dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Ludziska napiszcie coś bo czas się kończy do zkupu pieca.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Podnoszę...piszcie, ja mam powierzchnię 130m .... niby piszą w opisie tego cuda , że 17KW nadaje się do pow. 160m , więc chyba nadałby sie i u mnie .
    Pozdrawiam, smoczyca.
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  3. #23

    Domyślnie

    ja wybiorę pomiędzy Termo-Tech albo Per-Eko bo:
    - duże markety budowlane mają to już któryś rok na tapecie
    - w miarę uniwersalne palą pelety i ekogroszek (z tym paleniem papierów to ja sobie daruję - pamiętacie Franka Dolasa w "Jak rozpętałem...")
    - producenci są dość doświadczeni, (sprzedawca w markecie tak powiedział)
    - mało tu opinii, ale tylko jedna niedobra!!!!

    p.s. kupię kocioł ok. 80Watt na m2 z bardzo małym plusem na pelet, który jest mniej energetyczny czyli wychodzi u mnie 10kW to kupię 17kW. nie pamiętam gdzie czytałem, ale palenie na "niskich obrotach" to sadze i inne sprawy.
    ktoś to oblicza więc po co kombinować. będzie kominek i może solarek kiedyś, a może rekuperatorek.
    pardą, to nie wątek marzycielski

    a obliczamy kociołek na przykład u nich: http://www.per-eko.pl/main.php?show=kalkulator
    trzy razy Z: Zbudować, Zamieszkać, Zapomnieć

  4. #24

    Domyślnie

    Piszcie, piszcie jak się sprawuje po latach użytkowania? Zdał egzamin, zdaje? Zastanawiam się nad nim i zastanawiam... a w tym tygodniu muszę się już zastanowić
    Pozdrawiam, Lenka

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anetaneta2

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    ten link powyżej do kalkulatora per-eko jest nieaktulany. podaje wam aktualnego:
    http://per-eko.pl/?-b-kalkulator-mocy-kotla-c.o.-b-,164

    A co do moich doświadczeń to po dwóch latach są jak najbardziej pozytywne Na początku miałam tylko problem, ale nie z winy kotła, tylko niefachowych fachowców, którzy niby to mieli się na wszystkim znać i podłączyć każdy kocioł. Niestety ich mniemanie nie pokrywało z praktyką. Zadzwoniłam po serwisantów prosto do firmy, bo z tego co się orientuję to jeżdżą z serwisem po całej Polsce i nie każą długo czekać. I tak jak pisze kolega wyżej, załatwili wszystko szybko i miło. Ustawili pracę kotła na 57 st. i wszystko jest ok. W zimę temp. 24 st. Jak lekka zima, to zasyp groszku wystarcza prawie na cały tydzień. Więc za całokształt wystawiam POZYTYW!

  6. #26

    Domyślnie

    i jaką klasę nadalibyście temu kotłowi? you know what I mean...

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony