dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    1) Wolałbym aby boiler "ładował się" dopiero po rozgrzaniu domu
    2) Przy braku prądu pomimo powolnego wygaszania kotła musi on miec się gdzie wyładować wiec układ kocioł-boiler powinien działać grawitacyjnie
    3) Rozwiązanie znacznie tańsze od różnicówki zterowanej termostatami (rozumim że muszą być dwa czujniki)


    Nie wierzą że nie ma zaworów termostatycznych które by działały odwrotnie niż te normalne.
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  2. #22

    Domyślnie

    Przy braku prądu umnie nic nie działa. Bojler mam za wymiennikiem. Elektrozawór można ręcznie otworzyć na stałe. Termometr różnicowy ma w komplecie dwie czujki temperatury. Myślę, że najpierw powinien się ładować bojler, a nie CO. Przy niższej temeraturze w domu możne wytrzymać, bez ciepłej wody gorzej. Bojler powinien mieć priorytet.

  3. #23

    Domyślnie

    Witam

    Wasz problem dotyczy setek tysięcy domów opalanych tradycyjnymi kotłami na paliwa stałe i jednocześnie podgrzewając wodę CWU.

    Też miałem ten problem, jak gasło w piecu CO opalanym drewnem to pompka zabierała ciepłą wodę z zbiornika aż do 30*C.

    Rozwiązałem definitywnie problem ucieczki ciepłej wody z zasobnika CWU powodowany zabieraniem ciepła podczas wygaszania CO. Gdy pompka zasilająca CO ciągle jeszcze pracuje i wyłącza się np. przy 30*C to w zasobniku CWU nadal mamy wodę o temp 60-70*C czyli taką jaka była w CO podczas największego rozpalenia. Koszt elementów to około 200zł i całość działa bez energii elektrycznej. Myślę że mój pomysł zrewolucjonizuje niektórym instalacje grzania CO.

    Wystarczy zastosować zawór truj-drogowy ja dałem (HERZ Calis-TS-RD nr. 1776140) i głowice termostatyczną z kapilarą (HERZ Classic nr. 1742100)
    Zawór normalnie przepuszcza wodę CO w jednym kierunku a gdy temp w CO osiągnie nastawioną wartość otworzy się w kierunku drugim czyli na wężownice grzejącą wodę w zasobniku. Po spadku temperatury na CO samoczynnie się przełącza na podstawowy obieg czyli powrót na CO.
    Kapilara jest na 1,5 metrowym wężyku czyli mamy spory zasięg pomiędzy czujnikiem pomiarowym a głowicą termostatyczną. czujnik dajemy bezpośrednio na wyjściu CO, tam gdzie jest czujnik od sterownika pompki obiegu CO.

    W razie jakiś niejasności odpowiem na wszystkie mailowo.

    Pozdrawiam

  4. #24
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adasko021

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950 Zobacz post
    na zasilaniu lub powrocie potrzeba zrobić zasyfonowanie,
    takie U, tyle że do góry nogami,
    ze względu na to, że w takim syfonie utrzymywały by się powietrze, należy na brzuszku U zrobić odpowietrznik którym można odpowietrzyć instalację
    Witam.
    Mam też identyczny problem że z boilera ucieka grawitacyjnie ciepło rurą od poboru wody użytkowej i woda szybko się wychładza. Ciepło na pewno ucieka tą rurą gdyż boiler jest w piwnicy, a na piętrze ciepła woda w kranie jest natychmiast zawsze bez żadnej zwłoki natomiast na parterze krany są oddalone od głównego pionu i trzeba czekać kiedy jest wyłączona pompka cyrkulacyjna.
    Zastanawiałem się nad zastosowaniem syfonu który przeciwdziałał by grawitacyjnemu krążeniu wody. Początkowo chciałem zastosować normalne zasyfonowanie z kolankiem do dołu ale tak z mechaniki płynu tak mi się wydaje że raczej to nie zatrzyma krążenia. Bardziej mi pasuje odwrócony syfon o którym pisał 1950. Czy ktoś widział w praktyce czy takie zagięcie rury zatrzymuje uciekanie ciepła z boilera? I drugie pytanie ile cm powinno wynosić takie „wykorbienie” rury? Dom ma piwnicę, parter, piętro i strych. Różnica poziomów ok. 9m, skrajne temp. wody 10 st i 70st. Z moich obliczę z różnicy gęstości wynika że 24 cm kolana już nie powinna przebić grawitacja. Proszę o poradę.

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar alka-1975
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    6
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Witam nie wiem czy jestes jeszcze aktywny, jezeli tak to czy moglbys przeslac zdjecia Twojej instalacji? Za szybką odpowiedź z góry dzięki.

  6. #26

    Domyślnie jaki to zawór

    Cytat Napisał Jarek_St Zobacz post
    Ja mam założony elektrozawór przed bojlerem sterowany termostatem różnicowym, tzn jeżeli temperatura zasilania na wężownicy jest wyższa od temeratury w bojlerze (różnicę można ustawić) to zawór zostaje otwarty - nie ważne czy przy 30 stopniach czy przy 60. W ten sposób nigdy nie dochodzi do wychłodzenia bojlera przez grzejniki. Ma jedną pompkę na CWU i CO.
    Witam jaki to zawór i gdzie jest zamontowany czujnik temperatury z góry dziękuje

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalavfr Zobacz post
    Witam jaki to zawór i gdzie jest zamontowany czujnik temperatury z góry dziękuje

    http://https://allegro.pl/oferta/wyc...BoCkCoQAvD_BwE

    Zawór zwrotny zamontowany na powrocie z bojlera tez sie sprawdzi i jest o wiele tańszy od wyżej wymienionego zaworu.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    http://https://allegro.pl/oferta/wyc...BoCkCoQAvD_BwE

    Zawór zwrotny zamontowany na powrocie z bojlera tez sie sprawdzi i jest o wiele tańszy od wyżej wymienionego zaworu.
    sorki ale ten link nie działa i dziękuje bardzo za pomoc

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek_St Zobacz post
    Ja mam założony elektrozawór przed bojlerem sterowany termostatem różnicowym, tzn jeżeli temperatura zasilania na wężownicy jest wyższa od temeratury w bojlerze (różnicę można ustawić) to zawór zostaje otwarty - nie ważne czy przy 30 stopniach czy przy 60. W ten sposób nigdy nie dochodzi do wychłodzenia bojlera przez grzejniki. Ma jedną pompkę na CWU i CO.
    Witam jaki to zawór?(jakieś namiary) i gdzie jest zamontowany czujnik temperatury z góry dziękuje

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalavfr Zobacz post
    sorki ale ten link nie działa i dziękuje bardzo za pomoc
    Masz jeszcze raz, teraz powinien działać
    https://allegro.pl/oferta/wychladzan...a-de66b9dfae24

  11. #31

    Domyślnie

    [QUOTE=henrykow;7990698]Masz jeszcze raz, teraz powinien działać
    https://allegro.pl/oferta/wychladzan...df<br /> ae24[/QUO




    Witam ponownie i z góry dziękuje za odpowiedz zawór już mam czekam na termostat tylko mam jeszcze jedno pytanie gdzie lepiej podłączyć( Kapilare) czujnik temperatury na zbiorniku czy na zasilaniu i jaki nastaw jest najlepszy???

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalavfr Zobacz post



    Witam ponownie i z góry dziękuje za odpowiedz zawór już mam czekam na termostat tylko mam jeszcze jedno pytanie gdzie lepiej podłączyć( Kapilare) czujnik temperatury na zbiorniku czy na zasilaniu i jaki nastaw jest najlepszy???
    Kapilara powinna być na zasilaniu, bo jaką temperatura grzejesz taka masz cwu. Na zbiorniku będzie to utrudnione bo zbiornik jest zapewne obłoży izolacją.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony