dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    moi murarze twierdzš że nie ma zbyt wielkiej różnicy co do spoiny, jeœli mur będzie w przyszłoœci ocieplony,

  2. #2

    Domyślnie

    mają świętą rację. Zaprawy termiczne mają mniejszą wytrzymałość na ściskanie, automatycznie wytrzymałość na ściskanie takiego muru będzie mniejsza. Jeżeli zaś chodzi o termikę to mamy tutaj do czynienia z efektem dziurki w koszulce gimnastycznej Eskimosa, który ma na sobie grube kożuszysko np z niedzwiedzia polarnego . Możesz być pewien ,że przez tą dziurkę ciepła on nie straci .Podobnie z murem zaprawa zwykła to taka dziurka pod dociepleniem. Zaprawy termiczne są dużo droższe ale wygodne w użyciu jak wszystko co gotowe. Decyzja należy do Ciebie.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    A może tak na cienką spoinę? Ketiso ma rację, ale np. przy murowaniu betonu na cienką spoinę masz bardziej równą ścianę i mniej "pyprania". Wytrzymałość na ściskanie muru z cienką spoiną jest taka sama jak z tradycyjną zaprawą, bo ze względu na małą grubość szczeliny jej wpływ jest pomijalnie mały. Ciągle jednak będzie to trochę drożej.

  4. #4

    Domyślnie

    Frankai nie zapominaj ,że to jest ceramika i ma pewne tolerancje wymiarowe to raz a dwa to jest to ,że to jest zaprawa ,która w przypadku gdy jest jej mało szybko oddaje wodę i znacznie spada jej wytrzymałość zaleca się jej min 8 mm. Kleje to co innego tam woda nie ma takiego wpływu na ich strukturę krystaliczną, ale do ceramiki klejów ze względu na jej tolerancje nie stosuje się

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Ketiso - jeżeli Miro miał na myśli tylko ceramikę i zaprawę, to oczywiście masz rację. Myślałem, że to "czy?" oznaczało rozważanie jakiego innego wariantu i dlatego proponowałem klej i beton komórkowy (oczywiście w dokładnej wersji).

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Jeśli koledze Miro się nie spieszy to podobno gdzieś w połowie roku jakaś firma z Opola ma wprowadzić na nasz rynek pustaki ceramiczne do klejenia. Są one szlifowane i niezwykle równe, z minimalnymi odchyłkami wymiarów. Przedstawiali je na Budmie. Na razie chcą uzyskać ten, jak mu tam, certyfikat dopuszczenia do obrotu w budownictwie czy coś takiego. W Niemczech (bo pustaki produkuje firma niemiecka) budują z tego już jakiś czas. Według przedstawiciela firmy cena za m2 (ścian jednowarstwowa 42 cm) koszt materiału wyniesie po przeliczeniu z Euro około 160 zł. Szkoda że nie wziąłem bliższych namiarów ale niestety mam już ściany i starałem się oszczędzać miejsce w torbie na inne foldery.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja miałam murowane ściany z ceramiki na zaprawie tradycyjnej. Spojenia są równiusieńkie. Jeśli jest dobra ekipa to rodzaj zaprawy nie ma znaczenia - i tak wszystko będzie równe. Jedno jest pewne jeśli budynek ma być jeszcze ocieplony to szkoda pieniędzy na zaprawę termiczną. Ona została wymyślona po to żeby nie było mostków termicznych w ścianach jednowarstwowych
    pozdrowienia
    Agnicha

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    No i znowu prawda bije z tych wypowiedzi. Ja bym robil tradycyjnie jesli sciana ma byc ocieplna czyli jak jest jednowarstwowa lub dwuwarstwowa

  9. #9

    Domyślnie

    Jak chcecie zobaczyć jak wygląda ściana jednowarstwowa wymurowana na "zimnej" zaprawie, to zobaczcie zdjęcie zielonej ściany na stronie 36 w nr 2/2002, te ciemniejsze linie to właśnie przemarznięta spoina. Takie mostki liniowe są niebezpieczne, bo zwykle się je bagatelizuje. W ścianie warstwowej faktycznie nie jest to takie groźne, choć też ma niewielki wpływ.

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    dzięki serdeczne za rady, uœciœle troche mojš budowe, muruje z porothermu 25 cm gruba œciana i do tego wełna 12cm stšd moje wštpliwoœci co do spoiny. Przestałem myœleć o siporeksie po wizycie w hurtowni i rabacie na ceramike.

  11. #11

    Domyślnie

    odnośnie strony 36 w muratorze to proponuje zwrócić uwagę na grubość spoin (producent Porothermu zaleca 12 mm) ,niektóre z nich mają po 3czy4 cm grubości. Sam widziałem takie mury na żywo. Innymi słowy wszystko można spartaczyć i dziwić się ,że coś nie gra. To jest typowy przykład takiego działania.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    skoro to sciana dwuwarstwowa i wszystko bedzie ocieplone to co sie przejmujesz spoinami. No zeby Ci tylko te przykladowe 3-4 cm nie wyszlo. To juz duza przesada

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojtek M.

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Kod pocztowy
    38-420
    Posty
    111

    Domyślnie

    Jak w większości przypadków, Agnicha1704 ma świętą rację. Zgadzam się w tym przypadku w 100%.

  14. #14

    Domyślnie

    Dziękuję za poparcie

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    dzieki za rady lubie czasem upewnić sie ze to co robie ma rece i nogi. NA RA?KA

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony