalnym zużyciu wody bez żadnych szaleństw ?.

    Zapomniałem dodać że dom jest z trójwarstwowego muru i według mniedobrze docieplony.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony